Na topie

Marvel’s Spider-Man – kolejny diamencik do korony PlayStation 4

Autor:

Szef strefy Gry

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Posiadacze PlayStation 4 mają z czego się cieszyć. Spider-Man to kolejny hit, który w tym roku trafia na ich konsolę. I choć brakuje mu co nieco do wcześniejszych przebojów, to i tak jest na tyle dobry, że grzechem byłoby w niego nie zagrać.

 • Marvel’s Spider-Man – kolejny diamencik do korony PlayStation 4 | zdjęcie 1

92%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- świetny klimat,
- ciekawa fabuła,
- ikoniczne postaci, czasami w zaskakujących rolach,
- znakomicie wyglądający Nowy Jork,
- niezła oprawa graficzna i bardzo dobra ścieżka dźwiękowa,
- spore pokłady humoru,
- przemieszczanie się po mieście przy pomocy sieci sprawia niebywałą frajdę,
- niezwykle widowiskowy i mocno rozbudowany system walki,
- duża ilość przeróżnych zadań pobocznych, znajdziek i aktywności…

Minusy

...które czasami wydają się nie pasować do reszty gry,
- powtarzalność niektórych misji,
- trochę za dużo gadżetów, przez co nie sposób ich wszystkich do końca poznać,
- drobne błędy techniczne.


A A

Sony dwoi się i troi by PlayStation 4 pozostało atrakcyjną maszynką do grania. Co by nie mówić, w tym roku mieliśmy już na tej platformie i znakomite God of War i  absolutnie fantastyczne Detroit: Become Human. Oba tytuły wysoko postawiły poprzeczkę. I z nią teraz musiał zmierzyć się szumnie zapowiadany Spider-Man.

I jak mu wyszło? Cóż, nadspodziewanie dobrze. Może i nie wszystko zagrało tu równie perfekcyjnie, ale dziecięca frajda z bujania się po Nowym Jorku na pajęczynie, czasami tuż nad samą ulicą pełną przechodniów, oraz klepania masek różnym złoczyńcom potrafi pięknie zamaskować braki. A przynajmniej większą ich część. Co więc mi nie pasowało?

Jak u Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem…

…no i właśnie, potem napięcie powinno stale rosnąć…a niestety tak się tu nie dzieje. Wspominałem już zresztą delikatnie w moich pierwszych wrażeniach, po przedpremierowym pokazie Spider-Mana. Prawda jest taka, że Insomniac Games przygotowało naprawdę niezły, wybuchowy początek, w postaci „polowania” na Wilsona Fiska vel Kingpina.

Te pierwsze kilkanaście minut to świetny, skrócony przegląd tego co czeka nas w dalszej części gry. Są tu bijatyki, skakanie na pajęczynie, łażenie po kanałach wentylacyjnych i całkiem ciekawie zaprojektowana walka z bossem.

Spider-Man - bujanie się na pajęcznie
Klikaj zdjęcia by je powiększyć!

Trochę szkoda więc że po takich podnoszących adrenalinę akcjach chwilę później wpadamy w dość zwyczajny początek, dodatkowo nieco zbyt grubo polany sosem z minigierek polegających a to na układaniu graficznych sekwencji DNA, a to łączeniu schematów obwodów elektronicznych z dobieraniem właściwego napięcia. 

Te aktywności same w sobie nie są złe, szczególnie, że dają paliwo do rozwoju naszego bohatera - poprzez żetony badań, które w Spider-Manie umożliwiają wytwarzanie nowych kostiumów i gadżetów, a także ich modyfikacje (różnego typu żetonów jest tu zresztą dużo więcej). 

Nie da jednak ukryć, że przez taką konstrukcję całej historii, która niejako zmusza nas do dość mozolnego ich poznawania tempo gry nagle błyskawicznie siada, a my najzwyczajniej w świecie zaczynamy się nudzić.

Spider-Man - minigra
Jedna z wielu minigier
Spider-Man - odblokowana większość kostiumów
Lista dostępnych do wytworzenia kostiumów - każdy z własną umiejętnością specjalną! Na taki widok będziecie musieli sporo się w grze napracować

Ale jeśli ktoś w tym momencie odejdzie od gry, a wierzcie mi – sam miałem chwilę zawahania, to…straci hektolitry miodu jakie później wylewają się z ekranu. Dodajmy jeszcze, wyjątkowo smakowitego, a już na pewno dla fanów Spider-Mana znających nie tylko filmy o tym superbohaterze, ale i poświęcone mu komiksy. 

Znanych postaci jest tu bowiem co niemiara. O Normanie Osbornie, Shockerze, Sępie, Rhino, Electro, Mr Negative’ie czy Silver Sable wiedzą już zapewne wszyscy oczekujący na nowego Spider-Mana. Gwarantuje Wam jednak, że czekają tu Was spore niespodzianki.

Co więcej, niektóre postacie występują w dość zaskakujących rolach. Nie chcąc jednak psuć zabawy tym, którzy zdecydują się kupić Spider-Mana, ograniczę się do wspomnienia dr Otto Octaviusa, słynnego Doctora Octopusa, którego kreacja w grze jest naprawdę znakomita.

Spider-Man - Mary Jane Watson

Balet na pajęczynie

Choć grę spaja całkiem zgrabnie rozpisana historia to nie ona jedyna trzyma nas mocno przed telewizorem. Skoro mamy tu do czynienia z superbohaterem, byłoby co najmniej dziwne, gdyby nie cieszyło używanie jego supermocy. I to właśnie te wszystkie pajęcze akrobacje, czy to podczas bujania się pomiędzy drapaczami chmur Nowego Jorku, czy podczas walki z przestępcami wywołują efekt „jeszcze jednej misji, jeszcze jednego zadania pobocznego”.

Po prostu przyjemność z oglądania tego wszystkiego w ruchu jest niewiarygodna. W pewnej chwili przestałem nawet zwracać uwagę na powtarzalność niektórych zadań i sam dążyłem do konfrontacji szukając po mieście kolejnych bandziorów, tylko po to by znów zobaczyć balet w wykonaniu Spider-Mana.

Spider-Man - łapanie samochodu (QTE)
Tak, niewielkie QTE (quick time event) też tu znajdziecie
Spider-Man - nawiązania do uniwersum Marvela
Kto zgadnie co to za miejsce?:)

Twórcom z Insomniac Games należą wielkie brawa za świetny system walki. Niby prosty, bo można sklepać przeciwników korzystając tylko z podstawowych ataków i uników, ale gdy poznamy podstawy sami dążymy do tego by jak najbardziej urozmaicić starcie, by poszczególne ataki układały się w super widowiskowe sekwencje, a całość przypominała powietrzny balet. 

Rewelacyjne wrażenie robią tu dodatkowo zwolnienia czasu, które włączają się w niektórych sytuacjach np. przy idealnie wykonanym uniku. A jeśli dodamy do tego jeszcze całą masę pajęczych gadżetów takich jak choćby sieciobomba, dron rażący czy sieć uderzeniowa, robi się wówczas naprawdę wesoło.

Spider-Man - wykończenie
Co prawda tu tego nie widać, ale wykończenia w zwolnionym tempie wyglądają fenomenalnie

Co więcej, w miarę postępów w grze system walki jeszcze mocniej rozwija skrzydła, bo co rusz, wraz z rozwojem postaci i wykupywaniem nowych umiejętności z dostępnego drzewka, dochodzą tu nowe ruchy i zagrania. 
Dość powiedzieć, że podczas walki nie raz nagle wychodziło mi coś czego dotąd nie widziałem, a ja łapałem się na tym, że szepczę pod nosem „O, to tak też można?”

Spider-Man - atak z zaskoczenia
Ataki z zaskoczenia potrafią szybko i bezproblemowo pozbyć się wrogów

Ale czym byłoby to wszystko bez doskonale skrojonej oprawy graficznej. Spider-Man w tym aspekcie również nie zawodzi, choć zdarzają mu się drobne niedociągnięcia i uproszczenia. Nie wszystko wygląda tu równie dobrze co główni bohaterzy gry i starcia z przeciwnikami. 

Jedno muszę jednak wyraźnie zaznaczyć - oglądając kilka nagranych przeze klipów z gry byłem zaskoczony jak dużo daje tu rozdzielczość 4K i efekty HDR (których PS4 nagrać nie potrafi). Bez nich, Spider-Man na moich nagraniach stracił olbrzymią część swojego uroku.

Spider-Man - rysunkowy kostium Spider-Mana
Nie, to nie brak 4K i HDR, a jeden ze specjalnych, odblokowywanych w grze kostiumów - ukłon w stronę fanów komisu

Łap gołębia!

Nowy Jork w Spider-Manie jest olbrzymi. Samo śmiganie po mieście na pajęczynie, mimo iż sprawia wielką radość, to za mało jak na grę z otwartym światem. Musiano więc upchać w nim całą masę aktywności i znajdziek, które niestety czasami mocno zawodzą.

O ile nie mogę za bardzo czepiać się przestępstw (które też są źródłem żetonów potrzebnych do rozwoju naszego bohatera), o tyle znajdźki pokroju zagubionych plecaków czy misje polegające na fotografowaniu ciekawych miejsc Nowego Jorku bądź umieszczonych na budynkach QR kodów działały na mnie jak płachta na byka. 

Spider-Man - szukanie QR kodów

Szczytem bezsensu, który wygląda tak jakby ktoś na siłę starał się jeszcze coś dodać do gry, było w moim odczuciu łapanie po całym mieście gołębi dla jednego z mieszkańców. Raz, że ciężko mi uwierzyć w to, że Spider-Man zaprzątałby sobie głowę takimi duperelami, gdy Nowy Jork powoli ogarnia chaos, a dwa – że te zadania były dla mnie szczególnie frustrujące. 

Bez idealnego wyczucia sieci i pajęczych zdolności naszego bohatera ściganie niewielkiego i bardzo szybko lawirującego między budynkami ptaka może przerodzić się w dość długą męczarnie. Podobnie zresztą, jak pierwsze kilka pościgów za rozpędzonymi samochodami gangsterów, choć w tym przypadku, tak jak i w innych typach przestępstw, tego typu akcję wywołują przyjemny skok adrenaliny.

Spider-Man - pościg za samochodem
Dzięki takim akcjom jak ta 25 godzin, w które ukończyłem grę minęły jak z bicza trzasnął

Spider-Man – czy warto kupić?

Ależ oczywiście, że tak. Wszak to naprawdę udana produkcja. Co prawda można się czepiać i nierównego tempa gry, i przekombinowanych zadań pobocznych, i nieco dziwacznego systemu rozwoju postaci, który wymaga od nas latania po mieście i wykonywania różnych, czasami dziwacznych wyzwań pobocznych (ach, też żetony), ale wystarczy jedna dobra bitka bądź obfitująca w emocje misja głównego wątku fabularnego, by to wszystko zeszło na dalszy plan.

