Na topie

20 najlepszych gier na Windows 8

Saper to za mało

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 1

  Saper to za mało

  Nie tylko Saper...

  Czasy, kiedy gry w systemie Windows dzieliły się głównie na Sapera i karcianki minęły bezpowrotnie wraz z nową edycją systemu Microsoftu. Po raz pierwszy w historii katalog prostych gier jest w zasadzie nieograniczony i... stale rośnie.

  Przetestowaliśmy setki pozycji z usługi "Sklep" funkcjonującej w ramach nowego systemu operacyjnego i wyselekcjonowaliśmy 20 gier, które naszym zdaniem mogą uratować Was w chwili nudy. Co ciekawe, niektóre z tych produkcji są Wam zapewne dobrze znane z konkurencyjnych mobilnych systemów operacyjnych.

  Przy rekomendowanych w naszym zestawieniu produkcjach możecie bawić się zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach wyposażonych w Windows 8. Spójrzcie zatem, co ciekawego znaleźliśmy dla Was w otchłani internetu!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 2

  Saper to za mało

  Guns 4 Hire

  Gdybym za wszelką cenę miał szukać porównań, Guns 4 Hire przywodzi na myśl takie produkcje jak Jagged Alliance czy Cannon Fodder. Oczywiście na pierwszy rzut oka i w ogólnej mechanice rozgrywki, bowiem przy bliższym kontakcie całość sprawia wrażenie czegoś pokroju Diablo z karabinami.

  Tempo momentami bywa naprawdę Zabójcze. Czwórka najemników zostaje rzucona w wir wartkiej, wojennej akcji. W "Sklepie" produkcję zdecydowanie wyróżnia trójwymiarowa grafika oraz akcja ukazująca pole bitwy w rzucie izometrycznym. Całość wypada całkiem znośnie, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że nie płacimy za to ani złotówki.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 3

  Saper to za mało

  Dodo GoGo

  Pamiętacie popularną swego czasu grę freeware pod tytułem "Icy Tower"? Dodo GoGo stanowi swoistą kontynuację i rozwinięcie tej konwencji. Głównym bohaterem jest bowiem sympatyczna i poczciwa ptaszyna, pnąca się po kolejnych szczeblach lokalnej fauny i flory.

  Cel jest prosty - skakać w górę tak długo, jak to będzie możliwe. Jako doświadczeni gracze wiecie zapewne, że bardzo szybko sprawy zaczynają się komplikować. Frajda ze skakania jest natomiast niesamowita i niezwykle odprężająca.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 4

  Saper to za mało

  Gravistation

  To fantastyczna gra logiczna, która wbrew pozorom nie sprawuje się świetnie tylko na urządzeniach mobilnych. Twórcy bardzo sprytnie ustawili sterowanie i obracanie ekranu jest wygodne także na komputerze.

  A obracanie ekranu w tej akurat produkcji jest bardzo istotne, stanowi wręcz esencję całej rozgrywki. Sympatyczny robocik zbiera okrągłe elementy, a następnie musi przedostać się do wyjścia. Szybko okazuje się, że droga nie jest prosta i z czasem wymaga zaawansowanego działania. Jeśli graliście na przykład w Portal, to ta gra na pewno przypadnie Wam do gustu. Oczywiście skala zaawansowania jest nieco inna. Niezmienna pozostaje wysoka grywalność!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 5

  Saper to za mało

  FastBall 2

  To jedna z tych gier, które u gracza wymagają wyczucia i refleksu. Zabawa polega na podskakiwaniu piłeczką w odpowiednim momencie tak, by zbierać gwiazdki oraz unikać całego szeregu różnorodnych przeszkód.

  Choć grywalności tego typu produkcjom odmówić nie można, od konkurentów na Windows 8 odróżnia ją oprawa artystyczna, a w szczególności muzyka - lekko unowocześnione irlandzkie rytmy szybko wpadają w ucho i umilają przemierzanie kolejnych etapów. Dźwięk działa nad wyraz kojąco i nie irytują nawet coraz częstsze porażki nadchodzące z wyższym poziomem trudności!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 6

  Saper to za mało

  SoulCraft

  Gra, która szczególnie dobrze spisuje się w mobilnym formacie - na PC ma niestety już nieco poważniejszych konkurentów. To swoista gratka dla fanów gier typu hack&slash, ale bardziej niż Diablo przywodzi na myśl grę Sacred 2.

  Główny bohater jest wysłannikiem niebios, archaniołem, niezwykle biegłym w sztuce władania mieczem i nieco bardziej paranormalnych zjawiskach. W trakcie zabawy przemierzamy kolejne plansze, czasem w formie areny, starając się realizować wytyczone cele. Za pokonanych przeciwników protagonista otrzymuje punkty doświadczenia, które może rozdawać w różne elementy systemu podobnego do drzewek rozwoju.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 7

  Saper to za mało

  Geared

  Kolejna w naszym zestawieniu gra logiczna, która potrafi zapewnić rozrywkę na długie godziny i - przy okazji - masę satysfakcji. To niewątpliwe wyzwanie dla każdego, kto nie ma w małym palcu zagadnień z zakresu mechaniki i kół zębatych. A i ci ostatni na wyższych poziomach zapewne przez chwilę będą musieli się pogłowić.

  Zabawa ma bardzo proste zasady - przed nami znajduje się urządzenie, do którego prawidłowego funkcjonowania potrzebne jest prawidłowe umiejscowienie kilku niezbędnych elementów. Musimy wykombinować jak wkomponować je w całość dzieła tak, żeby machina zadziałała.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 8

  Saper to za mało

  Train Titans

  Wszyscy, którzy spędzili młodość przy słynnej grze Sida Meiera (i bynajmniej nie chodzi tu o Pirates! lub Civilization), powinni poczuć się jak w domu. Produkcja stanowi bowiem ogromną atrakcję dla wszystkich choć trochę zainteresowanych tematem kolei.

  Zabawa składa się z dwóch zasadnicznych tematów - najpierw układamy tory kolejowe i to w taki sposób, by ruch w określonych sytuacjach był w nich możliwie praktyczny. Następnie tym ruchem sterujemy, przełączając między innymi światła czy kierunki, po których powinny podążać wirtualne lokomotywy. Etapów jest sporo, a sama gra potrafi wciągnąć na długie godziny!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 9

  Saper to za mało

  Hydro Thunder Hurricane

  Pamiętacie kolorowe lata dziewięćdziesiąte i święcące wówczas tryumfy (szczególnie na pierwszej Playstation) wyścigi chyba wszystkimi możliwymi formami pojazdów? Hydro Thunder Hurricane czyni zadość tamtym czasom. W trakcie zabawy możemy brać udział w pasjonujących, zręcznościowych zmaganiach motorówek: dostępnych jest kilka tras i kilka różnych rodzajów wodnych bolidów.

  Warto przy tym zaznaczyć, że domyślnie gra kosztuje dość sporo jak na oferowane możliwości. Warto jednak nieco potestować ją w darmowym wariancie i poczekać, aż zostanie troszeczkę przeceniona. Wówczas - jak zapewne sami się przekonacie - brać bez zastanowienia!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 10

  Saper to za mało

  Gra Cut the Rope

  Jest produkcją bardzo dobrze znaną fanom tego typu rozrywki na telefonach komórkowych. Swego czasu święciła tryumfy w Google Play i AppStore, a teraz coraz częściej wspina się po drabinie najpopularniejszych programów w sklepie Microsoftu.

  Choć grafika jest rysunkowa i dowcipna, Cut the Rope to gra logiczna. Specjalny lizak musimy dostarczyć do gęby pewnego poczciwego gada w taki sposób, by po drodze zebrać jak największą liczbę dodatkowo punktowanych gwiazdek. Chodzi jednak przede wszstkim o to, by precyzyjnie i w odpowiedniej kolejności pozbywać się określonych lin.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 11

  Saper to za mało

  Pinball FX 2

  Pinballe miały kilka mocnych uderzeń w historii gier komputerowych (pamięta ktoś TimeShock?), a Pinball FX swego czasu całkiem nieźle zaprezentował się na Xboksie, by następnie zaistnieć w usłudze Microsoft Live Arcade. Pinball FX 2 był jeszcze lepszy, a Microsoft zdecydował się umieścić go w swoim sklepie.

