Na topie

Zrób Smart TV ze starego TV dzięki Ferguson FBOX ATV

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Tunery TV

Jak zrobić Smart TV ze starego telewizora LCD? Okazuje się, że to prostsze niż może się wydawać. Wystarczy kupić tani dodatek o nazwie Ferguson FBOX ATV i podłączyć go do starego TV lub monitora przez HDMI. To wszystko! Macie internet, filmy 4K i muzykę w zasięgu pilota.

 • Zrób Smart TV ze starego TV dzięki Ferguson FBOX ATV | zdjęcie 1

94%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- przekształca zwykły TV w Smart TV,
- obsługa filmów 4K,
- HDR w Full HD i 4K (Netflix tylko FHD),
- szybkie działanie systemu,
- płynne odtwarzanie filmów 4K i muzyki,
- obsługa napisów w j. polskim,
- wyjście optyczne dla dźwięku,
- wiele zaawansowanych funkcji (Linux, serwer, zdalna obsługa itp),
- małe wymiary i niska waga,
- mały pobór energii elektrycznej,
- duży, pełnoprawny pilot w zestawie,
- możliwość podłączenia klawiatury przez Bluetooth,
- możliwość instalowania dodatkowych aplikacji ze Sklepu Play (Android TV) oraz spoza sklepu (pliki APK),
- strumieniowanie muzyki (np. ze Spotify),
- dwa porty USB (3.0 + 2.0),
- niska cena.

Minusy

- mała pojemność pamięci wbudowanej (na szczęście jest miejsce dla microSD).

A A

Jak zmienić TV w Smart TV?

Kupno nowego, dobrego telewizora typu Smart TV to spory wydatek, na który nie każdą osobę stać. Nawet tańsze i starsze modele mogą kosztować ponad dwa tysiące złotych, a nowe... to już 5, 7, a nawet ponad 10 tysięcy. Na szczęście jest sposób by zyskać wiele funkcji Smart TV, bez konieczności zmiany telewizora. W dodatku za naprawdę małe pieniądze. Przedstawiamy Ferguson FBOX ATV - małą skrzyneczkę, która potrafi wielkie rzeczy.

Zacznijmy od ceny, bo jest to kwestia kluczowa, jeśli chcemy osiągnąć maksimum funkcjonalności, za minimum pieniędzy. Ferguson FBOX ATV kosztuje około 300 zł, ale jeśli trochę poszperacie, to kupicie go nawet taniej. Miałem okazję spędzić z ATV kilka tygodni i powiem Wam jedno - za te pieniądze kupiłbym go bez żadnego zastanawiania się.

Ferguson FBOX ATV - test i recenzja

Można go podłączyć do starszego telewizora LCD z wyjściem HDMI (a w razie konieczności nawet przez cinch) i oglądać filmy na YouTube, Netflix, IPLA, Plex i innych „plejerach”. Nic nie stoi też na przeszkodzie byśmy odtwarzali filmy z plików, razem z napisami. To samo dotyczy muzyki - online (np. Spotify) lub pliki. Mamy pełną swobodę.

Powód jest prosty - ATV to skrót od Android TV. Innymi słowy FBOX zarządzany jest przez ten sam system, który większość z nas ma na swoim telefonie. Mamy dostęp do sklepu z aplikacjami, a po włączeniu opcji instalacji z nieznanych źródeł można też instalować programy (APK), których nie ma oficjalnie w sklepie. Oczywiście trzeba z tym uważać, żeby przypadkiem nie złapać wirusa na „Andka” ;).

Ferguson FBOX ATV - jak ze starego TV zrobić Smart TV

Ogromną zaletą jest obsługa wielu formatów multimedialnych, w tym filmów 4K. Wideo 4K 60 kl/s około (70 Mb/s) i 4K 30 kl/s (50 Mb/s) nie robiło na Fergusonie żadnego wrażenia. Muzyka w 24-bitowych plikach AIF o przepływności około 2 Mb/s - też bez problemu.

