Na topie

20 najlepszych gier na Windows 8

Saper to za mało

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 1

  Saper to za mało

  Nie tylko Saper...

  Czasy, kiedy gry w systemie Windows dzieliły się głównie na Sapera i karcianki minęły bezpowrotnie wraz z nową edycją systemu Microsoftu. Po raz pierwszy w historii katalog prostych gier jest w zasadzie nieograniczony i... stale rośnie.

  Przetestowaliśmy setki pozycji z usługi "Sklep" funkcjonującej w ramach nowego systemu operacyjnego i wyselekcjonowaliśmy 20 gier, które naszym zdaniem mogą uratować Was w chwili nudy. Co ciekawe, niektóre z tych produkcji są Wam zapewne dobrze znane z konkurencyjnych mobilnych systemów operacyjnych.

  Przy rekomendowanych w naszym zestawieniu produkcjach możecie bawić się zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach wyposażonych w Windows 8. Spójrzcie zatem, co ciekawego znaleźliśmy dla Was w otchłani internetu!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 2

  Saper to za mało

  Guns 4 Hire

  Gdybym za wszelką cenę miał szukać porównań, Guns 4 Hire przywodzi na myśl takie produkcje jak Jagged Alliance czy Cannon Fodder. Oczywiście na pierwszy rzut oka i w ogólnej mechanice rozgrywki, bowiem przy bliższym kontakcie całość sprawia wrażenie czegoś pokroju Diablo z karabinami.

  Tempo momentami bywa naprawdę Zabójcze. Czwórka najemników zostaje rzucona w wir wartkiej, wojennej akcji. W "Sklepie" produkcję zdecydowanie wyróżnia trójwymiarowa grafika oraz akcja ukazująca pole bitwy w rzucie izometrycznym. Całość wypada całkiem znośnie, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że nie płacimy za to ani złotówki.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 3

  Saper to za mało

  Dodo GoGo

  Pamiętacie popularną swego czasu grę freeware pod tytułem "Icy Tower"? Dodo GoGo stanowi swoistą kontynuację i rozwinięcie tej konwencji. Głównym bohaterem jest bowiem sympatyczna i poczciwa ptaszyna, pnąca się po kolejnych szczeblach lokalnej fauny i flory.

  Cel jest prosty - skakać w górę tak długo, jak to będzie możliwe. Jako doświadczeni gracze wiecie zapewne, że bardzo szybko sprawy zaczynają się komplikować. Frajda ze skakania jest natomiast niesamowita i niezwykle odprężająca.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 4

  Saper to za mało

  Gravistation

  To fantastyczna gra logiczna, która wbrew pozorom nie sprawuje się świetnie tylko na urządzeniach mobilnych. Twórcy bardzo sprytnie ustawili sterowanie i obracanie ekranu jest wygodne także na komputerze.

  A obracanie ekranu w tej akurat produkcji jest bardzo istotne, stanowi wręcz esencję całej rozgrywki. Sympatyczny robocik zbiera okrągłe elementy, a następnie musi przedostać się do wyjścia. Szybko okazuje się, że droga nie jest prosta i z czasem wymaga zaawansowanego działania. Jeśli graliście na przykład w Portal, to ta gra na pewno przypadnie Wam do gustu. Oczywiście skala zaawansowania jest nieco inna. Niezmienna pozostaje wysoka grywalność!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 5

  Saper to za mało

  FastBall 2

  To jedna z tych gier, które u gracza wymagają wyczucia i refleksu. Zabawa polega na podskakiwaniu piłeczką w odpowiednim momencie tak, by zbierać gwiazdki oraz unikać całego szeregu różnorodnych przeszkód.

  Choć grywalności tego typu produkcjom odmówić nie można, od konkurentów na Windows 8 odróżnia ją oprawa artystyczna, a w szczególności muzyka - lekko unowocześnione irlandzkie rytmy szybko wpadają w ucho i umilają przemierzanie kolejnych etapów. Dźwięk działa nad wyraz kojąco i nie irytują nawet coraz częstsze porażki nadchodzące z wyższym poziomem trudności!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 6

  Saper to za mało

  SoulCraft

  Gra, która szczególnie dobrze spisuje się w mobilnym formacie - na PC ma niestety już nieco poważniejszych konkurentów. To swoista gratka dla fanów gier typu hack&slash, ale bardziej niż Diablo przywodzi na myśl grę Sacred 2.

