Na topie

ZeTek | 2009-07-21

X3M HU2200 Tuner USB

kategoria: tunery TV

typ tekstu: test

 

 Za sprawą warszawskiej firmy X3M Digital na Polski rynek trafił tuner X3M HU2200. Jest to nie wielkie urządzenie hybrydowe, a więc umożliwia odbiór kanałów analogowych i cyfrowych. Do karty dodano oprogramowanie Total Media 3 od Arcasoft i sterowniki BDA. Instalacja jest bardzo prosta i sprowadza się do umieszczenia urządzenia w wolnym gnieździe USB i uruchomienia programu instalacyjnego z dołączonej płytki CD. 

Przy pierwszym uruchomieniu wymagana jest konfiguracja i tak najpierw wybieramy kraj, w którym używany naszą kartę, ale zamiast Polski wybieramy Rumunię, aby mieć dźwięk zamiast szumów. Powodem tego zamieszania jest błąd autorów oprogramowania, którzy przypisali nam złą wersję systemu PAL bo przy wyborze Polski jest PAL B, a powinien być PAL D. Kolejnym krokiem jest wybieranie tunera, który chcemy skonfigurować, jako pierwszy, a później wybieramy urządzenie audio, z którego bedzie wydobywał się dźwięk w czasie, gdy użytkujemy kartę i tutaj wybieramy Audio Pin Source a nie kartę dźwiękową zainstalowaną w komputerze. Jeśli wybraliśmy konfigurację tunera analogowego, jako pierwszego to teraz wskazujemy źródło sygnału i przechodzimy do wyszukiwania kanałów, które trochę potrwa następnie możemy skonfigurować drugi tuner cyfrowy i zakończyć pracę kreatora konfiguracji. 

W zestawie otrzymamy: pilot zdalnego sterowania wraz bateriami, instrukcję obsługi,
płytę z oprogramowaniem i sterownikami.

Dodatkowe wyposażenie stanowią przewody umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła obrazu i dźwięku, przedłużacz USB oraz antena magnetyczna do odbioru sygnału cyfrowego DVB-T.

 Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem TM3 i jest ono typu Media Center, czyli umożliwia oglądanie telewizji i słuchanie radia oraz przeglądanie cyfrowych zdjęć i filmów zapisanych na dysku. Brakuje jednak polskiej wersji językowej interfejsu. 

Oprogramowanie Total Media 3 wspiera zapis materiału na dysk komputera w formacie, MPEG-2, a do wyboru mamy cztery profile - zakladamy nagranie na płytę DVD:

HQ - (High Quality) - pozwala zapisać nam 1 godzinę i 34 minuty materiału.

SP - (Standard Play) - pozwali na zapis około 2 godzin materiału.

LP - (Long Play) - pozwali na zapisanie 2 godzin i 18 minut materiału.

EP - (Extended Play) - pozwala na zapis 3 godzin materiału.

 

Po wskazaniu folderu, który  będzie pełnił rolę magazynu dla naszych nagrań aplikacja obliczy nam ile godzin materiału możemy zapisać na podstawie ilości wolnego miejsca.

Poniżej kilka obrazów z kanałów – kanały nadawane w kablówce Jarsat

Tuner HU2200 można pochwalić za gniazda wejściowe wideo, których na próżno szukać w innych kartach telewizyjnych USB. Złącza te umożliwiają zapis na dysk twardy filmu z zewnętrznego źródła - na przykład z magnetowidu VHS czy nboxa recodera. Po dołączonej do karty przejściówki możemy do tunera podłączyć źródło sygnału za pomocą złącza kompozytowego oraz S-Video. Próbka nagrania niżej:

X3M HU 2200 - nie wyświetla tak dobrze obrazu analogowego jak WinFast Dongle H od Leadtek'a. Karta jest podatna na zakłócenia z otoczenia i mimo dostarczenia dobrej jakości sygnału wiele kanałów wyglądało gorzej niż na WinFast Dongle H. Aplikacja TM3 może sprawić trochę problemów bo jest niedopracowana, karta znakomicie nadaje się do nagrywania z urządzeń zewnętrznych i do oglądania TV gdy dostarczymy sygnał z tv kablowej nie dzielony na kilka pomieszczeń.

 

Na koniec prezentacja  z użytkowania karty telewizyjnej   X3M HU2200. Przepraszam za marną jakość użyto programu AVI Screen Classic

Cena urządzenia: od 216 do 259 złodsłon: 11335

ZeTek

0 + - 2009-07-15 14:02

Nie wiem co jest ale wycinany jest kod z YT, a więc dodam go tu:orazMam nadzieje, że ktoś z redakcji da to gdzie trzeba w artykule,a później ten komentarz usunie.

ZeTek

0 + - 2009-07-15 16:00

http://www.youtube.com/watch?v=r_CalxXuEfs 1 - obiekt
http://www.youtube.com/watch?v=JpkMgKIIMsM 2 - obiekt

ZeTek

0 + - 2009-07-15 16:06

http://wirtualna.sciaga.w.interia.pl/test1.htm - kod obiektów, który znika po zapisaniu artykułu

lysy2000

0 + - 2009-12-30 11:32

Znajomy kupił ten tuner i wszystko było OK, a po 3 dniach zniknął dźwięk. Jak nagrywa i się odtworzy plik dźwięk jest, a podczas normalnego oglądania już nie. Odinstalowanie + aktualizacja nowych sterowników nie pomogło. POMOCY!

ZeTek

0 + - 2009-12-30 16:55

W ustawieniach dt. TV w TM musi być zamiast PAL B -> PAL D i dźwięk będzie.

Można też użyć ChrisTV Lite zamiast Total Media.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

O autorze miniRecenzji

Nick: ZeTek

Imię: Łukasz

Nazwisko: ukryte

Wiek: 33

Status: zwykły

Punkty: 92

Specjalizacje usera:

  • internet
  • tunery TV

Ulubieni producenci usera:

  • ASUS
  • ATi
  • Chieftec

  pokaż więcej

Zobacz komputer usera:

  • Z Komputronika Ostrów Wlkp
  • Toshiba A500-1EE
  • Ostatnie miniRecenzje
Mateusz Sołtysiak | 2013-09-03

Kamera Sportowa Natec Sport Cam HD50

kategoria:

Jak dostępna za 450 zł kamerka sportowa sprawdza się w praktyce.

 

ocena

04

odsłon: 12647

Tomek Wilczyński | 2013-07-28

ADATA UC510 - małe oznacza ogromne

kategoria: flash

ADATA UC510 - małe oznacza ogromne

 

ocena

021

odsłon: 12321

Wooojciech1983 | 2013-07-25

680tka po tunningu: test karty Gigabyte GTX 770 Windforce 3

kategoria: karty graficzne

Nvidia wprowadziła do swojej oferty nowego konkurenta dla Radeona 7970 GHz edition. Jest nim GTX 770 - stuningowana 680tka. Czy wygra w testach z Radeonem?

 

ocena

021

odsłon: 13203

TOP 10

Najlepiej oceniane miniRecenzje: