Na topie
| 2011-10-27

YouTube Downloader: pobierz za darmo klipy wideo z popularnych serwisów - poradnik i download

Zobacz więcej w kategorii: oprogramowanie | multimedia

Producenci: Google

 

YouTube Downloader jest bezpłatną i popularną aplikacją służącą do pobierania materiałów wideo z Internetu.

Początkowo, tak jak na to wskazuje nazwa aplikacji, umożliwiała ona pobieranie wideoklipów z serwisu YouTube, wkrótce jednak do obsługiwanych portali dołączyły cieszące się nieco mniejszą popularnością strony takie jak: Bing Video, Blip.tv, DailyMotion, Facebook, Metacafe, Google Video, Yahoo Video, Livevideo, VodPod, Vevo, oraz wiele innych.logo youtube downloader

Oprócz samego procesu pobierania materiałów wideo, YouTube Downloader oferuje również możliwość wyboru jakości pobieranego przez nas materiału (Normal, HQ, HD, oraz Best Available), a także docelowego miejsca jego zapisu na dysku komputera. Kiedy proces pobierania zostaje zakończony użytkownik otrzymuje możliwość wyboru formatu w jakim wideoklip zostanie oddany do dyspozycji.

Standardowo każdy pobierany materiał jest zapisywany w niezmienionym formacie, czyli w postaci pliku FLV. Niestety nie każdy odtwarzacz potrafi sobie poradzić z tego typem formatu, dlatego twórcy aplikacji umożliwili zmianę formatu na inny. Konwersji pliku wideo można dokonać do najpopularniejszych formatów takich jak: MOV, MP4, 3GP, WMV, AVI, MP3, a także standardów kompatybilnych z urządzeniami przenośnymi.

kliknij aby pobrać youtube downloader
Kliknij aby pobrać YouTube Downloader

Poniżej prezentujemy filmowy poradnik, który przeprowadzi przez cały proces pobierania na dysk przykładowego klipu.

Co ciekawe, w programie został zawarty niewielkich możliwości moduł edycji wideoklipów, a dokładniej pozwalający na korekcję dźwięku, dopasowanie poziomu głośności, a także usuwania zaznaczonych klatek z pliku wideo. 

W celu ułatwienia pracy użytkownikom, aplikacja dzięki wbudowanemu, niewielkiemu odtwarzaczowi wideo umożliwia podgląd pobranych przez nas materiałów.

youtube downloader - kopiowanie materiału
Na samym początku należy skopiować adres URL wybranego przez nas klipu

W celu pobrania jednego z materiałów wideo, niezbędne jest jedynie skopiowanie adresu URL pożądanego przez nas klipu do pola zatytułowanego dla anglojęzycznej wersji "Enter the URL of the video you want to download", dla polskiej "Podaj link do wideo" - znajdującego się w głównym oknie aplikacji. Po wklejeniu do odpowiedniego pola adresu odnośnika do strony z plikiem wideo, możemy wybrać jakość pobieranego materiału wideo, oraz określić również inne czynności. Po kliknięciu na czerwony przycisk "Download" lub "Pobierz" wybrany przez nas materiał wideo będzie zapisywany na dysk twardy.

youtube downloader - wklejanie linku
Skopiowany przez nas adres URL kopiujemy następnie do programu i klikamy na pobierz

youtube downloadert - pobieranie
Następnie rozpoczyna się pobieranie wybranego przez nas materiału

Najnowsze wydanie aplikacji YouTube Downloader, zostało oznaczone numerem 3.4 i pojawiło się 11 października. W bieżącej wersji naprawiono restrykcje pobierania z serwisu YouTube, błędy w dźwięku występujące po konwersji materiału, oraz dodano kilkanaście nowych wersji językowych programu.

Aplikacja jest dostępna całkowicie za darmo w polskiej wersji językowej. Oprócz standardowej, darmowej wersji Basic, twórcy rozwijają również edycję płatną Pro - skierowaną dla osób ceniących sobie pełną gamę opcji konfiguracyjnych, możliwość konwersji do większej liczy formatów i zaawansowane opcje ich konfiguracji, a także możliwość pobierania wielu materiałów wideo jednocześnie, oraz brak limitu prędkości pobierania. Niestety aplikacja jest dostępna jedynie dla systemów Microsoft Windows XP, Vista i 7.