Spider-Man jest niczym pierwszy Batman, równie imponujący pod względem komiksowego klimatu i szalenie widowiskowych walk, ale z dużo większymi pokładami poukrywanego wszędzie humoru. I pewnie dlatego tak przyjemnie się w niego gra, bo nie czuć tu zadęcia twórców by ze Spider-Mana zrobić konkurencję dla innych, poważniejszych gier o superbohaterach. To po prostu Spidey jakiego znamy i kochamy!

Spider-Man - przyklejony do ściany

Ocena końcowa Spider-Man:

 • świetny klimat
 • ciekawa fabuła
 • ikoniczne postaci, czasami w zaskakujących rolach
 • znakomicie wyglądający Nowy Jork
 • niezła oprawa graficzna i bardzo dobra ścieżka dźwiękowa
 • spore pokłady humoru
 • przemieszczanie się po mieście przy pomocy pajęczych sieci sprawia niebywałą frajdę
 • duża ilość przeróżnych zadań pobocznych, znajdziek i aktywności...
   
 • ...które czasami wydają się nie pasować do reszty gry
 • powtarzalność niektórych misji
 • trochę za dużo gadżetów, przez co nie sposób wszystkich do końca poznać
 • drobne błędy techniczne

 

 • Grafika:
   dobry plus
 • Dźwięk:
   bardzo dobry
 • Grywalność:
   dobry plus

Ocena ogólna:

92% 4,6/5

Dobry Produkt

Grę Spider-Man na potrzeby niniejszej recenzji otrzymaliśmy bezpłatnie od firmy Sony Interactive Entertainment Polska

Odsłon: 9832 Skomentuj artykuł
Komentarze

97

Udostępnij
 1. PS4Ekskluzyw
  Oceń komentarz:

  -9    

  Opublikowano: 2018-09-04 16:26

  Miazga jak każdy ex od Sony.

  Ale oprawa i to na 5 letniej generacji :) Sony robi niezły młyn z konkurencji a pcty w cenie 10 konsol płaczą :)

  Skomentuj

  1. HardCorak
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-09-04 16:42

   widzę że tobie się to nigdy nie znudzi :)

   Skomentuj

   1. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-09-04 16:55

    Tak jak wam pisząc że PS4 to złom :)))

    Chciałbym zobaczyć kupionego pcta w 2013 roku za 2 tysie i mając do tej pory takie gry z taką oprawą ech......

    A teraz wam wciskają karty po 5 koła z których nic nie wyniknie a za 2 lata będzie niezłym złomem nie dorównującym grom na wyłączność PS5.

    Zobacz sobie jak ten Spider Man się prezentuję konsola 5 lat na rynku.
    Jak tu nie śmiać się z pcta w cenie 10 konsol. Jedyne co przychodzi na myśl to "pctowa prowizora" Koniec przekazu :)

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     -3    

     Opublikowano: 2018-09-04 16:59

     Zapomniałeś dodać o ostatnim "potężnym" exclusivie na PC - "Age Of Empires HD" :D Potęga.

     Skomentuj

     1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-04 18:19

      Lara-Croft

      Na PC nie ma exclusivów.

      Exclusive to sztucznie stworzone pojęcie

      dla konsol żeby się lepiej sprzedawały.

      Połowa osób które kupiły konsole to

      kupiły je tylko dla kilku gier.

      Skomentuj

     2. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:30

      Sztucznie stworzone pojęcie :D Exclusivie to gra w którą ja gram a ty oglądasz na YouTube.

      Skomentuj

     3. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:34

      Dla tej gry musiałeś kupić PlayZłoma :D

      Skomentuj

     4. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:01

      Nie tylko dla tej. W tym jednym roku God Od War, Detroit, Spider-Man, zaraz Red Dead Redemption 2... A co tam w światku PC? Co za nowe tech dema na YouTube?

      Skomentuj

     5. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:37

      Lara-Croft

      No i o tym piszę. Kupiłeś PlayZłoma tylko dla kilku gier.

      Ile procent ludzi gra w League of Legends?

      Chiny
      Liczba kont przywoływaczy: ponad 90 000 000
      Liczba ludności Chin: około 1 350 000 000
      6% populacji Chin gra w League of Legends

      Korea
      Liczba kont przywoływaczy: ponad 6 000 000
      Liczba ludności Korei: około 50 000 000
      12% populacji Korei gra w League of Legends.

      Ameryka Łacińska Południowa
      Liczba kont przywoływaczy: ponad 3 755 000
      Liczba ludności regionu: około 81 838 000
      5% populacji tego regionu gra w League of Legends


      Brazylia
      Liczba kont przywoływaczy: ponad 6 480 000
      Liczba ludności Brazylii: około 207 848 000
      3% populacji Brazylii gra w League of Legends

      Europa Północna i Wschodnia
      Liczba kont przywoływaczy: ponad 6 250 000
      Liczba ludności rejonu: ponad 212 560 000
      2,9% populacji tego regionu gra w League of Legends

      Jeśli przyjąć, że ludność Polski wynosi 38 000 000, to daje nam to 1 102 000 graczy League of Legends biało-czerwonych (osobiście podejrzewam, że w naszym kraju procent ten może być większy.

      http://how2play.pl/leagueoflegends/procent-ludzi-gra-league-of-legends/


      Ile procent ludzi gra w Uncharted 4?

