Na topie

Jedziemy i nagrywamy

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Rejestratory samochodowe

A A

Bezproblemowa obsługa

Pod kątem codziennego użytkowania, testowany model to jedno z tych urządzeń, które w zasadzie nie potrzebuje jakiejkolwiek uwagi z naszej strony. Włącza się samo i od razu rozpoczyna nagrywanie. Owszem, możemy przesyłać obraz na ekran naszego smartfona, dzięki czemu mamy podgląd na żywo, ale jest to kompletnie niepotrzebne. Kamera działa bowiem bez naszej ingerencji i jest niemal bezobsługowa. Po prostu, podłączamy do gniazda 12 V, przekręcamy kluczyk i jedziemy.

DOD RC500S pod kątem

DOD RC500S ma jeden główny minus. Żadna z kamer nie ma standardowego mocowania na przyssawkę. Do szyby lub lusterka mocujemy je za pomocą dwustronnej taśmy, co jest rozwiązaniem raczej jednorazowym. Szkoda, bo za sprzęt tej klasy trzeba dużo zapłacić i chciałoby się, by producent przewidział możliwość wykorzystania kamery w innym samochodzie bez szczególnych kombinacji ze strony użytkownika.

DOD RC500S menu aplikacji
Menu aplikacji mobilnej

Doskonale sprawują się wszystkie technologiczne udogodnienia zaimplementowane do urządzenia, od nagrywania w pętli po zabezpieczanie filmów. Łączność Wi-Fi i możliwość sparowania smartfona z kamerką to rewelacyjna sprawa. Oszczędzamy miejsce na szybie frontowej, a gdy zależy nam na konfiguracji urządzenia, możemy to zrobić wygodnie z poziomu aplikacji mobilnej.

DOD RC500S podgląd w aplikacji mobilnej
Podgląd trybów w aplikacji mobilnej

W tej beczce miodu znalazło się jednak, tak z pół łyżeczki dziegciu. Nie wspominając już nawet o nietrafionym sposobie mocowania kamery, który jest oczywistą wadą, nadmienić trzeba o aplikacji na smartfony, której daleko do mistrzostwa świata. Program jest toporny, nie działa płynnie, a i odświeżanie podglądu na żywo nie jest żadnym wzorem do naśladowania. Aplikacja, mimo olbrzymiej funkcjonalności (podgląd obrazu z obu kamer, pozycji na mapie czy aktualnej prędkości) wymaga szlifów i liftingu. Na szczęście nie trzeba z niej korzystać codziennie (przy każdym przejeździe).

Jakość nagrań

Filmy nagrywane przez DOD RC500S to najwyższa jakość. Trudno powiedzieć, by wśród wideorejestratorów jakieś urządzenia nagrywały filmy w wyraźnie lepszej jakości. Klipy są szczegółowe i płynne. Kolory zaś wyraziste, dobrze nasycone.


Nagranie dzienne z głównej kamery


Nagranie dzienne z dodatkowej kamery

Również nocne nagrania zasługują na uznanie. Jasny obiektyw i wysoka czułość, doskonale w trybie automatycznym dostosowująca się do panujących warunków, sprawiają, że filmy z podróży po zmroku są szczegółowe, jasne i wyraźne. Druga kamerka zarówno za dnia, jak i w nocy radzi sobie mniej spektakularnie, ale i tak zostawia w tyle większość rejestratorów na rynku.

 


Nagranie nocne z głównej kamery


Nagranie nocne z dodatkowej kamery

Nietypowa klasa premium

DOD RC500S to specyficzny wideorejestrator. Pozbawiony wyświetlacza, dosłownie samoobsługowy, a do tego mocowany na taśmę montażową. Trzeba się do tego przyzwyczaić, pogodzić z dość toporną i niedziałającą zbyt płynnie aplikacją oraz pomęczyć ustawianiem kąta obiektywu i montażem, tak by nagrywać dokładnie to co chcemy.