  Główny bohater jest wysłannikiem niebios, archaniołem, niezwykle biegłym w sztuce władania mieczem i nieco bardziej paranormalnych zjawiskach. W trakcie zabawy przemierzamy kolejne plansze, czasem w formie areny, starając się realizować wytyczone cele. Za pokonanych przeciwników protagonista otrzymuje punkty doświadczenia, które może rozdawać w różne elementy systemu podobnego do drzewek rozwoju.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 7

  Saper to za mało

  Geared

  Kolejna w naszym zestawieniu gra logiczna, która potrafi zapewnić rozrywkę na długie godziny i - przy okazji - masę satysfakcji. To niewątpliwe wyzwanie dla każdego, kto nie ma w małym palcu zagadnień z zakresu mechaniki i kół zębatych. A i ci ostatni na wyższych poziomach zapewne przez chwilę będą musieli się pogłowić.

  Zabawa ma bardzo proste zasady - przed nami znajduje się urządzenie, do którego prawidłowego funkcjonowania potrzebne jest prawidłowe umiejscowienie kilku niezbędnych elementów. Musimy wykombinować jak wkomponować je w całość dzieła tak, żeby machina zadziałała.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 8

  Saper to za mało

  Train Titans

  Wszyscy, którzy spędzili młodość przy słynnej grze Sida Meiera (i bynajmniej nie chodzi tu o Pirates! lub Civilization), powinni poczuć się jak w domu. Produkcja stanowi bowiem ogromną atrakcję dla wszystkich choć trochę zainteresowanych tematem kolei.

  Zabawa składa się z dwóch zasadnicznych tematów - najpierw układamy tory kolejowe i to w taki sposób, by ruch w określonych sytuacjach był w nich możliwie praktyczny. Następnie tym ruchem sterujemy, przełączając między innymi światła czy kierunki, po których powinny podążać wirtualne lokomotywy. Etapów jest sporo, a sama gra potrafi wciągnąć na długie godziny!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 9

  Saper to za mało

  Hydro Thunder Hurricane

  Pamiętacie kolorowe lata dziewięćdziesiąte i święcące wówczas tryumfy (szczególnie na pierwszej Playstation) wyścigi chyba wszystkimi możliwymi formami pojazdów? Hydro Thunder Hurricane czyni zadość tamtym czasom. W trakcie zabawy możemy brać udział w pasjonujących, zręcznościowych zmaganiach motorówek: dostępnych jest kilka tras i kilka różnych rodzajów wodnych bolidów.

  Warto przy tym zaznaczyć, że domyślnie gra kosztuje dość sporo jak na oferowane możliwości. Warto jednak nieco potestować ją w darmowym wariancie i poczekać, aż zostanie troszeczkę przeceniona. Wówczas - jak zapewne sami się przekonacie - brać bez zastanowienia!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 10

  Saper to za mało

  Gra Cut the Rope

  Jest produkcją bardzo dobrze znaną fanom tego typu rozrywki na telefonach komórkowych. Swego czasu święciła tryumfy w Google Play i AppStore, a teraz coraz częściej wspina się po drabinie najpopularniejszych programów w sklepie Microsoftu.

  Choć grafika jest rysunkowa i dowcipna, Cut the Rope to gra logiczna. Specjalny lizak musimy dostarczyć do gęby pewnego poczciwego gada w taki sposób, by po drodze zebrać jak największą liczbę dodatkowo punktowanych gwiazdek. Chodzi jednak przede wszstkim o to, by precyzyjnie i w odpowiedniej kolejności pozbywać się określonych lin.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 11

  Saper to za mało

  Pinball FX 2

  Pinballe miały kilka mocnych uderzeń w historii gier komputerowych (pamięta ktoś TimeShock?), a Pinball FX swego czasu całkiem nieźle zaprezentował się na Xboksie, by następnie zaistnieć w usłudze Microsoft Live Arcade. Pinball FX 2 był jeszcze lepszy, a Microsoft zdecydował się umieścić go w swoim sklepie.

  I słusznie, ponieważ odbijanie piłki dwoma fliperami dostarcza w tym wypadku niesamowitej satysfakcji. Do pewnego momentu całkiem nieźle, bijąc kolejne rekordy, możemy bawić się za darmo. Potem, niestety, ewentualne dodatkowe stoły musimy już sobie dokupić. Tak czy siak - nawet dla tego pierwszego - warto.