Ferguson FBOX ATV - test

Ferguson FBOX ATV świetnie spisuje się jako dyskretny dodatek do telewizora. Urządzenie jest bardzo małe. Ma niecałe 2,5 cm wysokości oraz 10 cm szerokości i długości. Na stoliku lub szafce RTV nie zajmuje miejsca praktycznie wcale.

Czarna obudowa nie rzuca się w oczy, a matowa powierzchnia jest odporna na zarysowania (np. w czasie odkurzania).

Ferguson FBOX ATV - jak tanio zrobić Smart TV ze starego telewizora

Ergonomia na medal

Mimo niewielkich wymiarów producentowi udało się zaprojektować obudowę w przemyślany sposób. Wszystkie najważniejsze porty wejściowe umieszczono bowiem nie z tyłu, lecz na bokach, by ułatwić korzystanie z nośników pamięci.

Po lewej stronie mamy szczelinę dla karty microSD do 2TB pojemności, więc w praktyce na każdy dostępny obecnie nośnik tego typu. Karta micro SD nie wystaje poza obudowę, więc doskonale pełni funkcję stałej pamięci, na której można instalować programy i przechowywać multimedia.

Ferguson FBOX ATV - slot microSD

Widoczne są też szczeliny służące do chłodzenia podzespołów elektronicznych. Drugi zestaw szczelin znajduje się na dole. Taki układ sprawia, że powietrze ma w miarę swobodny przepływ i efektywnie obniża temperaturę we wnętrzu. FBOX ATV stoi na czterech, małych, gumowych podkładkach.

Ferguson FBOX ATV - dół

Na prawym boku z kolei umieszczono dwa porty USB - 1x szybkie USB 3.0 i 1x USB 2.0. Dzięki temu możemy podłączyć szybki pendrive lub przenośny dysk i odtwarzać nawet bardzo wymagające filmy oraz szybko kopiować pliki.

Ferguson FBOX ATV - USB 3.0

Najważniejsze wyjścia wbudowano z tyłu. Mamy tutaj:

 • AV - analogowe wyjście dla dźwięku i obrazu (można podłączyć bardzo stary sprzęt przez RCA)
 • SPDIF - wyjście optyczne dla dźwięku
 • HDMI - najpopularniejszy sposób na przesyłanie cyfrowego obrazu i dźwięku
 • RJ45 - gniazdo sieci przewodowej Ethernet (do 100 Mb/s)
 • gniazdo zasilacza (5V)

Ferguson FBOX ATV - złącza - HDMI, optyczne, LAN

Konfiguracja

Podłączanie i wstępna konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. Nie powinna sprawić kłopotu nikomu, kto choć raz konfigurował telefon z Androidem. Tak naprawdę jest to jeszcze prostsze, bo FBOX ATV nie wymaga wykonania aż tylu kroków.

Podłączamy skrzyneczkę do zasilania, potem do telewizora przez HDMI. Wybieramy język, wpisujemy hasło do sieci Wi-Fi (lub podłączamy przewód Ethernet), a potem logujemy się na własne konto Google. Nie ma czym się przejmować - poradzicie sobie.

Ferguson FBOX ATV - zrób smart tv ze starego telewizora

System

Ferguson FBOX ATV jest zarządzany przez system Android TV. W praktyce jest to klasyczny „Andek”, ale z silnie zmienionym interfejsem, dostosowanym do dużych wyświetlaczy (telewizorów i monitorów) i obsługi za pomocą pilota lub innego kontrolera.

Interfejs został przetłumaczony na język polski w zdecydowanej większości. Znalazłem jednak kilka opcji, które były po angielsku. Wersja systemu dostępna obecnie to 7.0, ale otrzymałem od producenta informację, że trwają już prace nad nowszą wersją Androida dla FBOX ATV. Niezależnie od tego, wersja 7.0 działa dobrze i poza aktualizacjami zabezpieczeń Androida, nie brakuje jej żadnej funkcjonalności.

Standardowo Android TV serwuje nam duże, wyraźne kafelki z polecanymi multimediami (zazwyczaj filmami z YouTube), a nieco niżej z aplikacjami. Wśród standardowych programów dostępnych od razu po pierwszej konfiguracji znalazłem przede wszystkim YouTube, Chrome, Android TV Remote (pilot), Netflix, Plex, Sklep Play, Miracast, Media Center, Aptoide, Aptoide TV i kilka mniejszych apek.

