Słuchawki

AKG K830 BT - mobilność przede wszystkim

przeczytasz w 10 min.
miniRecenzja
wyróżniona!


AKG w swojej posiada bardzo wiele różnych typów słuchawek. Cała oferta jest podzielona na kilka działów – w zależności od zastosowań – są to następująco: HOME, DJ, GAMING, ON THE GO oraz specjalna linia produktów - QUINCY JONES LINE.

W ostatnim czasie miałem przyjemność przedstawić produkt z serii przeznaczonej dla graczy – GHS 1 w wersji Camouflage. Bohaterem tej recenzji jest produkt z działu o wymownej nazwie ON THE GO, która jak się łatwo domyślić jest skierowana dla ludzi szukających słuchawek mobilnych – do podróżowania itp. zastosowań. W tym dziale znajduje się bardzo wiele słuchawek dousznych oraz dokanałowych. Oprócz nich znajdziemy tam też tzw. słuchawki mini.

- AKG K830 BT

- Użytkowanie K830 BT

- Platforma testowa

- Testy

- Podsumowanie

AKG K830 BT, bo właśnie o nich mowa, to słuchawki bezprzewodowe, wyposażone w odbiornik Bluetooth. Są one reklamowane jako urządzenie cechujące się wysoką jakością wykonania, doskonałym brzmieniem, eleganckim wyglądem oraz ponadprzeciętną wygodą użytkowania.

Czy jest tak w rzeczywistości? Czy warto zainteresować się akurat tym modelem słuchawek bezprzewodowych? Jak słuchawki poradzą sobie podczas codziennego użytkowania? Na te oraz wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Proszę o zachowanie na uwadze tego, iż o opłacalności danego zakupu oraz jakości dźwięku powinien każdy sam zadecydować. Poniższy artykuł, a w szczególności testy oparte są głównie na moich odczuciach - wybór słuchawek powinien polegać na „przesłuchaniu” kilku wygrzanych modeli, a nie na opinii osób trzecich.

Zapraszam do dalszej lektury.

AKG K830 BT

Produkt sprzedawany jest w podobnym do modelu GHS 1 - czarnym, stylowym pudełku.

 

Nie zabrakło również „okna”, przez które widać całe słuchawki. Standardowo na opakowaniu umieszczono informacje na temat słuchawek oraz zawartości – jakie akcesoria zawiera pudełko.

Zawartość opakowania:

  • Słuchawki z mikrofonem
  • Przewód USB do ładowania słuchawek
  • Karta gwarancyjna
  • Czarne etui
  • Ulotka na temat bezpieczeństwa

Wewnątrz opakowania znajdziemy wszystko to, czego będziemy potrzebować do użytkowania K830 BT z telefonami lub komputerami wyposażonymi w nadajnik bluetooth. AKG w swojej ofercie posiada także bardziej „wypasioną” wersję słuchawek bezprzewodowych - AKG K840 KL, które kosztują znacznie więcej od wersji K830 BT. Nie zabrakło tam takiego szczegółu jakim jest nadajnik bluetooth.

Brak nadajnika nie jest może czymś strasznym – koszty takiego zwykłego nadajnika bluetooth są stosunkowo niewielkie. Nie mniej jednak dziwi to, iż nie dodano go do tego zestawu – ile takie urządzenie może kosztować producenta?!

Specyfikacja:

  • Częstotliwość sygnału przenoszonego bezprzewodowo: 16-bit stereo
  • Technologia Bluetooth
  • Czas pracy 8 h, czas ładowania 1,5 h
  • Wyposażone w technologię 3D-Axis2
  • Pasywna redukcja szumów
  • Mikrofon wbudowany w lewą muszlę
  • Pasmo przenoszenia: 18 Hz - 20 kHz
  • Skuteczność: 120 dB
  • Zasięg: 10 m
  • Impedancja znamionowa: 32 Ohm
  • Kolor: czarny
  • Waga (słuchawki): 145 g
  • Gwarancja: 24 miesiące 

AKG K830 BT tak jak i GHS 1 to zamknięte słuchawki nauszne (nieobejmujące ucha w całości). Są one dosyć lekkie, bo ich waga wynosi zaledwie 145 gram (dla GHS 1 to 170 gram).

