Aplikacje mobilne

Archiwalne propozycje - luty 2017

opublikowano przez Michał Duda w dniu 2018-09-08
 1. Wikiwand

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  WikiwandTa w pełni darmowa aplikacja pozwala na przeglądanie zasobów Wikipedii w o wiele wygodniejszy sposób niż przy użyciu przeglądarki Safari. Do jej najciekawszych cech można zaliczyć szybki podgląd podlinkowanych w tekście artykułów, sprawne przejście pomiędzy ulubionymi językami oraz czytelny interfejs ułatwiający nawigację.

  wikiwand 1wikiwand 2


 2. Musi

  Pobierz z Appstore (darmowe)

   

  MusiMusi umożliwia odtwarzanie muzyki dostępnej w formie filmów na YouTube i organizowanie jej we własne playlisty. Na tle oficjalnej aplikacji YouTube wyróżnia ją umiejętność odtwarzania muzyki w tle, tak więc może ona z pełnym powodzeniem pełnić darmową alternatywę dla serwisów takich jak Spotify czy Tidal.

  musi 1musi_2-


 3. Slack

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  SlackSlack jest komunikatorem, którego ideą jest uwolnienie zespołów od oficjalnej komunikacji drogą mailową.  Pozwala on na prowadzenie grupowych konwersacji wokół ustalonych tagów lub prywatne rozmowy z poszczególnymi współpracownikami. Pomimo, że Slack jest skierowany głównie dla odbiorców biznesowych, można go również używać jako narzędzie do komunikacji z grupą przyjaciół.

  slack_1slack 2


 4. Cheatsheet

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  CheatsheetCheatsheet pozwala na szybki dostęp do krótkich informacji, o których można łatwo zapomnieć gdy jest się w pośpiechu. Zaliczają się do nich na przykład numery pokojów w hotelu, hasła do Wi-Fi, rejestracje wypożyczonych aut itd. Umieszczenie takich cząstkowych danych w Cheatsheet zagwarantuje, że będziemy mieć je zawsze pod ręką.

  cheatsheet 1cheatsheet 2


 5. Vidgets

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  VidgetsProgram ten służy do tworzenia widgetów, które można umieścić w „widoku dnia”, znajdującym się na skrajnie lewym ekranie menu głównego. Da się umieścić w nich cały szereg przydanych informacji, takich jak godzina, pogoda, wykorzystanie pamięci, prędkość podłączenia sieciowego itp. Możliwości konfiguracji są naprawdę duże, tak więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

  vidgets 1vidgets 2


 6. Assembly

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  AssemblyAssembly pozwala na tworzenie grafiki wektorowej z gotowych kształtów. Przy odrobinie weny oraz chęci można przy pomocy tej aplikacji wykonać od podstaw naprawdę dobrze wyglądające grafiki lub modyfikować dostępne szablony. Wersja bezpłatna daje do dyspozycji wiele możliwości do zabawy, lecz aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością programu (na przykład możliwością zapisu w formacie SVG) należy wykupić subskrypcję PRO.

  assembly 1assembly 2


 7. Fender Tune

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  Fender TuneJeśli jesteś gitarzystą – amatorem, z całą pewnością przyda Ci się dobry, darmowy stroik na twoim smartfonie. Te dwa warunki spełnia aplikacja Fender Tune od znanego na całym świecie producenta gitar oraz wzmacniaczy. Zadowalająco współpracuje ona z gitarami elektrycznymi, akustycznymi oraz basowymi. Do jej plusów należy zaliczyć także szeroki wachlarz dostępnych strojów.

  fender tune 1fender tune 2


 8. Lrn

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  LrnProgramowanie bez wątpienia jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności, której znaczenie będzie tylko i wyłącznie rosnąć. Pomóc w nauce pisania kodu może aplikacja Lrn, która w przyjazny sposób przedstawia kolejne tajniki poszczególnych języków. W wersji darmowej oferuje ona pełny kurs HTML oraz CSS. Za dodatkowe 7 Euro można zyskać dostęp także do kursów Javascript, Python oraz Ruby.

  lrn 1lrn 2
   


 9. Google Authenticator

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  Google AuthenticatorJest to narzędzie stworzone z myślą o osobach, które korzystają z dwuetapowej weryfikacji podczas logowania na konto Google. Po wstępnej konfiguracji można przy jego użyciu generować kody niezbędne do uzyskania dostępu. Taka możliwość przydaje się gdy nie mamy zasięgu sieci komórkowej lub korzystamy z iPada, a telefon znajduje się daleko od nas.

  authenticator 1authenticator 2


 10. App formerly known as H__r

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  App formerly known as H__rIdeą stojącą za tą niecodzienną aplikacją jest zamiana hałasów z naszego otoczenia na dźwięk przyjemniejszy w odbiorze. Pełni ona alternatywę dla osób, które akurat nie maja ochoty na słuchanie muzyki lub białego szumu, a chcą się odciąć od rozpraszającego otoczenia.  Użytkownik do wyboru ma 7 różnych algorytmów zamiany dźwięku, które dodatkowo można dostosować pod swój własny gust. 

    hear 1hear 2