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 12

  Saper to za mało

  Nigthmares from the Deep

  Jeżeli w grach przygodowych dotychczas najbardziej ceniliście sobie na przykład rozwinięte portrety psychologiczne bohaterów, a klikanie godzinami w poszukiwaniu jakiegoś przedmiotu doprowadzało Was do szewskiej pasji... Nigthmares from the Deep nie jest najlepszą propozycją.

  Wszystkim innym tytuł ten gorąco polecam. Opowiedziana tam historia śmiało może mierzyć się z najlepszymi przygodówkami jakie ukazywały się na przełomie lat 80' i 90', a i same zagadki momentami - jeżeli oczywiście im podołamy - dają zastrzyk ogromnej wręcz satysfakcji!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 13

  Saper to za mało

  Parking Mania

  Egzamin na prawo jazdy już zdany? Jeśli tak, to pewnie doskonale pamiętacie, że jednym z jego najtrudniejszych elementów było precyzyjne parkowanie. Jeśli nie, to nawet lepiej, bo będziecie mieli okazję ten właśnie aspekt poćwiczyć.

  Parking Mania to gra, w której możemy kierując różnymi typami pojazdów umieszczać je na odpowiednich miejscach parkingowych. Przeszkód po drodze nie brakuje, na dodatek z czasem gra zaczyna nam symulować autentyczny ruch uliczny! Niby prosta zabawa, niby koszmar życia codziennego, ale potrafi niesamowicie wciągać!

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 14

  Saper to za mało

  Krzyżówki

  Mogłyby, zdaje się, wraz z przemijaniem ery papieru odejść w zapomnienie. Aplikacja firmy Infor pokazuje jednak, że ich przyszłość w świecie cyfrowym nadal wydaje się być jak najbardziej perspektywiczna.

  Program o prozaiczynej nazwie "Krzyżówki" daje nam dostęp do gigantycznej bazy rozmaitych szarad, krzyżówek w formie standardowej, jak i nieco bardziej finezyjnych i to o różnym natężeniu haseł. Dodatkowo baza cały czas jest wzbogacana i urozmaicana o nowe zadania w postaci dostępnych do pobrania paczek.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 15

  Saper to za mało

  Jetpack Joyride

  To gra zręcznościowa w nieco oldskulowym stylu, jednakże z przyjemną dla oka dwuwymiarową grafiką. W największym skrócie - chodzi o to, żeby dolecieć w prawo "najdalej jak tylko się da".

  Zanim jednak pomyślicie, że proponuję Wam kolejną część Deluxe Ski Jumping (tej w bazie sklepu Windows niestety jeszcze nie ma), kilka wyjaśnień. Poruszamy się przy użyciu specjalnego odrzutowego plecaka, na dodatek nie jesteśmy zupełnie bezbronni. W trakcie zabawy możemy rywali między innymi bombardować. Jak daleko zalecicie na tych warunkach?

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 16

  Saper to za mało

  Radiant

  Ukłon w kierunku wszystkich wiekowych już nieco fanów gier, którzy zaczynali w czasach, gdy biznes ten dopiero raczkował. W trakcie zabawy dostrzeżemy bowiem elementy charakterystyczne dla takich produkcji jak Space Invaders, Arkanoid i innych.

  Choć gra pozornie wydaje się uboga graficznie, jest to nad wyraz kolorowa i atrakcyjna "pikseloza". Na dodatek całość ubarwiono spokojną, hiponotyzującą muzyką z pogranicza ambientu. Radiant to naprawdę niezła zabawa i całkiem zręczne odświeżenie klasyki.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 17

  Saper to za mało

  Wam Game Dev Tycoon

  Gdy polecam Wam Game Dev Tycoon, nie mogę pozbyć się pewnych moralnych wątpliwości. Gra jest bowiem dość ordynarnym - mocne, ale zasłużone słowo - plagiatem Game Dev Story, które od dłuższego czasu święci tryumfy na systemach iOS i Android.

  Skoro jednak Game Dev Story na Windowsie póki co nie zawitało... nie sposób nie polecić świetnego symulatora firmy tworzącej gry na komputery i konsole. Mechanizmy rynkowe zostały oddane dość wiernie, a główny bohater przechodzi długą drogę od własnego garażu aż po najlepszy stołek swoich autorskich Electronic Arts.

