Na topie

MSI GS60 Ghost - moc w smukłej obudowie

Autor:

Szef strefy Laptopy

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Producenci: MSI

Zachwyci graczy atrakcyjną stylistyką i bardzo wydajnymi podzespołami.

  • MSI GS60 Ghost - moc w smukłej obudowie | zdjęcie 1
  • MSI GS60 Ghost - moc w smukłej obudowie | zdjęcie 2
  • MSI GS60 Ghost - moc w smukłej obudowie | zdjęcie 3

80%

Ocena benchmark.pl

 

A A

Do naszej redakcji zawitał właśnie najnowszy model laptopa MSI GS60 przeznaczonego dla graczy. W trakcie testów mieliśmy okazję przyjrzeć się mu bardzo dokładnie. Zarówno od strony wizualnej jak i pod kątem jego możliwości. Efekty tych testów okazały się bardzo zachęcające o czym jednak napiszemy nieco później. Goraco zachęcamy także do obejrzenia wideorecenzji tego laptopa.

Dane techniczne:

Model MSI GS60
Cena nieustalona w dniu testu
Gwarancja 2 lata w serwisie zewnętrznym
System operacyjny Windows 8.1
Klawiatura Steelseries, płytkowa, regulowane podświetlenie, klawisze zaokrąglone
Touchpad matowy, gładki
Ekran » 15,6", 1920x1080
» LCD, matowy
» maksymalny kąt odchylenia ekranu - 130 stopni
Procesor » Intel Core i7 4700HQ
» 4 rdzenie/8 wątków
» 2,4 GHz, Turbo 3,4 GHz, 6MB cache
» technologia 22 nm, TDP 47W
Pamięć » RAM: 16 GB, DDR3, 1600 MHz
» maksymalne rozszerzenie do 32 GB
» wymiana: utrudniona, wymaga rozkręcenia dolnej pokrywy
Karta graficzna » Nvidia Geforce GTX 860M
» zintegrowana karta graficzna: Intel HD 4600
Dysk twardy » SSD: 256 GB
model: Kingston RBU-SNS8100S3128G2
» HDD: 1000 GB, 5400 RPM
model: WDC WD10JPVX-22JC3T
» wymiana: wymaga odkręcenia dolnej części obudowy
Napęd optyczny brak
Bateria 5000 mAh
Wymiary 39 x 26,5 x 1.9 cm
Waga 1,9 kg
Materiały pokrycia obudowy » pokrywa - matowa, aluminium
» ramka ekranu - matowa, tworzywo sztuczne
» panel roboczy - matowy, aluminium
» spód i boki - matowe, tworzywo sztuczne
Komunikacja bezprzewodowa » Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
» Bluetooth 4.0
Złącza » 3x USB 3.0
» mini DisplayPort
» HDMI
» czytnik kart pamięci
» RJ45
» gniazdo audio
Dodatkowe funkcje i oprogramowanie » kamerka internetowa
» złącze blokady Kensington
» oprogramowanie: Xsplit GameCaster, Killer Network Manager

Wygląd i jakość wykonania

Na początek przyjrzyjmy się obudowie nowego MSI GS60. To kolejny laptop po recenzowanym już przez nas MSI GS70 Stealth, który...nie przypomina laptopa do gier. Jego smukłą obudowa przywodzi na myśl raczej ultrabooki niż ogromnych rozmiarów komputery, tylko z nazwy przypominające komputery mobilne.

MSI GS60

Nowa linia laptopów gamingowych to próba połączenia wydajności i mobilności właśnie. Efekty tego są zdumiewające. Laptop mierzy bowiem ok. 22 mm grubości, z czego ok. 4 mm to nóżki poprawiające ruch powietrza. Waga laptopa (1,9 kg) także robi wrażenie. Nie mieliśmy jeszcze okazji trzymać tak lekkiego laptopa stworzonego z myślą o graczach.

MSI GS60

Obudowa została wykonana w większości z aluminium. Górna pokrywa ekranu oraz panel roboczy stworzono właśnie z tego materiału. Ramka ekranu to matowe tworzywo sztuczne. Podobnie jak spód obudowy. Do jakości wykonania nie mieliśmy praktycznie żadnych zastrzeżeń. Poszczególne elementy są dobrze ze sobą spasowane. Konstrukcja jest sztywna i nie ugina się pod naciskiem, co dobrze świadczy o jakości zastosowanych materiałów.

MSI GS60

Czarna kolorystyka obudowy z niewielkimi kolorowymi akcentami (smocze logo MSI, czy podświetlany klawisz Power) prezentują się atrakcyjnie. Drapieżnego charakteru nadaje laptopowi wyprofilowanie panelu roboczego (wokół klawiatury) oraz górnej pokrywy ekranu.

Ekran został umieszczony na dwóch zawiasach. Działają one bardzo płynnie. Nie ma najmniejszego problemu z ustawieniem wyświetlacza w optymalnej dla siebie pozycji. Zawiasy mogłyby być jednak nieco bardziej sztywne. W trakcie testów zauważyliśmy bowiem tendencję do chybotania się ekranu w chwilę po jego ustawieniu oraz w trakcie przenoszenia laptopa.

MSI GS60

Pod ekranem, na środku panelu roboczego znajduje się przycisk Power. Jest on podświetlany na niebiesko lub pomarańczowo. Kolor jest zależny od tego, czy laptop wykorzystuje aktualnie dedykowaną kartę graficzną, czy pracuje na zintegrowanym układzie.

Złącza

MSI GS60 został wyposażony w dużą liczbę złącz. Po prawej stronie znajduje się jeden port USB 3.0, czytnik kart pamięci, port RJ-45 oraz dwa wyjścia wideo - HDMI i mini DisplayPort.

MSI GS60

Po lewej stronie znajdziemy kolejne dwa porty USB 3.0 oraz pozłacane złącza audio.

Klawiatura i touchpad

Klawiatura laptopa została przygotowana przez firmę SteelSeries specjalizującą się w produktach dla graczy. Jest to klawiatura płytkowa, z płaskimi, zaokrąglonymi klawiszami i wydzielonymi blokiem numerycznym. Klawisze są rozmieszczone w optymalnej odległości od siebie, co wpływa na wysoki komfort pracy. Ich matowa powierzchnia zapewnia dobry kontakt z palcami. Zastrzeżenia mieliśmy jedynie do tego, że klawisze strzałek nie są oddzielone od reszty klawiatury. Na plus zaliczyć można natomiast podświetlenie. Jest ono w pełni regulowane. Klawiatura jest podzielona na 3 strefy, a każdej z nich można przypisać inny kolor podświetlenia.

MSI GS60 klawiatura

Touchpad znajduje się nieco na lewo od osi laptopa. Otoczony jest srebrną obwódką. Płytka sensoryczna o matowej, gładkiej powierzchni dobrze odczytuje ruch palca. Przyciski są zintegrowane z płytką. Ich skok jest płytki, ale dobrze wyczuwalny.

MSI GS60 touchpad

Głośniki

Test możliwości głośników wypadł pozytywnie. MSI wyposażył laptopa w system firmy Dynaudio. Efektem jest naprawdę wysoki poziom głośności oraz dobra jakość dźwięku, zwłaszcza wysokich tonów. Nieco brakuje natomiast linii basów. Większość graczy i tak jednak korzysta ze słuchawek lub zewnętrznych głośników. Powinni docenić obecność pozłacanych wyjść audio, które cechują się mniejszymi zniekształceniami dźwięku.

Odsłon: 10765
Komentarze

0

Udostępnij