Ale... w ciągu kilkunastu minut od momentu pierwszej konfiguracji miałem już zainstalowanych garść innych programów, oczywiście głównie do filmów i muzyki. Wszystko to ze sklepu Play lub plików apk.

Łatwa obsługa za pomocą pilota

Poruszanie się po interfejsie jest wygodne dzięki pilotowi dołączonemu do zestawu. Warto jednak dodać, że nie jest to mały pilocik, jakie często dodawane są do konkurencyjnych, chińskich „box’ów”, lecz duży, pełnoprawny pilot z klawiaturą numeryczną, przyciskami multimedialnymi, kierunkowymi, do regulacji głośności, a także (często używanym przeze mnie) klawiszem funkcyjnym, do którego przypisałem w systemie opcję wykonywania zrzutów ekranowych.

Ferguson FBOX ATV - pilot

Klawiatura? Bez problemu!

Co prawda klawiatura nie jest dołączona do opakowania (w tak niskiej cenie trudno tego wymagać), ale ja Fergusona ATV sparowałem z klawiaturą Bluetooth Logitech K380. Połączyła się szybko, działała bezproblemowo i radykalnie przyspieszała wpisywanie dłuższych nazw w YouTube, wyszukiwarkę Google lub pasek adresu przeglądarki Chrome.

Ferguson FBOX ATV - przystawka do TV

Moim zdaniem obsługa systemu jest jeszcze wygodniejsza za pomocą klawiatury, niż pilota, choć oczywiście dotyczy to podstawowych funkcji (np. zwykłe poruszanie się po interfejsie i włączanie / wyłączanie aplikacji).

To samo dotyczy przeglądarki internetowej. Można przewijać strony szybciej za pomocą klawiszy kierunkowych (jeszcze szybciej, gdy przytrzymamy „Alt”). Otwieramy linki Enterem, cofamy Ecapem, a jeśli chcemy od razu zamknąć aplikację wciskamy klasycznie Alt+F4. Tylko poruszanie się po linkach za pomocą Tab’a jest nieprzyjemne, bo przeglądarka nie podświetla zaznaczonych linków. Klawisze multimedialne do regulacji głośności i odtwarzania/pauzowania też działały.

Ogólnie rzecz ujmując obsługa jest znacznie szybsza niż za pomocą samego pilota. Dotyczy to nie tylko poruszania się po interfejsie, ale przede wszystkim wpisywania tekstu.

Android + Linux

Ferguson FBOX ATV może mieć zainstalowane dwa systemy operacyjne Android TV + Linux i (uwaga!) oba mogą działać jednocześnie. Nie trzeba bawić się w bootowanie do jednego, a potem do drugiego - mamy je pod ręką w tym samym czasie. Można np. na Linuksie ściągać coś z torrenta (oczywiście w pełni legalnie!) do katalogu, który jest obserwowany przez Plex na Androidzie. Wszystko się indeksuje na bieżąco, a my nie tracimy czasu i nerwów.

Uważam jednak, że dwa systemy operacyjne na takiej skrzyneczce TV, to nie jest funkcja dla każdego. Tak naprawdę większość typowych użytkowników zadowoli się w stu procentach Androidem TV, a o Linuksie nawet nie pomyśli. Dlatego nie traktuję tego jako dużej realnej zalety, choć oczywiście dla geeków, będzie to nie lada gratka.

YouTube 4K, Netflix, HDR, Spotify

Linux to fajny bajer, ale większość osób i tak kupi tę skrzyneczkę, by móc szybko i wygodnie oglądać filmy na TV lub monitorze oraz słuchać muzyki na aktywnych kolumnach lub kinie domowym. Tutaj w zasadzie nie mamy na co narzekać.

Włączamy sobie Netfliksa, możemy oglądać nawet z HDR’em (w Full HD). Obsłuży też bez problemu YouTube 4K i oczywiście wspomniane już wyżej filmy z plików (4K + napisy + dźwięk wielokanałowy z Dolby Atmos). W razie potrzeby możemy nawet wysłać coś na TV ze smartfona bezprzewodowo przez Miracast. Generalnie - jest dobre.