  I słusznie, ponieważ odbijanie piłki dwoma fliperami dostarcza w tym wypadku niesamowitej satysfakcji. Do pewnego momentu całkiem nieźle, bijąc kolejne rekordy, możemy bawić się za darmo. Potem, niestety, ewentualne dodatkowe stoły musimy już sobie dokupić. Tak czy siak - nawet dla tego pierwszego - warto.

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 12

  Saper to za mało

  Nigthmares from the Deep

  Jeżeli w grach przygodowych dotychczas najbardziej ceniliście sobie na przykład rozwinięte portrety psychologiczne bohaterów, a klikanie godzinami w poszukiwaniu jakiegoś przedmiotu doprowadzało Was do szewskiej pasji... Nigthmares from the Deep nie jest najlepszą propozycją.

  Wszystkim innym tytuł ten gorąco polecam. Opowiedziana tam historia śmiało może mierzyć się z najlepszymi przygodówkami jakie ukazywały się na przełomie lat 80' i 90', a i same zagadki momentami - jeżeli oczywiście im podołamy - dają zastrzyk ogromnej wręcz satysfakcji!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 13

  Saper to za mało

  Parking Mania

  Egzamin na prawo jazdy już zdany? Jeśli tak, to pewnie doskonale pamiętacie, że jednym z jego najtrudniejszych elementów było precyzyjne parkowanie. Jeśli nie, to nawet lepiej, bo będziecie mieli okazję ten właśnie aspekt poćwiczyć.

  Parking Mania to gra, w której możemy kierując różnymi typami pojazdów umieszczać je na odpowiednich miejscach parkingowych. Przeszkód po drodze nie brakuje, na dodatek z czasem gra zaczyna nam symulować autentyczny ruch uliczny! Niby prosta zabawa, niby koszmar życia codziennego, ale potrafi niesamowicie wciągać!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 14

  Saper to za mało

  Krzyżówki

  Mogłyby, zdaje się, wraz z przemijaniem ery papieru odejść w zapomnienie. Aplikacja firmy Infor pokazuje jednak, że ich przyszłość w świecie cyfrowym nadal wydaje się być jak najbardziej perspektywiczna.

  Program o prozaiczynej nazwie "Krzyżówki" daje nam dostęp do gigantycznej bazy rozmaitych szarad, krzyżówek w formie standardowej, jak i nieco bardziej finezyjnych i to o różnym natężeniu haseł. Dodatkowo baza cały czas jest wzbogacana i urozmaicana o nowe zadania w postaci dostępnych do pobrania paczek.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 15

  Saper to za mało

  Jetpack Joyride

  To gra zręcznościowa w nieco oldskulowym stylu, jednakże z przyjemną dla oka dwuwymiarową grafiką. W największym skrócie - chodzi o to, żeby dolecieć w prawo "najdalej jak tylko się da".

  Zanim jednak pomyślicie, że proponuję Wam kolejną część Deluxe Ski Jumping (tej w bazie sklepu Windows niestety jeszcze nie ma), kilka wyjaśnień. Poruszamy się przy użyciu specjalnego odrzutowego plecaka, na dodatek nie jesteśmy zupełnie bezbronni. W trakcie zabawy możemy rywali między innymi bombardować. Jak daleko zalecicie na tych warunkach?

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 16

  Saper to za mało

  Radiant

  Ukłon w kierunku wszystkich wiekowych już nieco fanów gier, którzy zaczynali w czasach, gdy biznes ten dopiero raczkował. W trakcie zabawy dostrzeżemy bowiem elementy charakterystyczne dla takich produkcji jak Space Invaders, Arkanoid i innych.

  Choć gra pozornie wydaje się uboga graficznie, jest to nad wyraz kolorowa i atrakcyjna "pikseloza". Na dodatek całość ubarwiono spokojną, hiponotyzującą muzyką z pogranicza ambientu. Radiant to naprawdę niezła zabawa i całkiem zręczne odświeżenie klasyki.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 17

  Saper to za mało

  Wam Game Dev Tycoon

  Gdy polecam Wam Game Dev Tycoon, nie mogę pozbyć się pewnych moralnych wątpliwości. Gra jest bowiem dość ordynarnym - mocne, ale zasłużone słowo - plagiatem Game Dev Story, które od dłuższego czasu święci tryumfy na systemach iOS i Android.

  Skoro jednak Game Dev Story na Windowsie póki co nie zawitało... nie sposób nie polecić świetnego symulatora firmy tworzącej gry na komputery i konsole. Mechanizmy rynkowe zostały oddane dość wiernie, a główny bohater przechodzi długą drogę od własnego garażu aż po najlepszy stołek swoich autorskich Electronic Arts.

   

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 18

  Saper to za mało

  Angry Birds

  Klasyka! A Angry Birds jest swoistym kontynuatorem tej zasłużonej serii. Jednakże studio Rovio, którego fenomen i rosnącą siłę obserwujemy każdego dnia, nie spoczęło na laurach i tak oto Space prezentuje zupełnie nowy model rozgrywki.

  Wkurzone ptaszyska przenoszą się bowiem w kosmos, a tutaj - jak dobrze wiecie - grawitacja rządzi się swoimi prawami, a jakby tego było mało, lwią część lotu spędzamy w pospolitej próżni. Tym samym trzeba kombinować, celować, mierzyć i wszystko to na zupełnie nowych zasadach.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 19

  Saper to za mało

  Button Soccer

  Nie byłbym sobą, gdybym w zasobach Sklepu Windows nie znalazł czegoś dla fanów piłki. I tak oto Button Soccer to swoiste połączenie piłki nożnej (w teorii) z grą w kapsle (w praktyce).

  Chodzi o to żeby przy użyciu trzech bardzo płaskich zawodników uderzać piłkę w taki sposób, by wpadła ona do skrzętnie bronionej przez rywali bramki. Możemy rozegrać wirtualny turniej, choć najlepiej smakuje jako zabijacz czasu podczas rywalizacji z kolegą.

   

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 20

  Saper to za mało

  SunAge

  Jest najładniejszą grą jaka znalazła się w naszym zestawieniu. To gra strategiczna osadzona w futurystycznych realiach, globalnego konfliktu, który na dodatek boryka się z przybyszami z kosmosu. Zwroty akcji jak w "Weselu" Wyspiańskiego.

  Gra, choć nie jest jeszcze StarCraftem, pewnie fanom tej właśnie serii do gustu przypadnie najbardziej. Za darmo pogramy w kilka pierwszych misji - za kolejne trzeba będzie niestety zapłacić. Sami więc oceńcie czy warto dać tej grze dłuższą szansę.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 21

  Saper to za mało

  Microsoft Minesweeper

  Jak mawiają w krajach anglojęzycznych "last, but not least". Wręcz przeciwnie - Microsoft Minesweeper to po prostu kontynuacja kultowego Sapera i - zupełnie szczerze - jedna z najlepszych gier w naszym zestawieniu. Microsoft wzniósł się na wyżyny!

  Niektórzy zwykli mówić o nowym Saperze z pogardą, że "zmieniono go w przygodówkę". To tylko częściowo prawda. To nadal ta sama, wciągająca gra logiczna z klasycznymi trybami, wzbogacona o dodatkowe atrakcje w postaci wyzwań, znanych posiadaczom Xboksów "osiągnięć" czy wreszcie - rzeczywiście - tryb fabularny, gdzie w rolę sapera wciela się ktoś na kształt Indiany Jonesa. Gorąco polecam!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

Autor:
Jakub Kralka

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: galeria Windows 8

 

Zobacz inne galerie:
 • Air Show 2018 Poznań - zdjęcia z pokazów lotniczych
 • Targi MWC 2018 - święto fanów technologii mobilnych
 • Jaka płyta główna do koparki kryptowalut?
 • CES 2018 - targi elektroniki użytkowej w Las Vegas
 • Samsung na targach CES 2018
 • Jak zainstalować Intel Optane Memory?
 • Smartwatch dla fanów Gwiezdnych Wojen
 • Prezenty pod choinkę od sieci Plus
Odsłon: 225897 Skomentuj artykuł
Komentarze

57

Udostępnij
 1. Yamakasi512
  Oceń komentarz:

  54    

  Opublikowano: 2012-11-14 14:30

  Kto kupi te gry -,-

  Skomentuj

  1. Ladros
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2012-11-14 14:41

   Ktoś na pewno.

