kategoria: obudowy
typ tekstu: poradnik
Na rynku mamy setki różnego rodzaju obudów komputerowych, jednak nawet najlepsza, najładniejsza i najdroższa, mimo iż jest funkcjonalna to znudzi się dla naszego oka. tak też było i w moim przypadku, dlatego postanowiłem coś zmienić... pojawiło się tylko jedno "ale" mianowicie kupiłem komputer... tydzień wcześniej, dlatego odpadały różne cięcia, okna itp. Postanowiłem więc ją pomalować.
Oto mój plan wraz z realizacją:
1. Zakup/odnalezienie w domu różnych koniecznych rzeczy:
2. Wyjęcie każdego drobiazgu z obudowy.
Należy Rozmontować nie tylko karty rozszerzeń czy płytę główną, ale każdą zaślepkę czy niestały element.
.jpg)
.jpg)

Na elementy takie jak nalepki czy
gumki należy nakleić taśmę:
Kolejnym eapem jest przygotowanie się (oraz obudowy) do malowania:
.jpg)
Należy przygotować wszystkie narzędzia, stanowisko do malowania
oraz budowę. Wszystkie miejsca gdzie na które nie chcemy,
aby była rzucona farba, należy okleić taśmą.

Teraz zostało już tylko malowanie. Jednak trzeba zacząć od odtłuszczenia. Bierzemy jakąś ścierkę, moczymy delikatnie rozpuszczalniku i "myjemy" obudowę aby ją odtłuszczyć. Następnie zabieramy się za malowanie. Najlepiej położyć dwie-trzy warstwy, aby otrzymać najlepszy efekt. Za pierwszym razem nie musi być obudowa pomalowana. Jeżeli jakiś skrawek dokładnie się nie pomalował to nie malujemy go tylko odczekamy kilkanaście minut i podczas drugiej/trzeciej warstwy eliminujemy wszystkie niedoskonałości.
Kilka zdjęć:




To już sam koniec. Pozostaje więc już tylko podziwiać efekt naszych starań. Obudowę najlepiej zostawić na kilka godzin (min 2-3), aby całkowicie przeschła. Na koniec wkładamy wszystkie podzespoły.
Koszt wykonania bardzo mały w okolicach 30 zł czas? jakaś godzinka pracy. Co do poziomu trudności to chyba level minus dwa... najtrudniej było.. wyciągnąć podzespoły ^^ Pamiętajmy też ażeby osoba która nie złoży z powrotem PC, żeby się do tego nie zabierała !!! Efekt końcowy oceńcie sami:

.jpg)



Ja wiem że chaos jest najwyższą formą porządku ale musisz popracować nad redagowaniem całości. Fotki i tekst dziwnie się poukładały. Nie wiem też czym są robione fotki ale są straszne szumy.
za jakoś zdjęć z góry przepraszam jednak byly robione kom w nocy.. w hali ^^ co do tego czy było.. tak było... tyle ze same malowanie robiłem przed tym co pojawiło się to w mini reckach, a tam było dużo mniej opisane kroki oraz tylko dwa zdjęcia... wiec postanowiłem to dokładniej opisać a co do chaosu... macie racje jednak walczylem przez godzine ukladajac te zdjecia i nie dalem rady lepiej :)
Bardzo fajny tekst!
Sam ostatnio pomalowałem wnętrze swojej obudowy na czarno (CoolerMaster HAF-932) i zgadzam się, że jest to bardzo niedrogi, ale efektywny i efektowny sposób na modding, a do tego dający masę satysfakcji. I nie trzeba być profesjonalistą, by zrobić to dobrze, ja osobiście nigdy wcześniej nie malowałem niczego sprayem :)
Jeżeli dobrze się przygotuje oraz nałoży kilka warstw to jest dobrze. Jednak iż robiłem to po raz pierwszy to nie dokońca mi się to udało ^ Jednak warto poszukać dodatkowo coś w rodzaju lakieru- powłoki ochronnej odpornej na ścieranie aby mieć pewność iż jakaś t=rysa nie zepsuje nam wyglądu.
Szkoda, że fotki kiepskiej jakości, ale to na pewno wina braku dobrego sprzętu. Daję mocną czwórkę ;)
ogólnie fajnie i milo ze podzieliles sie z nami swoimi doświadczeniami ale calosc psuje tekst ktory bardzo czesto jest niezrozumialy i niegramatyczny :/ sam wstep jest najlepszym przykladem:
" Na rynku mamy setki różnego rodzaju obudów komputerowych, jednak nawet najlepsza, najładniejsza i najdroższa, mimo iż jest funkcjonalna to znudzi się dla naszego oka. tak też było i w moim przypadku, dlatego postanowiłem coś zmienić... pojawiło się tylko jedno "ale" mianowicie kupiłem komputer... tydzień wcześniej, dlatego odpadały różne cięcia, okna itp. Postanowiłem więc ją pomalować."
musialem przeczytac to dwa razy zeby zrozumiec o co ci chodzilo :P
Wiem, że odkopuję, ale muszę skomentować...
"Tani/dobry moding obudowy"
Modding to nie jest samo malowanie obudowy. Malowanie to malowanie. Modding to przerabianie!
Nick: polischmen
Imię: Wojtek
Nazwisko: ukryte
Wiek: 20
Status: zwykły
Punkty: 49
Firma GIGABYTE wypuściła GeForce GT 430OC który bazuje na chipie - GF 108 - karta graficzna, która łączy w sobie wysokie osiągi i niską cenę.
Dla każdego entuzjasty sprzętu komputerowego wymiana elementów wychuchanej maszyny do niemalże święto.
Jak na tle najmocniejszego stereofonicznego zestawu Logitecha wypada najnowszy tego typu produkt JBL-a?
ocena userów:92
ocena userów:60
ocena userów:48
ocena userów:40
ocena userów:38
ocena userów:31
ocena userów:28
ocena userów:28
ocena userów:27
ocena userów:23
ocena userów:22
ocena userów:21
ocena userów:19
ocena userów:18
ocena userów:18
ocena userów:17
ocena userów:16
ocena userów:16
ocena userów:14
ocena userów:11