kategoria:
gry, wyścigi
producenci:
Codemasters
Zapraszam również do przeczytania wypowiedzi zawodowców na temat GRID'a, którzy na co dzień mają do czynienia z NFS Pro Street lub inną samochodówką:
Blood: Oceń grę według Twoich kryteriów. Czy GRID może być następcą NFS? I czy możliwe jest żeby wypchnął NFS ze świata esportu?
Matador: Gra się bardzo przyjemnie, model jazdy jest świetny (oczywiście biorąc pod uwagę, że to gra arcade), aczkolwiek osobiście nadal wolę grać w Colina McRae DiRT. GRID nie będzie następcą NFS, bo wydawca gry - Codemasters nie wspiera sceny tak jak to robi EA w przypadku Need for Speeda. Pozatym tryb online jest bardzo randomowy i skierowany dla "niedzielnego" gracza.
Nadol: Myślę, że 9/10 spokojnie, gra jest naprawdę świetna, ale czy na multi się nadaje.. hmm zastanawiałbym się. Raczej nie ma szans, jak nfs bedzie na WCG szanse są zerowe, tym bardziej ze na wypadnięcie NFS'a z wcg raczej sie nie zanosi..

Gooral: Grid według mnie to najlepsza samochodówka w jaką możemy pograć wtej chwili. Grafika, niskie wymagania sprzętowe oraz co najwazniejsze czyli fizyka gry sprawiają że w Grida graja setki tysięcy osób na całym świecie. Swietny jest takze tryb online i tryb spectator. Możemy także oglądać powtórki. Dzieki tym 2 aspektą mysle że GRId mółgby bez najmniejszych problemów wyprzeć NFSi zajć jego miejsce. Mam nadzieje że tak sie stanie bo graj jest lepsza od NFS pod kazdym aspektem.
Lecho: Gra jest bardzo dobra, przemyślana, dopracowana, grywalna, multum tras, samochodów, dużo do zrobienia. Trochę razi słabo zoptymalizowany engine, ale GRID nadrabia miodnością! Mistrzowie Kodu postarali się i wyszła z tego naprawdę gorąca ścigałka, przy której każdy powinien się zatrzymać. Może nie tyle następcą, raczej zastępcą - bo nie wiadomo, w co będziemy grać w przyszłym sezonie (NFS13 pojawi się w 2009 roku). Wątpię, żebyśmy jeździli dwa sezony w ProStreeta i bardzo chętnie widziałbym GRIDa jako główną ścigałkę na 2009 rok. Zresztą, pewnie nie tylko ja. Co tu ukrywać, gra jest szalenie popularna, gra w nią multum osób także ze sceny NFS (to tu można spotkać legedarny Too Fast Clan - gramy dalej pod wspólną banderą, tyle że w inną grę!). Poza tym, GRID ma opcję widza, powtórki, jest bardzo łatwy i czytelny w "obsłudze" sieciowej, w przeciwieństwie do PS-a. Ma dużo świetnych, grywalnych tras, samochodów, i co najważniejsze - zero ustawień, o wynikach wyścigów decyduje czysty skill. Trochę martwi gorzej niż w przypadku gry EA zoptymalizowany kod sieciowy (częściej zdarzają się lagi), ale z pewnością będą jakieś patche. Jeśli o mnie chodzi, to jestem na TAK.

Panish: Race Driver: GRID wygląda tak, jak NFS ProStreet chciał wyglądać. Przyjemny, zręcznościowy model jazdy, obłędna grafika, zróżnicowane wyścigi, przepiękne zniszczenia - to wszystko spowodowało, że najnowsza produkcja Mistrzów Kodu zjednała sobie serca wielu miłośników gier wyścigowych. Już wyścigi z "komputerowymi" przeciwnikami zapewniają niemałe emocje, zaś tego co dzieje się podczas internetowych potyczek z kumplami nawet nie sposób opisać. Jako członek sceny NFS przyznam, że GRID jest niewątpliwie grą lepszą od ProStreeta. Ale ile to razy w przeszłości zdarzało się, że jakaś samochodówka przewyższała Need for Speedy? Więc kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - dopóki Electronic Arts inwestować będzie w NFS-y jako platformy turniejowe, dopóty nie widzę możliwości aby inna ścigałka zepchnęła je na e-sportowy margines. Wystarczy spojrzeć na nasze rodzime podwórko - EA Polska ponad wszelką miarę wspiera scenę NFS. Dla odmiany zaś CD Projekt, wydawca GRIDa na naszym rynku, nie jest znany ze stwarzania graczom warunków do współzawodniczenia o coś więcej niż wirtualną chwałę.