   Skomentuj

  2. gostek2012
   Oceń komentarz:

   31    

   Opublikowano: 2012-11-15 09:34

   większość powinna być za free

   na google play jest sporo interesujących tytułów 3d na androida za free lub 3-20 zł

   Skomentuj

  3. Siara88
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2012-11-25 14:47

   MeMoRy FiVe fack Microsoft Coporaton-syfation and all clear (i wszystko jasne)

   Skomentuj

 2. Lightning
  Oceń komentarz:

  85    

  Opublikowano: 2012-11-14 15:29

  Widać DX11.1 służy grafice tym gierkom :)

  Skomentuj

 3. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  24    

  Opublikowano: 2012-11-14 15:45

  nowy saper jest lepszy od sporej części komercyjnych gier... mega frajda przypominająca czasy Rick Dangerous z C-64

  Skomentuj

  1. Jakub Kralka
   Oceń komentarz:

   -9    

   Opublikowano: 2012-11-14 16:53

   Pełna zgoda, nie wiem czemu Cię minusują, bawię się przy nim znakomicie :)

   Skomentuj

  2. hideo
   Oceń komentarz:

   9    

   Opublikowano: 2012-11-14 19:05

   propo C64 to polecam nowe Giana Sisters Twisted Dreams dostępne na Steamie, świetna platforma w starym stylu z nową grafiką i świetną muzą, dobra zabawa

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-11-16 15:08

    Muzyka jest rewelacyjna, az mi sie mlodsze lata przypomnialy :) swietna gra, brakuje mi takich.
    SZczegolnie po podlaczeniu pada od x360 gra sie cudnie. Szkoda ze nie mam odschoolowego joysticka :D

    Skomentuj

  1. StartX_pl
   Oceń komentarz:

   -7    

   Opublikowano: 2012-11-16 22:34

   Sam mam mieszane uczucia co do wp8, ale wiele osób może tego nie rozumieć, że ten system to przyszłość. Tak samo jak jeden telefon stacjonarny został zastąpiony przez komórki w ilości kilku sztuk na rodzinę (każdy ma swoją), tak w niedługim czasie jeden desktop zostanie zastąpiony przez laptopa czy tablet na głowę, tak aby każdy miał swój i tutaj windows8 i jego następcy jest jak ulał.

   Mobilne komponenty rozwijają się bardzo szybko, już w tej chwili ich moc wystarczy dla większości osób do zakupów allegro czy facebooka i gg, ale w przeciągu 5 lat może się okazać, że po podłączeniu zewnętrznego monitora, klawiatury i myszki mamy pełnowartościowego deskopa, a na codzień małe i wygodne urządzenie do przeglądania netu, oglądania filmów itd.

   Skomentuj

   1. Terrorek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-11-18 15:27

    tak ale do tej pory dazyło to do rozszezenia mozliwosci kto oferował ze mozemy robic wiecej to było ok.. a obecnie microshit brnie w błocie zeby załozyc nam klapki na oczach a jeszcze najlepiej jakbys my mu pozwolili kontrolować kamery w domu.. Big totalitarystyczny Brother wita; )

    Skomentuj

 4. igos338
  Oceń komentarz:

  19    

  Opublikowano: 2012-11-14 16:47

  Kolejny dowód na to, jak mikrosyf kopiuje Linuxa.

  Skomentuj

 5. krychu2007
  Oceń komentarz:

  33    

  Opublikowano: 2012-11-14 17:19

  Ceny na pierwszym zdjęciu to jakiś żart tak?

  Skomentuj

  1. Słodkowiczanineczek
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2012-11-15 12:58

   Wczoraj "byłem na zakupach" - pierwszy STALKER za 7 zł, FM 2011 i Patrician IV w złotej edycji po dysze, do tego trafiło się Metro za dwie. I teraz niech ktoś mi powie, że lepiej bym zrobił, gdybym za te same pieniądze... nie czekaj, już "ósemka" kosztuje wielokrotność tego, co wczoraj wydałem. A gdzie jeszcze na gry? ;)

   PS Angry Birds za 18 zł? Czy to nie te same Angry Birds, które mogę mieć za free na mojego Samsunga?
   I w czym ten Reckless Racing Ultimate jest lepszy niż pakiet DiRT 2 + GRID? Nawet z opłatą za kuriera wyjdą te same pieniądze xD

