Na topie

HTC Incredible S

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

A A

HTC Incredible S

Słowo Incredible w języku angielskim oznacza niesamowity i trzeba przyznać, że HTC Incredible S pasuje do tego określenia. Warunek jest jednak taki, że nie traktujemy tego telefonu jako wizjonerskiego, futurystycznego cudeńka, tylko jako użyteczne narzędzie codziennej komunikacji.

Szczegółowy opis systemu i funkcji
System Android System Android System Android System Android

Kliknij na jeden z obrazków aby przejść do szczegółowego opisu systemu i funkcji

Ogólnie rzecz ujmując jest to bardzo udany smartfon, który ma dużą szansę stać się jednym z liderów na rynku maszyn jednordzeniowych. :) S-ka nie pretenduje do miana superwydajnego potwora, choć musimy przyznać, że płynność działania wszystkich typowych aplikacji jest całkowicie wystarczająca. S-ka wyposażona została w układ drugiej generacji Qualcomm Snapdragon MSM8255 taktowany zegarem 1 GHz (identyczny jak w HTC Desire HD), grafikę Adreno 205 oraz 768 MB pamięci operacyjnej i nieco ponad 1 GB dostępnej pamięci magazynowej.

HTC Incredible S

Komponenty użyte do jego budowy stanowią udany kompromis między wydajnością a zużyciem energii elektrycznej. Dotyczy to w szczególności wyświetlacza, który jest tylko 0,3 cala mniejszy od tego znanego z modelu Desire HD, ale obciąża baterię w znacznie mniejszym stopniu. Samo ogniwo cechuje się też większą pojemnością, więc nic dziwnego, że S-ka w czasie typowej pracy wytrzymuje ponad 2 razy dłużej niż HD (ok. 2,5 dnia). Długość rozmów nie imponuje jednak – wynosi 6 godzin i 20 minut.

HTC Incredible S

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plJakość zdjęć i filmów jest dobra, ale do liderów jej daleko. Oczywiście nie traktujemy wbudowanego 8-megapikselowego sensora z maleńkim obiektywem jako pełnoprawnego aparatu fotograficznego, natomiast pod tym względem próżno szukać w nim konkurencji np. dla Nokii N8 czy Samsunga Galaxy S 2. Autofokus łapie bardzo szybko i daje sobie radę nawet z obiektami oddalonymi zaledwie o kilka centymetrów od obiektywu. Dzięki temu uzyskujemy możliwość wykonywania czegoś na kształt zdjęć makro. Znakomicie działa również rozpoznawanie twarzy. Zdjęcia nocne są znacznie gorsze, wyraźnie widoczny jest na nich szum.

Do dyspozycji użytkownika oddana została też przednia kamerka, która spisze się świetnie podczas wideokonferencji, ale do filmowania i fotografowania się raczej nie nadaje.

Kąty widzenia

HTC Incredible S - kąty widzenia wyświetlacza

Pod tym względem wyświetlacz sprawuje się dobrze. Wykonano go w technologii S-LCD, która zdecydowanie poszerza kąty widzenia w odniesieniu do standardowych LCD.

Zaznaczyć jednak warto, że nie dorównuje on w tym zakresie ekranom Super AMOLED. Niemniej jasność, nasycenie kolorów, kontrast i oddanie detali obrazu stoi na wysokim poziomie.

Z pewnością znajdą się też osoby, którym przeszkadzało będzie bardzo wysokie nasycenie kolorów w AMOLED-ach oraz niedoskonałości w wyświetlaniu drobnych czcionek na stronach WWW i w dokumentach. W tych kwestiach S-LCD wypada odrobinę lepiej.

Jakość zdjęć

Osiem megapikseli robi swoje – zdjęcia z telefonu prezentują się naprawdę przyzwoicie, szczególnie jeśli wykonane są w dobrych warunkach oświetleniowych. Jakość fotografii jest bardzo zbliżona do tego, co prezentuje Desire HD.

Autofokus łapie bardzo szybko i daje sobie radę nawet z obiektami oddalonymi zaledwie o kilka centymetrów od obiektywu. Dzięki temu uzyskujemy możliwość wykonywania czegoś na kształt zdjęć makro. Znakomicie działa również rozpoznawanie twarzy.

Zdjęcia nocne są znacznie gorsze – szczególnie uciążliwy jest kolorowy, wyraźnie widoczny jest też szum. Lampa błyskowa sprawuje się dobrze na dystansie nie większym niż 1,5 metra.

Opcji poprawiających jakość jest pod dostatkiem. Możemy na przykład zmieniać kontrast, jasność, kolorystykę, ostrość, czułość ISO, rozdzielczość lub nałożyć jeden z fabrycznych filtrów. Nie zabrakło geotaggingu. Ostrość ustawiać możemy jednym dotknięciem palca na ekranie. Do minusów aparatu zaliczamy brak dedykowanego, fizycznego przycisku odpowiadającego za uruchomienie migawki.

Przednią kamerką jesteśmy w stanie rejestrować obrazy o rozdzielczości 1280x768 px, ale ich jakość jest co najwyżej przeciętna.

Dzień
Zdjęcie wykonane HTC Incredible S

Noc
Zdjęcie nocne wykonane HTC Incredible S

Z lampą
Zdjęcie modela wykonane HTC Incredible S

Aparat z przodu
Zdjęcie modela wykonane HTC Incredible S

Jakość nagrań wideo

Tutaj znów sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku HTC Desire HD - obraz jest płynny i cechuje się przyzwoitym oddaniem szczegółów (jak na telefon). Filmy kręcone w trudnych warunkach oświetleniowych są dużo gorsze niż te dzienne - chodzi tu szczególnie o ilość cyfrowych szumów i ostrość obrazu.

Bez problemu poprawimy charakterystykę obrazu (jasność, kontrast, nasycenie kolorów, rozdzielczość, balans bieli). My korzystaliśmy z ustawień domyślnych.

Przednim modułem nagramy filmy o rozdzielczości 640x480 pikseli. Podobnie jak w przypadku zdjęć jakość nagrań określamy jako przeciętną lub słabą (w zależności od warunków oświetleniowych).

  Ocena
  plusy:
znakomity ekran dotykowy z funkcją multitouch
wydajny procesor
duża ilość pamięci RAM
nagrywanie filmów 720p
przeglądarka WWW z obsługą flasha
przyzwoita waga
dotykowe przyciski ze zmianą orientacji
otwarty system operacyjny Android 2.3
płynna praca systemu i podstawowych aplikacji
  minusy:
brak „myszki” optycznej
przeciętnej jakości zdjęcia oraz nagrania wideo

 

Ocena: HTC Incredible S
Jakość wykonania:
dobry
Ergonomia - sprzęt:
dobry
Ergonomia - soft: dobry plus
Wymiary i waga:
dobry
Czas pracy na baterii:
zadowalający plus
Oprogramowanie:
dobry plus
Jakość wyświetlacza:
dobry
Jakość dźwięku:
zadowalający
Wydajność ogólna: dobry plus
Wydajność 3D:
dobry plus
Ilość akcesoriów: zadowalający
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 1600 zł
 

 

Odsłon: 1473115
Komentarze

110

Udostępnij