Aplikacje mobilne

Archiwalne propozycje - lipiec 2017

opublikowano przez Michał Duda w dniu 2018-09-08

Najlepsze darmowe programy na iPhone:

 

 1. Lightroom

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  LightroomLightroom jest jednym z najpotężniejszych edytorów zdjęć dla iOS. Do jego atutów należy zaliczyć przede wszystkim ponadprzeciętną funkcjonalność oraz obsługę plików RAW. Najnowsza wersja tej aplikacji wprowadziła kilka istotnych funkcji oraz poprawek, które ułatwiają obróbkę zdjęć na smartfonach oraz tabletach od Apple. Użytkownicy iPhone'ów 6s oraz 7 od teraz mogą korzystać z gestów 3D Touch, a osoby posiadające iPady Pro z pewnością docenią wsparcie dla Apple Pencil.

  lightroom 1lightroom 2


 2. Gboard

  Pobierz z Appstore (darmowe)

   

  GboardKlawiatura stworzona przez Google odznacza się zdecydowanie większą funkcjonalnością niż jej odpowiednik od Apple. Oprócz opcji umożliwiających dostosowanie jej wyglądu oraz układu, oferuje ona także szybkie wyszukiwanie treści we wbudowanej przeglądarce i dzielenie się nimi. Nie musimy więc co chwile przełączać się pomiędzy komunikatorem a przeglądarką internetową. Gboard wspiera pisanie w języku polskim.

  gboard 1gboard_2-


 3. VLC

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  vlcOdtwarzacz VLC dla iOS jest niezbędnym narzędziem dla osób oglądających filmy na iPhone'ach oraz iPadach. Jest on zgodny z większością formatów audio/wideo, których domyślnie nie potrafi odtworzyć iOS, wspiera napisy z zewnętrznych plików oraz pozwala na synchronizację z chmurami, między innymi Dropboxem, iCloud Drive oraz Google Drive.

  vlc 1vlc 2


 4. Pushbullet

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  pushbulletPushbullet jest usługą dostępną na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych, w tym iOS. Jej możliwości są obszerne. Do najważniejszych z nich można zaliczyć przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami, na przykład zdjęć lub linków oraz zarządzanie smartfonem z poziomu komputera (odpisywanie na SMS, podgląd powiadomień itd). Usługa jest całkowicie darmowa, a połączenie pomiędzy urządzeniami jest szyfrowane. Dodatkowe funkcje można zyskać wykupując abonament na wersję pro.

  pushbullet 1pushbullet 2


 5. Documents 6

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  documents 6Aplikację tę można najprościej opisać jako uniwersalną przeglądarkę plików dla iOS. Documents 6 pozwala na zarządzanie w intuicyjny sposób zasobami użytkownika takimi jak dokumenty, muzyka, filmy lub zdjęcia. Pliki można przeglądać lub nawet edytować w zależności od ich rozszerzenia. Wbudowany system wtyczek pozwala na łatwe rozbudowanie możliwości programu.

  documents 1documents 2


 6. Firefox Focus

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  firefox focusFirefox Focus to przeglądarka, która stawia przede wszystkimi na prywatność. Automatycznie blokuje ona wszelkie elementy stron śledzące użytkownika (w tym reklamy) oraz usuwa całą historię przeglądania wraz z hasłami oraz ciasteczkami. Dodatkowo wspiera ona integrację z Safari, przez co korzystając nawet z domyślnej przeglądarki nie załadują się składniki naruszające prywatność użytkownika.

  firefox focus 1firefox focus 2


 7. Authy

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  authyWeryfikacja dwuetapowa jest obecnie jedną z najczęstszych metod dodatkowej ochrony dostępu do kont. Często z metody tej korzystamy w wielu różnych usługach, przez co ogarnięcie SMS-ów z wygenerowanymi kodami może być frustrujące. W takim wypadku warto zacząć korzystać z Authy. Aplikacja ta pozwala na przejrzyste zarządzanie kodami dla wielu kont, a dodawanie nowych generatorów tokenów dzięki wbudowanemu skanerowi kodów QR jest szybkie i proste.

  authy 1authy 2


 8. Pocket

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  pocketDzięki Pocket możemy zachować interesujące nas artykuły, filmy oraz strony internetowe na później. Aplikacja automatycznie synchronizuje dane pomiędzy smartfonem, tabletem oraz komputerem, dzięki czemu zapisane treści można potem wyświetlić na dowolnym urządzeniu, nawet bez łączności internetowej. Pocket odznacza się przyjaznym interfejsem bez rozpraszających elementów, dzięki czemu czytanie tekstu oraz oglądanie filmów jest wygodne.

  pocket 1pocket 2
   


 9. Telegram

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  telegramTelegram jest świetną alternatywą dla Messengera oraz WhatsAppa, która sukcesywnie zyskuje coraz większą popularność. Główne powody, dla których warto się na niego przesiąść to wysokie bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu end to end, brak gromadzenia jakichkolwiek danych o użytkowniku oraz możliwość ustawienia samodestrukcji wiadomości. Do atutów należy zaliczyć także brak reklam oraz mniejszy pobór energii niż w przypadku konkurencyjnych aplikacji.

  telegram 1telegram 2


 10. RunPee

  Pobierz z AppStore (darmowe)

   

  runpeeZapewne niejednemu z Was zdażyło się wstrzymywać potrzeby fizjologiczne w trakcie seansu, bojąc się, że w czasie wyjścia do toalety przeoczy się kluczowy moment fabuły. W takiej sytuacji warto pobrać RunPee - aplikację pomagającą wybrać najlepszy fragment na wycieczkę do toalety. Program zawiera aktualizowaną na bieżąco listę filmów ze starannie wyselekcjonowanymi momentami, w których można załatwić swoje potrzeby. Dodatkowo każda chwila jest wzbogacona o krótki zarys fabuły, by można szybko nadrobić zaległości. Aplikacja niestety jest dostępna jedynie w języku angielskim.

    runpee 1runpee 2