   Zapewne jednak jest tak, że te ceny są śmiesznie niskie, ale... dla Amerykanina. Bo co to jest wydać dolara, pięć, a z bardzo rzadka "aż" dziesięć? Przy cenie "pińć złotych" i u nas znalazło by się pewno wielu chętnych każuali ;)

   Skomentuj

 6. Kuba Mily JDM
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2012-11-14 18:56

  .apk i jedziemy, a nie grę na telefon za 30zł będę kupował ;p

  Skomentuj

  1. Jabolski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-16 00:21

   Nie chcesz kupować, to nie graj. Chcesz grać, to nie kradnij. Jeśli kiedyś stracisz komórkę, to zgodzisz się ze zdaniem: ".dawajkomórkę i jedziemy, a nie telefon do dzwonienia za 1030zł będę kupował ;p"?

   Skomentuj

 7. Kuba Mily JDM
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-14 18:57

  jak to są najlepsze gry na androida to zmień profesję

  Skomentuj

 8. MatiQ
  Oceń komentarz:

  22    

  Opublikowano: 2012-11-14 20:36

  Gry jak z przeglądarki, a tu aż Win 8 trzeba i zapłacić :P

  Skomentuj

 9. markit06
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2012-11-14 21:07

  Można te gry jakoś ściągnąć na windows 7?

  Skomentuj

 10. Rafal_0
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-14 23:28

  Na pewno w większość tych aplikacji można pograć na Google Chrome CWS (Chrome Web Store)

  Skomentuj

 11. misiofazi
  Oceń komentarz:

  27    

  Opublikowano: 2012-11-15 00:01

  Masakrycznie sponsorowane artykuły rozumiem ze serwis z czegoś musi się utrzymać ale już piszecie dosłownie byle co aby tylko Windows 8

  PS nie krytykuje systemu Win 8 nie propaguje linuxa nie wychwalam Win 7 ale panowie z benchmark komercja komercją ale dajcie czasem coś obiektywnego z serca prawdziwego redaktra

  Skomentuj

  1. Słodkowiczanineczek
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2012-11-15 13:09

   Już ze dwa-trzy artykuły na temat "ósemki" temu miałem podobne przemyślenia. Zamiast dać jeden sensowny, zbiorczy artykuł, w którym "ósemka" zostałaby prześwietlona niemal do jądra, po czym podpiąć taki artykuł na dłużej, to nie - co chwila kotwiczą w mej podświadomości fakt, że "oto jest nowa, świetna ósemka, to ma wspaniałe, a tamto full wypas. Nabywaj głupcze!". A w praktyce te reklamy/artykuły sponsorowane nijak nie wyjaśniają, jak faktycznie się ów system sprawuje i dlaczego (czy w ogóle?) miałbym się na niego przenosić.

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-16 15:10

    A najlepsze ze nie ma artykulu jak w metro zrobic sobie zegar :) ktorego brakuje :)
    Jak juz pisac o win 8 to o rzeczach ktorych normalny user moze nie wiedziec, bo wtedy to jest jako tak ociekawe.

    Skomentuj

 12. drumlin
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2012-11-15 01:18

  idiokracja świetny film zobaczcie to na faktach dla miej rozgarniętych dodam ze to jest jednak w jakiś sposób związane z tym tematem ale jak nie łapiecie to się nie męczcie

  Skomentuj

 13. michael85
  Oceń komentarz:

  26    

  Opublikowano: 2012-11-15 09:44

  Winshit 8 - NIGDY NAWET NIE ZAINSTALUJĘ ani w domu ani w firmie. Mam nadzieję że to początek końca Windows.