Nie ma problemów z szybkością połączenia. Ferguson FBOX ATV ma dwuzakresowe Wi-Fi MIMO (2,4 + 5 GHz), pracuje nawet w standardzie „ac”. W obudowie umieszczono dwie anteny. Siła sygnału jest dobra, podobnie jak stabilność połączenia. Jesli mamy dobry router Wi-Fi w domu i w miarę szybki internet, to nie będziemy mieli absolutnie żadnych problemów z odtwarzaniem filmów 4K z internetu.

Niskie zużycie energii

Warto też dodać jedną bardzo ważną rzecz. Testowany sprzęt w czasie odtwarzania filmów 4K zużywa około 3-3,5W energii. To naprawdę bardzo mało. Mamy pewność, że ciągłe działanie sprzętu przez dłuższy czas nie przysporzy nam dużych wydatków. Jest to skrzyneczka dla oszczędnych, zużywająca bardzo mało prądu.

Na koniec dla entuzjastów danych technicznych wrzucamy jeszcze skróconą specyfikację FBOX ATV:

 • Procesor: HiSilicon HI3798M V200, 4 rdzenie, ARM Cortex-A53, Mali-450
 • RAM: 2 GB DDR4
 • Pamięć masowa (wbudowana): 8 GB + opcjonalna microSD
 • Karta microSD: do 2 TB (testowaliśmy z kartami 64 i 128 GB)
 • Bluetooth: 4.0
 • Wi-Fi: DualBand 2,4/5GHz 802.11a/b/g/n/ac MIMO, 2 anteny
 • Ethernet: RJ45 10/100 Mb/s LAN
 • Porty: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, AV, HDMI 2.0, S/PDIF, Micro SD (up to 128GB), DC 5V
 • Wyjście HDMI: standard HDMI 2.0a TX with HDCP 2.2, 4K 10bit UHD @60Hz up 4096x2160px, 1080p/i, 720p/i, 576p/i, 480p/i
 • Oprogramowanie: dwa systemy, Android TV 7.0 (z przyszłymi aktualizacjami) + Linux Debian
 • Formaty wideo: MKV(h.264, HEVC/h.265), WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV (h.264, HEVC/h.265), ASF, 3GP,
 • Formaty audio: MP3, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, AIF (i inne), Dolby Digital 5.1, 7.1, Dolby Atmos 9.1.2

Podsumowanie

Typowy śmiertelnik, taki jak ja kupuje „TV boksa”, by oglądać filmy i słuchać muzyki. Jak najszybciej, jak najłatwiej i jak najtaniej. Pod tym względem Ferguson FBOX ATV wypada znakomicie.

Jest to mała, niepozorna skrzyneczka, która przerobi stary TV na Smart TV. Za relatywnie małe pieniądze dostajemy Netfliksa, YouTube’a 4K, odtwarzanie filmów 4K z plików (z dźwiękiem przestrzennym i napisami), strumieniowanie muzyki np. ze Spotify i wiele innych cech sprzętu typu Media Center. Możemy postawić serwer lub połączyć się z nim, obsługiwać ATV zdalnie, wyświetlać obraz bezprzewodowo przez Miracast, przeglądać internet, a wszystko to obsługiwać wygodnie z kanapy, za pomocą pilota lub klawiatury i wyświetlać na dużym ekranie.

Ferguson FBOX ATV - jak oglądać filmy z YouTube i Netflix na starym telewizorze

Ferguson FBOX ATV kosztuje około 300 zł. Warto go kupić, jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na nowy telewizor. Można go podłączyć zarówno do TV, jak i monitora, a dźwięk przekazać np. przez światłowód do kina domowego.

