Komentarze

 • Google zamyka usługę Panoramio - przenieś zdjęcia do Google Maps

  Ocena komentarza: 1
  Skasowałem zdjęcia, skasowałem konto... nie będę dokarmiał Google'a

  5

 • ING wymieni 5800 ludzi na maszyny

  Ocena komentarza: 6
  Po tym co ostatnio oglądałem w temacie sztucznej intelignecji to nawet mój zawód, programisty, ma szansę za paręnaście lat zostać wyparty przez maszyny. To niesamowite!

  12

 • Auta Lexusa będą „eko” - czy ma to dla was znaczenie?

  Ocena komentarza: 0
  Nigdy nie wydałbym tyle kasy na "niedorobiony" l-e/u-xus.
  Zdecydowanie Mercedesy i Audi biją te pseudolimuzyny na łeb i szyję.

  12

 • Pojedynek na szczycie - najlepsze fotosmartfony - sierpień 2016

  Ocena komentarza: 0
  Dla mnie osobiście LG G5 wygrywa dzięki wymienialnej baterii. Druga, leciutka bateria w kieszeni, i nie muszę biegać z Powerbankiem na kabelku. A na dodatek jak ją szlag trafi to za parę dyszek mam nową baterię i telefon znów będzie śmigał jak nówka i nie będzie za parę lat szrotem za ponad 2k PLN.

  22

 • 1 lipca wchodzi JPK - duża zmiana dla firm w Polsce

  Ocena komentarza: 1
  Te ciołki tak późno podały wszystkie szczegóły dot. JPK, że wiele firm jeszcze sporo poczeka na wdrożenie zmian w swoich systemach IT.

  10

 • Chieftec ECO GPE-600S – rzeczywiście taki eko?

  Ocena komentarza: 1
  Chętnie bym kupił zasilacz ATX/SFX 200W 80 Plus Titanium... ale takiego jeszcze nie widziałem, żeby ktoś produkował :-(

  18

 • Polska firma chce unieszkodliwić adblocki

  Ocena komentarza: 0
  Człowieku a co za problem odinstalować flash playera? Nawet na "zdrowie" Ci to tylko wyjdzie - jedna wielka dziura w systemie mniej.

  40

 • Rząd zablokuje TOR i VPN? - pyta poseł Wilk

  Ocena komentarza: 14
  Chcieliście PiS u władzy to macie, więc co teraz płaczecie?
  Sam się nie wybrał PiS do parlamentu.

  20

 • Płatności bezgotówkowe zwiększyły w Polsce PKB i ograniczyły szarą strefę

  Ocena komentarza: 5
  Już zaczynają urabiać opinię publiczną - identycznie jak na Zachodzie a tylko po to, żeby całkowicie zlikwidować gotówkę i nie, nie aż tak bardzo im zależy na szpiegowaniu obywateli ale na... ujemnych odsetkach w bankach. To już się dzieje, ale na razie tracą na tym banki, ale w przyszłości jak zostanie wyłącznie elektroniczny pieniądz to gdy państwo uzna, że należy wprowadzić ujemne uprocentowanie to wtedy ten ciężar zostanie już przeniesiony bezpośrednio na obywateli, bo nie będą jak teraz mogli wypłacić gotówki, bo tej już nie będzie i w ten sposób będą mogli skubać oszczędności obywateli na ile tylko będą chcieli. Ale tak, ludzie zanim wpadną w tą pułapkę, będą się cieszyć jak to im życie ułatwia brak gotówki,.... naiwniacy.

  10

 • QNAP TS-453A - NAS(z) ideał?

  Ocena komentarza: 0
  Teraz dopiero trafiłem na Twój komentarz... i po co się sam tyle namęczyłem.

  I właśnie to! Jak ktoś myśli, że kupi i postawi sobie NAS bez pomocy admina... a twierdzi, że skonfigurowanie tego na Linuksie jest takie... niemożliwe... to trochę za bardzo fantazjuje. Bo ani taki księgowy nie będzie potrafił sobie skonfigurować tych funkcji w NAS bez pomocy z zewnątrz, ani średnio rozgarnięty informatyk skonfigurować odpowiednio Linuksa. Nie mówiąc o tym, że część rozwiązań o których wspominał Piotrek, jest większości do niczego nie potrzebnych, w szczególności w małych firmkach z księgowymi, czy tym bardziej w domu. Za to na zwykłej maszynce można postawić soft, którego na NAS zainstalować się po prostu nie będzie dało.

  32

 • QNAP TS-453A - NAS(z) ideał?

  Ocena komentarza: 0
  "A 6, 7 i 11? :) "

  6. http://www.tecmint.com/create-luns-using-lvm-in-iscsi-target/

  7. w sumie to na mojej płycie mógłbym dołożyć 4 tanie sieciówki na pci po ok. 30 zł sztuka, więc w sumie miałbym 5, a są płyty główne, które dałyby radę.
  Można też i coś takiego po 80 zł: http://allegro.pl/ibm-intel-pro1000pt-dual-port-39y6128-niski-profil-i5836543942.html Dwie takie karty i już mam więcej sieciówek niż Twoje "wymagane" cztery.

  11. nie wiem co takiego ma być fabanerią, skoro nawet Ci odpisałem, że mam postawionego na tej maszynie OwnCloud'a (prywatną chmurę, gdyby nazwa Ci nic nie mówiła, za friko, z możliwością obsługi dokumentów przez Libre Office, też za friko i sporą ilością dodatkóœ). DDNS? Fanaberia? Toż to zwykły router za 50 zł potrafi, o ustawieniu takiej usługi na Linuxie jako banalnej, nie wspomnę.
  A przekierowanie portów... to naprawdę zadanie dla obecnego pokolenia przedszkolaków, moje pokolenie w przedszkolu faktycznie o przekierowywaniu portów czy routerach nie słyszało w tamtym czasie :-)

  I tak jak już pisałem, na swojej maszynce mam uruchomione narzędzia, o których odpaleniu na NAS możesz po prostu "zapomnieć", ponieważ NAS do tego nigdy nie został pomyślany, a mi ułatwia sprawę posiadanie uruchomionych na tej samej maszynie VirtualBox'ów jak również baz danych Oracle i Postgres.

  I mimo, że nie korzystam z części rozwiązań w swoim "serwerku", jak go nazywam, to nie dość, że kosztowała mnie ta maszynka 2/3 ceny tego NAS'a i to z 4 dyskami po 3TB, to na dodatek mam to coś, co zwie się elastycznością. Dzisiaj nie wiem co może mi się jutro jeszcze przydać na tym serwerku, ale nie martwię się, bo zapewne niewielkim kosztem, bądź wręcz za friko będę to mógł dodać jako nową funkcjonalność.

  Twierdzisz jeszcze, że masz na dodatek support - i owszem, będziesz miał... jakiej jakości, nie wiem, ale wiem, że nie zawsze jest to wysokich lotów usługa i często nie będzie w stanie rozwiązać problemu zdalnie, a jak padnie sprzęt, to wręcz jestem pewien, że mi łatwiej będzie uruchomić całą maszynkę i szybciej po tej awarii, niż Ty oczekując na reakcję serwisu i wysyłanie całego NAS'a do serwisu i czekanie kiedy wróci.

  Powiem szczerze, że jakoś nie przekonuje mnie wydawanie tak dużej kasy za coś, co mogę mieć za spo

  32

 • QNAP TS-453A - NAS(z) ideał?

  Ocena komentarza: 4
  DNS? Naprawdę? Na swoim Linuxie dodatkowo mam OwnCloud, bazę Oracle 12c - do pracy, bazę Postgres 9 - do pracy, dwie wirtualki do testów, bibliotekę sieciową Calibre i wiele innych pierdół. Nie ma niczego na tym NAS'ie, czego nie mógłbym zainstalować na Linuksie i za duuuuuuuuuuużo mniejsze pieniądze na dużo szybszej maszynie.

  32

 • QNAP TS-453A - NAS(z) ideał?

  Ocena komentarza: 3
  Mój "serwerek":
  Intel Core i5 3470, 4 dyski, 8GB RAM - zużywa średnio 45W, potrafi znacznie więcej niż ten NAS i kosztował Z DYSKAMI 2/3 tego co ten NAS. No i mogę jeszcze do mojego włożyć kolejne 4 dyski. Nie widzę sensu płacenia tak sporo za taką skrzyneczkę.

  32

 • Meizu Pro 5 Ubuntu Edition trafia do sprzedaży

  Ocena komentarza: 2
  Chętnie bym kupił, z gwarancją w Polsce. Wreszcie coś co nie szpieguje jak Android, Windows Phone, czy iPhone

  13

 • Modecom wprowadza do oferty zasilacz 500 W z certyfikatem 80 PLUS Gold

  Ocena komentarza: 2
  Jak ktoś wypuści zasilacz ok. 250W Platinum, to dajcie NEWS'a - reszta to ŻADNA rewelacja, takich zasilaczy jest na pęczki.

  13

 • Facebook ma problem - nie obnażamy się jak kiedyś

  Ocena komentarza: 2
  A może używa - jeszcze bardziej świadomie? Ja ze swoimi znajomymi mamy własny, prywatny Cloud i wszystko trzymamy na własnym, prywatnym, serwerze. I nie mamy żadnej potrzeby dzielenia się czymkolwiek z FB, Googlem, MS i całą resztą świty.

  14

 • Karty pre-paid będziemy kupować za okazaniem dowodu osobistego?

  Ocena komentarza: 6
  Ciekawe, że w USA możesz kupować karty pre-paid, bez pokazywania dokumentu, za to we Francji musisz pokazać dowód. I gdzie ostatnio było więcej problemów z zamachami?

  46

 • BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition - pierwszy tablet z Ubuntu

  Ocena komentarza: 0
  Trochę bez sensu podejście aby zachęcać do przejścia na inny system operacyjny tworząc sprzęt o raczej kiepskich parametrach technicznych.
  Nie prościej było na początek dogadać się z Lenovo i do tabletu na Atomie (Yoga 2) wrzucić Ubuntu?

  4

 • Użytkownicy Windows 10 nie chcą przeglądarki Edge - Microsoft ma na to rozwiązanie

  Ocena komentarza: 3
  Chrome'a używam tylko do testów w deweloprce... ale w życiu nie pozwolę by google wiedziało wszystko o mnie co robię... to przeglądarka tylko dla ludzi, którzy mają swoją prywatność głęboko w d***e.

  48

 • Użytkownicy Windows 10 nie chcą przeglądarki Edge - Microsoft ma na to rozwiązanie

  Ocena komentarza: 6
  ja mógłbym się założyć, bo zrezygnowałem w ogóle z Windows'a... mam jeszcze ważną licencję na Win7, potestowałem upgrade do Win10 i to co się dzieje ostatnio z Windowsem kompletnie mi nie odpowiada, dlatego od paru tygodni pracuję wyłącznie na Linux Mint i nic mnie już nie zmusi do powrotu na Windows.

  48

 • Monitory – nowości z kwietnia 2014

  Ocena komentarza: 0
  Kolejny błąd dotyczący ASUS'a PB287Q - tam nie ma matrycy IPS a zwykły TN. Moglibyście sprawdzać co wypisujecie w artykułach :-/

  20