Na topie

Grać na PC czy... smartfonie?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry Android

Kategoria: Mobile Gry Gry komputerowe Gry Android Producenci: Samsung

Android vs PC! Pokusiliśmy się o porównanie mobilnych gier do wersji PC - między innymi Fortnite, Neverwinter Nights, Tomb Raider II, Mortal Kombat X czy FIFA 16

  • Grać na PC czy... smartfonie? | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Coraz częściej otrzymujemy gry zarówno na konsole i komputery, jak i na smartfony. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że mobilna platforma gamingowa rozwija się niezwykle dynamicznie. I nie mówimy tu o przenośnych specjalizowanych konsolkach, ale o smartfonach i tabletach opartych na systemach Android, czy iOS. Za ich pomocą możemy dziś grać zawsze i wszędzie. Nie zapomnijcie zajrzeć do naszego topu najlepszych darmowych gier na Androida.

Jak dziś wyglądają możliwości mobilnych platform? Czy gry które pojawiają się zarówno na PC jak i smartfony / tablety charakteryzują się podobną jakością? Oto porównanie wideo kilku wybranych produkcji!

Neverwinter Nights Enhanced Edition

Ta niezapomniana gra role-playing wylądowała również na mobilkach. Na PC trochę się już zestarzała, ale na smartfonie zdecydowanie warto zagrać!

Life is Strange

Klimatyczna przygodówka zdecydowanie dobrze wpasowała się w mobilne ramy. Ciekawa historia i fajny gameplay to atuty tej produkcji.

Brothers: a Tale of Two Sons

Krótka, ale klimatyczna opowieść o dwóch braciach. Jeśli szukacie czegoś niestandardowego to warto w nią zagrać.

PUBG

Mobilna wersja Player Unknown Battleground okazała się równie wielkim hitem jak ta znana z dużych platform. Dodatkowo jest darmowa.

Fortnite

Battle Royale po raz drugi... Tej gry przedstawiać nie trzeba, czasem boimy się otworzyć lodówkę, by nie wyskoczył z niej Fortnite...

Injustice 2

Superbohaterowe i superzłoczyńcy z uniwersum DC w walce na śmierć i życie. Czy trzeba innej rekomendacji?

Jade Empire

Kolejna niesamowita, choć nieco zapomniana gra cRGP z dawnych lat. Ktoś pamięta? Bioware!

Final Fantasy XV

Ok, mobilna wersja Pocket Edition wygląda zupełnie inaczej niż pełna wersja znana z konsol i PC, ale pomijając grafikę i system walki, jest to port przeniesiony praktycznie 1:1.

Lara Croft and Guardian of Light

Spin-offy przygód Lary zdecydowanie warte są grzechu. Jeśli do tej pory nie miałeś z nimi styczności może warto spróbować na smartfonie?

This War Of Mine

Świetna polska produkcja, która pokazuje wojnę widzianą oczami cywila. Wersja na Androida prezentuje się bardzo dobrze - widać tylko minimalne uproszczenia grafiki.

Tales from the Borderlands

Gry firmy Telltale pojawiają się praktycznie na wszystkich popularnych platformach sprzętowych. Warto wspomnieć, że świetnie gra się w nie za pomocą ekranów dotykowych, a przecież nie zawsze jest to regułą.

Wersja mobilna delikatnie odstaje od pecetowej jakościowo. Producent zdecydowanie powinien pomyśleć o odświeżeniu silnika graficznego.

Tomb Raider II

Zaletą mobilnych platform jest również to, że pojawiają się tam odświeżone wersje hitów z dawnych lat. Wersja na Androida prezentuje się znakomicie, nawet minimalnie lepiej niż PC. Pomimo tego, że sterowanie zostało dopasowane do ekranów dotykowych, to jak na dzisiejsze standardy jest niestety bardzo toporne. Do tej gry lepiej zaopatrzyć się w pada...

No następnej stronie znajdziecie wideo-porównania kolejnych gier.

Odsłon: 18943
Komentarze

10

Udostępnij