  Skomentuj

 14. Remekra
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-11-15 12:53

  Przypomina mi się sytuacja z Vistą, wchodziło się w komentarze to były mniej więcej takie same jak teraz, tylko zmienić "8" na "Vista". Ale wtedy i tak zainstalowałem Vistę, żeby sprawdzić i nie miałem z tym systemem problemów(a na pewno była lepsza od leciwego XPeka). Fakt, 7 była lepsza od Visty i lepiej mi się z nią pracowało, ale Vista też dobrym systemem dla mnie była. Teraz się to powtarza, mam 8 i jak dotąd nie mam problemów, przyzwyczajenie się do nowego menu start to jest kwestia 5 min. Z metro czy tam modern ui nie trzeba prawie w ogóle korzystać, a jak już się chce to nawet się to przydaje. Oczywiście nie ma tu jakieś rewolucji i jeśli ktoś posiada 7 to nie ma koniecznej potrzeby przesiadki na 8(chyba, że lubi Modern UI, albo nowości jak ja;d), ale jeśli ktoś kupuje laptopa i od razu ma 8 to nie ma czego się bać, tym bardziej jeśli ma ekran dotykowy. A czytając te komentarze to pożal się boże, dam sobie palca uciąć, że większość z nich nawet nie miała 8 w ręku, tylko na zasadzie grupy, inni narzekają, GABE NEWELL NARZEKA, to ja też muszę.

  Skomentuj

   1. krzysiek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-11-19 20:26

    otóż to. Brak gadżecików, mniej cukierkowy interface ot i przyczyna hejtowania win8.

    Skomentuj

   2. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-20 15:32

    debil, sam testowałem W8 na trialu i mi się nie podobał a pełna wersja znacząco odbiegała od customer preview, na plus oczywiście

    podstawowe zalety to mega szybkość uruchamiania, lepszy interfejs, i nowa licencja pokroju BOX

    W8 to nic innego jak minimalnie podrasowany W7, no ale 7 jest super a 8 bee ;)

    Skomentuj

  1. michael85
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2012-11-15 14:53

   Zwykle jestem nastawiony entuzjastycznie do nowości. Windows 7 natychmiast polubiłem ale w nim nie było choćby takich obostrzeń ja w Windows 8. MS nie będzie decydował jakie systemy mogę zainstalować w swoim komputerze.

   Skomentuj

 15. bryniol
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2012-11-15 13:32

  18zł za owocowego ninja!!!!!!!!
  Trzeba mieć pusty łeb żeby za to zapłacić, a na pewno się tacy znajdą

  Skomentuj

  1. laaval
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2012-11-15 14:54

   to w to się da grać myszką? Jakaś masakra :)

   Skomentuj

 16. aquadigger
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 14:58

  Najlepsze gry na windows 7:
  -Need for Speed: Most Wanted
  -Assassin's Creed III
  -Halo 4 itd

  Najlepsze gry na windows 8:
  -Guns 4 Hire
  -Gravistation
  -FastBall 2 itd

  Skomentuj

  1. marcszcz
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-11-15 18:19

   Najlepsze gry na Windows 8:
   -to co na Windows 7
   +
   -Guns 4 Hire
   -Gravistation
   -FastBall 2 itd

   Skomentuj

   1. aquadigger
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-11-15 19:12

    wiem że na windows 8 działają gry z 7 itd. ale chodziło mi o ten artykuł na benchmarku ;)

    Skomentuj

 17. szymek1987
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2012-11-15 19:08

  Kiedy zmieniacie nazwę na Winbench8.pl?

  Skomentuj

  1. Czaszka
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2012-11-15 22:06

   raczej WinBenchAMDmark.pl :E

   Skomentuj

   1. Terrorek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-11-18 15:28

    łoo przez ta reklame moze beda mieli wiecej sprzedazy

    Skomentuj

 18. yansen
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-15 21:10

  Najlepsze gry na Windows 8 to te z Windows 7. A te ze sklepu "STORE" wyglądają na bardzo store, bo w podobne grałem na Atari 20 lat temu. Nie obrażając Atari.

  Skomentuj

 19. yansen
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 21:12

  A jeszcze dodam, że jeżeli to jest 20 najlepszych gier na Windows, to proszę autora tekstu o dobrowolne poddanie się terapii, która wyciągnie go z alkocholizmu, czy tego co On tam w redakcji robi.

  Skomentuj

 20. Czaszka
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2012-11-15 22:06

  Tytuł jak z onetu.

  Skomentuj

  1. ignus
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-11-16 16:50

   albo portalu klasy pudelek.

   Skomentuj

 21. redlum
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 23:12

  jakieś mam takie wrażenie - że MS płaci portalom za pisanie o W8 - nie ważne co piszą - ważne aby pisali; aby ludziom w głowach te W8 cały czas chodziło no i może w końcu je kupią...

