Telefony

TOP 3: smartfony z najlepszym ekranem

opublikowano przez Tomasz Duda w dniu 2012-02-11

1. Samsung Galaxy Nexus

Sasmung GALAXY NexusJeśli najwyższa wydajność i idealna wprost płynność działania systemu jest priorytetem, to Samsung Galaxy Nexus jest szczególnie godny polecenia. To pierwszy na świecie smartfon z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, który należy obecnie do najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych systemów mobilnych.

Galaxy Nexus jest jednym z nielicznych smartfonów, które pod niektórymi względami biją iPhone'a 4S. Chodzi przede wszystkim o znakomity ekran HD Super AMOLED oferujący rozdzielczość aż 720x1280 px oraz dużo większą niż w iPhone przekątną - 4,65 cala. Gęstość upakowania pikseli jest co prawda nieco niższa niż w Apple, ale trzeba mieć naprawdę dobry wzrok, żeby to zauważyć. Dodatkowym atutem jest możliwość odblokowywania ekranu po skierowaniu przedniej kamerki na własną twarz oraz pełne, sprzętowe szyfrowanie urządzenia w celu zabezpieczenia danych. Systemy rozpoznawania mowy w Androidzie 4.0 działają znakomicie również po polsku.

2. Samsung Galaxy S 2

Samsung Galaxy S2Jeden z najlepszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku polskim. Ta nowoczesna, dwurdzeniowa bestia wypadła doskonale w naszych testach. Oferuje bardzo wydajny procesor główny, połączony z chipem graficznym pozwalającym zamienić telefon wminiaturową konsolkę do gier. Ogromnym atutem jest też ekran, który bije na głowę wszelkie LCD-ki pod względem kątów widzenia, nasycenia kolorów oraz głębokości czerni. Pochwalić należy również jakość zdjęć, które zapewniają wysoką (jak na smartfona) szczegółowość obrazu, a nagrania wideo (Full HD) mogłyby spokojnie konkurować nawet z prostszymi kamerami.

3. LG Swift 2X

Samsung Galaxy S2Jesteśmy pewni, że większość potencjalnych nabywców LG Swift 2X nie poczuje się zawiedziona. Jest on prekursorem nowoczesnych, dwurdzeniowych smartfonów z górnej półki. Jego wydajność możemy śmiało zaliczyć do wysokich – pod tym względem LG nie musi się wstydzić konkurencji takiej jak HTC Sensation, a nawet Galaxy S 2.Również jakości wykonania nie można wiele zarzucić. Obudowa została złożona z dobrych, ściśle ze sobą spasowanych materiałów, a stylistyka przypadła nam do gustu dużo bardziej niż w przypadku HTC Sensation czy Galaxy S 2.

Ekran ma standardową obecnie rozdzielczość 800x480 pikseli, ale zachwyca jasnością, nasyceniem kolorów, a nawet poziomami czerni (jest gorszy niż Super AMOLED Plus, ale lepszy niż typowy S-LCD).