   

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 18

  Saper to za mało

  Angry Birds

  Klasyka! A Angry Birds jest swoistym kontynuatorem tej zasłużonej serii. Jednakże studio Rovio, którego fenomen i rosnącą siłę obserwujemy każdego dnia, nie spoczęło na laurach i tak oto Space prezentuje zupełnie nowy model rozgrywki.

  Wkurzone ptaszyska przenoszą się bowiem w kosmos, a tutaj - jak dobrze wiecie - grawitacja rządzi się swoimi prawami, a jakby tego było mało, lwią część lotu spędzamy w pospolitej próżni. Tym samym trzeba kombinować, celować, mierzyć i wszystko to na zupełnie nowych zasadach.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 19

  Saper to za mało

  Button Soccer

  Nie byłbym sobą, gdybym w zasobach Sklepu Windows nie znalazł czegoś dla fanów piłki. I tak oto Button Soccer to swoiste połączenie piłki nożnej (w teorii) z grą w kapsle (w praktyce).

  Chodzi o to żeby przy użyciu trzech bardzo płaskich zawodników uderzać piłkę w taki sposób, by wpadła ona do skrzętnie bronionej przez rywali bramki. Możemy rozegrać wirtualny turniej, choć najlepiej smakuje jako zabijacz czasu podczas rywalizacji z kolegą.

   

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 20

  Saper to za mało

  SunAge

  Jest najładniejszą grą jaka znalazła się w naszym zestawieniu. To gra strategiczna osadzona w futurystycznych realiach, globalnego konfliktu, który na dodatek boryka się z przybyszami z kosmosu. Zwroty akcji jak w "Weselu" Wyspiańskiego.

  Gra, choć nie jest jeszcze StarCraftem, pewnie fanom tej właśnie serii do gustu przypadnie najbardziej. Za darmo pogramy w kilka pierwszych misji - za kolejne trzeba będzie niestety zapłacić. Sami więc oceńcie czy warto dać tej grze dłuższą szansę.

 • 20 najlepszych gier na Windows 8 | zdjęcie 21

  Saper to za mało

  Microsoft Minesweeper

  Jak mawiają w krajach anglojęzycznych "last, but not least". Wręcz przeciwnie - Microsoft Minesweeper to po prostu kontynuacja kultowego Sapera i - zupełnie szczerze - jedna z najlepszych gier w naszym zestawieniu. Microsoft wzniósł się na wyżyny!

  Niektórzy zwykli mówić o nowym Saperze z pogardą, że "zmieniono go w przygodówkę". To tylko częściowo prawda. To nadal ta sama, wciągająca gra logiczna z klasycznymi trybami, wzbogacona o dodatkowe atrakcje w postaci wyzwań, znanych posiadaczom Xboksów "osiągnięć" czy wreszcie - rzeczywiście - tryb fabularny, gdzie w rolę sapera wciela się ktoś na kształt Indiany Jonesa. Gorąco polecam!

  Gra współpracuje z systemem Xbox Live.

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: galeria Windows 8

 

Zobacz inne galerie:
 • NVIDIA GeForce Garage - galeria z imprezy moddingowej
 • AMD Ryzen 7 1700 - najtańszy 16-wątkowiec w naszych rękach
 • NVIDIA GeForce GTX Gaming - relacja z konferencji
 • MWC 2017 - dzień pierwszy
 • Nowości Samsunga - galeria zdjęć z premiery
 • LG G6 - zdjęcia i pierwsze wrażenia
 • MSI Aegis Ti3 - galeria superkomputera dla graczy
 • Najlepsze zdjęcia World Press Photo 2017
Odsłon: 214157 Skomentuj artykuł
Komentarze

61

Udostępnij
 1. Yamakasi512
  Oceń komentarz:

  54    

  Opublikowano: 2012-11-14 14:30

  Kto kupi te gry -,-

  Skomentuj

  1. Ladros
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2012-11-14 14:41

   Ktoś na pewno.

