Luxa 2 P1, czyli bateria zewnętrzna do urządzeń mobilnych.
Zasilacze

Luxa 2 P1, czyli bateria zewnętrzna do urządzeń mobilnych.

przeczytasz w 3 min.

Bateria zewnętrzna Thermaltake Luxa2 P1 jest bardzo przydatnym urządzeniem dla osób, które często podróżują i przy okazji dużo rozmawiają przez telefon.

 Wstęp

Często zdarza się, że w czasie podróży lub w szkole rozładowuje mi się telefon. Myślę, że nie tylko ja tak mam, ale również Wy. Na szczęście na pomoc przychodzi nam firma Thermaltake ze swoją baterią zewnętrzną Luxa2 P1. Ale dość tej reklamy, czas na suche fakty o danych technicznych, otrzymanych od producenta.

  •         Producent: Luxa2
  •         Nazwa produktu: P1 7000mAh High Capacity Battery & Charger
  •         Kod producenta: LHA0060
  •         Pojemność baterii: 7000 mAh
  •         Pobór mocy: Port 1 DC 5V 1A, Port 2 DC 5V 1A
  •         Rozmiar: 119,5mm X 73mm X 17,5mm
  •         Waga: 176,3 g
  •         Gwarancja: 1 rok
 Budowa i wykonanie

Obudowa została wykonana z poliwęglanu. Rozmiarowo jest podobny wielkości telefonu Sony Ericsson Xperia X8. Na obudowie znajdują się cztery diody oraz przycisk, po naciśnięciu którego zaczynają świecić się diody, informujące o stanie naładowania baterii.

 Zawartość i wyposażenie

W zestawie można znaleźć, kabel USB służący do ładowania urządzenia, kabel do ładowania urządzeń Apple, oraz instrukcja obsługi we wszystkich językach, oprócz języka polskiego. Znajduję się tam również etui.


Kabel USB służący do ładowania baterii.


Kabel służący do ładowania urządzeń Apple'a


Etui

Na zdjęciu poniżej widoczne są dwa wejścia USB służące do podłączenia telefonów, bądź urządzeń Apple, oraz złącze służące do ładowania baterii zewnętrznej.

 Użytkowanie

Naładowanie baterii zajmuje około 7 godzin, czyli tyle ile sugeruje producent. Urządzenie można naładować poprzez komputer stacjonarny PC, bądź adapter.

Urządzenie pozwala na naładowania wszystkich urządzeń, które mają możliwość ładowania za pośrednictwem portu USB, oraz wszystkie mobilne urządzenia firmy Apple. Można również ładować oba urządzenia na raz, co jest niewątpliwie dużym plusem.

Bateria tą ładowałem telefon Sony Ericsson Xperia X8, Sony Xperia J, oraz tablet firmy Apple, iPad 2. Urządzenie pozwoliło na naładowanie obu telefonów po cztery razy, a tablet dwa razy. Czas ładowania zajmował tyle, ile przy normalnym ładowaniu.

 Podsumowanie

Według mnie bateria ładuje się dosyć szybko i wystarcza na dosyć dużą liczbę ładowań. Osobiście uważam, że Luxa2 P1, jest bardzo przydatnym urządzeniem, tym bardziej, że często używam telefonu i jestem poza domem w miejscach, w których nie mogę naładować telefonu. Z Tm urządzeniem takiego problemu nie ma, ponieważ w każdej chwili, mogę podłączyć telefon do baterii, a baterię wraz z ładowanym urządzeniem schować do plecaka, bądź kieszeni. Jednak nie wszystko w życiu musi być pięknie, w tym przypadku ogólne zadowolenie psuje cena urządzenia, która powinna być niższa, więc gdyby nie ona to jestem pewny, że nabyłbym to urządzenie.

Ocena: 
Budowa: bardzo dobra
Funkcjonalność:
bardzo dobra
Parametry:
bardzo dobre
Obsługa:
bardzo dobra
Cena:
dobra
Wyposażenie pudełka:
dobre
Ogólna ocena:
Cena (sugerowana przez producenta) : 259 zł

 Dziękuję redakcji benchmark.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    michal13225
    4
    Bardzo ciekawe i praktyczne urządzenie, jedyny minus to właśnie cena. Jest za wysoka.
    • avatar
      IceQ94
      1
      Poza kilkoma literówkami jest naprawdę dobrze choć wciąż nie rozumiem czemu nie dostał za tą recenzję żadnych punktów.
      • avatar
        IceQ94
        1
        Poza tym jeśli chodzi o samo urządzenie widziałem je w akcji i spisuje się nieźle. Przydatne np do naładowania słuchawek z mojej recenzji, czyli Luxa2 BT-X3. Naprawdę cena jest za wysoka.
        • avatar
          Konto usunięte
          1
          Bardzo ciekawe urządzenie. Gdyby cena spadło poniżej 200zł to chętnie bym kupił.

          fajna recenzja. Dobrze, że w polskim internecie są takie serwisy jak benchmark. Recenzje rzeczowe i dokładne...nie to na CHIP czy w KŚ.
          • avatar
            obcypl
            0
            PQI powerbank 7800mAh - ok 160PLN
            • avatar
              Tomasz.B
              0
              Mnie trochę zastanawia czas ładowania.
              Skoro czas ładowania wynosi 7h a prąd portu USB2.0 to 0,5A to wychodzi nam że zostało dostarczone 3,5Ah a akumulator ma 7Ah.
              WTF???
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Jak już wbijać się w takie gadżety, to konkretnie. Od kilku miesięcy używam akumulatora Voltaic V60 - ma wyjście USB oraz dodatkowo wyjścia na 12,16,19V. Można tym naładować/zasilić praktycznie wszystko, z czym jedziemy na wycieczkę (od telefonu, poprzez aparaty - nawet lustrzanki, na laptopie skończywszy). Producent oferuje dziesiątki końcówek do wszelakich urządzeń. Dodatkową zaletą zestawu jest możliwość ładowania akumulatora poprzez panele słoneczne (są naprawdę niewielkie - ja używam trzech mocowanych do plecaka) albo przez wyjście zapalniczki w samochodzie. Zestaw świetnie sprawdził się na wycieczkach pod namiot i na kilkudniowym rejsie jachtem, gdzie z dostępem do prądu był problem. Pojemność aku: 16 tys. mAh.