DOD RC500S druga kamerka

Gdy jednak nauczymy się już tego sprzętu, gdy zrozumiemy, co w nim drzemie i zobaczymy jakość nagrywanych filmów - szybko uznamy go za jeden z najlepszych rejestratorów na rynku. Rejestrowane klipy są świetnej jakości (jak na wideorejestrator), a bezobsługowa charakterystyka pracy sprawia, czasem można zapomnieć o sparowaniu kamery ze smartfonem. Reasumując, jest to sprzęt specyficzny, ale bardzo funkcjonalny.

Ocena końcowa:

 • doskonała jakość nagrań
 • metalowy obiektyw głównej kamery
 • wygląd
 • dwie kamery (obie obracane)
 • duża funkcjonalność
 • bezobsługowa charakterystyka pracy
 • odbiornik GPS
   
 • mocowanie obu kamer za pomocą taśmy montażowej
 • dość toporna aplikacja na smartfony

80%

Dobry Produkt

Odsłon: 17392 Skomentuj artykuł
Komentarze

16

Udostępnij

Rejestratory samochodowe w marketplace

 1. batchmax
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-07 18:07

  *** koniec reaklmy ***.

  Ciekawe kiedy ktoś wypuści rejestrator o mniejszym zaszumieniu matrycy, z optyczną stabilizacja obrazu i wsparciem dla rozdzielczości powyżej Full HD i chociaż 60 fps na obu kamerach. Albo ślepy jestem albo po prostu nie ma takich na rynku w ogóle. Wiem, ze to to generowałoby okrutne ilości danych i do sensownej długości historii materiału pewnie wymagana byłaby zapewne karta minimum 128GB lub ze dwie ale czemu żaden producent nie próbuje...
  W razie "W" przy zastosowaniu w segmencie podwyższonego ryzyka, dopiero taki materiał daje możliwości szczegółowej analizy sytuacji jeszcze zanim obiekty biorące udział w zdarzeniu znajdą się centralnie (odległość poniżej 10m) pod maską. Teraz pewnie trzeba by co porządniejsze np. GoPro montować na obu szybach albo jakieś wyższe modele smartfonów aby by cos takiego wykręcić...
  Ale rozwiązań zorganizowanych brak. Chyba, że profesjonalne z mobilną jednostka centralną rejestrującą dałoby się poskładać z kamerami QHD… może takie.

  Skomentuj

  1. piotr.potulski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-07 20:37

   Na moje to musiała by być tłumacząc brzydko z angielskiego macierz kamer - kilka kamer o obiektywach długoogniskowych pokrywających łącznie 360 stopni w poziomie i z 45 w pionie. Użyteczność byłaby wyższa niż np. 2 x 4K po 120 stopni, koszty mniejsze, ilość zapisywanych danych porównywalna, bądź mniejsza a tablicę rejestracyjną filmowanego pojazdu widać było by z odległości znacznie większej niż te 5 m.

   Skomentuj

  2. Jakub Krawczyk
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-07 21:26

   Jestem za.
   Ale uważam że producenci powinni pójść w stronę kamer nagrywających w 360st. Dawało by to większe szanse przy zderzeniach bocznych.

   Skomentuj

  3. 12345ar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-26 14:42

   Blackvue DR900S-2CH 4K do dyspozycji.
   DOD próbuje kopiować kształt i rozwiązania ,które Blackvue wprowadziło już kilka lat temu (to takie chińskie podejście). Ale oryginał oferuje znacznie większe możliwości jeśli chodzi o oprogramowanie (apka i Blackvue cloud) oraz jakość nagrań

   Skomentuj

 2. Tomek Stiller
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-07 21:21

  Kamera za półtorej koła i tablice w nocy nadal są nieczytelne. Serio to ma być jeden z najlepszych rejestratorów na rynku?

  Skomentuj

  1. wizdar
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-09-07 21:34

   Spokojnie, to tylko artykuł sponsorowany. Tutaj brak ekranu to plus, bo nie zajmuje miejsca na szybie.

   Skomentuj

 3. karolj
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-09-08 09:01

  A z drugiej strony, wystarczy powiesić na szybie atrapę kamerki, żeby auta jadące w pobliżu zachowywały się grzecznie, lul

  Skomentuj

 4. XaRaDaS
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-08 13:17

  Serio ??? 1599 PLN ? wolę już kupić sobie kilka G1WH ;)

  Skomentuj

 5. Bizneswoman
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-08 15:03

  Takie kamerki to super sprawa, muszę sobie taką kupić bo może kiedyś się przyda.

