Zasilacze

Jest dobrze, ale szału nie ma

przeczytasz w 1 min.

be quiet! System Power 8 z założenia miał być ekonomicznym zasilaczem, który zainteresuje klientów z mniej zasobnym portfelem. Producent postawił na podstawową, nieźle wykonaną konstrukcję i zadbał o odpowiednią jakość wykonania, ale do konkurencyjnej propozycji jeszcze mu trochę brakuje.

be quiet! System Power 8 500 W

Pod względem wykonania naprawdę nie ma się do czego przyczepić – zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę segment, do którego należy zasilacz. Do dyspozycji oddano długie, eleganckie okablowanie, a za chłodzenie odpowiada 120-milimetrowy, całkiem cichy wentylator. Nie zapomniano też o komplecie zabezpieczeń.

System Power 8 w wersji o mocy 500 W sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jedną wydajną kartą graficzną, ale nie powinniśmy oczekiwać od niego rewelacyjnych parametrów – wszystko przez podstawową konstrukcję, która charakteryzuje się niską sprawnością energetyczną i nienajlepszą regulacją napięć wyjściowych.

Zasilacz został wyceniony na około 210-220 złotych, a więc nieco wyższej od zbliżonych modeli z podobnego segmentu – z segmentu, gdzie konkurencja jest naprawdę spora, a o sukcesie produktu w dużej mierze decyduje cena. Pozycję producenta mogłaby poprawić obniżka ceny poniżej 200 złotych.

Ocena końcowa:

  • długie, eleganckie okablowanie
  • cicha praca wentylatora
  • komplet zabezpieczeń
     
  • niska sprawność energetyczna
  • napięcia mogłyby być stabilniejsze
  • mało konkurencyjna cena

Dobry Produkt

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    4
    jest dobrze? pod każdym względem w tej cenie jest lepiej zabrać SPC Vero m1 600w :D
    • avatar
      dividebyzero
      4
      Droga Redakcjo - czy moglibyście też sprawdzać poziom tętnień? Przy porządnym OC ma to nie mniejsze znaczenie niż trzymanie się widełek napięciowych. Z powodu bardzo wysokich wartości tychże, odrzuciłem kiedyś nawet wysokie serie "bikłajetów".
      • avatar
        Fiona
        1
        XFX 550 kupilam o bodajże 30 zł drożej w komputroniku, niz cena tego, a był nawet bez jednej śrubki, o kablu sieciowym nie wspominając....

        Także cena nie jest taka tragiczna
        • avatar
          kokosnh
          1
          ahh czekać talko aż złożycie sobie jakiś dobry zestaw do testów zasilaczy ( do pomiarów i obciążania ) bo tutaj, to co najwyżej oceniać można po opisie wnętrzności ( który jest całkiem dobry ), ale chciałbym zobaczyć tam jeszcze tył PCB i ogólnie odniesieniem się do jakości lutowania.
          • avatar
            HemaN
            0
            Radzę Wam uważać na produkty tej firmy. Kreują się na markę premium, ale to tylko marketing. Zamiast w PR, powinni zainwestować w jakość i zmniejszenie awaryjności. Jako długoletni użytkownik odradzam Wam produkty tej firmy.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              .
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                MR. Maziarz dlaczego nie mogę dodawać komentarzy? Co się dzieje z tym portalem?
                • avatar
                  Gerlath
                  0
                  "Jednostka charakteryzuje się też całkiem przyzwoitą sprawnością energetyczną, którą potwierdzono oficjalnym certyfikatem 80 PLUS dla napięcia wejściowego 230 V. Powinniśmy więc się spodziewać poboru mocy zbliżonego do modeli ze zwykłym certyfikatem 80 PLUS Bronze."

                  Kaj co? Jeżeli w tym cytacie chodzi o to że jednostka 80PLUS@230V ma mieć sprawność jednostki 80PLUS@110V to ktoś musi się dowiedzieć jeszcze wielu wielu rzeczy.
                  A jedną z nich, na przykład, jest to że wraz ze wzrostem napięcia wejściowego sprawność zasilacza impulsowego WZRASTA.
                  Różnica wydajności TEGO SAMEGO zasilacza podłączonego odpowiednio do 110V i 230V to zazwyczaj 1-2% co oznacza że TEN SAM ZASILACZ na napięciu 230V BĘDZIE SPRAWNIEJSZY niż na napięciu 110V.
                  I stąd bierze się różnica w wymaganiach normy 80PLUS dla napięć 110V i 230V
                  I wyższe wymagania normy 80Plus@230V wynikają właśnie z tego.