Na topie

Najlepsze telewizory z wyprzedaży - TOP 5

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Jaki TV Promocje

Na horyzoncie widać już nowe modele telewizorów. By zrobić im miejsce sklepy coraz ochoczej wietrzą swoje magazyny kusząc nas licznymi promocjami i wyprzedażami. Dobrze byłoby jednak wiedzieć które z nich są naprawdę opłacalne. I tu przyda się nasze zestawienie TV z wyprzedaży.

  • Najlepsze telewizory z wyprzedaży - TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Ostatnimi czasy na rynku telewizorów dzieje się bardzo dużo. Zmiany zachodzą tam tak szybko, że ani człowiek nie obejrzy, a już „świeżutki” model sprzed paru miesięcy trafia do jakiejś promocji bądź wyprzedaży. Przy ogromnej ilości przeróżnych marek i cyfrowych oznaczeń kolejnych, nadchodzących po sobie serii telewizorów nie sposób śledzić je na tyle by wiedzieć czy oferowany akurat w obniżonej cenie odbiornik TV jest prawdziwą okazją czy też sztucznym zabiegiem marketingowym z leciutką tylko korektą ceny.

I właśnie po to powstało niniejsze zestawienie najlepszych telewizorów z wyprzedaży. Co istotne jednak, choć znajdziecie w nim modele o różnych przekątnych i matrycach to wszystkie one mają jedną wspólną cechę - oferują rozdzielczość 4K.

Zgodnie też z Waszymi prośbami z zeszłorocznej edycji przeglądu TV z wyprzedaży tym razem postanowiliśmy skupić się na dużo przystępniejszych modelach, których cena nie przekracza 4 tysięcy złotych. No może z jednym wyjątkiem, bo akurat ten konkretny model, z uwagi na częste goszczenie w najróżniejszych przeglądach najlepszych telewizorów, jak mało który zasłużył na to by znaleźć się w niniejszej publikacji.

Jeśli jednak zamiast promocji i wyprzedaży szukasz czegoś nowszego albo potrzebujesz dokładniejszych porównań specyfikacji i możliwości poszczególnych modeli najnowszych TV gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszego rankingu telewizorów

LG 50UK6300

Oto najlepsze telewizory z wyprzedaży:

 

LG 50UK6500 - dobry telewizor z wyprzedaży

Mało który telewizor może pochwalić się tak imponującym spadkiem ceny. Jakby nie patrzeć w momencie swojej premiery LG 50UK6500 kosztował niemal 3 tysiące złotych. Wychodzi więc na to, że decydując się teraz na jego zakup oszczędzamy jakieś 40% pierwotnej ceny. To sporo. Dla jasności jednak, nie oznacza to wcale, że słaby model. Owszem, można narzekać na nieco słaby HDR czy raczej umowną szeroką paletę barw, ale hej, ten telewizor kosztuje poniżej 2 tysięcy złotych! W tej cenie otrzymujemy matrycę VA z niezłym kontrastem, rozdzielczość 4K, sporą ilość funkcji multimedialnych, świetny system webOS oraz rekordowo niski input lag. Oczywiście, do tego dochodzi jeszcze niezły wygląd, bo i przecież to jak telewizor będzie prezentować się w naszym salonie jest równie ważne.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
50 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Technologia 3D
brak
Złącza
RJ-45, component, 4x HDMI, Common Interface, 2x USB 3.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

60%

Ocena benchmark.pl

Samsung UE55NU8042T – telewizor do gier z wyprzedaży

Gracze, którzy właśnie teraz zastanawiają się jaki telewizor kupić do swojej konsoli powinni bacznie przyjrzeć się temu modelowi. Co prawda, w kwestii ceny nie ma tu aż tak dużej zmiany jak w przypadku wcześniej opisywanego telewizora, ale zważywszy na fakt, iż zaraz po premierze Samsunga UE55NU8042 trzeba było zapłacić za niego niemal 4 tysiące złotych, to narzekać też nie sposób. Szczególnie patrząc na możliwości jakie oferuje ten telewizor. I nie chodzi tu wyłącznie o rozdzielczość 4K, świetny, intuicyjny system operacyjny (Tizen) czy szeroką paletę barw wraz HDR z ponadprzeciętnej jasności. To co liczy dla graczy to bardzo niski input lag (na poziomie 14 ms), 120Hz odświeżanie oraz, i tu ciekawostka, specjalna wersja upłynniacza (Motion Plus Gra), którego można używać w trybie gra. Dzięki niemu gry potrafią wyglądać na tym telewizorze jeszcze lepiej. Znakomitym uzupełnieniem tego modelu jest oszczędny w przyciski, wyjątkowo stylowy aluminiowy pilot.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3240x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, 4x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Sony KD-55XF8505B – dobry TV z HDR z wyprzedaży

