Na topie

Tuner iD4mobile AndroidTV

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

A A

Wraz z wprowadzeniem na terenie naszego kraju naziemnej telewizji cyfrowej, wachlarz dostępnych kanałów oraz jakość obrazu i dźwięku uległy znacznej poprawie. Producenci sprzętu elektronicznego pamiętają również o użytkownikach tabletów oraz smartfonów. Jednym z przykładów mobilnego tunera cyfrowego jest iD AndroidTV współpracujący z większością średniej klasy urządzeń mobilnych. Producent jako minimalne wymagania wymienia procesor dual-core lub Tegra3 oraz system Android w wersji przynajmniej 4.0.3. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie producenta.

iDTV

W celu obsługi urządzenia należy pobrać darmowy program „iDTD Mobile TV” ze Sklepu Play, który wedle życzenia może uruchamiać się automatycznie po podłączeniu tunera do tabletu. Konfiguracja aplikacji jest banalnie prosta, wystarczy uruchomić automatyczne strojenie w celu znalezienia wszystkich dostępnych na danym terenie kanałów telewizyjnych.

Metodą przesuwania można dowolnie posortować listę kanałów, dużą pomocą są nazwy widoczne przy numerze każdego kanału.

Aby obejrzeć konkretny kanał wystarczy wybrać go z listy, dla ułatwienia wyświetlane jest logo stacji oraz nazwy i godziny emisji najbliższych audycji. Ta sama lista dostępna jest również w trakcie oglądania telewizji, opcjonalnie można zmieniać stację przesuwając palcem po ekranie w prawo lub lewo.

Zmiany kanałów następują dość płynnie, choć dużo zależy od jakości sygnału. Dla ułatwienia w prawym dolnym rogu wyświetlany jest pięciostopniowy wskaźnik mocy sygnału przydatny podczas szukania optymalnego miejsca na antenkę, ale o tym za chwilę. Po kliknięciu w ekran w dolnej części wyświetlana jest ramówka oglądanej stacji oraz przyciski pozwalające uruchomić nagrywanie obrazu wraz z dźwiękiem lub wstrzymać oglądanie (Time Shift). Maksymalny czas opóźnienia uzależniony jest od pojemności bufora jaką wybraliśmy w ustawieniach.

W zakładce „nagrania” znajdziemy wszystkie zapisane audycje telewizyjne, które po ponownym obejrzeniu możemy usunąć lub zarchiwizować.

Jak widać na poniższym filmie całość działa bardzo płynnie, interfejs jest czytelny i prosty w obsłudze.

Pora wspomnieć o akcesoriach znajdujących się w opakowaniu wraz z tunerem. To właśnie głównie od nich zależeć będzie jakość oglądanych programów. Do dyspozycji mamy małą teleskopową antenkę, która będzie w pełni wystarczająca na otwartym terenie w miejscu gdzie sygnał jest silny.

iD4Mobile

W innych sytuacjach konieczna będzie przesiadka na nieco większą antenę z metrowym przewodem, która ze względu na magnetyczną stopkę świetnie nada się do przymocowania na dachu samochodu lub do zewnętrznych elementów elewacji budynku.

Jak sprawuje się tuner w praktyce? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, o ile na otwartym terenie w większości przypadków obraz jest wyświetlany płynnie, to w okolicy budynków występują dość uciążliwe zakłócenia, choć nie jest to regułą. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne, dlatego mimo dobrego wykonania urządzenia oraz przyjaznego użytkownikowi oprogramowania nie mamy gwarancji dobrej jakości oglądanych programów.

Pewne rozwiązanie stanowi kupno dodatkowej anteny zewnętrznej zapewniającej jeszcze większy sumaryczny zysk.

  Tuner iD4mobile
  plusy:
płynność działania
intuicyjny interfejs programu
dobra jakość dźwięku i obrazu
możliwość nagrywania oraz funkcja Time Shift
  minusy:
dość duża podatność na zakłócenia
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 179
Odsłon: 46059 Skomentuj artykuł
Komentarze

2

Udostępnij
 1. budziq18
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2013-09-02 12:17

  miało być około 100 a nie 200...

  Skomentuj

 2. Tomszyn
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-02 20:18

  taaaa, ja przetestowałem ten tuner u siebie i powiem tak:
  Nie działa na:
  - SGS 2
  - SGS 3
  - HTC One X
  - HTC One
  - HTC One SV
  - HTC Evo 3D
  - Motorola XOOM
  - Motorola RAZR
  wyrzuciłem pieniądze w błoto....

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!