Na topie

Genesis Nitro880 – fotel dla gracza na wypasie

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Sprzęt do gier

Kategoria: Sprzęt do gier Tematyka: Fotele gamingowe Genesis

Codziennie spędzasz przed komputerem wiele godzin? Jeśli tak, to Genesis Nitro880 może być ratunkiem dla Twoich zesztywniałych pleców.

  • Genesis Nitro880 – fotel dla gracza na wypasie | zdjęcie 1

90%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- bardzo wygodny,
- bardzo uniwersalny,
- dołączane podpórki (poduszeczki),
- regulacja poszczególnych elementów konstrukcji,
- wykonanie.

Minusy

- cena nie należy do niajniższych,
- słaba wentylacja pleców.

A A

Coraz bardziej popularny współcześnie siedzący tryb życia nie rozpieszcza naszych kręgosłupów. Najpierw spędzamy kilka godzin w pracy siedząc przy komputerze, a później, gdy chcemy pograć na komputerze, odprężyć się i zrelaksować, siadamy do własnego komputera i odpalamy ulubioną grę. Na szczęście sprzęt do gier to dziś coś więcej niż myszki oraz klawiatury i w tej kategorii produktowej znaleźć można takie wynalazki, jak Genesis Nitro880 – niesamowicie wygodny fotel dla graczy.

Genesis Nitro880

Genesis Nitro880 – skręcamy i siadamy

Fotel przyjechał na testy w olbrzymim kartonie, który mieścił w sobie wszystkie potrzebne komponenty, od oparcia, po klucz do skręcenia całości. Długo nie myśląc, wziąłem się do pracy i po raptem kilku chwilach Genesis Nitro880 był już skręcony i gotowy do wysiadywania. Pierwsze wrażenia? Diablo pozytywne, gdyż mimo iż połączenie czarnego z błękitem do mnie nie przemawia, fotel prezentuje się bardzo dobrze, bo jest duży, obszerny i agresywnie zaprojektowany.

Genesis Nitro880 całość

Wykonany ze skóry ekologicznej, gładkiej od przodu i karbowanej z tyłu, Genesis Nitro880 samym wyglądem obiecuje komfort i wygodę. Dbać o nią ma wyprofilowane oparcie oraz siedzisko, a także dołączone podpórki, a w zasadzie poduszeczki. Jedna z nich ma odciążać ma odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a druga kark. Obie mocujemy za pomocą elastycznych pasów, co sprawia, że w praktyce możemy przesunąć je tam, gdzie sobie tego życzymy – jest to genialne rozwiązanie, które pomagało mi odciążyć konkretne partie kręgosłupa.

Genesis Nitro880 poduszka

Mnogość technologii

Genesis Nitro880 nie jest zwykłym fotelem dla graczy. To sprzęt wyposażony w szereg rozwiązań, o których nie tylko należy wspomnieć, ale które trzeba docenić. Pomijając wyprofilowanie i wspomniane poduszeczki wspierające kręgosłup, zbudowany w oparciu o metalową ramę fotel wyposażono w hydrauliczny podnośnik klasy 4, który utrzyma nawet 150-kilogramowego gracza.

Genesis Nitro880 detal

Wysokość miękkiego – aż 7 cm pianki – siedziska możemy ustawić pod siebie w zakresie 8-10 cm, a miękkie podłokietniki możemy podnieść, opuścić oraz zmienić ich kąt – mogą być ustawione równolegle do siedziska, czubkami pod kątem ostrym lub rozwartym (łącznie mamy 3 pozycje) i położenie – do przodu lub w tył o 6 „ząbków”.

Genesis Nitro880 mechanizm

Genesis Nitro880 wyposażono także w funkcję bujania oraz możliwość zmiany kąta oparcia – w którym producent zatopił 4 cm miękkiej pianki – za pomocą małej dźwigienki, w zakresie od 90 do 180 stopni. Wysoką jakość mają również nylonowe kółka osadzone w sztywnej i solidnej ramie. Mają one 75 mm średnicy, a każde z nich wyposażono w hamulec, dzięki czemu jeśli już ustawimy fotel w takiej pozycji, na jakiej nam zależy – możemy go zablokować i nie martwić się tym, że mógłby nam gdzieś odjechać.

Odsłon: 9115
Komentarze

12

Udostępnij