Na topie

Windows 8 - co szykuje Microsoft?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Napędy optyczne

Kategoria: Oprogramowanie Systemy operacyjne

Technologia rozpoznawania twarzy, rozwiązania wieloplatformowe, superszybkie uruchamianie się, obsługa najnowszych interfejsów i standardów, a także to, co w Windows 7, tylko więcej i lepiej.

A A

Przed wprowadzeniem na rynek Windows Visty Microsoft obiecywał, że będzie to rewelacyjny system. Oczekiwania użytkowników były spore, a efekt końcowy okazał się wyraźnie nie tym, czego się spodziewaliśmy. Przy okazji premiery Windows 7 korporacja z Redmond nie chciała przesadzać z marketingowymi przechwałkami i wyszło jej to na dobre. Obecnie znowu mamy do czynienia z wielkimi słowami. Czy Microsoft nie wyciągnął jeszcze odpowiednich wniosków, a może Windows 8 rzeczywiście będzie tak znakomitym oprogramowaniem, że nie można mówić o nim inaczej niż w superlatywach?

Serwis Microsoft Kitchen dokopał się kilku wypowiedzi pracowników Microsoftu, które dotyczą nadchodzącego systemu. John Mangelaars, jeden z wiceprezesów na obszar EMEA, stwierdził że Windows 8 będzie "niesamowity". Wypowiedź innego pracownika była nieco bardziej wyczerpująca, niemniej nie wyjawiła żadnych konkretów. Pojawiały się tam jednak zwroty typu "kompletnie inny", "surrealistyczny" czy "przyszłość komputerów PC". 

Filmowa wizja pt. "Windows 8 - użytkowanie" - podobno niektóre koncepty pochodzą prosto z Windows 8

 

Skoro Microsoft określa takimi słowami Windows 8 można przypuszczać, że najnowszy system okaże się najlepszym z całej rodziny Windows i rzeczywiście można go będzie określać takimi słowami. Wypowiedzi pracowników są jednak niewystarczające, aby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Dlatego postanowiliśmy zebrać istotne informacje o Windows 8, jakie pojawiły się w internecie, a następnie przedstawić je wam w formie artykułu.

Większość ze zdobytych informacji nie jest potwierdzona przez Microsoft i może się okazać, że niektórych funkcji czy rozwiązań zabraknie w "ósemce". Mimo to warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ są spore szanse na to, że faktycznie trafią do Windows 8.

Odsłon: 151033
Komentarze

83

Udostępnij