Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Epson  PX710W to ciekawe urządzenie. Mimo że oficjalna cena nie jest zbyt mała (799 zł), to drukarkę można kupić już za 660 zł. I bez dwóch zdań sprzęt jest wart tych pieniędzy. Użytkownik dostaje bardzo dobrą drukarkę, która doskonale spełni jego ambicje do drukowania profesjonalnie wyglądających zdjęć w domowym zaciszu. Wykorzystywanie PX710W tylko do drukowania tekstu to marnowanie możliwości sprzętu, kierowanego raczej właśnie do fotoamatorów. Zarówno tych, którzy korzystają z peceta, jak i tych, którzy chcą drukować fotografie z pominięciem komputera.

W komplecie dostajemy, co nieczęsto się zdarza, naprawdę przyzwoity skaner, który jest tylko trochę, a nie o klasę gorszy od drukarki. Kopiarka, którą otrzymujemy w wyniku połączenia tych dwóch urządzeń ma zupełnie przyzwoite parametry i możliwości. I znów, postawienie jej w biurze, choć jak najbardziej realne, byłoby zmarnowaniem jej możliwości.

Dodatkowo użytkownik dostaje spore możliwości sieciowe – PX710W dysponuje zarówno kartą Wi-Fi,  jak i złączem typu RJ-45. I choć urządzenie wielofunkcyjne Epsona nie jest pozbawione wad, to jest doskonałą propozycją do domu i niewielkiego biura, gdzie oprócz tekstu drukuje się także fotografie.

 Moja ocena
 plusy:
Dobrej jakość skaner
Podwójny podajnik: na papier A4 i foto
Podajnik papieru schowany wewnątrz urządzenia
Zasilacz wbudowany w drukarkę
Dość niski koszt druku tekstu
Bardzo dobra jakość drukowanych zdjęć
 minusy:
Kiepski odbiornik papieru
Podajnik lubi wciągać po kilka kartek naraz
Przeciętny koszt druku zdjęć
Znaczne rozmiary urządzenia
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 750 zł
 

 

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Epsona SX405. Miło porównywało się doświadczenia własne z przedstawionym testem. Mimo znacznej różnicy w cenie tych urządzeń, odniosłem jednak wrażenie, że sprzęt różni się niewiele...
    Przeciętne koszty wydruku, wyraźna słyszalność urządzenia, dobra stylistyka, bardzo dobry skaner i niewiele gorsza drukarka (przy jednocześnie bardzo dobrym wydruku zdjęć) cechuje oba te urządzenia mimo iż półka cenowa inna.
    Z pewnością na plus PX710W należy zaliczyć lepszą pracę w sieci.
    Tylko czy w ogólnym rozrachunku PX710W jeż o tyle lepsze od swoich tańszych "braci" aby poważnie go brać pod uwagę przy zakupie do domu czy biura - bo wydaje mi się że raczej nie.


    I mam pytanie do redakcji. Czy testowane były zamienniki oryginalnych tuszy? I jak tak czy są problemy z ich instalacją jakie spotykane są dość często w urządzeniach serii właśnie SX?
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      od kilku lat użytkowałem R300, ale poniewaz brakowało mi skanera i funkcji kopiowania, zacząłem rozglądać się za kombajnem

      PX710W był jednym z moich faworytów, do czasu kiedy nie sprawdziłem go "na żywo" - przegrał mocowaniem klapki zamykającej dolny podajnik/tacę odbiorczą oraz tandetnym plastikiem "piano black"

      mój wybór to Canon MP640 - ma wszystko czego potrzebuję, przyzwoitą cenę (640-660 PLN) oraz przemyślaną konstrukcję i solidne wykonanie
      • avatar
        Terrorek
        0
        Ja i tak jestem za drukarkami w których się nie wymienia tuszu tylko kupuje nowa :D (200zeta) ;]
        • avatar
          Qazzy
          0
          a ja mam pytanie do autora i nie tylko: czy w innych modelach EPSONa też można stosować zamiennie tusze T08xx i T079x? używam epsa R285 do druku foto (bardzo przyzwoite wydruki na oryginalnych papierach epson premium) i chętnie skorzystał bym z większych kartuszy
          do malkontentów: drukuję na tyle mało że raczej nie opłaca mi się inwestowanie w system ciągłego zasilania (mówimy ofc o w miarę porządnych systemach opartych na np.Lysonie a nie 'cudach' typu super-ink za 100 zł)
          • avatar
            dolph
            0
            zamienniki.... moze czas na jakis opis zeby ludzie wiedzieli z czym to sie je?