Główne cechy obydwu produktów również są zbliżone w pewnym stopniu – są to słuchawki niskooporowe (zaledwie 32 Ohmy), posiadające niewielkich rozmiarów przetworniki. Pasmo przenoszenia dla K830 BT mieści się w zakresie od 18 Hz do 20 kHz (dla GHS1 24 kHz).

Słuchawki wykonane są głównie z plastiku. Wykonano z niego m.in. muszle oraz konstrukcję kabłąku.
Standardowo (jak dla AKG) system wysuwania oraz składania muszli został wzbogacony o metalowe elementy, dzięki czemu konstrukcja jest solidna.

„Pojemność” słuchawek jest podobna do GHS 1.

Pod kabłąkiem zastosowano skóropodobny materiał z swego rodzaju gumową ramką. Ilość zastosowanego materiału jest wystarczająca – „poduszka” nie jest ani za miękka, ani za twarda.

Przewód sygnałowy poprowadzony pomiędzy muszlami został ukryty wewnątrz kabłąku, dzięki czemu praktycznie go nie widać. Nie zabrakło również takiego szczegółu jak podkreślenie, kto odpowiada za tą konstrukcję – odpowiedni wpis umieszczono w pobliżu prawej muszli na kabłąku.

 

Pady wykonane są tak jak w większości produktów tego producenta z materiału skóropodobnego. Jest to materiał dosyć gładki i miły w dotyku – zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Poduszki dosyć łatwo się demontuje i w razie ich czyszczenia czy wymiany nie natrafimy na żadne problemy.

Na obydwu muszlach umieszczono napis „AKG”. Dodatkowo lewa muszla posiada przyciski funkcyjne, które odpowiadają za zarządzanie odtwarzaczem w urządzeniu, z którym K830 BT zostały rzecz jasna połączone.

Znajdziemy tam przyciski odpowiedzialne za zmianę: poziomu głośności „-” i „+” oraz utworu – do przodu i do tyłu. Kolejny przysiek służy do zatrzymania oraz wznowienia odtwarzania utworu. Główny przycisk umieszczony na środku muszli służy do odbierania/kończenia połączeń. Dodatkowo krótkie przytrzymanie tego przycisku powoduje wznowienia połączenia do ostatniej osoby z listy połączeń. Dłuższe przytrzymanie tego przycisku powoduje włączenie lub wyłączenie słuchawek – w zależności, w jakim były poprzednio stanie.

System 3D Axis 2 zapewnia duże możliwości składania jak i dopasowania muszli do uszu. W razie transportu możemy muszle złożyć do środka. Słuchawki zajmują wtedy niewiele miejsca, a do tego zmniejszymy prawdopodobieństwo ich uszkodzenia.

Mikrofon został ukryty w lewej muszli, niedaleko wejścia mini-USB służącego do ładowania akumulatora wbudowanego w urządzenie. Zastosowanie mikrofonu kierunkowego jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, gdyż sam mikrofon jest dosyć znacznie oddalony od ust. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest to, że nic nam nie „dynda” obok twarzy jak to ma miejsce w „standardowych” słuchawkach. Minusem jednak może być to, iż przy głośniejszym otoczeniu nie porozmawiamy komfortowo.

Dodany kabel USB do ładowania urządzenia to dosyć dobre rozwiązanie, gdyż praktycznie na każdy kroku mamy styczność z komputerem, który posiada złącza USB. Wtyczki posiadają wygrawerowane napisy AKG, a sama wtyczka posiada naklejkę informującą, do czego służy ten kabelek. Nie zabrakło również informacji na temat napięcia oraz natężenia prądu, który powinien płynąć przez przewód – 5 V oraz 300 mA. Zgodnie z tymi informacjami, nawet złącze USB 1.1 jest kompatybilne.

Etui jest jak i cały zestaw proste i stylowe – bez zbędnych „bajerów”, w kolorze czarnym.