Jeżeli jednak nie chcecie dokonywać instalacji wspomnianej aplikacji na komputerze lub wasz system operacyjny jest niezgodny z programem, to polecamy odpowiednik dostępny on-line w postaci internetowego skryptu. Skrypt znajduje się na stronie KeepVid.com, a jego działanie jest niemalże identyczne jak w przypadku YouTube Downloader. Oczywiście skrypt charakteryzuje się ograniczoną funkcjonalnością, gdyż umożliwia jedynie pobranie wideoklipu na dysk twardy.

 

Więcej plików:

Źródło: YouTube Downloader.altervista

odsłon: 32452

Komentarze

(17)

Szymon331

1 + - 2011-10-27 11:04

Filmy z you tube można pobierać bez instalacji jakiegokolwiek softu. W dodatku można wybrać format w jakim pobierzemy dany film (strona sama go przekonwertuje) Jest tego sporo w sieci.

Ja polecam to: http://ytconv.com/

Szkoda na komputerze programy instalować skoro można się bez nich obejść.

tomson12a

2 + - 2011-10-27 11:27

albo www.keepvid.com :)

FamilyGuy

1 + - 2011-10-27 11:31

albo dopisać przed youtube słowo kick np.:

www.KICKyoutube.com/watch?v...

Maciej Lewczuk

0 + - 2011-10-27 12:51

W treści jest odnośnik do KeepVid - wystarczyło przeczytać całość...

impulse_101

0 + - 2011-10-27 17:51

Można tez najzwyczajniej wyjąć z "keczu" przeglądarki;)

DustEater

3 + - 2011-10-27 11:26

Przecież o tym wiadomo od dawna. Jakby ten news był napisany 5 lat temu to może byłby przydatny :P

Maciej Lewczuk

2 + - 2011-10-27 12:52

To, że Ty wiesz, nie oznacza, że wszyscy, co do jednego, także o tym wiedzą...

ardianox

0 + - 2011-10-27 12:53

ja używam youtube downloader HD i też jest dobry

michal_229

0 + - 2011-10-27 14:26

DownloadHelper do FF i da się dwoma kliknięciami ściągać filmiki i muzykę z dowolnej strony.

Damian Szymański

0 + - 2011-10-27 16:23

Sam korzystam z DownloadHelper do Firefoxa, ale ma jedną wadę. Potrafi czsem nieźle zamulić przeglądarkę i to nie tylko jak z niego korzystasz, ale również jak siedzi sobie cichutko dodany addon. Mozilla jak wymienia listy zamulających dodatków to zwykle znajduje się on w niej. Firefox przy kilu innych dodatkach + DH potrafi nieźle przymulać, szczególnie na słabszych kompach więc w niektórych przypadkach można korzystać z alternatywy.

Coyot

0 + - 2011-10-27 14:27

Nie polecam - osobiście swojego czasu w zeszłym roku przetestowałem dosłownie W S Z Y S T K I E aplikacje płatne-bezpłatne jakie były tylko dostępne na windowsa, do ściągania z youtube i...

Rozwiązanie miałem ciągle pod ręką - najlepiej sobie poradził... Jdownloader - inne miewały różne problemy, a to zatrzymywały pobieranie, a to plików się otworzyć nie dało, a to nie dało się przerwać, a to nie znajdywało...
Ja Jdownloaderem nigdy nie mam żadnych problemów - mogę wznawiać, rozpoznaje bez problemów wszystkie formaty (można ustawić w opcjach programu aby wyszukiwał tylko konkretne...), naprawdę szczerze polecam...

Coyot

0 + - 2011-10-27 14:27

Dodam tylko jeszcze że inne miewały problemy z osiągnięciem zadowalających prędkości, z JDownloadera zawsze osiągam full łącza...

jacy4

0 + - 2011-10-27 16:44

Ja tam polecam Internet Download Managera jeśli o to chodzi i ogólnie ściąganie. Nawet z chińskich serwerów ściąga o niebo szybciej (150-180kb/s) niż przeglądarka czy inne programy (20-50kb/s).

zidolek

0 + - 2011-10-27 14:45

Ja używam yt downloader (dodatek do chrome), ew. vdownloader z dysku.

Malcolm Feth

0 + - 2011-10-27 17:47

Nie wiem czemu, ale ta ikonka animowana z napisem "download" kojarzy mi sie z linkiem do sciagania czegos, czego nie powinniem dotykac, spam na jakies stronie, ktory udaje "bardzo potrzebny soft" a jest wirem czy innym czyms...

Ladros

0 + - 2011-12-02 20:32

Nie wiedziałem, że takie coś istnieje i pobierałem przez zrzutę :D

szymon_j14

0 + - 2012-02-29 18:32

Niezły program, ale częściej używam vDownloader.

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa