Słuchawki

SteelSeries Arctis 7

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

SteelSeries Arctis 7

SteelSeries Arctis 7 jest topowym modelem z serii Arctis. Łączy on w sobie wszystkie najlepsze cechy dwóch poprzednich wariantów, które wraz z unikalnymi dla niego funkcjami takimi jak łączność bezprzewodowa bez opóźnień tworzą jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych dla graczy na rynku. Jego cena to 699 zł.

steelseries arctis 7 od góry

Skrócona specyfikacja

  • Typ przetworników: Neodymowe
  • Średnica przetworników: 40 mm
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
  • Czułość: 98 db
  • Impedancja: 32 Ohm
  • Pasmo przenopszenia mikrofonu: 100 - 10000 Hz
  • Łączność: Bezprzewodowa 2.4GHz, jack 3.5 mm
  • Zasięg: 12 m
  • Długość kabla: 1.2 m

Wygląd oraz ergonomia

Arctis 7 odznacza się podobnym do pozostałych modeli z tej serii designem. Eleganckie, minimalistyczne muszle są na pierwszy rzut oka praktycznie nie zmienione w stosunku do tych znanych z Arctis 3 oraz Arctis 5. Większych zmian doczekał się natomiast pałąk, który jest w większości wykonany z metalu. Dopasowuje się on do głowy również poprzez zdejmowaną opaskę od gogli narciarskich, co zapewnia świetną wygodę oraz mały nacisk headsetu na czubek głowy.

steelseries arctis 7 z boku

Obecne są również przewiewne pady AirWeave, które świetnie radzą sobie z temperaturami i nie ugotują uszu nawet przy dłuższej rozgrywce. Również i tutaj pianki można prosto wymienić na jakiekolwiek inne. 

steelseries arctis 7 pianki

Pałąk jest mniej więcej tak samo sztywny jak w pozostałych dwóch modelach, dlatego nacisk poduszek na uszy jest praktycznie identyczny jak w Arctis 3 oraz Arctis 5.

steelseries arctis 7 pałąk opaska

Tym czego zabrakło w stosunku do modelu Arctis 5 jest podświetlenie RGB. Została natomiast umieszczona na mikrofonie czerwona dioda LED, która informuje o tym, że mikrofon jest aktualnie wyciszony.

steelseries arctis 7 mikrofon

SteelSeries Arctis 7 są najbardziej zaawansowanym zestawem słuchawkowym z całej rodziny Arctis, dlatego też na ich obudowie znajdziemy więcej elementów. Poza kółkiem do regulacji głośności, przyciskiem do wyciszania mikrofonu, złączem USB do którego przewodowo podłączamy źródło dźwięku oraz gniazdem słuchawkowym 3,5 mm znajdziemy także port micro USB służący do ładowania baterii słuchawek znajdujący się w dolnej części lewej muszli.

steelseries arctis 7 sterowanie

W prawej muszli wbudowano natomiast pokrętło ChatMix służące do regulacji balansu głośności pomiędzy rozmowami głosowymi, a grą oraz przycisk zasilania.

steelseries arctis 7 sterowanie lewa muszla

Szybka łączność bezprzewodowa

W przeciwieństwie do wcześniej opisanych modeli, Arctis 7 jest zaprojektowany przede wszystkim do pracy w trybie bezprzewodowym. Łączność ze źródłem dźwięku osiąga się poprzez podłączenie do jego portu USB nadajnika sieci 2.4 GHz, która zapewnia komunikację ze słuchawkami praktycznie bez jakichkolwiek opóźnień, co jest szczególnie ważne podczas dynamicznej rozgrywki w gry FPS lub RPG.

steelseries arctis 7 transmiter

Zasięg sieci bezprzewodowej jest naprawdę dobry. Arctis 7 odbiera dźwięk nawet w odległości kilkunastu metrów od nadajnika, bez słyszalnej różnicy w jakości nawet gdy na drodze stoją ściany. Można więc puścić muzykę na komputerze i cieszyć się nią w całym mieszkaniu.

steelseries arctis 7 akcesoria

Wbudowana w słuchawki bateria wystarcza nawet na ponad 24 godziny grania. W praktyce czas ten jest osiągalny, gdy głośność nie przekracza połowy skali.

steelseries arctis 7 poduszki

Komunikacja bezprzewodowa działa zarówno na komputerach PC, Mac oraz konsoli PS4. Nadajnik ma również wbudowane gniazdo line in, do którego możemy podłączyć na przykład smartfona i z niego cieszyć się ulubioną muzyką bez kabli.

steelseries arctis 7 leżące

Świetna jakość dźwięku nawet bez kabli

Arctis 7 to nie tylko ładna obudowa i łączność bezprzewodowa. Ten headset pokazuje swoją klasę również jeśli chodzi o dźwięk.