Użytkowanie GHS 1
  • Mikrofon

Zastosowany mikrofon kierunkowy ukryty w lewej muszli to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Na dobrą sprawę użytkownik może nawet nie zorientować się, że posiada mikrofon w słuchawkach. Spisuje się on dobrze, ale do czasu. Gdy np. zacznie wiać silniejszy wiatr to nasz rozmówca nie za wiele zrozumie z naszego przekazu. Podobnie jest w głośniejszych pomieszczeniach, lub w grupie ludzi. Nie mniej jednak mikrofon pozwala na rozmowę w podobnych warunkach jak przez mikrofon wbudowany w telefon. To tyle jeśli chodzi o wysyłanie dźwięku, z jego odbiorem jest jeszcze lepiej –dzięki stosunkowo dobrej izolacji, łatwo możemy się skupić na tym, co mówi rozmówca.

Podobnie jest z rozmową przez np. Skype-a. Mikrofon ze względu na swoje oddalenie od ust nie może się równać z tym z GHS 1, ale na pewno wystarczy większości użytkownikom. Słuchawki są przeznaczone do codziennego użytkowania, a nie dla „hardkorowych” graczy, którzy czasami za brak dobrej komunikacji są w stanie zdemolować sprzęt tudzież swoje otoczenie.

Reasumując mikrofon został dobrze dobrany do tych słuchawek i z pewnością sprosta oczekiwaniom użytkowników.

  • Użytkowanie - izolacja, czas pracy na baterii, zasięg

Słuchawki nastawione są na wysoki komfort użytkowania, dlatego kabłąk nie ściska mocno muszli do głowy. Początkowo wydaje się, iż ich izolacja stoi na niskim/kiepskim poziomie ze względu na główne założenia/cele produktu. Na szczęście tak nie jest. Gdy tylko K830 BT zaczną odtwarzać jakiś utwór to od razu można zauważyć, że pomimo słabego docisku słuchawki pozwalają w pełni delektować się muzyką. Dzieje się tak za sprawą dobrej budowy – pady dobrze przylegają do uszu.
Nie jest to wprawdzie maksymalna izolacja jak w przypadku słuchawek wokół usznych czy choćby np. GHS 1, ale jest to wystarczający poziom. Nawet jestem skłonny stwierdzić, że zaskakujący jak na taką wygodę użytkowania.

AKG K830 BT z pewnością sprawdzą się jako słuchawki bezprzewodowe do telefonu, a nawet jako słuchawki do komputera. Możliwość komfortowego oglądania filmu i nie martwienia się czy przewód o coś nie zahaczy lub czy jest wystarczającej długości, doceni chyba wielu użytkowników.

Przyciski funkcyjne ułatwiają zarządzanie odtwarzaczem. Nie musimy wstawać i zmieniać utworu w odtwarzaczu telefonu czy „PC-ta”. Dodatkowa dioda LED umieszczona pod głównym przyciskiem informuje o stanie słuchawek, gdy jest odtwarzany dźwięk to co pięć sekund mruga ona na niebiesko.

Podczas ładowania słuchawek świeci kolorem czerwonym.

Po naładowaniu zmienia kolor na zielony. Również podczas włączania/wyłączania K830 BT dioda świeci przez krótki czas kolorem zielonym. Aby zmienić źródło, czyli „sprzęgnąć” słuchawki z innym urządzeniem trzeba je najpierw zresetować. Jest to bardzo prosta procedura – wystarczy wyłączyć słuchawki, a następnie przytrzymać główny przycisk wraz z „+”, a następnie ponownie uruchomić. K830 BT włączą się wtedy w trybie wyszukiwania urządzenia, następnie wystarczy je dodać jako nowe urządzenie np. w naszym komputerze.

Czas pracy na baterii zgodnie z danymi podanymi przez producenta wynosi do ośmiu godzin i tak jest w rzeczywistości. Głównym problemem będą same urządzenia wysyłające sygnał np. telefony, których baterie nie pozwolą na tak długie odtwarzanie muzyki poprzez Bluetooth. W przypadku komputerów w szczególności stacjonarnych te ok. osiem godzin jak najbardziej wystarcza. Czas ładowania „od zera” to około 1,5 godziny. W czasie ładowanie nie ma jednak możliwości korzystania z urządzenia.

