Laptopy

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Acer Swift 7 to nie jest laptop dla każdego. Z oczywistych względów nie oferuje on ultrawysokiej wydajności, ale nikt nie powinien mieć wątpliwości, że został on zaprojektowany z myślą o zupełnie innych zastosowaniach. Jego główną zaletą jest niesamowicie smukła obudowa, mierząca w najszerszym miejscu 9,98 milimetra. Tak, niespełna centymetr, a to czyni go najcieńszym laptopem na rynku. Także waga komputera robi wrażenie – 1,13 kg.

Jakość wykonania dorównuje odważnej stylistyce. Wszystko jest dobrze spasowane, zastosowane aluminium nadaje konstrukcji solidności i wytrzymałości. Co tu dużo mówić, po prostu stylistycznie Acer Swift 7 pokazuje konkurencji gdzie jest jej miejsce w szeregu.

Acer Swift 7 laptop na dłoni

W środku znajdziemy niezłe podzespoły. Przede wszystkim procesor Intel Core i7 generacji Kaby Lake. Wprawdzie jest to energooszczędny układ, ale dopóki nie będziemy edytować filmów wideo, albo uruchamiać nowych gier, to mocy powinno bez problemu wystarczyć. Na szybką i płynną pracę komputera ma też wpływ obecność dysku SSD i 8 GB pamięci RAM. Jestem przekonany, że zdecydowanej większości użytkowników w zupełności to wystarczy.

Acer Swift 7 przód

A co znajduje się w rubryce „na nie”? Kilka rzeczy niestety muszę tam wpisać. Przede wszystkim jest to ograniczona liczba portów (2x USB 3.1 typu C). Trzeba więc przez większość czasu korzystać z przejściówki (jest w zestawie).

Kolejną kwestią jest mocno nagrzewająca się obudowa. Pasywne chłodzenie w tym przypadku nie zdaje w stu procentach egzaminu, przez co trzymanie laptopa na kolanach, może być po dłuższym czasie kłopotliwe. Estetykę obudowy nieco psują też szybko pojawiające się na czarnej powierzchni odciski palców.

Acer Swift 7 profil

Nie chcę jednak kończyć na negatywach, bo ten sprzęt naprawdę przypadł mi do gustu. Dodam więc, że mamy tutaj jeszcze całkiem wygodną klawiaturę i jeden z lepszych touchpadów (a na pewno największy!), a także bardzo dobrej jakości ekran IPS.

Acer Swift 7 to bardzo udana konstrukcja, która bez żadnych problemów potrafi stanąć w szranki z konkurencyjnymi modelami mobilnych laptopów z najwyższej półki.

Ocena końcowa:

  • niesamowicie smukła obudowa
  • atrakcyjna stylistyka
  • dobrej jakości ekran
  • olbrzymi touchpad
  • niezły czas pracy na baterii
  • dobra jakość dźwięku
     
  • jedyne złącza to USB 3.1
  • brak podświetlenia klawiatury
  • palcująca się pokrywa ekranu
  • nagrzewająca się obudowa

90%

Dobry produkt

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    usuniety_c89fe1248fbe
    3
    Bardzo fajne konstrukcje, zarówno ten jak i ZenBook. Gdyby tak jeszcze dać 15" w podobnych rozmiarach, byłby świetny laptop do celów biznesowych.

    Co prawda preferuję Dell'a ze względu na jakość wykonania i świetny serwis D2D, to jednak pójście w takie wymiary dobrze wróży.
    Kiedy człowiek musi ze sobą taszczyć dokumenty, laptop, często jeszcze tablet i ładowarki, to robi wielką różnicę.

    Szkoda tylko, że ceny jeszcze z kosmosu, ale pewnie niedługo to się zmieni.
    • avatar
      pawllaq
      3
      Coraz fajniejsze te laptopy.
      Tylko nie bardzo mi się podoba "kastrowanie" laptopów z przydatnych złącz. Chyba jeszcze nie czas aby w laptopie zostawić tylko usb 3.1.
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        Ja pitole, przecież to klon jabłka. Sorry, ale czy producenci nie są w stanie nic sami wymyśleć, potrafią tylko naśladować. To powinno być zakazane. Mam nadzieję, iż odpowiednio zweryfikują to przyszli klienci i wybiorą autentyk, a nie podróbę z badziewnym systemem.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          "brak podświetlenia klawiatury"
          to ma być wada???
          niemal żaden laptop biznesowy nie ma podświetlanej klawiatury.
          • avatar
            lantar8
            -3
            Na pewno największy touchpad? Macbook Pro?
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Ciekawy komputer aczkolwiek brak podświetlenia klawiatury będzie doskwierać. Ze zdziwieniem odnotowuję brak hejtu tego komputera za cenę praktycznie identyczną z MacBookiem i tą samą ilością złącz USB 3.1.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                TDP 4,5W?
                • avatar
                  BriHecato
                  0
                  A gdzie jest gniazdo dla zasilacza?
                  na takim procesorze to trochę trudno uruchomić dwie karty w przeglądarce bo przełączanie będzie trwało parę sekund ...
                  • avatar
                    mgtan
                    0
                    6000 PLN, a wydajność lapka słabsza od 2 letniego Zenbooka z i5-4210u czy nawet 3 letniego Sony Vaio SVP z i5-4200u (Cinebench 11,5 -> 2,5 pkt.

                    W teście nikt nie wspomina o jednej waznej rzeczy, ten procesor wraz ze wzrostem temperatury obniża swoją wydajność, czyli rano na chłodno mam 100% a po pary chwilach pracy 60-70 % jak już się obudowa nagrzeje.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      "Brawo ty" :) Acer zgniótł Makówkę :)