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     6. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:46

      Idz z tym barachłem :)))

      Skomentuj

     7. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:53

      Spider-Man PS4 Tech Demo Ray Tracing RTX

      https://youtu.be/m9J1Xp3xvBI

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     8. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 21:17

      Więc wracaj grać w Lol'a :D Grę najlepiej oddającą poziom gamingu na PC. I postępu w dziedzinie grafiki :D Mi Spider-Man umili czas w oczekiwaniu na Red Dead Redemption 2.

      Skomentuj

     9. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-09-04 21:24

      Lara-Croft

      Wpadnij w przyszłym roku do Katowic :)

      https://youtu.be/1qJvKZaXjDk

      Skomentuj

     10. dukakabubu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-05 11:30

      Ja na serio starałem się podchodzić do Ciebie ze zrozumieniem, ale jak widzę takie wyliczanki z procentami to mi się nóż w kieszeni otwiera.... co niby z tego wynika? NIC. A na dodatek LoL jest nudny jak flaki z olejem. Więc nie porównuj pełnoprawnego tytułu AAA jakim jest Spider, czy każdy inny EX od sony z takim badziewiem jak LoL.
      A jeśli nadal twierdzisz, że na Exy sony są nic nie warte, (bo widzę, że masz uczulenie na tą firmę) i żaden szanujący się dev nie robi już gier ekskluzywnie na konsolę to mam dla Ciebie trzy słowa i jedną cyfrę - RED DEAD REDEMPTION 2. -- miłego oglądania gry na YT.

      Skomentuj

     11. wrobellito
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-05 05:33

      Blebleblebleble ale z ciebie kur..jerychońska

      Skomentuj

     12. wrobellito
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-05 05:33

      Blebleblebleble ale z ciebie kur..jerychońska

      Skomentuj

    2. elmak
     Oceń komentarz:

     -4    

     Opublikowano: 2018-09-04 17:07

     A to nie są zdjęcia z prosiaka?

     Skomentuj

     1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-09-04 17:20

      Ech... Z jakiej tam konsoli to przecież z pcta z kartą grafiki 10/14TF ;)

      Przecież tak stara konsola 1.84TF nie uciągnęła by tej gry :)))

      Skomentuj

     2. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-04 17:51

      I znów piękny downgrade grafiki względem tego co było pokazywane na E3.

      https://i.redd.it/1mck85goq7j11.jpg

      hue hue hue hue :D

      Niezły mam ubaw jak dzieci konsolowe takie jak PS4Ekskluzyw jarają się prezentacjami z E3 a potem jak zwykle muszą zderzyć się z rzeczywistością.

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj Historia edycji

     3. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-04 18:19

      Skończ w końcu bredzić dziecino :)

      Marvel's Spider-Man: The Complete Digital Foundry Analysis!

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=364&v=L2wr7vebb6Y

      Skomentuj

     4. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:33

      No i pokazali jaki jest downgrade graficzny.

      hue hue hue hue :D

      ps:

      https://youtu.be/m9J1Xp3xvBI

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj Historia edycji

     5. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-05 00:57

      no i gdzie ten downgrade :) kałuże juz policzyłeś? :)

      Skomentuj

     6. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-05 07:41

      Gra w finalnej wersji wygląda jeszcze lepiej niż E3, ale teraz wam głupio :D ha ha ha

      Skomentuj

     7. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-05 20:20

      teraz to by chętnie swoje komentarze pokasowali ale nie mogą :P

      Skomentuj

    3. HardCorak
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-09-04 20:13

     Ta złom ja już tyle razy pisałem ma ps4 tylko dla exclusivów i gry są naprawdę niezłe. ale w multiplatformowe gry gram na pc bo tam mam lepszą jakość

     Skomentuj

    4. indianad
     Oceń komentarz:

     -4    

     Opublikowano: 2018-09-05 07:30

     Oprawa graficzna tej gry jest najwyżej średnia. Tak jak i Horizon Zero Down i God of War

     Skomentuj

     1. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-05 08:30

      Wasz ból d...y jest widziany nawet z kosmosu :D

      Skomentuj

     2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-05 10:51

      Kosmos normalnie :)))

      Skomentuj

  2. Piechutus
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-04 18:37

   Nie ma to jak jarać się prezentacją exa na konsolę prezentowanego właśnie na PC wartego te 10 konsol XD

   Skomentuj

 2. Lara-Croft
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-09-04 16:27

  Najlepsza platforma do grania to i gry najlepsze. Nihil novi.

  Skomentuj

 3. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 16:36

  Fajna gra jednakże..... na Oculus Rifta wypuścili coś co wyglądało na początek zajebistej gry o Spider Manie: https://www.oculus.com/experiences/app/945831062186742/
  Niestety... wciąż nic nie słychać o pełnoprawnej grze :( Jeśli wypuścili by kontynuację tego dema w postaci pełnej gry to ten Spider-Man z PS4 był by jak nędzna popierdułka w porównaniu do tej wersji VR'owej ;)

  Skomentuj Historia edycji

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2018-09-04 16:56

   Gdyby babcia miała wąsy...

   Skomentuj

   1. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-04 18:17

    Lara-Croft - niestety masz rację :(

    Skomentuj

  2. darek79r19
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-04 23:49

   Przecież to samo demo jest dostępne na PSVR, idź pan w chooy z tym podniecaniem się oculusem...

   Skomentuj

 4. PS4Ekskluzyw
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-09-04 16:37

  http://i65.tinypic.com/25573af.jpg

  :)))

  Skomentuj

 5. Dragonik
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 16:48

  A o 30 klatkach na sekundę nikt nie napisze? Bo nie wierzę że jest 4K i 60

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2018-09-04 16:55

   Bo to determinuje jakość gry :D

   Skomentuj

   1. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2018-09-04 17:01

    Dalej czytamy te bzdety stałe 30kl/s i już determinuję oprawę i jakość gry hehe.
    No ale co mają napisać na brak argumentów :)

    Jak ja kocham te stare komentarze przed i po premierze PS4.