Zasięg podawany przez producenta to 10 metrów i to również znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na otwartej przestrzeni do 10 metrów słuchawki dobrze odbierają sygnał i nie przerywają odtwarzania. Gdy zaczniemy się oddalać to pojawią się „ścinki” i chwilowe zaniki odtwarzania dźwięków, aż do całkowitego utracenia łączności. W przypadku telefonu, słuchawki zostaną odłączone, czyli nawet po zmniejszeniu odległości do niego, muzyka nie będzie już odtwarzana. W pomieszczeniach słuchawki spisują się dobrze i nawet przez ścianę, w odległości do około 5 metrów od nadajnika można z nich komfortowo korzystać.

Z AKG K830 BT korzysta się bardzo przyjemnie. Słuchawki pozwalają na komfortowe użytkowanie nawet przez kilka godzin, co najważniejsze - dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie męczą uszu. Klawisze funkcyjne są użyteczne i pozwalają na kontrolę nad odtwarzaczem, a samo urządzenie spełnia główne założenia – są to dobrze wykonane, wygodne i jakże stylowe słuchawki.

  • Wygrzewanie

Przed rozpoczęciem „wygrzewania” jak i po jego zakończeniu nie zauważyłem większych różnić w odtwarzanym dźwięku.

Aby mieć pewność, że wykorzystuję pełnię mocy drzemiącą w tych słuchawkach, odtwarzały one przez tydzień po kilka/kilkanaście godzin dziennie różnej maści muzykę – głównie utwory w formacie wav oraz flac. 

Platforma testowa

Testy zostały przeprowadzone na poniższej platformie testowej.

ProcesorIntel Core 2 Quad Q6600
Płyta głównaDFI DK P35-T2RS
Pamięć RAMPDP Patriot 4 GB DDR2 800 MHz
Zasilaczbe quiet! Dark Power Pro P9 650W
Dysk HDDSamsung F3 HD103SJ 1 TB
Dysk SSDCorsair Force Series F40 40 GB
Karta graficznaEVGA GeForce GTX 460 SuperClocked 768 MB
ObudowaRevoltec Seventy 2
System operacyjnyWindows 7 Professional 64-bit
Sterowniki karty muzycznejRealtek HD Audio Driver R2.60
Adapter BluetoothASUS USB-BT21

Główny bohater testów (K830 BT) oraz słuchawki użyte w celu porównania jakości odtwarzanego dźwięku:

Słuchawki BluetoothAKG K830 BT
SłuchawkiAKG GHS 1 Camo

Do sprawdzenia jak słuchawki radzą sobie w swoim docelowym przeznaczeniu użyłem następującego telefonu:

TelefonSony Ericsson K770i
Słuchawki BluetoothAKG K830 BT
Testy

Testy zostały podzielone na trzy kategorie: muzyka, filmy oraz gry. Zostały przeprowadzone na zaprezentowanej powyżej platformie testowej oraz w przypadku muzyki na telefonie K770i.
Muzyka – na powyższej platformie testowej, jak i na telefonie były odtwarzane te same utwory.
Film – zobaczyłem w całości film na słuchawkach K830 BT, później wybrane momenty odsłuchiwałem na słuchawkach GHS 1.
Gry – kilka tytułów m.in. Call of Duty Black Ops w trybie wieloosobowej rozgrywki. Grałem z słuchawkami przedstawionymi w tabeli powyżej na tych samych mapach m.in. Array.

Muzyka

Po przesłuchaniu utworów z różnych gatunków muzycznych mogę stwierdzić, iż słuchawki odtwarzają dźwięk zdecydowanie neutralny. Nie mamy tutaj do czynienia z podkreślaniem pewnych tonów, tak jak np. w przypadku GHS 1, gdzie dolne rejestry są bardziej eksponowane. Sam dźwięk jest dosyć przejrzysty. Niestety jednak na tak słabej jakości nadajniku jakim jest BT21 (wersja BT 2.0) występują szumy. Pomimo tych zniekształceń wokal, jak i same instrumenty są dosyć czytelne. Natężenie szumów jest różne w zależności, od jakości utworu – najgorzej jest przy utworach dynamicznych w niższej jakości (mp3 ~128 kbps). Przy bardziej stonowanych utworach w formacie flac/wav szumy już są zdecydowanie mniej wyczuwalne.