W Artisach 7 również zastosowano neodymowe przetworniki S1 o średnicy 40 mm - po jednym w każdej muszli średnicy 40 mm. W przeciwieństwie do pozostałych modeli deklarowane pasmo przenoszenia to 20 - 20000 Hz. W praktyce dźwięk jest tak samo świetny jak w pozostałych modelach z serii Arctis i nie traci na jakości nawet wtedy gdy korzysta się z headsetu w trybie bezprzewodowym.

steelseries arctis 7 engine

Tak jak jego przewodowe odpowiedniki, Arctis 7 spisuje się wręcz znakomicie w grach, szczególnie wtedy gdy dopasujemy dźwięk pod swoje upodobania w SteelSeries Engine. Użytkownik ma do dyspozycji masę opcji pozwalających na dopracowanie dźwięku, w tym różne ustawienia equalizera oraz udany tryb surround DTS 7.1.

Już w samym trybie stereo dźwięk dobrze odwzorowuje przestrzeń, jednak tak samo jak w Arctisach 5 uruchomienie DTS sprawia, że dźwięk zyskuje nową, szeroką scenę z precyzyjnie ukierunkowanymi poszczególnymi odgłosami.

steelseries arctis 7 opaska od góry

Headset świetnie sprawdza się w szerokim spektrum gier komputerowych. Testowaliśmy go z Wiedźminem 3, GTA V, Wolfenstein: The New Order i Project Cars i w każdej z tych gier pozwalał on w pełni chłonąć emocję, które niosła rozgrywka. W trakcie zabawy nie zauważyliśmy aby Arctis 7 podłączony bezprzewodowo do komputera miał jakiekolwiek opóźnienia w stosunku do jego przewodowych odpowiedników.

Zestaw ten nie tylko świetnie sprawdza się w trakcie rozgrywki. Tak samo jak pozostałe dwa modele także imponuje swoim poczuciem rytmu gdy słuchamy muzyki. Przed jej odtwarzaniem warto jednak zmienić ustawienie w SteelSeries Engine z "Game" na "Music", gdyż charakter słuchawek mocno różni się pomiędzy tymi dwoma presetami.

Świetny mikrofon z redukcją szumów

Wyciągany mikrofon tak samo jak w pozostałych modelach spisuje się wręcz wzorowo i jest jednym z najlepszych jakie oferują gameingowe headsety. Doskonale niweluje on niechciane odgłosy oraz szumy, przez co inni słyszą nas czysto i wyraźnie.

Komentarze

68
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kokosnh
    13
    Jak to Lukson zobaczy...
    • avatar
      emillo5
      8
      Czytam i się śmieję... przez łzy xD
      Nie daj Boże, jeszcze przez Was ktoś kupi ten badziew...
      • avatar
        rlistek
        5
        Jestem rozczarowany tym poradnikiem. Nic o najważniejszej rzeczy a mianowicie podświetleniu RGB.

        edit: O jednak przegapiłem, jest w tych środkowych, zwracam honor.
        • avatar
          kitamo
          3
          szkoda że reklamy kamuflujecie w niby artykułach.
          normalnie żal.
          • avatar
            Lukson
            3
            Ja się pytam:

            GDZIE SĄ TE DOBRE SŁUCHAWKI DLA GRACZY?!

            Pisząc DOBRE mam na myśli dobre słuchawki a nie badziewny headset od szitseries.
            • avatar
              deton24
              3
              http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/
              • avatar
                kristof080
                3
                Ja wlasnie poszedlem za rada Audiofanatyk, i kupilem AKG K550 SCI808. Dobre do muzyki jak i do grania. Nie zamienie nigdy.
                • avatar
                  kombajn
                  3
                  jak już ktoś przebrnie przez ten pseudo artykuł będący w rzeczywistości broszurą reklamową jednej firmy (której skrót nazwy brzmi SS lol) to proponuje przeczytać sobie poradnik z prawdziwego zdarzenia podpięty na stałe na forum Benchmarka:
                  http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-słuchawki-nauszne-2017r/
                  • avatar
                    Marucins
                    1
                    Posiadam model 5. Od kilku miesięcy i przyznam że na głowie leżą dobrze, dźwięk jest znośny ale najbardziej wkurza zbyt krótki kabel i ta cholerna karta z pokrętłem.
                    Kompletny dyskomfort z użytkowania, szczególnie gdy chce się w nocy obejrzeć jakiś film/serial.

                    Czy kupiłbym te słuchawki mając obecne doświadczenie.