    "mój 5 letni pc zjada ją na śniadanie" "zacofany przestarzały sprzęt" itd.....

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2018-09-04 17:09

     Ogólnie każda premiera exclusiva na PS4 to jeden wielki wysyp hejtu pokrak w rodzaju "piotrekk", "bleble" itp. Ten drugi wiecznie wkleja te tłumaczenia bonzów z CD Projekt odnośnie downgradu Wiedźmina :D Psy szczekają, karawana (PS4) jedzie dalej. Tyle.

     Skomentuj

     1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 17:56

      ekhm

      https://i.redd.it/1mck85goq7j11.jpg

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 18:22

      I te twoje żałosne hue hue buhahaha itp.

      Marvel's Spider-Man: The Complete Digital Foundry Analysis!

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=364&v=L2wr7vebb6Y

      A tu lepsze porównanie PS4 z PS4 PRO

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=163&v=jStRBmQ2CGo

      Skomentuj

     3. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:32

      Poczekaj, zaraz wrzucą link do cgi "Adam" :D Parodia. No ale tak to dzieje się z główką jak gra się na sprzęcie biurowym w konwersję z "Bożej łaski".

      Skomentuj

     4. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:40

      Nie. Wrzucę to.

      Spider-Man PS4 Tech Demo Ray Tracing RTX

      https://youtu.be/m9J1Xp3xvBI

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     5. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-04 19:59

      Zapomniałeś napisać, że Spider-Man to crap :D

      Skomentuj

     6. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-04 20:08

      Nie jestem tobą :D

      Skomentuj

  2. kitamo
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-09-04 17:00

   ludzkie oko .... :D :D

   Skomentuj

 6. Wulfen4
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-09-04 17:13

  Kolejna genialna gra tylko na playstation 4.

  Skomentuj

  1. piotreeeek
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-09-04 18:32

   Czyli bierzesz na premiere tak jak ja, zgadza sie?

   Skomentuj

   1. Wulfen4
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-04 18:56

    Możliwe, chociaż mam jeszcze farcrya 5 zaczętego, nie wiem czy zdążę przejść.

    Skomentuj

   2. Wulfen4
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-04 19:18

    W każdym razie w tym miesiącu na pewno biorę.

    Skomentuj

   3. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-06 16:40

    Nie bierz Piotrek nie wygłupiaj się, trawa się tam doczytuje z 5m, ja bym nie mógł w taką grę grać, a Ty ?

    Skomentuj

 7. czorcik696
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 18:29

  Pytanie do autora. Czy są do wyboru jakieś tryby graficzne na prosiaku? Chodzi mi tu o jakieś tryby performance i resolution.

  Skomentuj

  1. Maciej Piotrowski
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-09-04 19:20

   Obecnie nie ma. Może dodadzą późnej

   Skomentuj

   1. czorcik696
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-04 21:14

    Dzięki.

    Skomentuj

 8. Doctor
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-09-04 19:15

  Skąd poznać, że dzieciaki wróciły ze szkoły i weszły na Benchmarka...

  Skomentuj

 9. Mkozlowski
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-04 19:28

  Ta gra wygląda fantastycznie na, jak to powiedział tamten fanatyk z 1 komentarza, '5 letniej maszynie'. Było lekkie obniżenie jakości względem e3 2016, mniej szczegółowy strój pająka, brak tesselacji na murach i zmniejszona okluzja otoczenia, ale who cares? Gdybym miał czarnulę kupiłbym nowego pajączka od razu. Po co bijecie pianę? Gra wygląda rewelacyjnie i jak czytamy jest kozacka, wielka szkoda, że to kolejny ex, pograłbym na PC strasznie.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-05 01:22

   przeciez gra dostała upgrade a nie downgrade :)


   https://www.youtube.com/watch?time_continue=364&v=L2wr7vebb6Y

   az sam zdziwiony jestem.
   Gra jest naprawde kozacka jeśli idzie o oprawe, ciekawe jak gameplay.
   PRzyznaję że na 5 letniej konsoli nie byłem przekonany czy uda się zrobić taką oprawę ale teraz widać że jak dev jest dobry to oprawa będzie dobra.

   Skomentuj Historia edycji

 10. Doctor
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-09-04 19:43

  Bawią mnie te dyskusje PC vs konsola. Zarówno jeden jak i drugi ma swoje zalety, a każdy szanujący się gracz i tak ma oba.

  Zalety PC:
  - O wiele wyższa wydajność, lepsze detale i płynność w grach, nie trzeba dopłacać do multiplayera, większa możliwość konfiguracji, nadaje się do zastosowań innych niż granie, możliwość modowania dzięki czemu do gier wraca się wielokrotnie, podczas gdy gry na platformy zamknięte są w większości przypadków jednorazowe i do kosza/do odsprzedania, ma mnóstwo gier ekskluzywnych w tym większość gier strategicznych na rynku, możliwość dostosowania pod użytkownika, wygoda korzystania.

  Zalety konsoli:
  - Możliwość grania w ekskluzywne gry platformy Nintendo / Sony


  Nie oszukujmy się - jak sami zauważyliście - konsole mają kilkukrotnie niższą moc obliczeniową i tego się nie oszuka. Każdą grę wieloplatformową lepiej zagrać na PC. Jakość i płynność rozgrywki sprawia, że przyjemność z gry jest nieporównywalnie wyższa. No ale nie samym Wiedźminem człowiek żyje, a grafika nie jest najważniejsza - więc choć najnowsza Zelda wygląda o wiele gorzej, to myślę że warto kupić Nintendo Switcha jako dodatek do PC.