            zamienniki tanie (wlasnie te po 5zl) - barwnikowe - calkiem niezla jakosc, ale - szybko bledna (naprawde szybko), po paru tygodniach juz widac roznice, po miesiacach - czern znika :) druga sprawa to ze druk tuszami barwnikowymi na papierach glossy - bedzie udany tylko na papierach dla tuszy barwnikowych!!! druk np. na papierze epsona - da kolory totalnie rozjechane

            zamienniki drogie lub oryginalne tusze pigmentowe - duza trwalosc kolorow, druk rowniez na nosnikach wylacznie dla tej technologii
            • avatar
              ElFi_
              0
              Mam PX700W i chwalę sobie pracę po sieci. Wady to duże zużycie atramentów na włączenia i czyszczenia. Po dwóch miesiącach sporadycznego używania skanera moze Cię zaskoczyć komunikat o skończeniu się tuszu....
              • avatar
                wolfikx
                0
                Fajnie wygląda Radzio bez mory ;)
                A jako 100% mężczyzna przy skanowaniu szczegółu oczywiście skupiłeś na jednym konkretnym detalu pani z okładki Cosmo ;)

                Artykuł super.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  1. Taka moja praktyczna porada: do drukowania na krążkach CD/DVD propunuję sobie wydrukować na folii A4 (przezroczystej oczywiście!) krzyż nitek umieszczony dokładnie na środku strony i według niego pozycjonować krążek w skanerze.
                  2. Strona 8 - Cosmopolitan - widać, że test robił mężczyzna. Tylko jemu wyobraźnia mogła podyktować TEN fragment okładki do zaznaczenia do zeskanowania :).
                  3. Str. 8 - Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu rozjaśniło całe zdjęcie a nie tylko tło, więc funkcja w zasadzie jest błędna czy... niefunkcjonalna.
                  4. Moim zdaniem skaner jest jednak poniżej przeciętnej. Takie parametry miały tanie skanery Plustka już ok. 4-5 lat temu (np. UT24)! Jednak do celów domowych wystarczy w zupełności tym bardziej, że w dużych rozdzielczościach skanuje się co najwyżej slajdy. Swoją drogą szkoda, że nie ma do niego prostej klatki do slajdów, która kosztuje nie więcej niż złotóweczkę.
                  5. Zaskoczyło mnie "częste wciąganie kilku kartek na raz". Obecnie się prawie nie zdarza. Może jednak wadliwy był papier użyty do testów?

                  PS. Kupię sobie taką drukarkę!
                  • avatar
                    mgtan
                    0
                    Posiadam Epson R300. Kilka złów o drukowaniu na Epsonie.

                    Druk czarno-biały: w porównaniu do HP i Canona ustawienie wariantu roboczego powoduje iż wydruk jest nieużyteczna praktycznie.

                    Druk kolorowy: jest bardzo dobry pod jednym warunkiem, jesli dostaniecie oryginalny papier Epsona, który o dziwo jest baaardzo ciężko dostępny, a jak już jest to bardzo drogi. Z zamienników papierów sprawdził mi się tylko jeden Emteca 120 g/mkw. a pozostałe... jak dotąd ogromna klęska. Czyli jesli chcesz dobry wydruk to orginalne tusze i drogie oryginalne papiery.
                    • avatar
                      dolph
                      0
                      mgtan - gadasz totalne glupoty ;)

                      sorry... ale wiem co mowie :)

                      druk kolorowy - a zapytam na jakim papierze drukujesz i jaki profil wydruku wybierasz? zdajesz sobie sprawe ze wybierajac np Epson Glossy .... a wkladajac do drukarki papier Canon Glossy - to ty jestes powodem zlej jakosc druku? :)

