Na topie

Jedziemy, nagrywamy, oglądamy

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Rejestratory samochodowe

A A

Obsługa i ogólne wrażenia

Po włączeniu, któremu towarzyszy mało przyjemny dźwięk, urządzenie każe nam wybrać język oraz strefę czasową i jednostki prędkości. Zaraz po włączeniu urządzenia pokazuje nam się ekran podglądu, na dole którego miga ikonka wyszukiwania sygnału GPS - miga krótko, bo rejestrator szybko odnajduje nasze położenie.

DOD LS470W GPS

Podczas podglądu, w lewym górnym rogu widzimy czułość ISO dostosowującą się do warunków oświetleniowych, w prawym górnym zaś stan naładowania baterii oraz ikonkę karty pamięci. Prawy dolny róg pokazuje nam datę, godzinę, a spód - znacznik mikrofonu, EV i potencjalną długość nagrania.

Po wejściu do Menu w pierwszej zakładce możemy zmienić ilość klatek na sekundę, ustawić cykl nagrywania, poziom naświetlania, nagrać plik audio, skonfigurować ustawienia G-Sensora, strefę czasową, jednostki prędkości czy takie funkcje, jak ostrzeżenie przed zmęczeniem kierowcy lub analizę jazdy. Druga zakładka daje dostęp do takich opcji, jak ustawienia daty i godziny, języka czy jasności oraz do wymazania karty pamięci.

DOD LS470W GPS - menu_1

Jak oceniamy samą obsługę? Przede wszystkim DOD LS475W jest właściwie bezobsługowy, sam się włącza i wyłącza. Dopóki go nie zdemontujemy to po jednorazowym ustawieniu konkretnych opcji nie będziemy mieli potrzeby do niego sięgać. Jeśli już jednak chcemy coś przestawić, to jest to wszystko banalnie proste i po kilku chwilach urządzenie nie ma przed nami żadnych tajemnic.

DOD LS470W GPS w samochodzie

Nagrania na rewelacyjnym poziomie

Bardzo dobre wykonanie, świetna funkcjonalność i prosta obsługa, czy coś mogłoby zepsuć czającą się za rogiem wysoką ocenę? Tylko niska jakość nagrań. W przypadku DOD LS475W nie ma się jednak czym martwić. Mało tego, można się tylko cieszyć.

Wideorejestrator nagrywa filmy na takim poziomie, że można by uznać, że wcale nie zostały nagrane za pomocą samochodowej kamery. Żywe kolory, dzika płynność obrazu i wysoka szczegółowość - oto typowe cechy nagrać z tego rejestratora. W zasadzie, nie ma tu czego dodawać, jest po prostu rewelacyjnie.

Złego słowa nie wypada powiedzieć również o nagraniach nocnych lub wykonywanych przy niesprzyjających warunkach. Ziarnistość jest na bardzo dobrym poziomie, podobnie jak ilość detali i ogólna jakość filmów. Dobrze oprogramowany sensor wraz z jasnym obiektywem “robią robotę”, jak to się młodzieżowo mawia.

Podsumowanie

DOD LS475W nie jest tanią kamerą samochodową. Te najtańsze, a zdatne do użytku kosztują przecież mniej niż 300 złotych. Testowany rejestrator to zaś wydatek rzędu niespełna 1000 złotych. Czy cenę usprawiedliwiają możliwości tego sprzętu? Zdecydowanie tak, gdyż o jego zaletach pisać można naprawdę długo.

DOD LS470W GPS jakość nagrań

Doskonała jakość nagrań tak w dzień, jak i w nocy. Sprawnie działający odbiornik GPS, G-Sensor, zabezpieczanie zarejestrowanych filmów, łatwa obsługa i właściwie bezobsługowa praca na co dzień. Jedyną ingerencją, którą musimy wykonać jest włożenie karty pamięci i następne ustawienie daty, godziny i innych szczegółów.

Z jednej strony DOD LS475W wykonuje te same zadania, co tańsze urządzenia. Z drugiej jednak, potrafi znacznie więcej, a jakość nagrań jest tak dobra, że można wykorzystać go jako kamerę podczas imienin u cioci lub wujka. Dodając do tego GPS i inne wymieniane zalety, otrzymujemy urządzenie praktycznie idealne, będące dokładnie tym, czym powinny być wideorejestratory.

