Na topie

Najlepszy smartfon - jak wybrać smartfona z Androidem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: Google HTC LG Samsung

Chcesz kupić telefon z Androidem? Przeczytaj ten poradnik - mamy dla ciebie szereg przydatnych porad i wiele polecanych modeli.

A A

Jak kupić smartfona z systemem Android? Który model wybrać? Przygotowaliśmy dla was poradnik i polecamy najlepsze modele.

Ekran dotykowy

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu nie tylko ze względu na ciągły dostęp do połączeń telefonicznych i SMS-ów, ale często głównie ze względu na dostęp do globalnej sieci właściwie w każdym cywilizowanym miejscu na świecie. W takim przypadku trzeba jednak sobie zadać pytanie, jak ważny jest dla nas rozmiar ekranu (czyli pośrednio również rozmiar telefonu).

Jedną z najważniejszych rzeczy w smartfonie jest jakość obsługi dotykowej. To właśnie dzięki niej często uznajemy dane urządzenie za dobre i godne polecenia. Duży wpływ na komfort ma rozmiar i rodzaj wyświetlacza dotykowego. Kupując takiego kolosa jak np. Samsung Galaxy Note z 5,3-calowym ekranem mamy właściwie pewność, że jakość obsługi dotykowej będzie stać na bardzo wysokim poziomie, ale tak naprawdę wszystkie ekrany o przekątnej powyżej 4 cali spiszą się na medal. Dobrym przykładem może być HTC Sensation XE lub Samsung Galaxy S 2. Pokaźna przekątna oznacza zwykle wysoką rozdzielczość, dużą powierzchnię znaków klawiatury ekranowej i przestrzeń potrzebną do wykonywania gestów na powierzchni ekranu.

Klawiatura ekranowa

No właśnie - gestów. Pamiętajmy że w smartfonach wszystko sprowadza się zazwyczaj do mazania palcem po ekranie. Nie wszystkie z nich wyposażone są w nowoczesne i komfortowe w obsłudze ekrany pojemnościowe. Tańsze modele z niższej półki mogą oferować jedynie ekrany rezystancyjne (oporowe), które wymagają przyłożenia większej siły i nie są tak czułe jak pojemnościowe, a wykonywanie gestów dwoma (lub więcej) palcami może być utrudnione, a co za tym idzie - irytujące.

Ważna jest również technologia w której wykonany został sam ekran. Dla przykładu wiele topowych Samsungów oferuje znakomite wyświetlacze AMOLED, które zapewniają przede wszystkim idealne odwzorowanie czerni, wysoki kontrast, bardzo nasycone kolory i szerokie kąty widzenia. Typowe ekrany S-LCD wypadają pod tym względem gorzej, choć dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że nie są użyteczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób z pewnością doceni mniejsze zużycie prądu oraz mniej nasycone, ale bardziej naturalne kolory.

Redakcja poleca:

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plSamsung Galaxy Note

Samsung Galaxy NoteTen produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plHTC Sensation XE

HTC Sensation XE

 

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plSamsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy S 2

 

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plMotorola ATRIX

  • Cena: 1 699 zł

Motorola ATRIX

 

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plHTC Desire S

HTC Desire S

 

Zapamiętaj:

  • im większy wyświetlacz, tym bardziej komfortowa obsługa dotykowa (np. pola znaków klawiatury ekranowej są większe)
  • wielkość wyświetlacza wiąże się z wagą samego telefonu
  • najbardziej godnymi polecenia są smartfony z ekranami pojemnościowymi (oporowe są dużo mniej czułe, a przez to mniej komfortowe w codziennej obsłudze)
  • wyświetlacze AMOLED oferują najszersze kąty widzenia, głębokie czernie i nasycone kolory 
Odsłon: 215830
Komentarze

32

Udostępnij