                      Do tego zeby kolor wydruku byl idealny (dowolne polaczenie drukarka + tusz + papier) trzeba miec profil ICC dla tego wlasnie zestawu. Jesli uzywa sie innych papierow mozna dostac takie profile na stronie producenta papieru. Inna opcja - lepsza - stworzyc swoj profil ICC - np. urzadzeniem typu Color Munki Photo (chyba najtansze rozwiazanie na rynku)

                      btw. mam pod reka Epsona 880, R300, R1900
                      • avatar
                        Konto usunięte
                        0
                        Ja powiem tylko tyle,unikajcie drukarek Epsona jak ognia!!!,żre to tusz nie przyzwoicie,zamienniki przewaznie nie działają a to dzieki zabezpieczeniom jakie stosuje producent,druk ekonomiczny jest do d...y.Naprawde ekonomia tych drukarek równa sie 0.
                        • avatar
                          Qazzy
                          0
                          @pawel366: obecnie chyba większość producentów stosuje zabezpieczenia w postaci kartuszy z chipem. poza tym dla niektórych ważna jest jakość a nie tylko to czy da się wsadzić podróbkę z której tusz blaknie po paru miesiącach
                          @mgtan: papiery wcale nie są trudno dostępne ani droższe niż innych renomowanych producentów; faktem jest że jeśli chodzi o fotografię to faktycznie słabo sprawują się z papierami innych firm
                          • avatar
                            Qazzy
                            0
                            i jeszcze do pawel366: jeśli chcesz korzystać z zamienników to trzeba wybierać te lepsze, ale wtedy cena wcale nie jest taka konkurencyjna, a te tańsze...często sprzedający nie informują że np.reseter działa ale tylko ze starszą wersją kartusza albo że reset należy przeprowadzić gdy mamy poziom atramentu ok.20% a nie gdy maszyna odmówi drukowania
                            • avatar
                              dolph
                              0
                              ehhhh o czym wy piszecie???

                              mam 3 generacje epsonow pod reka - do codziennego uzytku, zaznaczam - do codziennego, nie raz na tydzien.

                              epson 880 - stara, wysluzona, 2 kalamarze - stosuje zamienniki barwnikowe - druk dokumentow idealny, tani jak barszcz - drukarka genialnie szybka i tania (kiedys byla droga)

                              epson r300 - uzywam do projektow, zamienniki barwnikowe, kolory idealne (ale na krotka mete), zamienniki tanie na maxa, drukuje w kolorze ile wlezie na papierze Emtec Matte Coated, mam reseter do zammienikow - dziala idealnie

                              epson r1900 - wypas A3+ - tu jade juz na oryginalach, wydruki perfekcja - do pokazania projektow klientom. wydruki hi glossy na papierach z allegro (tych do tyszu pigmentowych)

                              nie przesiade sie z epsona na nic innego, to sprzet na lata!
                              • avatar
                                Konto usunięte
                                0
                                Mam od roku PX700W i zauważyłem, że kopie można skalować z dokładnością do 1% - wystarczy nacisnąć przycisk "+" lub "-" mając wyświetlony ekran jak na piątym zrzucie w rozdziale "Kopiowanie" (podobnie jak ilość kopii na ekranie ze zrzutu drugiego). To jedyny mój zarzut do autora tekstu. Poza tym całkowicie się zgadzam co do wniosków, według mnie pasują one idealnie także do PX700W. Tak właściwie nie wiem, jaka jest w końcu różnica między tymi dwoma modelami...
                                Ja również zauważyłem, że zdarza się drukarce pobierać po dwie kartki papieru. Ale za to w moim ezgzemplarzu działają zamienniki, choć ostatnio czarny mi się zbuntował. Jednak wystarczy podnieść i zamknąć pokrywę, a zadziała.