Avatar użytkownika Artur

artos_paj

data dołączenia:

Moje komentarze (22)

    • Avatar użytkownika artos_paj
      artos_paj
      Niby spoko pomysł, ale procesor musiałby być mega chłodny. Przy jakichś wymagających appkach, jeszcze np. latem.. niezła grzałka :D
      0
      • Avatar użytkownika artos_paj
        artos_paj
        Ja mam nadzieję, że ten RedEngine będzie dobrze ogarniał konfiguracje multi-GPU.. Mam 2x Radeon HD6950 i złe doświadczenia z obsługą CrossFireX w innych grach + te wszystkie technologie nVidia-only mnie trochę martwią :P
        2
        • Avatar użytkownika artos_paj
          artos_paj
          Dropbox ma coś, czego nie osiągniecie tak łatwo synchronizacją FTP/sFTP - podstawowe wersjonowanie plików. Po każdej zmianie zawartości pliku macie możliwość przywrócenia go do poprzedniego stanu w kilku kliknięciach.
          Wykrywane są również konflikty plików, jeśli zostały one równolegle zmodyfikowane w trybie offline.

          Dla mnie jako programisty takie rozwiązanie jest GENIALNE i jestem bardzo zadowolony z tej usługi - znakomicie uzupełnia ona wykorzystywanie SVN'a. Jak? Jeden update SVN = aktualny projekt na laptopie, komputerze w pracy, komputerze na uczelni i innych skonfigurowanych urządzeniach..
          0
          • Avatar użytkownika artos_paj
            artos_paj
            SlePPing Dogs? To może "slapping dogs" od razu? :P

            Czyżby autor newsa nie znał podstaw języka angielskiego? ;> Pytam bo błąd powtarza się kilkukrotnie, więc to nie może być literówka.
            0
            • Avatar użytkownika artos_paj
              artos_paj
              Haha co najmniej 20% wyższe? Wiesz co by to oznaczało? Że sterowniki w obecnej wersji są kompletnym bublem, a programiści którzy je tworzą nie zasługują na wynagrodzenie jakie dostają.

              Proces produkcji oprogramowania w tak ważnych kwestiach jak sterowniki planowany jest najpierw w najmniejszych szczegółach. Przyrost wydajnościowy rzędu 20% musiałyby się wiązać z wręcz rewolucyjnymi zmianami w algorytmie! A na to nie ma co liczyć przy takich update'ach..

              No i nie chce mi się wierzyć, że tyle mądrych głów które nad tym pracują pominęłoby w swoich rozważaniach rozwiązania dające taki przyrost mocy. To raczej jakieś fanboy'skie marzenia
              0
              • Avatar użytkownika artos_paj
                artos_paj
                Mi się wydaje, że jakieś komisje ds. ochrony konkurencji zablokują ten "genialny" pomysł.. Nie może być przecież tak, że na rynku jeden konkurent prosi drugiego o wydanie klucza umożliwiającego instalację systemu..

                Skoro zmusili MS do stworzenia okienka wyboru przeglądarki, to i tutaj nie odpuszczą :) Bo przy tej sprawie kwestia IE to była błahostka :D
                2
                • Avatar użytkownika artos_paj
                  artos_paj
                  To akurat racja, że na Linuksie łatwiej jest dojść do porządku z wieloma serwerami usług - z pewnym haczykiem. Jeśli są to serwery niezależne i nie chcemy, żeby ściśle ze sobą współpracowały.

                  Nie bez powodu w większości poważnych firm, które wymagają od swoich serwerów znacznie szerszej funkcjonalności niż Apache+PHP+MySQL, inwestuje w maszyny działające z MS Server. Powód jest prosty - aplikacje wydane przez MS świetnie ze sobą współpracują. Active Directory, MsSQL, IIS, platforma .NET itp. itd..

                  Spróbuj to teraz wszystko poskładać na serwerze Linuksowym, gdzie do każdego komponentu wydawana jest niezależna aktualizacja :) Może się uda uniknąć konfliktów, ale gorzej jak się nie uda - firma jest udupiona. Na jak długo? Zależy od chęci twórców otwartego oprogramowania i ew. wiedzy i umiejętności administratora. Ale jeden dzień roboczy to minimum wg mnie przy poważnym błędzie. A dla dużej firmy to ogromne straty finansowe....

                  Ja, jako student 5. roku informatyki, widzę w Linuxie potencjał dydaktyczny. I ew. można go wykorzystywać do hostingu www czy innych mniej złożonych usług, bo jednak instalacje Linuksowe potrafią być dużo lżejsze niż każdy dostępny serwerowy Windows.
                  1
                  • Avatar użytkownika artos_paj
                    artos_paj
                    Zgadzam się z jackiem, jednak trzeba przyznać, że przed Vistą/Win7, MS źle podchodził do kwestii uprawnień użytkownika po instalacji. W Linuxie od samego początku był podkreślany podział na użytkownika podstawowego i użytkownika root (lub z uprawnieniami administratora).