Ocena końcowa:

 • przekształca zwykły TV w Smart TV
 • obsługa filmów 4K
 • HDR w Full HD i 4K (Netflix tylko FHD)
 • szybkie działanie systemu
 • płynne odtwarzanie filmów 4K i muzyki
 • obsługa napisów w j. polskim
 • wyjście optyczne dla dźwięku
 • wiele zaawansowanych funkcji (Linux, serwer, zdalna obsługa itp)
 • małe wymiary i niska waga
 • mały pobór energii elektrycznej
 • duży, pełnoprawny pilot w zestawie
 • możliwość podłączenia klawiatury przez Bluetooth
 • możliwość instalowania dodatkowych aplikacji ze Sklepu Play (Android TV) oraz spoza sklepu (pliki APK)
 • strumieniowanie muzyki (np. ze Spotify)
 • dwa porty USB (3.0 + 2.0)
 • niska cena
   
 • mała pojemność pamięci wbudowanej (na szczęście jest miejsce dla microSD)

Dobry ProduktSuper OpłacalnośćSuper Ergonomia

94%

Odsłon: 16455 Skomentuj artykuł
Komentarze

25

Udostępnij

Tunery TV w marketplace

 1. Yamaraj6
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 00:35

  Całym serduszkiem nie polecam tej filmy. Kupiłem Ferguson Smart WiFi Plug działał przez kilka tygodni potem i teraz co jakiś czas traci połączenie i trzeba go konfigurować. Oczywiście pomiary zużycia prądu w ogóle nie działają. Aplikacje tej firmy na smartfony praktycznie nie działają, a jak już jakaś funkcja zadziała to jest strasznie oporna.

  Skomentuj

 2. Jagar
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-07-25 07:18

  Mam fbox 4k jakie to jest dziadostwo. Po kilku miesiącach od zakupu spalił się procesor, bo grzeje się to jak cholera. Netflix działa mimo ,że aplikacji w sklepie nie uświadczymy bo po naprawie znikła ze sklepu, urządzenie nie jest wspierane. Działa ale co to za działanie od samego początku rozdzielczość 480p tak samo HBO GO jakość śmiech na sali. Na ATV nie uświadczymy aplikacji HBO GO. Nie polecam urządzeń tej firmy.

  Skomentuj

 3. obcypl
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-07-25 07:58

  No no... Benchmark zaczyna sypać odznaczeniami jak z rękawa - szkoda tylko, że zanim dali "znaczki" nikt nie zauważył wad, a sporo plusów jest z tyłka, bo zależą od aplikacji a nie urządzenia.
  Moja zarzuty:
  1) Złącze Ethernet 100Mb zamiast 1Gb. Lipa przy strumieniowaniu plików z domowego NASa
  2) Czyta formaty audio HD, ale ich nie wypuszcza w postaci bitstream po HDMI do obsługi przez amplituner. Dostajemy PCM wielokanałowy za którego jakość odpowiada marny software
  3) Urządzenie bez wsparcia od Netflix? Żarty. Tańszy MiBox 4K ma support
  4) Aktualnie brak wsparcie CEC. Wszystko trzeba sterować pilotem od tej skrzynki. Prosta "malinka" daje sie sterować dowolnym pilotem od TV

  Niska cena? Względem czego? Bo przystawki Android TV ?(w tym wspomniany MiBox) kosztują mniej lub porównywalnie.

  Ech... wróćcie do rzetelnych ocen proszę :)

  Skomentuj

  1. freyu77
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 09:30

   O to to! Własnie miałem pisać co ze wsparciem dla dźwięku 5.1, szczególnie w Netfilx. Sam stałem kiedyś przed wyborem zakupy jakiegoś android boxa, a zależało mi żeby wykorzystać możliwości zarówno TV jak i amplitunera. No i okazuje się, że w zasadzie tylko 2 boxy mają certyfikaty Netflixa. Pozostałe, pomimo niezłych parametrów, można w buty wsadzić.

   Skomentuj

 4. digitmaster
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 08:41

  to już lepiej kupić używanego Asus Tinkerboard za 200zł z obudową i bawić się w dystrybucje typu kodi/osmc.
  Fajniejsza zabawka pozwalająca robić cuda na kiju ambitniejszym użytkownikom.

