Gry

Gameplay i ocena

przeczytasz w 2 min.

Potęga i moc

inFamous 2 - atak 2

inFamous 2 - mutant2

inFamous 2 - atak 3

inFamous 2 - misja

Jak przystało na superbohatera, Cole McGrath dysponuje całą paletą potężnych ataków – od zwykłych piorunów miotanych z ręki niczym Imperator Palpatine, przez energetyczne granaty czy bariery kinetyczne, po rewelacyjnie wyglądające tornada jonowe. Co ciekawe, bohater od początku dysponuje większością znanych mocy, a w czasie zabawy odkrywa jedynie ich nowe właściwości. Dodatkowo gra premiuje także zdobyte trofea w pierwszej części inFamous, nagradzając ich posiadaczy ciekawymi bonusami, np. większą ilością punktów karmy na starcie.

Sporą nowością jest wprowadzenie systemu walki wręcz przy pomocy specjalnie skonstruowanego wzmacniacza energetycznego. Dodaje on dynamiki starciom z przeciwnikami, choć nie jest tak efektywny jak posługiwanie się mocami na odległość. Nie da się jednak zaprzeczyć, że walka przy użyciu Ampa wygląda naprawdę widowiskowo, szczególnie po odblokowaniu ciosów kończących zwanych potocznie „finiszerami”.

Moc przenikania przez ściany

Niestety, gra inFamous 2 nie ustrzegła się błędów. Największą jej bolączką są problemy z przenikaniem się obiektów. Nieraz zdarzyło mi się, że wybuch granatu przerzucił mnie przez litą ścianę, kończąc tym samym rozgrywaną misje. Gra uznawała, że wyszedłem poza obszar działań lub co gorsza - zginąłem. A co powiecie na sytuacje gdy w czasie zadymy nagle znalazłem się w klatce na mutanty, z której nie ma wyjścia? No właśnie.

Kolejnym zgrzytem jest sztuczna inteligencja przeciwników. Pamiętając co prawda pierwszą część gry nie oczekiwałem błyskotliwych zagrań z ich strony, ale liczyłem na choć szczątkową spostrzegawczość. Owszem, milicjanci nawołują się podczas ataku czy informują o odbezpieczonym granacie, ale z koordynacją działań u nich krucho. Co gorsza potrafią sami spaść z dachu, albo w ferworze napadu na przechodnia nie zauważyć naszej bliskiej obecności.

Pomimo tych błędów inFamous 2 to jedna z ciekawszych produkcji ostatnich miesięcy.  Absorbująca fabuła, pełna widowiskowych momentów, idzie w parze z dobrze opracowaną mechaniką rozgrywki i niezłą oprawą audiowizualną. Szkoda tylko trochę, że twórcom nie udało się dopracować poszczególnych elementów gry i wykrzesać nieco więcej ikry z poszczególnych misji, które nader często porażają utartymi schematami i wkradającą się monotonią. Na szczęście nie przeszkadza to w cieszeniu się z bycia jednym z najpotężniejszych superbohaterów, jaki zagościł na PlayStation 3.

Moja ocena:
Grafika:
dobry
Dźwięk:
dobry
Grywalność:
dobry
Ogólna ocena: 
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 190
Dobry Produkt benchmark.pl

 

Polecamy artykuły:  
Need for Speed Shift 2 - optymalne karty graficzneMortal Kombat - powrót najbrutalniejszej z gierHomefront - wielkie dzieło... marketingu
Recenzja NFSRecenzja MKRecenzja HomeFront

Strefa gier

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    tommyt1983
    0
    Fajnie ze jest gameplay i ocena koncowa ale co z tego jak i tak tu zaraz wpadnie Yoshi z ekipa i znow powstanie forum antykosolowo - antyPeCetowe i kazda strona bedzie jechac na druga z argumentami w postaci jakis smiesznych mocy obliczeniowych TFLOP czy innych GFLOP... a tak BTW to gra srednia strasznie...
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ostatnio miałeś małą rozkminkę na temat konsol. Nie mam zamiaru porównywać PC z konsolami - spokojnie. Zastanawiałem się dlaczego MS i Sony nie otworzą się na nowych użytkowników w pewien bardzo prosty sposób. Uważam, że umożliwienie używanie klawiatury i myszki pod konsolą nie byłoby dla nich jakimś wielkim wyzwaniem... Gdyby była taka opcja to nie kupowałbym PC do gier tylko do neta i innych drobnych pierdół. niech sony i MS zaprojektują swoje mysze i klawy i umożliwią korzystanie z nich pod konsolami. Myślę, że bardzo wielu graczy przestałoby narzekać na grafikę w grach itp, jeśli przez ponad pół dekady nie trzeba by było zmieniać bebechów, żeby pograć w najnowsze gry. Wymyślili move'y i inne śmieszne kinnecty, a nie mogą zapodać m + k? Pad moim zdaniem rewelacyjnie sprawdza się w wyścigach (tak wiem, kierownica jest jeszcze lepsza), ale do strzelanek IMO używanie Pada to katorga :/ mogliby to wprowadzić w nowej generacji konsol.

      Pozdrawiam!
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        mnie sie infamous 2 podobal, ale wedlug mnie jest troche ograniczony.
        • avatar
          tommyt1983
          0
          Flaqs - "Zastanawiałem się dlaczego MS i Sony nie otworzą się na nowych użytkowników w pewien bardzo prosty sposób" a co ?? nie otwieraja sie ?? tu nie chodzi o to by powielac systemy znane z lat 90 w postaci myszki i klawiatury !!! ?? to juz w filmach z tych czasow ludzie sie bardziej jaraja tymi niby nowymi systemami sterowania ala PAD...Nie stwierdzam tu oczywiscie ze normalne sterowanie w grach jest zle ale jednak stwierdzanie ze nowe systemy sterowania sa do D... uwazam za glupote...

          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Choć w tą grę nie grałem to z góry zakładam, że to tępa konsolówa. Mnie coś takiego nie pociąga.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Gierka nie jest zła ale nie rozumiem zachwytu. Jeśli to jest "pierwszoligowy" produkt... Nie tego się spodziewałem co zobaczyłem i "ugrałem".
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Ocena EDGE to kolejna prowokacja w strone posiadaczy PS3.ten frjaerski magazyn nawet nie ukrywa sowich symaptii Xbotowych.Kilzone 2 7/10, Infamous 2 6/10,resistance 2 6/10, Uncharted 2 9/10 ,a najgorsza część HALO ODST 10/10.Oceny tego kundlowatego magayznu są poprostu nierzetelne powinno im śię zabrać licencje.
                • avatar
                  Daniel hEll_Mariachi Poręba
                  0
                  Tak jak pisze Maciek, detekcja kolizji momentami leży. Jakim cudem tyle wpadek przeszło nieoflagowanych? Gdzie było QA? Testerzy chyba pojechali na przedwczesne wczasy.