Ogólnie słuchawki grają dobrze, jednak w połączeniu z kiepskim nadajnikiem otrzymujemy raczej średnią jakość dźwięku.
W porównaniu z GHS 1 odczuwalny jest przede wszystkim stonowany bas. Wiąże się to jednak z założeniami obu produktów – GHS 1 są dla graczy, a K830 BT do wielogodzinnego, a co najważniejsze komfortowego słuchania muzyki. GHS 1 grają zdecydowanie dynamiczniej, a sam środek jest jeszcze bardziej czytelny. Separacja kolejnych tonów również jest bardziej dokładna niż w nowości od AKG. Przy większym wzmocnieniu K830 BT zaczynają grać nieczysto, ale jest to poziom dosyć uciążliwy. Więc raczej nikt tak głośno muzyki nie będzie słuchał.

Te same utwory odtwarzane przez telefon brzmią zdecydowanie lepiej -szumy nie występują.
Co do jakości samego dźwięku to jest on stonowany i pozwala na długie rozkoszowanie się muzyką. Bas wprawdzie nie jest głęboki, ale za to dynamiczny, środek jest bardzo przejrzysty. Użytkownik nie będzie miał problemów z rozróżnieniem kolejnych dźwięków. Wokal jest czysty i przejrzysty. Dopiero, gdy zwiększymy znacznie głośność uświadczymy niedociągnięć w postaci zbyt agresywnych wysokich tonów jak i ogólnego nieczystego dźwięku. Warto jednak pamiętać, że słuchanie tak głośno muzyki może być bardziej męczące, niż przyjemne (pomijając nieczystość dźwięku).

Ogólnie słuchawki spełniają swoje główne założenie – dźwięk jest czysty i raczej neutralny. Dzięki temu z K830 BT można spokojnie przez kilka godzin słuchać muzyki.

Filmy

Jakość dźwięku w filmach jest naprawdę dobra. Dialogi są wyraźne, jak i zresztą same efekty w filmie. Bez problemu można się skupić na rozmowach jak i wydarzeniach w filmach.

Jednym z testowych tytułów był film, a raczej animacja „Jak ukraść Księżyc”. Dźwięk był stonowany i czysty. No może poza sporadycznymi szumami spowodowanymi prawdopodobnie przez leciwy nadajnik. Efekty specjalne były dobre, bez porównania z GHS 1, gdzie niskie tony są zdecydowanie bardziej wyeksponowane. Jeśli ktoś lubi bardziej stonowany dźwięk to K830 BT jak najbardziej go zadowolą. Dźwięki były dosyć przejrzyste, a sam dźwięk sprawiał wrażenie, iż jesteśmy w centrum wydarzeń przedstawionych w filmie.

Dzięki dobrej izolacji można skupić się na wydarzeniach w filmie i rozkoszować się nim. Dzięki neutralności dźwięków słuchawki nie męczą i pozwolą na zobaczenie nawet bardzo długich (czasowo) pozycji. 

Gry

Słuchawki w grach spisały się zadziwiająco dobrze, pomijając problemy z niektórymi starszymi grami (m.in. Counter-Strike: Source), które były przeciwne odtwarzaniu dźwięku poprzez słuchawki Bluetooth.
Pomimo zastosowania tego samego nadajnika, dźwięk w pozostałych tytułach był czysty i tylko sporadycznie występowały szumy.

Dźwięk w tej grze był troszeczkę nienaturalny. Pozycjonowanie było wprawdzie dobre, jednak same odgłosy w szczególności wybuchów nie były czyste. Również sama scena wydawała się troszeczkę za bardzo oddalona. Średnie tony były „zamulone”, a zamiast czystego, dynamicznego basu otrzymałem sztuczne uderzenia.