  Skomentuj

  1. obcypl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-25 09:07

   Hmmm... no nie do końca jest tak, bo potęga AndroidTV tkwi w dostępie do aplikacji. Kodi jest OK, ale nie ma dostępu do serwisów strumienowania video praktycznie... legalnie ;-)

   Dobrze zrobiony AndroidTV (chwała, że ten Ferguson nie ma Androida dla tabletów jak większość takich kostek) ze wsparciem od producentów aplikacji jest super... tylko tutaj tego wsparcia nie ma...

   Sam siedzę na rPIv3 z OpenElec. Mam TV, który po 5 latach zaczyna tracić wsparcie aplikacji i właśnie rozglądam się na kostką, która będzie miała androidTV po to, by mieć i Netflix'a, i Kodi bez łaski producenta TV.

   Skomentuj

 5. Andrew82
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-07-25 09:56

  Posiadam tego boxa od pół roku, nie rozumiem fali hejtu jaka tu się wylała - chyba nie czytaliście tej samej recenzji co ja albo bez zrozumienia. Poprzednik model FBOXA nie był demonem szybkości ale ten FBOX to po prostu wymiata wszystkie chińskie boxy do 500 zł, nawet sam Ferguson odcina się od tych poprzednich modeli. Netflix 4K z Dolby Digital + 5.1, z plików wychodzi dźwięk Dolby ATMOS 9.1 do amplitunera! Łyka wszystkie formaty Audio/Video - nie mam formatu, którego ten box nie da rady odtworzyć. Co do portu 100 Ethernet to Xiaomi MiBoX nawet go nie ma. Linux fajna sprawa u mnie postawiłem serwer PLEX do sharingu video;) Polecam zwiększyć miejsce na aplikacje przez szybką kartę SD. Apki VOD HBO, Player, Showmax, TVP działają płynnie. Jedyną konkurencją zdaje się, że jest NVIDIA Shield ale nie miałem z nią do czynienia, patrząc tylko po specyfikacji tylko to już cena 3 razy większa.

  Skomentuj

  1. freyu77
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 11:09

   Ten odtwarzacz ma na serio certyfikat netfilxa i odtwarza DD 5.1 oraz 4k? Coś mnie chyba ominęło, bo do tej pory tylko MiBox i Nvidia Shield to miały. Każdy inny nie do końca trybił.

   Skomentuj

   1. Andrew82
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-07-25 11:37

    Nie wiem czy ma certyfikat ale 4K śmiga i przez amplituner idzie dźwięk DD+ 5.1.

    Skomentuj

   2. Tommy1916
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-25 13:20

    naukowo udowodniono, że smerf maruda ma polskie korzenie, a freyu77 jest tego najlepszym dowodem. mam tego boxa w domu i zapewniam, że Netflix śmiga aż miło

    Skomentuj

 6. Arnej
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-07-25 10:11

  Zdecydowałem się kupić FBOXA TV od Ferdka zaraz jak pojawił się w sprzedaży - z potrzeby jak i z ciekawości. Z ręką na sercu mogę polecić ta przystawkę. Możliwości jakie posiada są olbrzymie, a po instalacji Linuksa ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i własne umiejętności. Wiec jeśli ktoś nie potrafi wykorzystać potencjału tego urządzenia, nie powinien w ogóle wypowiadać się.
  Kodi, Netflix, Player, IPLA, Onet działają be zarzutu z maksymalnymi parametrami (Poprzednicy chyba nie potrafią korzystać z pewnych funkcji w swoich urządzeniach).

  Skomentuj

 7. Diego21
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-07-25 11:07

  Dawno tutaj nie widziałem takiego market pressingu w komentarzach. Wszystkie negatywne komentarze dostają łapki "w dół", a jedyne pozytywnie oceniane komentarze są na kontach założonych tego samego dnia co wyszła recka i z jednym komentarzem. XD

  Skomentuj

  1. freyu77
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 11:14

   Hehe, faktycznie :) Do tego jak poczytać o rzeczonej firmie na bardziej specjalistycznych forach to raczej nie polecają choćby ze względu na marne wsparcie techniczne.

