Na topie

Szukasz płynnie działającego smartfona? Kup Motorolę.

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Smartfony Motorola Moto wyróżniają się szybkim działaniem, czystym systemem Android i nowoczesnymi komponentami.

 • Szukasz płynnie działającego smartfona? Kup Motorolę. | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4.5

dobry plus

 

A A

Czego oczekujemy od smartfona?

Jeśli spytać użytkowników o ich oczekiwania wobec sprzętu mobilnego, to kilka odpowiedzi przewija się najczęściej. Na pierwszym miejscu zazwyczaj jest długi czas pracy na baterii – tutaj nie ma większego zaskoczenia. W końcu smartfon to sprzęt przenośny, działający bez stałego dostępu do ładowarki. Załóżmy, że jesteśmy realistami i nie oczekujemy od współczesnych smartfonów dwóch tygodni ciągłej pracy. To po prostu nie jest możliwe przy zachowaniu kieszonkowych wymiarów. Gdy smartfon działa 2-3 dni bez ładowania, to już jest sukces.

Dobry smartfon z Androidem Motorola Moto

Użytkownicy oczekują też płynnej pracy systemu. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia komfortu obsługi. Nic tak nie denerwuje jak przycinające strony internetowe, animacje, filmy lub wolno uruchamiające się programy.

Z tego właśnie powodu chciałbym zwrócić Waszą uwagę na smartfony Motorola Moto. Jakość działania czystego systemu Android prezentuję krótko na poniższym filmie:

Czysty system = płynne działanie

Dlaczego powinniśmy wystrzegać się smartfonów ze zbyt dużą ilością programów zainstalowanych domyślnie w systemie? Po pierwsze dlatego, że zazwyczaj większość z nich okazuje się zbędna i bezużyteczna. Drugim powodem jest to, że Android „zaśmiecony” przez nakładki graficzne i aplikacje ma tendencje do zwalniania. A tego nie chcemy!

Motorola Moto X Style

Wiecie co jest najlepsze? Za smatfona z czystym, szybko działającym systemem wcale nie trzeba płacić wiele. Nawet jeśli dysponujecie skromnym budżetem, to za niecałe 500 zł możecie kupić Motorolę Moto E 2 gen. Ma ona znacznie słabszy procesor od Moto X Style, ale na tle innych smartfonów z tej klasy cenowej wypada bardzo pozytywnie. Szczególnie w kwestii płynności działania.

Motorola Moto G3 - Mortal Kombat X

Tylko niezbędne aplikacje

Motorola będąca obecnie częścią firmy Lenovo wcześniej należała do Google. Ta ostatnia jak wiadomo tworzy i rozwija Androida, który obecny jest w każdym smartfonie z rodziny „Moto”. System jest „czysty” - tak jak Google przykazał. Owszem Motorola dorzuca kilka własnych aplikacji i pomysłów, ale nie mają one żadnego negatywnego wpływu na komfort obsługi.

Motorola Moto X Style - aplikacje 1Motorola Moto X Style - aplikacje 2

Jednym z najlepszych przykładów jest program „Moto” w którym możemy aktywować obsługę gestów, dzięki którym szybko uruchomimy wybrane funkcje. Np. ruch ręką nad leżącym smartfonem Moto X Style spowoduje wyświetlenie najnowszych powiadomień. Szybkie obrócenie włączy aparat, a dwukrotne potrząśnięcie włączyć może latarkę.

Motorola Moto X Style - gesty i akcjeMotorola Moto X Style - gesty

Znakomita większość pozostałych aplikacji pochodzi od Google i jest standardową częścią Androida. To duża zaleta. Użytkownik korzysta z „lekkiego”, szybkiego i dobrze zoptymalizowanego systemu, bez zbędnych śmieci. Mogę doinstalować co tylko zechcę, ale do niczego nie jestem zmuszany i za to Motorola ma u mnie dużego plusa.

Motorola Moto G 3, Moto X Play, Moto X Style

Warto wyróżnić jeszcze jedną rzecz. Kupując Motorolę macie większą szansę na to, że otrzymacie aktualizację do nowszej wersji systemu Android. Dobrze wiedzą o tym choćby użytkownicy Motoroli Moto G pierwszej generacji, którzy „wystartowali” z Androidem 4.3, a teraz cieszyć mogą się Androidem 5.1.1. Być może producent pójdzie o krok dalej i udostępni im nawet Andka 6.x? Jeśli nie to zawsze można posiłkować się jednym z „custom ROM'ów”. Gorąco zachęcam by własnoręcznie pobawić się nowymi Motorolami w sklepie.

 

Zachęcam do przeczytania pełnych recenzji nowych modeli z rodziny Moto, by dowiedzieć się więcej na temat ich wydajności, czasu pracy na baterii i jakości wykonania:

Odsłon: 10733 Skomentuj artykuł
Komentarze

8

Udostępnij
 1. TruGeek
  Oceń komentarz:

  13    

  Opublikowano: 2015-12-29 10:17

  Generalnie żadnego z powyższych .

  Skomentuj

 2. Pulsman
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2015-12-29 10:48

  Ładnie to wygląda na papierze.
  Kupiłem dziewczynie Mote E 2 LTE i płynność działania czasami dobija...

  Skomentuj

 3. Daniel07
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2015-12-29 10:48

  X force je miażdży ;-)

  Skomentuj

 4. Adam1221
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-12-29 11:10

  Chyba Meizu M2 Lepszy :D

  Skomentuj

  1. CzornyProrok
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2015-12-29 11:17

   Śmiem twierdzić, że na pewno :)

   Skomentuj

  1. ahael
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-12-29 16:08

   Jak dobrze być w 20% procentach... :)

   Skomentuj

 5. ahael
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-12-29 16:12

  Motorola DROID Turbo 2 - tylko na tego flagowca najbardziej znanych producentów jestem w stanie zamienić mojego chinola...Notabene szkoda, że go nie ma w sondzie ale ogólnie preferuję MIUI od czystego Androida.

  Skomentuj

 6. PIRAT_PL
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-12-29 21:51

  Jak szuka się płynnego smartphona bierze się któregoś Microsofta.
  Co jak co ale windowsowi mobile nie można zarzucić problemów z płynnością systemu.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!