  Dlatego okropnie mnie śmieszą te wasze wojenki w komentarzach... Tak jakby posiadanie jednego sprzętu wykluczało drugi?

  Skomentuj

  1. PS4Ekskluzyw
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-09-04 19:57

   Doctorku zapomniałeś dopisać

   "Zalety konsoli:
   - Możliwość grania w ekskluzywne gry platformy Sony za najładniejsze graficznie gry na rynku :)

   Zobacz sobie jak prezentują na tej konsoli The Order Uncharted 4 God of War Horizon ZD w HDR.

   A tu zmierzające jeżeli masz ładniejsze na pc to pokaż :)

   https://www.gamersyde.com/hqstream_the_last_of_us_part_ii_e3_2018_trailer-42327_en.html

   https://www.gamersyde.com/hqstream_ghost_of_tsushima_e3_2018_trailer-42330_en.html

   https://www.gamersyde.com/hqstream_death_stranding_e3_trailer-42329_en.html

   Widzisz co robi ta konsola z pc w kwestii oprawy animacji itp.

   Za 2 lata kolejna generacja w postaci PS5 i będzie niezły dym :)

   Na koniec gameplay ze Spider Mana w lepszej jakości :)

   http://www.gamersyde.com/hqstream_spider_man_traversal_in_spider_man_en_-42784_en.html

   Skomentuj Historia edycji

   1. Doctor
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-09-04 20:58

    Wiesz... Nie powiem że są brzydkie - wręcz przeciwnie, są bardzo ładne, ale wciąż stoją o ligę niżej niż chociażby 5-letni Wiedźmin.

    Grałem w najnowszego GOWa u koleżanki i sorry, ale mnie nie zachwycił. Rozumiem dlaczego niektórym może się podobać i gdybym nie miał innych pozycji do dokończenia to pewnie sam bym go kupił i zagrał - ale głównie ze względu na fabułę. Oprawa audiowizualna ma spore braki, a najbardziej zniechęca mnie fizyka postaci... Animacje wyglądają okropnie nienaturalnie - ale o tym już mówiliśmy. Zbyt niska moc obliczeniowa, tego się nie obejdzie.

    W HZD nie grałem, więc wypowiem się pobieżnie - ale patrząc na screeny też się nie zachwycam... Gra wygląda dobrze, lepiej niż chociażby Skyrim - ale jednak gdy niektóre ujęcia wyglądają świetnie, to w innych widać niedociągnięcia wynikające z ograniczeń konsoli.

    Nie zrozum mnie źle - bo chyba nie doczytałeś poprzedniego komentarza - na konsole wychodzą bardzo fajne exclusivy, ale ich największą wadą jest to, że jesteśmy ograniczeni do możliwości konsoli. Takie tytuły dużo lepiej grałoby się na PC, no ale coś musi napędzić sprzedaż PS4. :/

    Skomentuj

    1. raffal81
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-09-05 07:58

     Dawno chyba WIEDŹMINA nie widziałeś ;] ja odpaliłem kilka dni temu, to się przeraziłem jak ta gra się postarzała ;]

     Skomentuj

     1. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-05 08:28

      Przecież ta gra w dzień premiery wyglądała średnio przy takim Arkham Knight z tego samego roku.

      Skomentuj

     2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-05 10:52

      Wiedzmin przy Horizon ZD wygląda jak gra z poprzedniej generacji :)

      Skomentuj

     3. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-05 11:12

      Przy Arkham Knight, przy Assassin's Creed Origins... Do tego podzielony na osobne mapki, lol. Red Dead Redemption 2 zdmuchnie go z powierzchni ziemi. Ale nie - downgrade po konsole są słabe :D

      Skomentuj

  2. bleblebleble
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-09-04 20:23

   No i o to chodzi, że te dzieci myślą, że na konsoli jest lepsza grafika.

   Spider-Man PS4 Tech Demo Ray Tracing RTX

   https://youtu.be/m9J1Xp3xvBI

   hue hue hue hue :D

   Skomentuj

   1. dukakabubu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-09-05 13:09

    @blebleble
    Słodki Jezu.... ile razy jeszcze będziesz to pokazywał. Czy ty nie potrafisz zrozumieć, że jeśli ktoś decyduje się na konsolę to nie dlatego żeby mieć największą rozdzielczość czy tam 60fps. Chodzi o wygodę i możliwość zagrania w tytuły które nie pojawiają się na innych platformach.
    Dodatkowo różnica w cenie PC i konsol nie jest współmierna do różnicy w oprawie graficznej multiplatformerów. Gdyby to była różnica jak za czasów końcówki ery PS2, lub PS3, to owszem. Teraz różnica to jak między ustawieniami high a very high. Zbyt mała by płacić za sprzęt 2-3x więcej.

    Skomentuj

  3. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-04 20:27

   ,,Tak jakby posiadanie jednego sprzętu wykluczało drugi?''

   Oczywiście. Zapomniałeś, że mieszkamy w Polsce, i nie stać nas na takie fanaberie :)   Skomentuj

   1. Doctor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-04 20:41

    Jakie nie stać? Konsola to wydatek poniżej 1000zł. Każdego poza najuboższymi na nią stać, wystarczy trochę przyoszczędzić.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-09-04 20:49

     Żartowałem przecież.