   Skomentuj

  2. gostek2012
   Oceń komentarz:

   31    

   Opublikowano: 2012-11-15 09:34

   większość powinna być za free

   na google play jest sporo interesujących tytułów 3d na androida za free lub 3-20 zł

   Skomentuj

  3. Siara88
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2012-11-25 14:47

   MeMoRy FiVe fack Microsoft Coporaton-syfation and all clear (i wszystko jasne)

   Skomentuj

 2. Lightning
  Oceń komentarz:

  85    

  Opublikowano: 2012-11-14 15:29

  Widać DX11.1 służy grafice tym gierkom :)

  Skomentuj

 3. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  24    

  Opublikowano: 2012-11-14 15:45

  nowy saper jest lepszy od sporej części komercyjnych gier... mega frajda przypominająca czasy Rick Dangerous z C-64

  Skomentuj

  1. Jakub Kralka
   Oceń komentarz:

   -9    

   Opublikowano: 2012-11-14 16:53

   Pełna zgoda, nie wiem czemu Cię minusują, bawię się przy nim znakomicie :)

   Skomentuj

  2. hideo
   Oceń komentarz:

   9    

   Opublikowano: 2012-11-14 19:05

   propo C64 to polecam nowe Giana Sisters Twisted Dreams dostępne na Steamie, świetna platforma w starym stylu z nową grafiką i świetną muzą, dobra zabawa

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-11-16 15:08

    Muzyka jest rewelacyjna, az mi sie mlodsze lata przypomnialy :) swietna gra, brakuje mi takich.
    SZczegolnie po podlaczeniu pada od x360 gra sie cudnie. Szkoda ze nie mam odschoolowego joysticka :D

    Skomentuj

 4. Atak-Snajpera
  Oceń komentarz:

  37    

  Opublikowano: 2012-11-14 15:49

  No coż jaki system takie gry...

  Skomentuj

  1. StartX_pl
   Oceń komentarz:

   -7    

   Opublikowano: 2012-11-16 22:34

   Sam mam mieszane uczucia co do wp8, ale wiele osób może tego nie rozumieć, że ten system to przyszłość. Tak samo jak jeden telefon stacjonarny został zastąpiony przez komórki w ilości kilku sztuk na rodzinę (każdy ma swoją), tak w niedługim czasie jeden desktop zostanie zastąpiony przez laptopa czy tablet na głowę, tak aby każdy miał swój i tutaj windows8 i jego następcy jest jak ulał.

   Mobilne komponenty rozwijają się bardzo szybko, już w tej chwili ich moc wystarczy dla większości osób do zakupów allegro czy facebooka i gg, ale w przeciągu 5 lat może się okazać, że po podłączeniu zewnętrznego monitora, klawiatury i myszki mamy pełnowartościowego deskopa, a na codzień małe i wygodne urządzenie do przeglądania netu, oglądania filmów itd.

   Skomentuj

   1. Terrorek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-11-18 15:27

    tak ale do tej pory dazyło to do rozszezenia mozliwosci kto oferował ze mozemy robic wiecej to było ok.. a obecnie microshit brnie w błocie zeby załozyc nam klapki na oczach a jeszcze najlepiej jakbys my mu pozwolili kontrolować kamery w domu.. Big totalitarystyczny Brother wita; )

    Skomentuj

 5. igos338
  Oceń komentarz:

  19    

  Opublikowano: 2012-11-14 16:47

  Kolejny dowód na to, jak mikrosyf kopiuje Linuxa.

  Skomentuj

 6. krychu2007
  Oceń komentarz:

  33    

  Opublikowano: 2012-11-14 17:19

  Ceny na pierwszym zdjęciu to jakiś żart tak?

  Skomentuj

  1. Słodkowiczanineczek
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2012-11-15 12:58

   Wczoraj "byłem na zakupach" - pierwszy STALKER za 7 zł, FM 2011 i Patrician IV w złotej edycji po dysze, do tego trafiło się Metro za dwie. I teraz niech ktoś mi powie, że lepiej bym zrobił, gdybym za te same pieniądze... nie czekaj, już "ósemka" kosztuje wielokrotność tego, co wczoraj wydałem. A gdzie jeszcze na gry? ;)

   PS Angry Birds za 18 zł? Czy to nie te same Angry Birds, które mogę mieć za free na mojego Samsunga?
   I w czym ten Reckless Racing Ultimate jest lepszy niż pakiet DiRT 2 + GRID? Nawet z opłatą za kuriera wyjdą te same pieniądze xD

   Zapewne jednak jest tak, że te ceny są śmiesznie niskie, ale... dla Amerykanina. Bo co to jest wydać dolara, pięć, a z bardzo rzadka "aż" dziesięć? Przy cenie "pińć złotych" i u nas znalazło by się pewno wielu chętnych każuali ;)

   Skomentuj

 7. Kuba Mily JDM
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2012-11-14 18:56

  .apk i jedziemy, a nie grę na telefon za 30zł będę kupował ;p

  Skomentuj

  1. Jabolski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-16 00:21

   Nie chcesz kupować, to nie graj. Chcesz grać, to nie kradnij. Jeśli kiedyś stracisz komórkę, to zgodzisz się ze zdaniem: ".dawajkomórkę i jedziemy, a nie telefon do dzwonienia za 1030zł będę kupował ;p"?

