Na topie

Monitoring domu i inteligentne zarządzanie energią z systemami Ekontrol i Opti-Ener

Autor:
artykuł sponsorowany

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Sieci Ciekawostki Tematyka: artykuły sponsorowane inteligentny dom

Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną i nadzorować pracę wszystkich potrzebnych na co dzień urządzeń? Rozwiązaniem jest system Ekontrol i moduł Opti-Ener.

 • Monitoring domu i inteligentne zarządzanie energią z systemami Ekontrol i Opti-Ener | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Nowe technologie mogą umożliwiać optymalizację pracy urządzeń w gospodarstwie domowym, pozwalać na ciągły nadzór zużycia energii, a także na zaoszczędzenie kilkuset złotych w skali roku. Wszystko to jest możliwe dzięki systemowi Opti-Ener, który potrafi zarządzać pracą sprzętów elektrycznych oraz pomaga w optymalizacji zużycia energii.

System Opti-Ener to pierwsze rozwiązanie na rynku, które jest w pełni dostosowane do zapisów ustawy o OZE. Umożliwia on kompleksową kontrolę oraz racjonalizację wykorzystywania energii elektrycznej. Mało tego, dzięki niemu możemy nawet sprawdzić ilość zmagazynowanej energii (nadwyżki pojawiające się podczas korzystania z ekologicznych rozwiązań, jak panele fotowoltaiczne czy wynikające z różnic między pobraną a oddaną do sieci energią).

Zdalny monitoring ekologicznej energii

Wszyscy chcemy być dziś mobilni i firma Hewalex zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Dowodem na to jest aplikacja napisana na smartfony, za pomocą której mamy dostęp do wszystkich informacji o pracy urządzeń elektrycznych oraz o aktualnym zużyciu oraz poziomie zmagazynowanej energii. Aplikacja pozwala również na zmianę poszczególnych parametrów, a do tego jest niezwykle przejrzysta i wdzięczna w obsłudze.

Powiadomienia typu PUSH w smartfonie przyczyniają się do tego, że nigdy nie zdarzy się sytuacja, która może zaskoczyć użytkownika. Jest on na bieżąco informowany o jakości dostarczanej energii, o ewentualnych nieprawidłowościach czy o bilansie energetycznym. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku wykorzystywania własnych generatorów do produkcji energii elektrycznej.

Bilans energii bez tajemnic z Opti-Ener

O tym, że koszty energii elektrycznej rosną nieustannie wiemy praktycznie wszyscy. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że można temu w jakiś sposób zaradzić. Jak to zrobić? Najprostsza jest inwestycja w urządzenia o wysokiej efektywności energetycznej oraz wyposażenie domu lub mieszkania w energooszczędne żarówki.

Bardziej skomplikowane i wymagające już konkretnych decyzji jest wykorzystanie ogniw słonecznych do pozyskiwania choć części niezbędnej energii elektrycznej. Nawet jednak po wykonaniu wszystkich możliwych zmian, niezbędnym krokiem będzie zadbanie o urządzenia kontrolujące wykorzystanie energii. Takim rozwiązaniem jest system Opti-Ener, który pozwala na zdalne włączanie poszczególnych urządzeń wtedy, gdy cena zakupu energii jest niższa. Jest to zależne od posiadanej taryfy, niemniej umożliwia znaczne oszczędności.

Opti-Ener składa się z głównego modułu oraz elementów poszerzających możliwości systemu i pozwalających na zarządzanie pracą urządzeń elektrycznych, również bezprzewodowo. Cały system może przysłużyć się do wydatnego zmniejszenia rachunków za energię oraz optymalizacji jej codziennego zużycia.

Kompleksowe rozwiązania to podstawa

System Opti-Ener firmy Hewalex pozwala na sprawowanie bieżącej kontroli nad jakością oraz zużyciem energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Mierzy nieustannie pobieraną i oddawaną energię, podlicza jej koszty przy uwzględnieniu indywidualnych uwarunkowań, a także oferuje całkowity wgląd w pracę i ogólną wydajność energetyczną naszego domu lub mieszkania.

System Opti-Ener to nowoczesny pomysł na sprawne i świadome zarządzanie energią elektryczną. Dziś, kiedy prąd pozyskiwany tradycyjnymi metodami staje się coraz droższy, konsumenci mogą wybierać między jej dostawcami, a do tego rośnie popularność rozwiązań ekologicznych, oferta firmy Hewalex jest nie tylko atrakcyjna, ale i po prostu racjonalna. Do tego korzystanie z całego systemu jest intuicyjne oraz wygodne, co cenią sobie użytkownicy podobnych rozwiązań.

Więcej informacji o systemie Opti Ener znajdziecie tutaj.

Odsłon: 7002 Skomentuj artykuł
Komentarze

5

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. reaktywator
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-25 19:36

  Niestety, ale nie przeczytałem dokładnie jak to niby działa, bo strona producenta się nie wczytuje. Jest chyba lepsze urządzenie na rynku, napisałem chyba, bo znam je tylko z opisu jest to smappee.

  Skomentuj

  1. dziobolek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-25 23:08

   Może dlatego się nie ładuje, że cała witryna Hewalex "leży" w danym momencie.

   Skomentuj

  2. spajdermen
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-27 13:45

   Ze strony snappe dowiedziałem się, że jak wyłączę lodówkę do zużyję mniej prądu i urządzenie mi się szybciej zwróci... Jednak wolę żeby mi ta lodówka szła B)
   Poza tym trochę kot w worku, bo jak chcialem zobaczyć jakie funkcje ma aplikacja to nie ma jak, bo nie ma konta testowego - zwykle producenci dają jakiś showroom. Do Opti-Ener znalazłem testówkę.

   Skomentuj

 2. dziobolek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-25 22:44

  Nooo! Wreszcie ktoś w Hewalex pomyślał o "mobilkach".

  Skomentuj

 3. Agnieszka_Kowal
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 09:32

  Ostatnio na rynku pojawił się świetny miernik zużycia energii - OneMeter. Bardzo ciekawe urządzenie, ładne, intuicyjne + posiada apkę mobilną (chociaż w dzisiejszych czasach to raczej takie must-have).

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!