Mimo wszystkich wad jakie posiada GRID, to jednak przewaga zalet skłania do sięgnięcia ręką po grę. Grafika, o czym niestety nie można się przekonać z filmu, jest naprawdę cudowna. Oczy można nacieszyć nawet nie przy najwyższych rozdzielczościach, a promienie słoneczne, które odbijają się od karoserii Twojego pojazdu, cudnie wyglądają na tle gór, lasów i ryczących samochodów rywali. Nawiązując do dźwięku, tutaj też można rzucać samymi superlatywami. Podczas gry, jedyne co powinniśmy zrobić to ustawić słuchawki na full i nasycać uszy póki można. Wykonanie tych elementów jest świetne - NFS się do tego nie umywa. Mimo tego, że gra może się szybko znudzić, polecam wszystkim zakup GRID'a ponieważ naprawdę warto.

Pograłem w GRIDA i odstawiłem. Z braku czasu, gdyby nie to, pewno dalej bym sobie grał.
Ale bardziej chciałbym coś powiedzieć o artykule.
Drogi redaktorze. Gdybyś poświęcił na prace 15 minut więcej, tekst byłby mniej chaotyczny (z punktów reputacji skaczesz na flashback'i a pół zdania później na pieniądze). Znalazłbyś też nieco czasu na korektę tekstu, bo na przykład wypowiedź "Goorala" to jedna wielka literówka.
Grida lubie :) jednak jak dziala na nim CF juz nie :-P jednak GRID nie wciagnal mnie tak jak Colin Dirt w ktorego uwielbiam grac w chwili wolnego czasu na kierownicy G25
Co to..5+. Według mnie to powinno być tak jak w testach sprzętu np. Grywalność : 5, Grafika :6, itd.
Wszystko bardzo fajnie, piękna grafika, super oprawa dźwiękowa, tylko dlaczego już nie robią gier o klimacie Underground i Underground 2?? Typowo tunerskie samochody, pełny tuning, moding, vinyle, car audio, neony, hydraulika, kilka SUVów dla zabawy, a do tego "Get Low" oraz "Riders On The Storm"... tego mi brakuje. Underground 3 moim zdaniem byłby bardzo na miejscu... Ktoś powie "to juz było", ale jeśli coś jest dobre, to po co to zmieniać??
P.S. Need For Speed Undercover będzie dopiero w 2009?? Ja nie chce ProStreeta 8/
Z całym szacunkiem, ale undergroundy zapoczątkowały najsłabsze serię NFS'ów. Most Wanted, a przedewszystkim Carbon były produkcjami bardzo nieudanymi. Może dlatego, że bardziej interesowała mnie jazda, a nie to jakiego koloru mam alusy, jaką naklejke i jaką moc ma mój neon? Prostreet bardzo mi się spodobał, dużo lepszy model jazdy (choć i tak nie idealny), w końcu pojawiły się zniszczenia. Czytałem, że Anderkałer ma wrócić do korzeni. Tylko gdzie te korzenie?? Proponuję zagrać w cześć poświęconą Porsche, genialna.