                    I w tym świetle - dostając zainstalowany system, nawet XP czy 2000 - z utworzonym użytkownikiem podstawowym, nie będziesz w stanie skopcić Windowsa usuwając pliki systemowe :)

                    PS. I nie mówię tutaj o jakichś dziurach w kodzie, bo wykorzystując luki to i w Linuksie można system położyć z poziomu konta zwykłego użytkownika.
                    0
                    • Avatar użytkownika artos_paj
                      artos_paj
                      Karer, to jest akurat problem całej społeczności, która zamiast zachęcać ludzi do korzystania - często odpycha zwykłych użytkowników od Linuxa.

                      Ja nie mówię tutaj o wszystkich, ale bardzo dużo jest takich typowych trolli, których całe życie opiera się na klepaniu otwartego kodu i dla nich zwykli użytkownicy są ludźmi niższej kategorii..

                      Rozumiem też, że niektórzy mogą być poirytowani tym, że np. ktoś nie wpisał w konsoli "man polecenie" lub nie zerknął do dokumentacji oprogramowania. I tu Ci powiem, że sam przez dłuższy czas użytkowałem Debiana, ale to nie był czas spokojny. Wyszukanie odpowiedzi na prosty problem często wymaga zagłębienia się w szczegóły działania aplikacji. Często opis dodatkowych parametrów programu jest tak suchy i zagmatwany, że trudno zrozumieć jego sens.

                      I to jest właśnie problem - że mało jest supportu dla prostych użytkowników.. Nie twierdzę że takich instrukcji "krok po kroku" nie ma, ale często są np. w języku angielskim, czy jeszcze jakimś innym.. To zależy od tego, kto akurat stworzył dany komponent - czy Czesi, czy Duńczycy, czy Holendrzy, czy ...
                      A dla porównania - wchodzisz w support od MS, chcesz coś zmienić w Win7/WinXP. Wszystkie samouczki krok-po-kroku dostępne są w większości języków i co ważne - wszystko jest w jednym miejscu - bo Windows jest traktowany jako całość (w przeciwieństwie do Linuxa, który jest zlepkiem wielu odrębnych i w miarę niezależnych programów).

                      1
                      • Avatar użytkownika artos_paj
                        artos_paj
                        Ja osobiście najbardziej się chyba cieszę z poprawek balansu dźwięku. Granie na słuchawkach stereo było co najmniej dziwaczne, bo minimalne obrócenie Geralta bokiem do rozmówcy skutkowało czasem nawet tym, że nie dość że ledwo go było słychać, to jeszcze w jednej tylko słuchawce..

                        No i plus dla pauzy przy ciosach kończących, bo to dość irytujące - Geralt dobija jednego, a reszta jego :P
                        0
                        • Avatar użytkownika artos_paj
                          artos_paj
                          To kolejny komentarz użytkownika GTX460, który nic nie wnosi do dyskusji.

                          Moim zdaniem kolega GTX460 boi się innowacji i rzeczowej wypowiedzi. Wszystko co sensowne w dyskusjach nie wyszło od GTX460. To inni ryzykują konstruktywną krytykę, a GTX460 jak to zobaczy, to trolluje.

                          Dzięki innym użytkownikom dyskusja idzie do przodu, GTX460 hamuje ten rozwój. Jego wypowiedzi nie nadają się do niczego oprócz usunięcia/zignorowania. A weźcie sobie takiego człowieka, który sprawdzi jak wygląda rzeczywista sytuacja, zanim cokolwiek powie. :)

                          GTX460 przejdzie do historii jako troll XXI wieku na benchmark.pl

                          ...

                          A wracając do dyskusji - sam jestem posiadaczem HD6950 i bardzo go sobie cenię. Jeśli odpowiedniki tego modelu z serii HD7000 mają oferować podobną wydajność przy 50% mniejszym zapotrzebowaniu na energię (mimo tej samej technologii VLIW-4), to jest to jednak dość spore usprawnienie.
                          0
                          • Avatar użytkownika artos_paj
                            artos_paj
                            Takie głupoty gadasz, że szok :) Oczywiście, że są. Trzeba tylko znać odpowiednie kanały. Większości z nich nie ma niestety na liście wbudowanej w aplikację, niektóre uruchamiane są kilka minut przed meczem, a po meczu wyłączane..

                            Ja polecam stronkę http://rojadirecta.es/ (ktoś podrzucił link z IP: http://209.44.113.146/). Sam oglądam wszystkie mecze Realu M. przez Internet i muszę powiedzieć, że streamy SopCast są chyba najmniej zawodne, w porównaniu z innymi, np. Ustream, Veetle, Veemi itp..
                            0