Komentarze

 • Najbardziej niedocenione gry ostatnich lat - sonda

  Ocena komentarza: 0
  Vampire The Masquerade: Redemption

  Genialny, gęsty i mroczny klimat, świetna opowieść, każdy członek drużyny miał swój "charakterek"... jak dla mnie gra niezapomniana.

  130

 • Niesamowite trailery MoH i B:BC2 Vietnam

  Ocena komentarza: 0
  Pękam ze śmiechu, gdy ktoś kto całą swoją "wiedzę" o strzelaniu posiada z Discovery i youtube poucza kogoś kto strzela zawodowo...

  33

 • Medal of Honor: Apache w akcji

  Ocena komentarza: 0
  Dzielni amerykańscy chłopcy w maszynach za miliard dolarów bohatersko rozp...alają stado wieśniaków w lnianych portkach. Żałosne. Jeśli dodać do tego grafikę na średnim raczej poziomie, to będzie to gra do zakupu z serii "topseller", ale tylko pod warunkiem, że w nic innego ciekawego już w tej serii nie będzie...

  46

 • Roboty strzegą granic Korei

  Ocena komentarza: 0
  Tekst "oraz w karabin maszynowy kalibru 5,56 mm i 40 mm granatnik. Dzięki temu może on ostrzelać potencjalny cel z odległości ponad dwóch kilometrów." jest ewidentną bzdurą. Broń kalibru 5,56 jest skuteczna na jakieś 300-500 metrów, granatnik 40 mm jeszcze mniej. Na 2 km skutecznie strzelają nieliczne wielkokalibrowe karabiny snajperskie. Wstawienie takiego idiotyzmu do tekstu stawia pod znakiem zapytania rzetelność całego newsa...

  29

 • Pliki: Opera 10.54

  Ocena komentarza: 0
  Opera wali w ch...ja. Od wersji 10.10 przestali wydawać na Linuksa przeglądarkę, która z założenia miała być wieloplatformowa. Byłem gorącym zwolennikiem Opery, ale musiałem zrezygnować, bo lubię mieć tę samą przeglądarkę na obu systemach, które używam. Odinstalowałem z żalem i wróciłem do Firefoksa.

  6

 • Jak bezpiecznie kupować przez internet?

  Ocena komentarza: 0
  Serdeczne podziękowania dla autora artykułu za salwy śmiechu, którymi nasze biuro nagrodziło tekst.

  Pozwolę sobie zacytować: "w adresie URL „https”. Końcówka „s” zapewnia bezpieczeństwo".

  G... zapewnia, a nie bezpieczeństwo, by ująć rzecz dosadnie. Zapewnia szyfrowanie danych pomiędzy klientem a serwerem i nic więcej. Jeśli witryna została skonstruowana po to, by naciągnąć kupującego, to wysłanie do im danych przez szyfrowany kanał zapewnia jedynie to, że numeru naszej karty kredytowej nie pozna nikt, poza oszustem. Jeśli taka jest definicja "bezpieczeństwa", to ja dziękuję. :)

  Pomijam fakt, że autor przeczy sam sobie. W pierwszym zdaniu jest, że "kłódeczka" (kojarzona z szyfrowaniem) przed niczym nie broni, a kawałek dalej jest, że zapewnia "bezpieczeństwo". Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

  5

 • Mass Effect 2: kolejne DLC w drodze

  Ocena komentarza: 0
  I właśnie dlatego czekam na ME2 GOTY edition, które będzie miało wszystkie dodatki. Jest ich po prostu za dużo, żeby chciało mi się ściągać wszystkie...

  13

 • Gadu-Gadu i spółka idą w odstawkę

  Ocena komentarza: 0
  Rozdrobnienie usług (wiele komunikatorów, każdy oczywiście we własnym standardzie) i rosnąca popularność serwisów społecznościowych na pewno się liczą. Ale wydaje mi się też, że do listy przyczyn można spokojnie dopisać jeszcze jedną - spadek cen za usługi komórkowe i postępujące nasycenie mobilnymi nowościami (szczególnie wśród młodzieży). Jak mam odpalać kompa, żeby sprawdzić, czy kumpel jest widoczny na komunikatorze to łatwiej i szybciej jest posłać sms, albo po prostu zadzwonić.

  43

 • Wielka sądowa batalia o Bluetooth

  Ocena komentarza: 0
  I pięknie.

  Niech kretyńskie amerykańskie prawo patentowe zniszczy po kolei cały ich przemysł IT. Oby tylko stało się to wcześniej niż zaszczepieni nam lobbyści przekupią odpowiednią większość parlamentu europejskiego.

