Laptopy

Podsumowanie - czy warto kupić?

opublikowano przez Mariusz Ignar w dniu 2019-01-28

Czas na konkluzje i ostateczny werdykt. Czy Asus ZenBook UX433 to laptop, który wart jest zakupu? Jeśli nie przeskoczyliście do tego fragmentu bezpośrednio po trafieniu na ten artykuł, lecz zdążyliście przeczytać poprzednie dwie strony, to chyba wątpliwości nie ma zbyt wiele. Odpowiedź jest jednoznacznie twierdząca. Raz jeszcze postaram się przytoczyć najważniejsze argumenty za tym przemawiające.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez benchmarkpl (@benchmark.pl)

Asus ZenBook UX433 to dobrze przemyślana konstrukcja. Widać to na każdym kroku, począwszy od jakości wykonania, po kulturę pracy i możliwości, jakie oferuje ten laptop. Stylistyka UX433 to pierwsze co rzuca się w oczy. To po prostu piękny sprzęt, który pod względem estetyki śmiało może stanąć w szranki z dowolnym laptopem innej marki. Wąskie ramki ekranu, niewielkie rozmiary obudowy, a jednocześnie mocna, aluminiowa obudowa, to cechy, które powinien mieć każdy mobilny laptop tej klasy.

Poza tym mamy tu jeszcze mocną baterię, realnie pozwalającą na pracę przez cały roboczo-dzień bez dostępu do zasilania. Osiem, dziewięć godzin jest jak najbardziej w jego zasięgu, co jeszcze do niedawna było rzadkością w przypadku laptopów z Windowsem. Asus ZenBook UX433 pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe.

Wśród pozostałych atutów wymienić koniecznie trzeba wygodną klawiaturę, dobrej jakości wyświetlacz, niezłą wydajność, a jednocześnie dobrą kulturę pracy. Laptop nawet przy mocnym obciążeniu podzespołów pracuje stosunkowo cicho, a przy zwykłym korzystaniu z niego, jest w zasadzie bezgłośny. Głośny jest za to system audio, a przy tym generuje dźwięk miły dla ucha.

Asus ZenBook UX433

Co mi się nie podobało? Mocno palcująca się obudowa (wersja srebrna będzie prawdopodobnie lepiej wypadać w tym zakresie), brak wsparcia dla Thunderbolt 3 oraz wykorzystanie słabszej wersji grafiki Geforce MX150, bez wyraźnego zaznaczenia tego faktu w specyfikacji.

Innowacyjny touchpad z wyświetlanym panelem numerycznym jest interesujący, ale osobiście wygodniej korzystać było mi z normalnych klawiszy, głównie ze względu na brak feedbacku przy wprowadzaniu kolejnych cyfr. Bardziej przydatny byłby czytnik linii papilarnych, którego niestety zabrakło.

Każde z tych niedociągnięć nie zmienia jednak faktu, że UX433 to bardzo udany laptop, w dodatku nieźle wyceniony. Za jego podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić 4199 zł (Core i5, 8 GB RAM i dysk 256 GB), a jego wydajność i komfort pracy będą wystarczające dla większości osób. Jeśli ktoś potrzebuje nieco większych możliwości, to za najdroższą wersję przyjdzie mu zapłacić 5399 zł (ten właśnie wariant testowałem), co i tak jest atrakcyjną propozycją porównując ją do konkurencji z najwyższej półki.
 

Ocena końcowa:

 • świetna jakość wykonania
 • niewielkie rozmiary obudowy
 • długa praca na baterii
 • 14-calowy wyświetlacz z wąskimi ramkami
 • wygodna i podświetlana klawiatura
 • duża liczba złączy
 • innowacyjny panel numeryczny na touchpadzie...
   
 • ...niestety nie do końca praktyczny
 • palcująca się obudowa (w tej wersji kolorystycznej)
 • brak czytnika linii papilarnych
 • brak Thunderbolt 3
 • brak informacji o wykorzystaniu słabszej wersji Geforce MX150

87%

Dobry produkt

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Polecam MSI PS42
 • avatar
  Świetny - Jak dla mnie to spełnia wszystkie kryteria.
  Tylko ta cena troche za duża.