Na topie

Gigabyte Z77X-UD3H-WB Wi-Fi, Z77X-UD5H i G1.Sniper M3 - test, cena, opinie

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Płyty główne Producenci: Gigabyte

Prezentujemy trzy płyty firmy Gigabyte z chipsetem Z77, które obsługują zarówno procesory Sandy Bridge, jak i Ivy Bridge.

A A

Do premiery procesorów Ivy Bridge nie pozostało wiele czasu. Aby skrócić oczekiwania na testy najnowszych procesorów Intela, już teraz prezentujemy trzy płyty Gigabyte oparte na najnowszym układzie logiki Z77. Wyposażone w podstawkę LGA 1155 potrafią obsługiwać zarówno procesory Sandy Bridge, jak i Ivy Bridge.

 Gigabyte Z77X-UD3H-WB Wi-Fi

Gigabyte Z77X-UD3H-WB Wi-Fi

Co przynosi nowa seria chipsetów?

  • wsteczną kompatybilność z procesorami Sandy Bridge
  • nominalną obsługę USB 3.0 (4 porty)
  • PCIe 3.0 (pod warunkiem wykorzystania procesora Ivy Bridge i odpowiedniej karty graficznej)
  • zmniejszone zużycie energii
  • obsługę energooszczędnych pamięci DDR3L
  • ulepszone oprogramowanie Virtu MVP, które pozwala wykorzystać równocześnie zalety zintegrowanego i zewnętrznego układu graficznego

Gigabyte Z77X-UD5H

Gigabyte Z77X-UD5H

Na nasz warsztat trafiły trzy konstrukcje Gigabyte z różnych segmentów. Niższą półkę reprezentuje model Z77X-UD3H, który jednak jest w lepiej wyposażonej wersji WB Wi-Fi (dodatkowa karta Wi-Fi/Bluetooth 4,0). Przedstawiciel wyższej półki to model Z77-UD5H. Należy zaznaczyć, że on również może występować w wersji WB Wi-Fi, jednak w nasze ręce trafiła edycja podstawowa. Mamy również coś dla graczy - jedyna w naszym przeglądzie płyta w formacie micro-ATX należy do serii G1.Killer, przeznaczonej właśnie dla tej grupy odbiorców.

Gigabyte G1.Sniper M3

Gigabyte G1.Sniper M3

Każda z płyt ma do zaoferowania ciekawe możliwości. Ich porównanie w formie tabelki znajdziecie na odpowiedniej podstronie artykułu. Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej trzem konstrukcjom, by sprawdzić co ciekawego przygotowała dla użytkowników PC firma Gigabyte. Miłej lektury!

Odsłon: 77602
Komentarze

27

Udostępnij