SSD

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Wykorzystanie kontrolera LAM (znanego z dysków Corsair Neutron GTX) było zdecydowanie dobrym posunięciem firmy Seagate. Dysk spokojnie osiąga wartości odczytu/zapisu podane przez producenta, momentami nawet je przekraczając. Niewielka wysokość (7mm) powoduje, że dysk bez problemu zainstalujemy w ultrabookach. Zgrzyta tu jedynie dość wysoki pobór energii w stanie spoczynku (1,1W). Seagate 600 SSD wspiera oczywiście takie technologie jak TRIM i NCQ.

Nowa seria dysków SSD firmy Seagate bez kompleksów konkuruje z najlepszymi graczami na rynku. Oczywiście bariera cenowa dysków 240 GB o podobnej wydajności jest wciąż dla wielu nie dla przeskoczenia. Za 7-milimetrowy model Seagate 600 SSD 240 GB musimy bowiem zapłacić około 900 zł. Jeśli jednak wykorzystujecie komputer do pracy, taki zakup powinien szybko ci się zwrócić.

Ocena:
Wydajność - odczyt:
super
Wydajność – zapis:
dobry
Jakość wykonania: super
Opłacalność:
dobry
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 900 zł

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    WWWariat
    8
    Juz bez przesady z tymi cenami. Jezeli ktos mysli ze ceny kiedykolwiek spadna do cen dyskow talerzowych to sobie jeszcze poczeka. Ja SSD uzywam juz 3 lata i kazdy kto ma ten wie ze jest to warte swojej ceny.
    Obecnie posiadam Plextora M5S 256 GB jest ciut gorszy od testowanego Seagate`a [patrzac na wyniki benchmarkow ] ale roznicy w dzialaniu w warunkach domowych uzytkownik nie odczuje
    • avatar
      DeRej
      6
      Ta cena.A myślałem że to ja mam fazę od pracy i po pracy. :)
      • avatar
        wprostboski
        4
        Cena z kosmosu, za niecałe 800 zł można kupić dwa dyski Plextor M5S 128GB i ustawić je w RAID0, odczyt sekwencyjny wyniesie ponad 900 MB/s przy porównywalnej ilości miejsca. Utworzenie sprzętowego RAID0 czasami nie wymaga nawet reinstalacji systemu. Ten Seagate z takim poborem prądu w idle - 1.1W wygląda bardzo słabo (eufemizm) w porównaniu do 0.15W Samsunga czy 0.25W Plextora...
        • avatar
          piccardo
          4
          A zrobicie może w końcu zestawienie dysków SSD bo nie wiem co kupić a porównywać 20 stron na raz z wynikami to nic fajnego..
          • avatar
            AndreoKomp
            2
            Nie śledzę cały czas rynku SSD, ale czy czasami Samsung 840 Pro nie jest najlepszym zakupem? Bardzo dobre rezultaty i dużo niższa cena niż SSD z tego tematu.
            • avatar
              Konto usunięte
              2
              Czy tylko mi się wydaje, że ceny dysków SSD od ponad roku praktycznie stoją w miejscu?
              • avatar
                DeRej
                1
                Nie no SSD to świetna sprawa.Sam mam 2 dyski SSD od Patriota.60GB na system i 120 na podstawowe gry.Wszystko jest rewelka.Tylko te ceny. Na Tajwanie,Japonii i w Chinach gdzie jest większość światowej produkcji już dawno nie słychać o jakichkolwiek trzęsieniach ziemi,mega tajfunach i tsunami a ceny nadal jak by jakiś Eurodeputowany nimi sterował...
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  "Zgrzyta tu jedynie dość wysoki pobór energii w stanie spoczynku (1,1W)" Przez 1,1W nikt nie zbankrutuje. Jak już miałbym tak mocno oszczędzać to wolałbym powyłączać wszystkie diody. Zwróciłoby się a światło by tak nie wkurzało w nocy.
                  • avatar
                    Anavrin990
                    -2
                    GOODRAM THUNDER 120-240Gb jak kto woli,a wy tu o samych zagranicznych nawijacie.
                    • avatar
                      jeomax.co.uk
                      -4
                      Toshiba serii HG5D jest lepsza od Samsunga 840Pro.
                      • avatar
                        SoundsGreat
                        0
                        *szybciej ładował się system