  10

 • Ubisoft zapowiada ewolucję DRM

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo dziękuję za tego newsa. Przynajmniej wiem, jakich tytułów NIE kupować w najbliższym czasie. :-)

  107

 • Internetowe wersje gazet będą płatne

  Ocena komentarza: 0
  Panu Murdochowi życzymy szczęścia. A tymczasem idziemy poczytać inne, bezpłatne serwisy.

  68

 • Widzieliśmy jak grają w Wiedźmina 2!

  Ocena komentarza: 0
  Jak czytam, że rysy twarzy bohatera się zmieniły, bo technologie poszły do przodu, to mnie coś strzela...

  Był fajny taki, jaki był. Jak patrzę na tego gogusia to mi się odechciewa kupować W2.

  44

 • Nowy pomysł EA - płatne dema!

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie tak. Trzeba pamiętać o tym, że wydawcy niewiele interesują się wylewanymi na forach żalami, akcjami protestacyjnymi i wrzawą podnoszoną przez lud ciemny, dumnie "internautami" zwany.

  Jedyna rzecz, jaka dociera do zakutych łbów high-managementu, to spadające słupki na wykresach sprzedaży. Dlatego też konsekwentnie bojkotuję wszystkie tytuły zabezpieczone ostrym DRM, płatne dema i DLC kosztujące tyle, ile powinna kosztować pełna gra. Ale mam świadomość tego, że wydawcy nie zmienią polityki, dopóki będą idioci skłonni za to wszystko pokornie zabulić. Trudno, wybór tytułów jest spory, można z kilku zrezygnować bez większej szkody.

  39

 • Medal of Honor - nowe screeny

  Ocena komentarza: 0
  MOH: Modern Warfare

  Pożyjemy, zobaczymy. To, co było rewelacyjne w produkcji Infinity Ward, może okazać się baaardzo wtórne w grze od elektroników.

  17

 • Nie kupuj, ściągaj - rewolucja w grach!

  Ocena komentarza: 0
  Do autora artykułu - nazwa "Games on Demand" jest od jakiegoś już czasu zarezerwowana przez Microsoft na potrzeby czegoś, co ponoć ma być konkurencją dla Steam.

  A sam OnLive... jeśli serwer byłby wydzierżawiony mojemu operatorowi kablówki, który dostarczyłby mi tę usługę światłowodem do domu i za te 15 dolców abonamentu miałbym swobodny dostęp do zainstalowanych tam gier, to ja kupuję.

  Aktualnie premierowe gry na PC kosztują około 130-150 zł, na konsole dwa razy więcej. Zakładając, że baza gier na serwerze OnLive była by odpowiednia duża i regularnie uzupełniana nowościami, to mogło by się okazać, że koszty wyjdą znacznie niższe niż kupowanie pudełek. Bez martwienia się, czy mój PC to uciągnie. Pozostaje otwarta kwestia wydajności samego serwera i łącz, jeśli usługa zrobi się popularna, ale biorąc po uwagę, że serwerowy sprzęt znacznie przebija konsole mocą obliczeniową, a przepustowość łączy systematycznie wzrasta, to może mieć to sens. Operator kablowy, który oferuje telewizję cyfrową z kanałami HD 720p ma już dzisiaj wystarczające pasmo, by uciągnąć OnLive.

  94

 • Zespół patentowy zbiera opłaty za Blu-ray

  Ocena komentarza: 0
  ... i jest to jeden z powodów, dla których ten format ma marne szanse zaistnieć szerzej na rynku. Po prostu, przy korycie z napisem "Blue Ray" stoi tak wiele świń, które chcą się dobrze pożywić, że to zawsze będzie droższe, niż faktyczna wartość BR-HD dla masowego użytkownika. Przerośnięte systemy patentowe, przekombinowane metody "ochrony własności intelektualnej", mające na celu jedynie zabezpieczenie sowitych zysków koncernom medialnym i potworny ból, że ludzie tego nie kupują.

  Co zrobić? Zablokować ludziom dostęp do internetu pod hasłami walki z piractwem, najlepiej przemycając to cichcem z ustawą hazardową. Albo jeszcze lepiej. Zablokować dostęp do YouTube!

  Nie żartuję, taki pomysł pojawił się w brytyjskim parlamencie.

  Brzmi absurdalnie? Zastanówcie się, czy oby na pewno...

  9

 • Naucz się programować procesory NVIDII

  Ocena komentarza: 0
  Cóż... zarówno książka, jak i jej cena zostały przygotowane dla profesjonalnych programistów z krajów zdecydowanie wyżej rozwiniętych niż Polska, gdzie tego typu newsy komentują niedzielni czytacze o chudych portfelach.

  Jako programista interesujący się przetwarzaniem równoległym, chętnie dorwał bym ją w swoje łapki. Ładna, okrągła liczba stron 256, to zdecydowanie więcej niż "kilka". Jak mawiał Alf, "parę" to dwie, a "kilka" to siedem.