DOD LS470W GPS ustawienia menu

Wady? Aż głupio to napisać, ale wad nie zarejestrowałem. Miałem tylko jeden problem, gdy kamera nie chciała nagrywać filmów na włożoną kartę pamięci. Zbuntowała się i zawiesiła. Zmieniłem kartę, użyłem przycisku do resetu urządzenia i problem zniknął na dobre. Ujmując rzecz krótko - ta kamera działa bezproblemowo i dobrze. Jest zupełnie szczerze godna polecenia.

Ocena końcowa:

 • jakość nagrań w dzień i w nocy
 • GPS
 • łatwa i przyjemna obsługa
 • praktycznie bezobsługowa praca
 • długi przewód zasilający
 • mały, ale solidny uchwyt
   
 • cena? (dla niektórych pewnie tak)

100%

Dobry Produkt

Odsłon: 17331 Skomentuj artykuł
Komentarze

11

Udostępnij

Rejestratory samochodowe w marketplace

 1. Muciekk
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-07-09 17:15

  Na nagraniu w dzień wycieraczki do wymiany :-P Powiem szczerze że jakość nagrania za taka cenę nie powala raczej, już w nocy wypada lepiej ale po cenie wymagałbym więcej :)

  Skomentuj Historia edycji

 2. abukiewicz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-09 18:54

  "testowany rejestrator to zaś wydatek rzędu niespełna 1000 złotych" - W którym sklepie ? bo wszędzie co widziałem to w okolicy 1100 zł

  Skomentuj

  1. Damian_jo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-07-09 19:05

   Również jestem ciekawy. Taniej jak 1100 nie idzie znaleźć.

   Co do kolegi Muciekk - chciałbym zobaczyć porównanie między 470 a 475
   Wydaje mi się że 470 ma lepszą jakość w ciągu dnia - chyba że to kwestia kompresji YouTube i słabej jakości wrzuconego materiału przez Benchmark'a. Chociaż właśnie DOD od 460 w górę to sprzęty dające świetną jakość głównie w nocy.
   Chciałbym zobaczyć porównanie 470 z 475 (oba mają tak samo wysoki parametr ISO) - ale czy to kwestia matrycy? nie wiem. Sam posiadam 470ke.

   Skomentuj

 3. Zircon1987
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-09 19:06

  Lepiej kupić Viofo A119 za 400zł, a jakość o niebo lepsza.

  Skomentuj

 4. deel77
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-07-09 19:51

  Chyba testujący nie widział dobrej jakości, bo ta zaprezentowana jest zła (a to że na rynku są gorsze nie ma znaczenia).

  Skomentuj

 5. shadowman333
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-07-09 20:38

  Te rejestratory DOD często widać jako polecane, a jakość wcale nie jest jakaś super. Do tego są wielkie i dużo zasłaniają. Podejrzewam, że większość z tych testów jest sponsorowana.

  Skomentuj

 6. 0qwer0
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-09 21:11

  wolę kamerkę z kondensatorem zamiast aku.. a test bardzo powierzchowny moim zdaniem, ale ok

  Skomentuj

 7. Armo11
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-07-09 21:16

  To drugie nagranie to w nocy czy o zmierzchu?

  Tak wygląda NOCNE nagranie z rejestratora za 350 pln:
  https://www.youtube.com/watch?v=4fPfRsN3Rrg

  Czy nagranie z DOD LS475W jest 3 razy lepsze tak jak jego cena 3 razy wyższa?

  Skomentuj

 8. lehmajster
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-10 22:30

  60fpsów widać ale na tym kończą się przyjemności kamerka nagrywa tak samo jak nie gorzej jak truecam a7s - mam go więc mam dobre porównanie :| a cena przecież jest zupełnie inna

  Skomentuj

 9. PC3.06GHz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-12 15:56

  A gdzie data, godzina i szybkość? Nie widzę tego na filmie.
  To jakaś lipa.

  Skomentuj

 10. Igor Sajek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-18 13:44

  Polecam ten wideorejestrator! Świetna jakość nagrań, a dodatkowo ma wbudowany GPS.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!