   Skomentuj

 8. Kuba Mily JDM
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-14 18:57

  jak to są najlepsze gry na androida to zmień profesję

  Skomentuj

 9. MatiQ
  Oceń komentarz:

  22    

  Opublikowano: 2012-11-14 20:36

  Gry jak z przeglądarki, a tu aż Win 8 trzeba i zapłacić :P

  Skomentuj

 10. markit06
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2012-11-14 21:07

  Można te gry jakoś ściągnąć na windows 7?

  Skomentuj

 11. Rafal_0
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-14 23:28

  Na pewno w większość tych aplikacji można pograć na Google Chrome CWS (Chrome Web Store)

  Skomentuj

 12. misiofazi
  Oceń komentarz:

  27    

  Opublikowano: 2012-11-15 00:01

  Masakrycznie sponsorowane artykuły rozumiem ze serwis z czegoś musi się utrzymać ale już piszecie dosłownie byle co aby tylko Windows 8

  PS nie krytykuje systemu Win 8 nie propaguje linuxa nie wychwalam Win 7 ale panowie z benchmark komercja komercją ale dajcie czasem coś obiektywnego z serca prawdziwego redaktra

  Skomentuj

  1. Słodkowiczanineczek
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2012-11-15 13:09

   Już ze dwa-trzy artykuły na temat "ósemki" temu miałem podobne przemyślenia. Zamiast dać jeden sensowny, zbiorczy artykuł, w którym "ósemka" zostałaby prześwietlona niemal do jądra, po czym podpiąć taki artykuł na dłużej, to nie - co chwila kotwiczą w mej podświadomości fakt, że "oto jest nowa, świetna ósemka, to ma wspaniałe, a tamto full wypas. Nabywaj głupcze!". A w praktyce te reklamy/artykuły sponsorowane nijak nie wyjaśniają, jak faktycznie się ów system sprawuje i dlaczego (czy w ogóle?) miałbym się na niego przenosić.

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-16 15:10

    A najlepsze ze nie ma artykulu jak w metro zrobic sobie zegar :) ktorego brakuje :)
    Jak juz pisac o win 8 to o rzeczach ktorych normalny user moze nie wiedziec, bo wtedy to jest jako tak ociekawe.

    Skomentuj

 13. drumlin
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2012-11-15 01:18

  idiokracja świetny film zobaczcie to na faktach dla miej rozgarniętych dodam ze to jest jednak w jakiś sposób związane z tym tematem ale jak nie łapiecie to się nie męczcie

  Skomentuj

 14. michael85
  Oceń komentarz:

  26    

  Opublikowano: 2012-11-15 09:44

  Winshit 8 - NIGDY NAWET NIE ZAINSTALUJĘ ani w domu ani w firmie. Mam nadzieję że to początek końca Windows.

  Skomentuj

 15. Remekra
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-11-15 12:53

  Przypomina mi się sytuacja z Vistą, wchodziło się w komentarze to były mniej więcej takie same jak teraz, tylko zmienić "8" na "Vista". Ale wtedy i tak zainstalowałem Vistę, żeby sprawdzić i nie miałem z tym systemem problemów(a na pewno była lepsza od leciwego XPeka). Fakt, 7 była lepsza od Visty i lepiej mi się z nią pracowało, ale Vista też dobrym systemem dla mnie była. Teraz się to powtarza, mam 8 i jak dotąd nie mam problemów, przyzwyczajenie się do nowego menu start to jest kwestia 5 min. Z metro czy tam modern ui nie trzeba prawie w ogóle korzystać, a jak już się chce to nawet się to przydaje. Oczywiście nie ma tu jakieś rewolucji i jeśli ktoś posiada 7 to nie ma koniecznej potrzeby przesiadki na 8(chyba, że lubi Modern UI, albo nowości jak ja;d), ale jeśli ktoś kupuje laptopa i od razu ma 8 to nie ma czego się bać, tym bardziej jeśli ma ekran dotykowy. A czytając te komentarze to pożal się boże, dam sobie palca uciąć, że większość z nich nawet nie miała 8 w ręku, tylko na zasadzie grupy, inni narzekają, GABE NEWELL NARZEKA, to ja też muszę.