Dźwięk bardzo naturalny i dosyć dynamiczny. Słuchawki pozwoliły na komfortową rozgrywkę – praktycznie można było zapomnieć o tym, iż ma się je założone. Dźwięk zbliżony do tego, co zaoferowały słuchawki GHS 1. Było to bardzo pozytywne zaskoczenie. Warkot silnika, czy zmiana nawierzchni była intuicyjnie wyczuwalna. Nawet mając widok z kokpitu samochodu, dzięki słuchawkom było wiadomo, kiedy samochód zjechał z głównej trasy. Dźwięki w menu były bardzo przyjemne. Ogólnie słuchawki zagrały bardzo efektownie.

Podobnie jak i w DiRT 2 jakość dźwięku stała na dobrym poziomie. Dźwięk był przejrzysty, efekty wystrzałów były odgrywane należycie, jednak sporadycznie pojawiły się minimalne szumy. Kolejnym brakiem okazały się za mało wyraziste wybuchy, zabrakło dynamiczności dolnych rejestrów.

  • Call of Duty: Black Ops

Pozycjonowanie było dobre i bez większego trudu można było określić, gdzie znajduje się dany przeciwnik. Nie doświadczyłem również żadnego przesadzonego efektu pozycjonowania – było ono naturalne. Efekty dźwiękowe takie jak wystrzały broni, czy odgłosy otoczenia były należycie odgrywane. Efekty wybuchów m.in. grantów były wystarczająco głębokie i dynamiczne. Pojawiły się wprawdzie sporadycznie szumy, ale nie wpływały one w większym stopniu na jakość rozgrywki.

Pomimo kilku problemów z dźwiękami (jak np. nienaturalne dźwięki w niektórych tytułach, czy za słabo wyeksponowane dźwięki wybuchów) słuchawki bardzo dobrze radzą sobie z grami. Dzięki stonowanym dźwiękom, a zwłaszcza dobrej przejrzystości dźwięków - pozwalają się skupić na rozgrywce.  

Podsumowanie i ocena

Słuchawki K830 BT na tle GHS 1 wypadły średnio/dobrze. Jest to głównie spowodowane problemami z leciwym adapterem Bluetooth użytym w tej recenzji. Jeśli chodzi o gry i filmy to nie mam większych zastrzeżeń, natomiast w testach odsłuchu muzycznego szumy zniszczyły nieco jakość. Telefon poradził sobie dużo lepiej – tam nie było problemów z szumami.

Plusem nowego produktu jest zdecydowanie wygoda użytkowania. Chodzi tutaj zarówno o samo wykonanie słuchawek jak i dodanie przycisków funkcyjnych na lewej muszli. Dodatkowo urządzenie zostało należycie wykonane i posiada ciekawy, ale i klasyczny design. Słuchawki dzięki technologii Bluetooth są wstanie współpracować z bardzo dużą ilością telefonów jak i komputerów. Sprawdziłem kilka różnych modeli telefonów od różnych producentów i nie natknąłem się na żadne problemy.

Minusem z pewnością jest cena, która jest troszeczkę wygórowana – gdyby do zestawu dorzucono dobrej jakości adapter Bluetooth to nie miałbym do niej żadnych zastrzeżeń.

Słuchawki zaskakująco dobrze spisują się zarówno w grach i filmach, dlatego można je polecić również użytkownikom poszukujących uniwersalnych bezprzewodowych słuchawek do komputera jak i telefonu.

Za sprawą ogólnej dobrej jakości dźwięku i jego neutralności, co wpływa na możliwość długiego obcowania z nimi - AKG K830 BT otrzymują ode mnie ocenę "Dobry produkt 4/5".

 AKG by Harman K830 BT
 

Plusy:
Design

Wykonanie
Izolacja hałasów
Komfort użytkowania
Neutralny dźwięk
Uniwersalność (Bluetooth)

Minusy:
Brak nadajnika Bluetooth w zestawie
Cena (około 600 zł)

Podziękowania dla Redakcji benchmark.pl za udostępnienie sprzętu do testów oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej recenzji.

