Pamięć flash

Kingston DataTraveler 100 8GB

opublikowano przez Tomasz Duda w dniu 2010-08-11

Ten czarny pendrive, podobnie jak kilka innych w teście, należy do standardowej półki cenowo-wydajnościowej. Ma obudowę wykonaną z matowego plastiku, pod którą znajduje się zielona dioda LED widoczna przez małą przezroczystą część obudowy.

Design urządzenia jest klasyczny, bez „wodotrysków”, ale za to jakość wykonania stoi na dobrym poziomie. Wtyk USB wciągany jest i chowany za pomocą suwaka umieszczonego z boku obudowy. Jest to dobre i praktyczne rozwiązanie pozwalające uniknąć zagubienia ochronnego „kapsla”.

 

Specyfikacja

Pojemność 8GB
Deklarowany zapis 5MB/s
Deklarowany odczyt 10MB/s
Szyfrowanie brak
Obudowa wodoszczelna brak
Kompatybilność Windows 2000, XP, Vista, 7, Mac OS X 10.5.x, Linux 2.6.x lub wyższy
Zgodność ze standardem USB 2.0
Gwarancja 60 miesięcy

 

Na prędkość przesyłu danych nie można narzekać. Realne wartości zapisu i odczytu są mniej więcej dwa razy wyższe od tych, które podaje producent. W swoim segmencie DataTraveler 100 nie ma się czego wstydzić. Nietypową rzeczą dla tego pendrive'a jest to, jak rodzi sobie z odczytem większych plików. Osiąga on bowiem maksimum swoich możliwości przy czytaniu plików o wielkości od kilku do kilkunastu megabajtów, a z większymi zamiast dawać sobie radę jeszcze lepiej - radzi sobie gorzej. Oznacza to, że najlepiej sprawdzi się w przypadku transferu muzyki w postaci plików cyfrowych, dużych zdjęć, lub innych dokumentów o podobnej objętości.

  Kingston DataTraveler 100 8GB
  plusy:
chowany wtyk USB
dobra jakość wykonania
dobre wartości zapisu i odczytu
  minusy:
mało ciekawy wygląd
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 77 zł