  Skomentuj

 6. jarekzon
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-09 11:37

  Może to i dobre, ale mam inną propozycję za 600 zł. kupujemy dwie kamery Navitel R600. Jedną podłączamy klasycznie z przodu, drugą z tyłu do gniazda zapalniczki w bagażniku (niektórzy nie wiedzą, że coś takiego jest, ja też do niedawna). W ten oto prosty sposób mamy bardzo dobrej jakości obraz z przodu i tyłu samochodu. I za jedną trzecią ceny. Kamery uruchamiają się samoczynnie po włożeniu kluczyka do stacyjki. Proponuję wybrać najtańszy model, bo odziwo ma najlepszy obiektyw i daje bardziej szczegółowy obraz niż wyższe modele tego producenta.

  Skomentuj

  1. Daro_ufo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-11 11:06

   Nie każde auto ma fabrycznie montowane gniazdo zapalniczki w bagażniku ;)

   Skomentuj

   1. jarekzon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-11 12:36

    Jeżeli masz Golfa 2 to się zgadza, ale nowe samochody mają. Trzeba tylko znaleźć, może być w jakimś schowku, tak było u mnie. Też myślałem, że nie mam. Jeżeli Twój akurat nie ma, trudno masz pecha, 1000 zł. nie twoje i jeszcze musisz ciągać kable po całym samochodzie.

    Skomentuj Historia edycji

 7. Poxii
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-11 12:03

  Proponuję zainteresowanym kupnem kamerki samochodowej poszukanie testów innych kamerek. Kamerka przednia ma zarejestrować czytelny obraz (tablice) w dzień i w nocy - koniec, kropka. Tylna kamerka? Każde najechanie od tyłu to niedostosowanie prędkości i odległości, zawsze na korzyść "najechanego", więc po co?
  Wszelkie pomysły w stylu wifi, gps, apki na smartfona to "wodotryski" do niczego niepotrzebne.
  Specjalnie nie podaję modeli innych kamerek. Poszukajcie sami i jak już znajdziecie, i zobaczycie ich ceny to gwarantuję radosny wybuch śmiechu po porównaniu tych cen z cenami DOD-ek :P

  Skomentuj Historia edycji

 8. czarodziej1968
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-11 14:45

  "DOD RC500S ma jeden główny minus. Żadna z kamer nie ma standardowego mocowania na przyssawkę"

  To nie jest minus. Kamerę zazwyczaj montuje się wysoko na szybie i za lusterkiem, żeby nie przesłaniała widoczności. Większość współczesnych samochodów ma w tym miejscu takie wykropkowane pole, do którego przyssawka nie chwyci, a taśma jak najbardziej. Po za tym komu by się chciało wyciągać kamerę i zakładać za każdym razem gdy jedzie się autem.
  Ideałem byłoby wymienne mocowanie z jakimś klipsem do przyssawki i uchwytu na taśmę.

  Skomentuj

 9. Malyniedzwiedz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-11 22:30

  Wifi w wideorejestratorze jak najbardziej tak, miałem do czynienia z takim u znajomego i teraz sam mam zamiar kupić Truecama a5s WIFI który na szczęście nie kosztuje 1500zł :P

  Skomentuj

 10. bozydar.ciemiaczko
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-14 11:58

  Widzę dużo narzekania na cenę, jakby ktoś tu zmuszał do zakupu kamery. Tymczasem jest to model przeznaczony dla konkretnego grona odbiorców. Chcecie coś tańszego? To sięgnijcie np. po LS475W lub starszy model LS470W.

  Co do recenzowanego modelu: w RC500S są dwie kamery, a więc siłą rzeczy urządzenie musi swoje kosztować. Porównywanie cen do wideorejestratorów za 600 zł przypomina nieśmiertelne: ale po co mi klawiatura za 400 zł, mam taką z marketu za 20 i też jest git.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!