Mimo iż od premiery tego telewizora minął już dobry rok, to wciąż stanowi on całkiem zgrabne połączenie funkcjonalności z przyjemnym dla oka wzornictwem. Sony KD-55XF8505 nie posiada może matrycy VA (stąd i czerń jest nieco gorsza), ale zastosowana w nim matryca IPS oferuje zarówno niezłe kąty widzenia jak i 120Hz odświeżanie, szeroką paletę barw czy wyraźnie widoczny efekt HDR.  Oczywiście, najistotniejsza jest tu jednak cena, a ta wygląda obecnie naprawdę zachęcająco. Wcześniej by kupić ten model trzeba było zarezerwować w domowym budżecie około 5 tysięcy złotych, teraz – sporo poniżej 4. Czy warto brać ten model pod uwagę? Jeśli szukasz telewizora do oglądania telewizji 4K i grania na PC czy konsolach od czasu do czasu to jak najbardziej tak.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, composite (CVBS), 4x HDMI, 3x USB, Common Interface
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

78%

Ocena benchmark.pl

Panasonic TX-65EX600E – duży telewizor z wyprzedaży

Kto powiedział, że duże 65-calowe telewizory są drogie? Może i było tak kiedyś, ale teraz spokojnie da się kupić coś ciekawego za dużo mniejsze pieniądze. Idealnym tego dowodem jest Panasonic TX-65EX600E. Co prawda, model ten nie jest żadną nowością, bo debiutował jeszcze w 2017, ale z ceną obciętą o połowę może stanowić łakomy kąsek dla osób chcących oglądać filmy na dużo większym ekranie. Oczywiście, nie jest sprzęt bez wad. Wymienić tu można choćby nieco umowną szeroką paletę barw i mniej odczuwalny efekt HDR. No ale jak to w życiu bywa zawsze jest coś za coś - albo większy ekran albo więcej sprzętowych „bajerów”.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, 3x HDMI, 2x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
DVB-C, DVB-T (MPEG4), DVB-T2

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

LG OLED55B8 – najlepszy TV z wyprzedaży

Co tu dużo pisać, oledy od LG to wciąż jedne z najlepszych telewizorów dostępnych na rynku. Trudno się więc dziwić, że w naszym zestawieniu znalazł się zeszłoroczny model - 55-calowy B8. Niesłabnąca popularność tej najtańszej w ofercie LG oledowej serii spowodowała, że dla tego konkretnego telewizora zrobiliśmy wyjątek od przyjętych wcześniej założeń cenowych. By kupić LG OLED55B8 wciąż trzeba bowiem sięgnąć nieco głębiej do kieszeni, ale kwota ta zmniejsza się z miesiąca na miesiąc. Wystarczy przypomnieć, ile trzeba było zapłacić za ten model na początku zeszłego roku (coś koło 8-9 tysięcy złotych), po czym spojrzeć na obecną cenę. A to pewnie jeszcze nie koniec, bo sklepy prześcigają się w coraz to lepszych ofertach najwyraźniej robiąc już miejsce pod tegoroczny model 55B9. Jeśli więc ktoś z Was marzył o telewizorze z głęboką czernią, niemal nieskończonym kontrastem, szeroką paletą barw i robiącym wrażenie trybem HDR to teraz jest najlepsza okazja by te marzenia spełnić.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, 4x HDMI, 3x USB, RS-232C, Common Interface
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

 

Zobacz inne artykuły z cyklu Jaki TV wybrać:

Odsłon: 10691
Komentarze

6

Udostępnij