  Skomentuj

  1. Atak-Snajpera
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-11-15 13:07

   Bzdury pleciesz to teraz ty. Dużo ludzi testowało to gówno na trialu część widziała jak to działa na youtube przynajmniej. Nie trzeba mieć tego fizycznie "w rękach" aby zobaczyć brak wielu fajnych ficzerów z Visty/7 (Pulpitowe gadżety + ładny Aero Glass + poręczny starcik na taskbarze ...)

   Skomentuj

   1. krzysiek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-11-19 20:26

    otóż to. Brak gadżecików, mniej cukierkowy interface ot i przyczyna hejtowania win8.

    Skomentuj

   2. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-20 15:32

    debil, sam testowałem W8 na trialu i mi się nie podobał a pełna wersja znacząco odbiegała od customer preview, na plus oczywiście

    podstawowe zalety to mega szybkość uruchamiania, lepszy interfejs, i nowa licencja pokroju BOX

    W8 to nic innego jak minimalnie podrasowany W7, no ale 7 jest super a 8 bee ;)

    Skomentuj

  2. michael85
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2012-11-15 14:53

   Zwykle jestem nastawiony entuzjastycznie do nowości. Windows 7 natychmiast polubiłem ale w nim nie było choćby takich obostrzeń ja w Windows 8. MS nie będzie decydował jakie systemy mogę zainstalować w swoim komputerze.

   Skomentuj

 16. bryniol
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2012-11-15 13:32

  18zł za owocowego ninja!!!!!!!!
  Trzeba mieć pusty łeb żeby za to zapłacić, a na pewno się tacy znajdą

  Skomentuj

  1. laaval
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2012-11-15 14:54

   to w to się da grać myszką? Jakaś masakra :)

   Skomentuj

 17. aquadigger
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 14:58

  Najlepsze gry na windows 7:
  -Need for Speed: Most Wanted
  -Assassin's Creed III
  -Halo 4 itd

  Najlepsze gry na windows 8:
  -Guns 4 Hire
  -Gravistation
  -FastBall 2 itd

  Skomentuj

  1. marcszcz
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-11-15 18:19

   Najlepsze gry na Windows 8:
   -to co na Windows 7
   +
   -Guns 4 Hire
   -Gravistation
   -FastBall 2 itd

   Skomentuj

   1. aquadigger
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-11-15 19:12

    wiem że na windows 8 działają gry z 7 itd. ale chodziło mi o ten artykuł na benchmarku ;)

    Skomentuj

 18. szymek1987
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2012-11-15 19:08

  Kiedy zmieniacie nazwę na Winbench8.pl?

  Skomentuj

  1. Czaszka
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2012-11-15 22:06

   raczej WinBenchAMDmark.pl :E

   Skomentuj

   1. Terrorek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-11-18 15:28

    łoo przez ta reklame moze beda mieli wiecej sprzedazy

    Skomentuj

 19. yansen
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-15 21:10

  Najlepsze gry na Windows 8 to te z Windows 7. A te ze sklepu "STORE" wyglądają na bardzo store, bo w podobne grałem na Atari 20 lat temu. Nie obrażając Atari.

  Skomentuj

 20. yansen
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 21:12

  A jeszcze dodam, że jeżeli to jest 20 najlepszych gier na Windows, to proszę autora tekstu o dobrowolne poddanie się terapii, która wyciągnie go z alkocholizmu, czy tego co On tam w redakcji robi.

  Skomentuj

 21. Czaszka
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2012-11-15 22:06

  Tytuł jak z onetu.

  Skomentuj

  1. ignus
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-11-16 16:50

   albo portalu klasy pudelek.

   Skomentuj

 22. redlum
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-11-15 23:12

  jakieś mam takie wrażenie - że MS płaci portalom za pisanie o W8 - nie ważne co piszą - ważne aby pisali; aby ludziom w głowach te W8 cały czas chodziło no i może w końcu je kupią...

  Skomentuj

 23. Perun
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-16 15:18

  Co ja pacze :|

  Skomentuj

 24. Atak-Snajpera
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-11-16 15:49

  Soro w TV mamy info o lokowaniu produktu to to samo powinno być w przypadku takich żałosnych artykułów.

