Na topie

Podstawy modowania - jak stworzyć obudowę Benchmark Edition

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Ciekawostki Obudowy Tematyka: modding Producenci: Fractal Design

I TY możesz zostać modderem! Od czego można zacząć modyfikację obudowy?

  • Podstawy modowania - jak stworzyć obudowę Benchmark Edition | zdjęcie 1
  • Podstawy modowania - jak stworzyć obudowę Benchmark Edition | zdjęcie 2
  • Podstawy modowania - jak stworzyć obudowę Benchmark Edition | zdjęcie 3
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Na początek umówmy się - kupienie obudowy z oknem i włączenie podświetlenia LED na płycie głównej to nie modding. Modowanie zaczyna się wtedy, gdy zakasamy rękawy, złapiemy za narzędzia i zmodyfikujemy obudowę tak, by stać się posiadaczem unikalnego projektu.

Na naszych łamach od czasu do czasu możecie zobaczyć fotki co ciekawszych projektów - a wyobraźnia modderów jest naprawdę nieograniczona. Dobrym przykładem jest choćby obudowa w kształcie myśliwca z Gwiezdnych Wojen. Oczywiście taka obudowa wymaga mnóstwa pracy i niezłych umiejętności. Jeśli zaczynać przygodę z moddinego to... od czegoś prostszego.

Z pewnością wielu z was lubi majsterkować i myślało o tym, by zmodyfikować obudowę komputera. Jeśli nigdy nie udało się wam przejść z fazy projektowania do czynów, mamy dla was mały poradnik.

Modyfikacja obudowy - od czego zacząć?

Nie ma co się porywać z motyką na słońce. Zaczynamy od podstaw. Trochę malowania, trochę wycinania - nic skomplikowanego. Z tym poradzi sobie każdy - a później można przejść do bardziej skomplikowanych zadań.

Od czego zacząć modowanie? Podstawy modyfikacji obudowy zaprezentuje wam Staszek "Tips" Wiertelak - moder znany choćby z udziałów w zawodach GeForce Garage.

Fractal Design Focus G

Skorzystaliśmy z obudowy Fractal Design Focus G (wersja biała). Obudowa już w standardowej wersji jest niczego sobie, ale pora nadać jej nieco indywidualnego szlifu. Zerknijcie na wideo z procesu modyfikacji, a dokładniej omówimy ją na kolejnych stronach!

Odsłon: 13030
Komentarze

16

Udostępnij