  Skomentuj

 22. Perun
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-16 15:18

  Co ja pacze :|

  Skomentuj

 23. MoDiGs
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-11-16 20:08

  SunAge miałem i nadal mam.Jak ma ktoś Win8 to bardzo polecam tą grę!Świetna jest :D

  Skomentuj

 24. raspo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-17 19:03

  O matko, ależ na siłę wpycha się wszędzie nowe Windowsy. Już chyba dla redaktorów nie ważne jest co się pisze o Ósemce, byle tylko pisać. Lada chwila przeczytamy "Wybieramy najlepszą podkładkę pod mysz dla Windows 8" lub "Wielki test słuchawek dla Windows 8". Żenada...

  Skomentuj

  1. moho_pl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-11-23 08:43

   Dokładnie tak. Przecież te gry są dostępne na każdy system i ewidentnie jedzie tu reklamą.

   Skomentuj

 25. misiek12_sdz
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-19 22:37

  Brakło mi słów aby opisać te oferty M$. Gra z epoki PSOne a kosztuje 3x więcej niż powiedzmy Metro 2033 czy Assassiny w promocji i zbliżając się do BF3. Chyba szukają bogatych kretynów a po ostatnim kryzysie za dużo ich raczej nie znajdą.

  Skomentuj

 26. 666baja666
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-11-22 19:06

  Gry zaczynają się najnormalniej cofać w rozwoju. Tutaj mamy to co było dostępne 10-12 lat temu. Żenua

  Skomentuj

 27. murmice
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-25 15:54

  Za 25,90 w empiku mamy Borderlands. I ja mam poczuwać się do wydawania 35 zł na ,,Hydro Thunder Hurricane". AYFKM?

  Skomentuj

 28. mati0706
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-12-02 18:46

  Hahaha :D Co to w ogóle ma być, microsoft znowu mnie szokuje-negatywnie.

  Skomentuj

 29. Birdu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-02 19:13

  Jak dla mnie to aby grać w takie gry na desktopie to trzeba być jakimś desperatem, rozumiem że microsoft już szykuje swoje portfolio pod urządzenia mobilne z win8 ale jak dla mnie żenada.

  Skomentuj

 30. TheDragi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-02 23:57

  Microsoft idzie w stronę jak widać wszystkiego co piękniutkie, okrągludkie i kolorowe jak tyłek pawiana. Przez to własnie boryka sie z ze złymi ocenami od zaawansowanych użytkowników. Ludzie przyzwyczaili się do znanych rozwiązań i cięzko im teraz przejśc na "nową erę". Gry są tu tylko "pierdołkiem" z którego mozemy korzystać albo nie. Nikt nas na szczęście nie zmusza. Nie przesądzałbym jednak tej opcji... W sumie to nie jest tak źle pograć sobie w Angry Birds na 21 calach :D

  Skomentuj

 31. wojtekadams
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-11 22:30

  Cut the Rope musiało się znaleźć wśród tych tytułów ;) jedna z najlepszych gier jakie grałem. I co najważniejsze jest mulitiplatformowa - technologie webowe rządzą

  Skomentuj

 32. BoskiWin8
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-16 14:58

  Fajnie tylko 90% z was nigdy nie miała przed sobą windowsa 8, a narzekacie.. boże. Od wczoraj mam windowsa 8 i jest zajebisty, wszystko działa nawet moj stary sb24, jednym przyciskiem przełączam się na stary pulpit bądź bajeranckie kafeleczki.

  Nie ma alternatywy dla win8 :) więc cieszmy się z tego co mamy. Dla fanów Linuxa polecam kompilację jądra a nie zaśmiecanie w komentarzach.

  Skomentuj

 33. Brzeszczot2910
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-17 19:09

  ponoć win8 nie jest cudowny, osobiście nie podoba mi się troszkę wygląd ;p
  osobiście jeszcze tego Win nie testowałem ale miałem okazję zobaczyć i przez krótki czas pobawić się tym
  nie przypadło mi bardzo do gustu ale każdy woli coś innego ;p
  innym może się to podobać ;p

  Skomentuj

 34. quasimodo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-19 22:53

  Lubię gry typu Train Titans i FastBall 2... Bardzo fajne propozycje, zapowiadają się nieźle, ale nie korzystam z Win8, wiec chyba nie są dla mnie ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!