Na topie

Piotr Kubiczek | 2009-01-13

Nowy MacBook. W tym roku Apple przybędzie fanów

kategoria: laptopy

Producenci:

 

Wydajność i bateria

 

Do testów otrzymałem egzemplarz z procesorem Intel Core 2 Duo o częstotliwości 2,0 GHz. Magistrala systemowa taktowana jest z częstotliwością 1066 MHz. Podobnie ma się rzecz w przypadku 2 GB (dwa moduły 1 GB) pamięci DDR3 SDRAM, które można rozbudować do 4 GB.

Testowany model wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 160 GB Serial ATA, kręcący się z prędkością 5400 obr/min. Nie jest to może imponująca pojemność na tle konkurencji, ale do codziennej pracy z pewnością bez problemu wystarczy.

Za wyświetlanie grafiki odpowiedzialny jest procesor graficzny NVIDIA GeForce 9400M z 256 MB pamięci DDR3 współdzielonej z pamięcią główną.

MacBook reklamowany jest jako pięciokrotnie szybszy od swojego poprzednika, przynajmniej jeśli chodzi o wyświetlanie grafiki.

Apple, o ile mi wiadomo, jako pierwsza firma na świecie wypuściła na rynek komputer wyposażony w kartę z GPU Nvidia 9400M. W porównaniu do poprzedniej X3100, tak naprawdę nie ma porównania. Nie dość, że gry będą śmigać ochoczo, to bardziej profesjonalni użytkownicy odkryją potencjał sprzętu w aplikacjach wykorzystujących akcelerację takich jak np. Photoshop.

Baterii wystarczy przy surfowaniu po sieci, pracy z dokumentami i pocztą na niespełna 5 godzin. Niestety Battery Eatera nie udało mi się uruchomić, ale za to MacBook przeszedł test w rzeczywistych warunkach pracy. Uzyskane niecałe 5 godzin to bardzo dobry wynik, który pozwoli na spokojną pracę z dala od gniazdka zasilania.

Ważne przy tym, że nowy MacBook nie nagrzewa się na tyle nieznośnie, aby nie dało się z nim wytrzymać na kolanach. Wieczorem przed snem bez problemu obejrzymy prawie dwa filmy w formacie dvix, więc odpadnie konieczność liczenia owiec.odsłon: 70964


Ostatnie komentarze do artykułu

Luk00

2009-03-01 13:44:55

Po pierwsze PS nie jest jak to Czajnik napisał jedynym pro programem na ten sprzęt. Aperture, Final Cut Studio, Final Cut Server, Final Cut Express, Logic Studio, Logic Express, Shake wszystko do obróbki filmu i muzyki. Do zdjęć...

Czajnik

2009-01-26 18:02:34

Dokładnie :-)

SoundsGreat

2009-01-26 09:44:16

Ja również nie rozumiem sensu istnienia takich tworów. Jeśli ktoś potrzebuje komputer do internetu czy pisania tekstów bądź tabelek, to może go nawet za 1zł dostać z internetem mobilnym, a potem coś koło 100zł/miesiąc. Można sobie kupić...

zobacz wszystkie komentarze (78)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57