Zapraszamy do zamieszczania ciekawych artykułów i zdobywania punktów, które możecie wymienić w sklepie internetowym lub "zmaterializować" w  gotówkę :)  Liczymy na świetne publikacje i wysoką jakość.miniRecenzje od A do Z
PORADNIK
Zobacz ostatnie MRM
minirecenzje miesiąca

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Artik
    0
    Sterowniki karty muzycznej - Realtek HD Audio Driver R2.60
    HAHAHAAA. Nie rób mi na śmiech.
    Co to za test na takim badziewiu?
    Mogłeś zastosować chociaż SOUND BLASTER X-Fi albo ASUS XONAR
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      No właśnie, niezła wtopa, słuchawki pewnie grały na pół gwizdka, szkoda że do porównania tylko jeden zestaw słuchafonów, nie ma za bardzo punktu odniesienia.
      • avatar
        b1tzz
        0
        Yyyyy... nie podoba mi się recenzja, bo użyłeś Realteka, który ssie bo nie jest Creativem i-i-i jeszcze w ogóle to powinieneś testować je na karcie za 2 tyśki wtedy będzie zaje#$^$*e. I daje Ci minusa, choć nie przeczytałem nawet 1 zdania.

        Jak zawsze spoko tekst, ładne zdjęcia i fajnie się czyta :) +
        • avatar
          onegumas
          0
          Będę szczery, że tylko przejrzałem art bo produkt w ogóle mnie nie interesuje, ale co do zdjęć to mam oczywistą uwagę - zdjęcia są ciemne, wg mnie za ciemne, przez co tekst wygląda trochę "chałupniczo".
          • avatar
            Ajschylos
            0
            Mogłeś pisać że taka bieda to bym ci xonara stx wypożyczył ;)
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              nie rozumiem ludzi którym dupe ściska ze mają takie nie takie karty dzwiękowe i przy ich testach się brandzlują a tu zale wylewają ze karta realtek, przeciez transmisja leci blututem a dekoduje dsp w słuchawkach jak mniemam więc karta dzwiękowa czy xonar czy realtek niema nic wspolnego z reprodukcją dzwięku.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Recka fajna, wszystko opisane jak trzeba a to biadolenie nie których na kartę jest bez sensu bo przy zastosowanym nadajniku i karta za 1K wiele by nie zmieniła... natomiast wykorzystanie w teście telefonu SE dla mnie jak najbardziej na plus, te stare telefony (sam mam w810i) mają na prawdę dobry dźwięk. Słuchawki tak jak podejrzewałem nie są warte takiej ceny, coś na kablu za połowę tej ceny zagra lepiej.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Wiadomo ale ja nie poszedł bym na kompromis brak kabla/gorszy dźwięk, słuchawki to jak już chyba wspominałeś bardzo indywidualna rzecz i przed każdym zakupem trzeba przesłuchać kilka modeli i to co dla jednego jest kiepskie drugiemu się podoba. Ja mam K27i i K512 i nawet w tak nie wygodnych słuchawkach jak K27i nie mam problemu żeby wysiedzieć kilka godzin bo dźwięk mi rekompensuje nie wygodę :). Zastanawiam się od nie dawna nad K 450 muszę tylko ich posłuchać, z tego co czytałem to wydaje mi się że dźwiękowo będą podobne do K27 a taki właśnie dźwięk lubię.
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Recka dobra Wszystko in + przyczepić się mogę do koloru paneli podłogowych... za jasne troszkę...
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      MEGA LAMERSKIE polaczenie sluchawek z takim zrodlem.

                      Oczywiscie minus.
                      • avatar
                        Diego_90
                        0
                        Dziękuję wszystkim za komentarze, szczególnie za te rzeczowe jak i te humorystyczne :)
                        • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          A najlepsze jest to:

                          "Aby mieć pewność, że wykorzystuję pełnię mocy drzemiącą w tych słuchawkach, odtwarzały (...) różnej maści muzykę – głównie utwory w formacie wav oraz flac.

                          Platforma testowa

                          Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600
                          (...)"

                          Ignorancja.
                          • avatar
                            Konto usunięte
                            0
                            jaki nadajnik bluetooth pasowal by do AKG K830BT???
                            (cos takiego jak w modelu 840
                            • avatar
                              DyndaS
                              0
                              Ja osobiście posiadam AKG K530 od jakichś 2 lat i sobie chwalę :)