Na topie
| 2011-01-21

Odtwarzacz THOR HD - uzupełnienie twojego TV?

kategoria: odtwarzacze multimedialne

Producenci: intel

 

8level media THOR HD MMP-100L

Pierwsze wrażenie oraz specyfikacja

 

odtwarzacze HD
zobacz inne testy
»
WD Elements Play
» Asmax Playbox HD

8level to firma oferująca przede wszystkim szeroki wybór urządzeń sieciowych, takich jak routery czy print serwery. Jednym z nowszych produktów w jej katalogu jest odtwarzacz multimedialny High Definition. Ta niewielka skrzyneczka pochwalić się może dobrą funkcjonalnością i możliwościami, które zazwyczaj spotykane są w droższych modelach.

Urządzenie odtwarza cały szereg popularnych formatów audio, wideo i graficznych umieszczonych na nośnikach zewnętrznych, takich jak pendrive, karty pamięci czy przenośny odtwarzacz DVD. Multimedia pobierać możemy też za pomocą sieci przewodowej i bezprzewodowej (serwer Samba).

Po podłączeniu odtwarzacza do internetu otrzymamy możliwość korzystania z kilku fabrycznie zaimplementowanych serwisów multimedialnych i informacyjnych. Producent deklaruje też obsługę polskich znaków diakrytycznych w napisach. My postaramy się sprawdzić jak powyższe kwestie wyglądają w praktyce.
 

Podstawowa specyfikacja

Wyjścia wideo CVBS (kompozytowe), HDMI
Wyjścia audio Analog Stereo (cinch), optyczne, HDMI
Wejścia 2 x USB 2.0, czytnik kart (SD, MMC, MS)
Obsługiwane systemy plików FAT, FAT32, NTFS, EXT3
Wymiary (Sz/Dł/Wy) 170 x 125 x 25 mm
Waga 248 g
Zasilanie zewnętrzne
Gwarancja 24 miesiące (producenta)

 

Wykonanie i wyposażenie

Obudowa jest dość prosta i elegancka, więc z pewnością skomponuje się z każdym wnętrzem. Jeśli jednak nie mamy zamiaru się nią chwalić, jej niewielkie rozmiary pozwolą schować ją dyskretnie za telewizorem.

Zewnętrzne panele odtwarzacza, mimo że wyglądają ładnie, mają swoje wady. Po pierwsze: obudowa wykonana jest w całości (oprócz spodu) z błyszczącego plastiku, który można łatwo zarysować. Po drugie: wspomniany plastik ma tendencję do przyciągania kurzu, więc po kilku dniach leżenia na stoliku obudowa przestaje wyglądać efektownie. Wymaga częstego odkurzania, a nawet najbardziej miękka ściereczka zostawia na niej nieprzyjemne rysy.

Przód wyposażono w dwukolorową sygnalizacyjną diodę LED (czerwona, gdy urządzenie jest „uśpione”, a niebieska gdy jest aktywne). Obok niej znajduje się okrągły czujnik podczerwieni wykrywający sygnały nadawane pilotem.

Część górna i prawy bok pozbawione są elementów funkcjonalnych.

Na lewym boku zintegrowano jeden z dwóch portów USB 2.0 oraz czytnik kart Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick. Dzięki nim bez problemu posłuchamy muzyki lub obejrzymy filmy i zdjęcia wprost z aparatu.

Najszerszą funkcjonalność oferuje tył odtwarzacza. Odnajdziemy tam kolejny  port USB 2.0, gniazdo sieci LAN, jedno złącze HDMI (cyfrowy obraz i dźwięk), oraz analogowe wejście wideo (CVBS) i audio (stereo L/R). Osoby chcące uzyskać dźwięk najwyższej jakości mogą podłączyć tą maleńką skrzyneczkę do cyfrowego wzmacniacza lub zestawu kina domowego przez przewód światłowodowy (optical). THOR HD zasilany jest 12-woltowym zasilaczem.

Cała konstrukcja opiera się na czterech dość wysokich nóżkach wykonanych z miękkiej gumy. Dolny panel wykonany jest z metalu i jego głównym zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła. Wbudowany wentylator spełnia swoją funkcję dobrze, ale nie należy do szczególnie cichych.

Do zestawu, oprócz właściwego odtwarzacza, producent dołącza analogowy kabel audio-wideo, zasilacz, instrukcję obsługi oraz pilot z kompletem baterii.
 

Pilot zdalnego sterowania

Pilot w przypadku tego odtwarzacza jest urządzeniem prostym, ale spełniającym w stu procentach swoje zadanie. W górnej części znajduje się klawiatura numeryczna, w centralnej zestaw przycisków nawigacyjnych, natomiast w dolnej otrzymujemy dostęp do kilku mniej typowych funkcji.

Klawiszem SUBTITLE otworzymy menu konfiguracyjne napisów, SLOW spowolni odtwarzanie nawet 16-krotnie, ZOOM powiększy zdjęcie i filmy (odpowiednio 16x i 8x), a przyciskiem REPEAT ustawimy odpowiadający nam tryb odtwarzania.

Pilot wykonany został na szczęście z półmatowego plastiku, który jest bardzo odporny na zarysowania i upadki. Plusem jest niezłe spasowanie części, ale pilot cechuje się niestety dość archaiczną stylistyką i niezbyt komfortowymi, bardzo wysokimi (wystającymi) przyciskami. Jest za to lekki i dość ergonomiczny.odsłon: 54134


Ostatnie komentarze do artykułu

wapsterduck

2011-08-15 13:52:07

Czy ktoś z użytkowników używał tego odtwarzacza z dyskiem 1 TB? Chodzi mi o to czy obsługuje dyski o takiej pojemności.

Makkk

2011-02-06 18:50:08

No i kolejny odtwarzacz z kiepskim interfacem. Mam na myśli wygląd. Ja rozumiem, że dla Was to mało ważne, ale ja chcę mieć HD w pełni, na każdym kroku i dlatego obserwuję WD TV Live. Oczywiście Live HUB jest jeszcze lepszy i ma możliwość...

cooger

2011-01-26 11:43:34

Bynajmniej nie widziałem w tym tunerze złącza RJ-45.

zobacz wszystkie komentarze (14)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57