     Skomentuj

     1. Doctor
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-04 21:00

      A to sorry, na tym serwisie takie rzeczy ludzie wypisują, że czasem nie wiem czy to satyra czy na poważnie. ;)

      Skomentuj

     2. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-04 22:35

      Faktycznie, zapomniałem o tym ;) Co do konsoli oczywiście pełna zgoda. Moim zdaniem sprzęt za śmieszne pieniądze.
      Wiadomo, najlepiej mieć i mocny komputer, i konsole, i to nie jedną. Tak jak napisałeś, jak się umie trochę przyoszczędzić, to wiele rzeczy można sobie kupić, nie trzeba zarabiać nie wiadomo ile.

      Skomentuj

 11. PS4Ekskluzyw
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 20:48

  Na kozaku :)

  https://www.youtube.com/watch?v=zEaH1WeXGYM

  Skomentuj

 12. Lara-Croft
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 21:22

  https://youtu.be/L2wr7vebb6Y Względem gameplayu z E3 poprawiono oświetlenie, realistycznej prezentuje się faktura kostiumu bohatera, zwiększono intensywność ruchu na ulicach, dodano widoczne wnętrza budynków, ubranie postaci reaguje na powiew od śmigłowca...

  Skomentuj

 13. piotreeeek
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2018-09-04 21:50

  https://i.redd.it/1mck85goq7j11.jpg

  I jak tam, downgrade pozostał w finalnej wersji gry ?

  Skomentuj

  1. Wulfen4
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-09-04 22:41

   Artysta postanowił dać mniej wody. Żaden downgrade. Dokładnie te miejsce analizowało DF.

   Skomentuj

   1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-09-05 06:07

    Może artysta dostanie kiedyś wystarczającą ilość mocy obliczeniowej w PS5 żeby nie musiał rezygnować z kałuży. I będzie mógł sobie pozwolić choćby na taką grafike miasta, która na PC jest już od dwóch i pół roku i gniecie konsolowe powidoki...

    https://www.flickr.com/photos/138012712@N02/


    Skomentuj

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-09-05 08:27

     Ha ha czyli puste miasto bez ruchu pojazdów, pieszych, które można zwiedzać tylko z poziomu gruntu, to dla ciebie większe osiągnięcie niż to że Spider-Mana gdzie dodatkowo wszystko się w mig się doczytuje biorąc pod uwagę prędkość z jaką można śmigać. Brawo. Doskonałe porównanie. Btw - lata mijają, kolejne generacje kart graficznych padają, a DriveClub ma dalej najlepiej odwzorowane opady atmosferyczne :D

     Skomentuj

     1. raffal81
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-09-05 09:36

      Tu akurat muszę przyznać Ci racje, w DIVISION tam się nic nie dzieje, do tego biegamy nie latamy, nie widzimy tego świata z wysokości, za pewne gra renderuje się tylko to co mamy w zasięgu wzroku, czyli 100x100m :D

      Nie ma co porównywać, a spiderman mnie zaskoczył, zrobiony jest genialnie i kałuże tutaj nic nie zmienią.

      Skomentuj

    2. wrobellito
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2018-09-05 08:57

     piotreeeek a w główce twojej wszystko gra ?

     Skomentuj

    3. Wulfen4
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-09-05 19:17

     Nie jest niczym nowym że troszkę się przeprojektowuje daną lokację. Trzeba odróżnić ewidentny downgrade jak np w wiedzminie 3 a przeprojektowanie lokacji.

     Skomentuj

  2. kitamo
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-09-05 01:23


   https://www.youtube.com/watch?time_continue=364&v=L2wr7vebb6Y

   nie ma co gadac gra dostała upgrade wiec jest naprawde na co popatrzeć.

   Skomentuj Historia edycji

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-09-05 11:08

     Zaklinają dalej rzeczywistość. Chętnie poznam te tytuły sandboxów sprzed 15 lat z tak wykonanymi pojazdami :) Czekam.

     Skomentuj

     1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-05 12:22

      5:15 min

      https://youtu.be/6Ew9mI2K-h0?t=5m15s

      Biedna ta konsola i stara ech..... :)

      Skomentuj

    2. PS4Ekskluzyw
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-09-05 11:13

     Trollu JohnyJones przestań klepać farmazony jak ten gimbus :((
     Ale wam w gardle stoi że tak stara konsola zamiata reaktory pc w cenie 10 konsol :)))

     Wiesz na jakim sprzęcie śmiga ta gra na PS4 1.84TF czaisz bazę ignorancie paskudny :)

     A ty podniecasz się teraz kartami po 10/14TF gdzie w grach nie widać tej przełomowej ładnej oprawy która by przebiła w grafice gry ekskluzywne od Sony. Masz powód do dumy :)

     Nie wiesz co się dzieje to może wyjdziesz z tej nory pcmr :)

     Horizon ZD nagroda za najlepszą technologię w grze :)
     https://twitter.com/guerrilla/status/976756809175326720
     Masz takie na pc. Nie masz lipa panie lipa z sosną :)

     Niedługo PS5 to zrobi jeszcze większy sajgon z tą prowizorą pc.

     Skomentuj

    3. raffal81
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-09-05 12:05

     Faktycznie masz racje, na PC ta gra wygląda dużo lepiej.

     Skomentuj

     1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-05 22:57

      w imieniu insomniaków przepraszam że gra nie jest fotorealistyczna. Gdyby wiedzieli że poza rozgrywką istotne są dla ciebie te wszystkie elementy to skupili by sie tylko na nich. przepraszamy

      jak juz myslalem ze jestes dnem intelektualnym to musiałeś sie odezwac i pokazac ze pod tym dnem jest jeszcze kilka warstw mułu.