Tyle, że dla mnie przygoda z NFS po prostu zaczęła się od Underground'a, tuning był elementem, dla którego w ogóle zainteresowałem się serią... Most Wanted model jazdy z pewnością ma nierealistyczny, ale to nie jest symulacja tylko arcada pełna gębą... Dla mnie Most Wanted jeszcze była fajne, Carbon taki jakiś... niemrawy... Jeśli ktos chce symulacji, to sięga po "Nieograniczonego" Test Drive'a, swoją drogą świetna gra...
emmgrałem i nie jest tak świetna... Grafika odrazu widać podrasowany "wypłowiały" silnik Dirta. Niewiem czemu ale nie przepadałem za modelem jazdy był kompletnie przezemnie nie do ogarnięcia. Raz hamuje w miare realistycznie raz totalnie arcadowo i chyba tu lezy problem model jazdy jest mieszaniną realizmu a totalną arcadówą, która potrafi sie zmieniać jak w kalejdoskopie.. No i najwazniejsze Sterowanie.. Klawiatura praktycznie gra niegrywalna , G25 problemy duże w działaniu z nią , pad ? tylko na demku w konsoli dobrze wyważony gdy podłączyłem do kompa od Xa nawet zabawa w menu nic nie zmieniła zawiele.
Dla fanów Jakichkolwiek wyscigów ZDECYDOWANIE TAK
Dla fanów w miare realistycznej jazdy ? nie
Dla fanów NFSa ? Tak
Grafika przyjemna ale po tym co widziałem w GT 5P to nawet nie ładna :)raczej bajkowa :)
BTW Niech EA zabierze sie lepiej za Underground 3 bo reszta po undergroundzie to śmieci na czele z Pro streatem
I mam cichą nadzieje na NFS Porshe 2000 2 :D
"GRID raczej nie jest grą z przeznaczeniem na Multiplayera."
No, nie powiedziałbym. Chyba Pan nie grał Demolition Derby, 12 osób, medium/long :)
Zapraszam na mój kanał youtube po więcej szczegółów: youtube.com/p13rdd ;]
Gierka jak dla mnie wspaniała i do tego ten dźwięk w połączeniu z 5.1 Rewelacja + Graficzka + Uszkodzenia MIODZIO !
A do tego moje ulubione zawody DERBY !! Fantastyczny młyn :O xD
Polecam :D
Gra jest świetna ale jeśli nie masz dobrej kiery (przykładowo - Logitech'a G25) nie instaluj jej - stracisz zbyt dużo uśmiechu z twarzy...
"Chciałbyś włączyć tryb Multi żeby sprawdzić się z innymi graczami jednak ta gra do tego trybu się raczej nie nadaje. I tutaj kończy się Twoja przygoda z GRID'em."
"GRID raczej nie jest grą z przeznaczeniem na Multiplayera."
Poległem!
Polecam Autorowi zmianę działu, np. na hardware, bo ww. opnie na temat grywalności w multiplayer rzucają na kolana...
hahahahaha
Miłośników prawdziwej gry w GRID zapraszam do Polskiej Ligi GRID:
www.grid.pun.pl
Pozdrawiam
Mi model jazdy całkowicie nie odpowiada. Fury prowadzą się zdecydowanie za miękko. O ile w przypadku Mustanga jestem w stanie przymknąć oko, o tyle w przypadku bolidów jest to już wkurzajace. Kompletnie nie czuć wozów i nie ma mowy o poprawnym pokonywaniu zakrętów.
#scanner -> miałem pisać stronę o czymś i delikatnie przechodzić?
#redzi9 -> to jest ogólna ocena :)
# Uzytkownik oraz dia8el -> co mi z tego, że np. w demolition derby gra załóżmy 100 osób jak w resztę gra 40? Jak na tyle ludzi, co kupiło tę grę, to naprawdę bardzo mało gra w multiplayera :) Tak więc nie miałem powodu pisać, że multi jest super, TYLKO dlatego że Demolition Derby cieszy się zainteresowaniem.
Gra ogólnie jest super, ale nudzi się ponieważ jest mało tras. Co prawda jest bardzo różnorodna fizyka pojazdów, jednak to nie wszystko. Dlatego 5+, a nie 6 ;)
I to by było na tyle :)
GRID ma wiele wad i na pewno za niedługo zastąpi go coś lepszego... Ale pisanie, że gra nie ma powodzenia w sieci jest niestety blamażem :)


AMD Trinity - APU nowej generacji
Kilka tygodni temu w Austin swoją nieoficjalną premierę miały procesory z serii AMD Trinity.