  Skomentuj

 25. MoDiGs
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-11-16 20:08

  SunAge miałem i nadal mam.Jak ma ktoś Win8 to bardzo polecam tą grę!Świetna jest :D

  Skomentuj

 26. raspo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-11-17 19:03

  O matko, ależ na siłę wpycha się wszędzie nowe Windowsy. Już chyba dla redaktorów nie ważne jest co się pisze o Ósemce, byle tylko pisać. Lada chwila przeczytamy "Wybieramy najlepszą podkładkę pod mysz dla Windows 8" lub "Wielki test słuchawek dla Windows 8". Żenada...

  Skomentuj

  1. moho_pl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-11-23 08:43

   Dokładnie tak. Przecież te gry są dostępne na każdy system i ewidentnie jedzie tu reklamą.

   Skomentuj

  1. Atak-Snajpera
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2012-11-19 16:34

   Do zamiatania śmietnika ino mi migusiem!

   Skomentuj

 27. misiek12_sdz
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-19 22:37

  Brakło mi słów aby opisać te oferty M$. Gra z epoki PSOne a kosztuje 3x więcej niż powiedzmy Metro 2033 czy Assassiny w promocji i zbliżając się do BF3. Chyba szukają bogatych kretynów a po ostatnim kryzysie za dużo ich raczej nie znajdą.

  Skomentuj

 28. 666baja666
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-11-22 19:06

  Gry zaczynają się najnormalniej cofać w rozwoju. Tutaj mamy to co było dostępne 10-12 lat temu. Żenua

  Skomentuj

 29. murmice
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2012-11-25 15:54

  Za 25,90 w empiku mamy Borderlands. I ja mam poczuwać się do wydawania 35 zł na ,,Hydro Thunder Hurricane". AYFKM?

  Skomentuj

 30. mati0706
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-12-02 18:46

  Hahaha :D Co to w ogóle ma być, microsoft znowu mnie szokuje-negatywnie.

  Skomentuj

 31. Birdu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-02 19:13

  Jak dla mnie to aby grać w takie gry na desktopie to trzeba być jakimś desperatem, rozumiem że microsoft już szykuje swoje portfolio pod urządzenia mobilne z win8 ale jak dla mnie żenada.

  Skomentuj

 32. TheDragi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-02 23:57

  Microsoft idzie w stronę jak widać wszystkiego co piękniutkie, okrągludkie i kolorowe jak tyłek pawiana. Przez to własnie boryka sie z ze złymi ocenami od zaawansowanych użytkowników. Ludzie przyzwyczaili się do znanych rozwiązań i cięzko im teraz przejśc na "nową erę". Gry są tu tylko "pierdołkiem" z którego mozemy korzystać albo nie. Nikt nas na szczęście nie zmusza. Nie przesądzałbym jednak tej opcji... W sumie to nie jest tak źle pograć sobie w Angry Birds na 21 calach :D

  Skomentuj

 33. wojtekadams
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-11 22:30

  Cut the Rope musiało się znaleźć wśród tych tytułów ;) jedna z najlepszych gier jakie grałem. I co najważniejsze jest mulitiplatformowa - technologie webowe rządzą

  Skomentuj

 34. BoskiWin8
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-16 14:58

  Fajnie tylko 90% z was nigdy nie miała przed sobą windowsa 8, a narzekacie.. boże. Od wczoraj mam windowsa 8 i jest zajebisty, wszystko działa nawet moj stary sb24, jednym przyciskiem przełączam się na stary pulpit bądź bajeranckie kafeleczki.

  Nie ma alternatywy dla win8 :) więc cieszmy się z tego co mamy. Dla fanów Linuxa polecam kompilację jądra a nie zaśmiecanie w komentarzach.

  Skomentuj

 35. Brzeszczot2910
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-17 19:09

  ponoć win8 nie jest cudowny, osobiście nie podoba mi się troszkę wygląd ;p
  osobiście jeszcze tego Win nie testowałem ale miałem okazję zobaczyć i przez krótki czas pobawić się tym
  nie przypadło mi bardzo do gustu ale każdy woli coś innego ;p
  innym może się to podobać ;p

  Skomentuj

 36. quasimodo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-19 22:53

  Lubię gry typu Train Titans i FastBall 2... Bardzo fajne propozycje, zapowiadają się nieźle, ale nie korzystam z Win8, wiec chyba nie są dla mnie ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!