      Skomentuj

     2. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-05 23:54

      "Takich rzeczy jest mnóstwo. Można np dorzucić masakryczny atak klonów modeli ludzi i samochodów."

      Faktycznie w pierwszej chwili nie rzuciło mi sie to w oczy, ale teraz patrząc na filmiki widać tam chyba ze 4 rodzaje samochodów na krzyż jeżdzące po ulicach. Jak bede miał pełną wersje w piatek to aż to obadam z bliska.
      Coś czuje że bedzie niezła beka i znowu powieje konsolową prowizorą :DDDDDDDDDDDDDDDD

      Skomentuj Historia edycji

     3. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-05 23:57

      "Faktycznie masz racje, na PC ta gra wygląda dużo lepiej."

      Na PC to ta gra by bez zająkniecia działała w 8K na GTX 1080 Ti, a nie w jakimś checkboardowym syfku.

      Skomentuj Historia edycji

  3. raffal81
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-09-05 09:40

   Ale to że pełno innych aspektów w grze dostało upgrade, to tego nie zauważyłeś trollu ???

   To doskonały przykład pokazujący jakim jesteś ignorantem, do tego zakładanie 10 kont po to tylko by się oszukać i dać sobie jakiegoś nic znaczącego dla wielu osób plusa, aaa no i dać minusy tym którzy mają PS4. Naprawdę Piotrek to jest tak żenujące że bardziej być nie może.

   Skomentuj

 14. Pit82
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-09-05 11:12

  Dziecinne zachowania ,co jest lepsze konsola czy pc... dzieci nie wiedzą, że wszystkie gry są tworzone na pc, na tym pc pisane i testowane, tak było, jest i będzie. Konsola to też jest pc tylko o jednolitej specyfikacji. Dla każdego prawdziwego gracza, liczy się nie to na czym gra, ale sama gra. Gram na pc, xbox one i na ps4. Nie ma platformy idealnej, każda ma swoje zalety i wady. Exclusive'y to jest marketing, by sprzedawały się konsole, a konsole to odpowiedz rynku na piractwo, nie byłoby piractwa na pc nie byłoby dziś ani xboxa one ani ps4...

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-09-05 20:16

   ja moge grac i na pralce jak jakas gra wyjdzie która mnie zainteresuje. :P

   Skomentuj

 15. hoodedman
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-09-05 11:14

  hejtować posiadaczy PC to jak hejtować kogoś kto ma Mercedesa S-klasę jak się samemu ma opla corse i nabijać się że przecież i tak dojade a mniej zapłaciłem hahaha lol co za idiota...
  Cóż konsola to zabawka dla biedaków albo uzupełnienie ekosystemu rozrywkowego w tandemie z mocnym pecetem dla ludzi kórych stać na wiele platform.
  Jak ktoś ma samego plejaka którego można kupić za cenę kości pamięci i nie ma mocnego peceta to powinien stulić pysk - tak delikatnie to ujmując. Tak samo jek kiepskie by były komentarze posiadacza opla corsy jak wyżej...

  Skomentuj

  1. PS4Ekskluzyw
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-05 11:24

   Następny ignorant :)))

   Powiedz nam geniuszu jakie to gry masz na pc z tak dopracowaną oprawą jak gry ekskluzywne na PS4.

   Ale niedługo wychodzi kup.. za 5 koła w postaci karty grafiki :) Nie przejmuj się za 2 lata wyrzucisz do śmietnika jak tylko wyjdzie nowa generacja PS5 :)

   Skomentuj

  2. kryspin34
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-09-05 12:04

   No tak, bo jak ktoś jest biedny, to pewnie nie ma ważniejszych wydatków, tylko kupuje konsolę. Logiczne.

   Skomentuj

   1. hoodedman
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-09-05 20:16

    nie rób z logiki prostytutki. Nie mówię o ludziach mieszkających w kartonach. Jak kogoś ledwo stać na konslkę do zabawy - to nie kupi peceta za 4 tysiące. Zastanów się nad tym dłuższą chwilę - na pewno powiążesz wątki.

    Skomentuj

    1. kryspin34
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-09-05 21:10

     Pewnie że kupi. Przecież można wziąć na raty na 2 lata? Jakbyś ty się trochę zastanowił, to może też byś na to wpadł.

     Poza tym ty nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Kogoś może być stać na "konsolkę do zabawy", ale może mieć ważniejsze wydatki. Teraz rozumiesz? Jak sam stwierdziłeś do zabawy, myślisz że biedni ludzie nie znajdą tańszej formy rozrywki jak kupowanie konsoli za 1000zł? Napiszesz, że tak samo można napisać o pecetach, tylko różnica jest taka, że PC a konsola to jak porównywanie prawdziwego samochodu do takiego małego na akumulator. PC jest bardziej użyteczny niż konsola, ze względu na jego wielozadaniowość, dlatego zakup peceta może wydawać się bardziej rozsądny niż zakup konsoli.

     Skomentuj

     1. kryspin34
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-06 11:30

      Dajmy na to, że zbierałbyś dwa lata na samochód, i po tym okresie czasu go kupił. Czy wtedy powiedziałbyś, że cię nie stać na ten samochód, tylko dlatego że na niego uzbierałeś? W momencie gdy uzyskałeś wystarczającą ilość funduszy, to cię było na niego stać.

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!