                    NIE!
                    • avatar
                      HotShotsXXX
                      1
                      Tytuł mnie zmylił. Myślałem że to poradnik :(
                      • avatar
                        Po1nter
                        0
                        Audiofile to chyba najbardziej toksyczna gruoa ludzi jaką znam. Zawsze wielcy znawcy, zawsze z pretensjami, zawsze cię zwyzywają, i absolutnie zawsze polecą Ci Superluxy. Z wami się normalnie rozmawiać nieda a co dopiero prowadzić jakąś dyskusję. Spróbuj tylko mieć inne zdanie niż oni. A pochwal się że masz beatsy to już ban z rozmowy. A i tak na koniec rozmowy powiedzà Ci że wybór słuchawek jest uzależniony od tego jaki rodzaj dźwięku Ci leży.
                        • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          Ja mam Cloud II i są MEGA! Całe uszy się chowają, dobra izolacja otoczenia, wysoki poziom komfortu, jakość dźwięku super i co najważniejsze w moim przypadku jest karta dźwiękowa, która jest napewno lepsza od tej w MOBO za 150 zł.
                          • avatar
                            Adrian Waleczny
                            0
                            A co do Audiofanatyka,to nie powiem,sam tam czasami zaglądam.Fajna stronka,ale nie wiem,dlaczego tak mi się wydaje,że jej autor,tudzież właściciel jest traktowany jak jakieś guru,albo wręcz bóstwo muzyczne i wszyscy go słuchają i zgadzają się z nim.Mam takie dziwne wrażenie,że jeśli pojechał by po Cloudach,to nikt by ich nie polecał,bo to przecież guano dla graczy.Słuchać powinniśmy przede wszystkim samego siebie i testować,porównywać różne sprzęty ze sobą,bo nie każdy ma taki sam słuch i upodobania muzyczne.
                            • avatar
                              Q2hvY2hsaWs8
                              0
                              A ja bym chciał kupić dobre słuchawki z mikrofonem, które zarówno się sprawdzą w grach jak i posłuchaniu muzyki czy obejrzeniu filmu lub serialu. Chciałbym, żeby można je było podpiąć zarówno do komputera czy jakiegoś bardziej wymyślnego sprzętu audio, ale też możliwość podłączenia do smartfona zarówno kablem jak i przez bluetooth, bo nie każdy smartfon ostatnimi czasy jacka posiada. To co polecacie na takie potrzeby? Bo jakie by nie były te Arctisy 7 mają to co wymieniłem.

                              Tylko proszę nie piszcie: kup sobie słuchawki i mikrofon oddzielnie i do tego jeszcze jakieś karty dźwiękowe czy wzmacniacze. A bluetooth to zło i przez to dźwięk nie idzie.
                              • avatar
                                fexxer
                                0
                                .
                                • avatar
                                  Bonet
                                  0
                                  Czegoś tu nie rozumię ...

                                  Krytykujecie te słuchawki, piszecie, że nadają się tylko do gier ale do muzy to na pewno nie itd ....
                                  Czym ma się kierować ktoś kto tak jak ja chce kupić dobre słuchawki przede wszystkim do słuchania muzyki i to tej HiRes-Audio (DSD) ... i nie wydawać od razu grubej kasy ? Oczywiście czytam i analizuję serwisy, które zajmują się testowaniem takiego sprzętu .
                                  Biorę pod uwagę takie modele jak np. : AKG K712 PRO, AKG K240 Studio, Philips SHP9500 i wiele innych ...
                                  Aż ... trafiłem na tę stronkę i ten ranking:
                                  https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-usage/critical-listening
                                  No i w tym zestawieniu, wynikającym z profesjonalnych testów, okazuje się, że słuchawki SteelSeries Arctis 7 stoją bardzo wysoko zarówno w kategorii Gaming jak i Critical Listening ... Dla mnie oznacza to, że są to wybitne słuchawki i poważnie zastanawiam się nad ich zakupem ...
                                  Nawet specjalnie nie zależy mi na ich walorach gamingowych i na bezprzewodowości, mikrofonach i innych bajerach ale wysoka ocena w odsłuchu muzyki przy tej cenie przemawia mocno za tymi właśnie słuchawkami ... Czy jestem naiwny i powinienem zlekceważyć tak poważny portal jak rtings.com a kierować się Waszymi opiniami ....
                                  Co Wy na to ?

                                  Pozdrawiam
                                  Bonet
                                  • avatar
                                    Bonet
                                    0
                                    Przepraszam za błędy ... Wiem, że mówi się nie rozumiem a nie jak napisałem "nie rozumię" itd. Proszę wybaczyć niestaranność.
                                    Chyba są marne szanse na jakąkolwiek odpowiedź bo ostatni wpis pochodzi z września ubiegłego roku. A może autor artykułu odniesie się do mojej wypowiedzi ? Byłbym bardzo wdzięczny.
                                    • avatar
                                      marcjan5
                                      0
                                      Mam Crushery bezprzewodowe (Skullcandy). Bas miodzio. Naprawdę jakość jest rewelacyjna. Dobrze też izolują szum. Do tego na ładowaniu wytrzymają z 40h. Widać ze zrobiono je z dobrych materiałów, bo są bardzo wytrzymałe.