   Skomentuj

   1. Andrew82
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-25 11:41

    Polecam fachowe forum, dyskusja o tym boxie http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwarzacze-strumieniowe-odtwarzacze-sieciowe-opinie-testy/136922-ferguson-fbox-atv-24.html

    Skomentuj

    1. freyu77
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-07-25 11:46

     hdtv.com.pl fachowym forum...mhm...to ja już Panu podziękuję :)

     Skomentuj

 8. ferguson
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 11:25

  Na bardziej specjalistycznych forach nikt nie wiesza tak kotów o tym produkcie jak tu...ciekawe zjawisko...

  Potrzebne wsparcie tech? Wystarczy napisać na: expert@ferguson.pl

  To jest elektronika i rządzą tu Prawa Murphy'ego

  @Jagar - Fakt, model 4K nie napawa nas do dumy. Dlatego powstał ATV. HBO GO działa w 1080. HBO nie zrobiło tej aplikacji na Android TV dlatego trzeba ją ręcznie zainstalować z pliku apk.

  @obcypl - prosimy o trochę więcej danych - jakie formaty nie działają.

  Za jakość dźwięku i obrazu odpowiada bezpośrednio (sprzętowo) procesor główny czyli HiSilicon HI3798M V200. Prosimy zajrzeć do Datasheet co potrafi ten SoC i nie mylić go z produktami Amlogic...

  Netflix wypuszcza na amplituner dźwięk 5.1 w DD+ i jest w 4K - nie rozumiemy zatem "braku wsparcia".

  Być może ten PCM wziął się z braku ustawienia PASSTROUGH (RAW) w opcjach audio.

  Albo ETH 100Mb i mocne WiFi AC (do 1750Mb) albo odwrotnie - jako producent mamy czasami trudne dylematy by zachować atrakcyjną cenę.

  Potrzebny "prawdziwy" NAS? - polecamy nasz U5 PVR;)

  Skomentuj

  1. freyu77
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 11:30

   Napisać na adres wsparcia to jedno, a uzyskać odpowiedź to drugie. Co do wsparcia Netflixa to czy odtwarzacz ma oficjalny certyfikat tegoż? Tak jak wymienione przeze mnie boxy?

   Skomentuj

  2. Jagar
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-27 08:40

   Tylko ,że ja kupiłem 4k nie po to by go wymieniać po niespełna 2 latach na atv. Człowiek jak coś kupuje z tego typu urządzeń to nie ma ochoty zmieniać co rok bo nie tak działa. Ciekawe jak w tym ATV z wifi bo w 4k po roku przestało łączyć się z routerem i trza było na sztywno przydzielać adres MAC a i to nie zawsze pomaga, raz działa raz nie. Czemu smartfony nigdy nie maja problemu z łącznością wifi , taki problem wstawić lepszą antenę czy nie wiem co tam trzeba ? I proszę nie mówić podłącz sobie kablem, bo tego typu urządzenie powinny być produkowane z myślą o ciągłym i bezstratnym działaniu przez wifi.

   Skomentuj

 9. portoryko
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 14:34

  Ktoś sprawdzał, czy działa na tym czymś nc+GO?

  Skomentuj

  1. Andrew82
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 15:02

   Działa;)

   Skomentuj

  2. Andrew82
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-25 15:02

   Działa;)

   Skomentuj

 10. Balrogos
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 16:52

  A cos do telewizora ze scartem polecicie?

  Skomentuj

  1. Andrew82
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-07-25 17:21

   Przez odpowiednią przejściówkę z wyjścia AV nawet Netflix ruszył:)

   Skomentuj

 11. szymcio30
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 17:07

  Do starego TV fajna sprawa, ale jaki jest sens oglądać filmy 4k HDR gdy jego matryca tego nie wspiera? Owszem da się, tylko że efekt będzie daleki od ideału.

  Skomentuj

 12. silver001
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-07-26 08:15

  Dla mnie, totalny bezsens. Chwalenie się, że to urządzenie obsluguje 4k to totalny bezsens. Raz, jak mam stary TV to na co mi obsługa filmów 4k? Dwa, jak mam TV obsługujący 4k, to nie ma innej opcji jak to, że mam smart tv. Paranoja.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!