  7

 • Cyfrowe tunery TV na USB

  Ocena komentarza: 0
  Jak na razie, to wszystko wskazuje na to, że DVB-T nie jest "telewizją przyszłości", lecz "telewizją dalekiej przyszłości". :-)

  5

 • Raport na koniec roku 2009: Rynek IT

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo umiejętnie przemycona kryptoreklama dystrybucji Dell przez ABC Data. Brawka. :)

  7

 • Czarne chmury nad Infinity Ward. W Modern Warfare 2 pojawią się brutalne misje terrorystyczne [Zaktualizowano]

  Ocena komentarza: 0
  Przegięli. Pre-order wycofany.

  To, co Infinity Ward robi dla kasy wzbudza niesmak. Bardzo bym się ucieszył, gdyby zablokowano sprzedaż tej gry w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że chociaż Niemcy, którzy swoją strzelaninę w szkole już mieli, wyrzucą od siebie MW2 z hukiem. Może dzięki temu dotarło by wreszcie do paru zakutych łbów, że są granice, których dla kasy przekraczać nie należy.

  137

 • S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat – nowy klimatyczny zwiastun

  Ocena komentarza: 0
  Właśnie mam dokładnie te same odczucia - odgrzewany kotlet, kolejny raz to samo. I znowu panowie z GSC będą bezczelnie kasować za kolejny dodatek jak za pełną grę.

  Poza tym, kalasznikow ma rączkę przeładowania i okno wyrzutnika łusek po prawej a nie po lewej stronie. Trailer wygląda przez to strasznie tandetnie.

  10

 • Atlantica Online dostaje nowy update i najemnika

  Ocena komentarza: 0
  Hehe. :D

  Fajne zestawienie: MMO i "głębia gry", ubawiłem się serdecznie. xD

  6

 • 10ciokrotnie wydajniejsza praca deweloperów dzięki wielordzeniowym GPU NVIDIA

  Ocena komentarza: 0
  Ręce mi opadły po przeczytaniu powyższych komentarzy. Ludzie, wy czytacie w ogóle te newsy, czy robicie się zmęczeni zaraz po przeczytaniu tytułu?

  CULA to nazwa bibliotek zestawu bibliotek LAPACK przepisanych z użyciem CUDA. Nazwy podobne, ale nie to samo.

  Nvidia odwala kawał dobrej roboty pozwalając na wykorzystanie w zastosowaniach profesjonalnych tanich i powszechnie dostępnych kart graficznych, które na co dzień służą komentującym tutaj posty dzieciom do podniecania się "wypaśną" grafą na ich "wypaśnych" monitorach". Szkoda, że dzieci nie mają świadomości ile kosztuje sprzęt do zastosowań profesjonalnych, bo może nie wypisywały by takich bzdur jak w komentarzach powyżej... A już w ogóle opadają mi ręce, jak widzę kogoś kwestionującego technologię argumentem "a u mie nie ma różnicy". Misiu, to nie dla ciebie.

  9

 • Strzeż się, Pingwinie!

  Ocena komentarza: 0
  Panowie, a może wreszcie któryś z łaski swojej przeczyta news ze zrozumieniem?

  Nie ma tam niczego o wirusach NA LINUKSA! Jest dość wyraźnie napisane, że użytkownicy RÓŻNYCH systemów operacyjnych mogą być narażeni na szkodliwe działanie skryptów wykonujących się np. w środowisku przeglądarki (a więc niezależnie od systemu operacyjnego). Tylko tyle. Nic więcej.

  Moim prywatnym zdaniem użytkownicy zarówno Linuksa, jak i pochodnego od uniksów MacOSa mogą spać spokojnie. Na ich systemach praktycznie wszystkie takie skrypty walą się haniebnie próbując wyjść poza środowisko przeglądarki, czyli na obszar zależny od systemu operacyjnego. Powód jest prosty, systemy te mają od lat prawie 40-tu (czyli od pierwszego projektu uniksa) to, co Microsoft dość nieudolnie próbuje wprowadzić wraz z Vistą, czyli rozdzielenie programów pracujących na prawach użytkownika od reszty systemu operacyjnego.

  Inna sprawa jest taka, że firmom produkującym oprogramowanie antywirusowe zależy na podsycaniu atmosfery zagrożenia, bo to w prosty sposób przekłada się na ich zyski. A że internet jest pełny pseudofachowców i innych "znafców od informatyki" po kursie z gimnazium, to się wszyscy ich raportami podniecają...

  16

 • MS Word zakazany w USA!

  Ocena komentarza: 0
  Kolejny dowód na to, że amerykański system patentowy jest chory i trzeba walczyć jak się tylko da, by nie wprowadzono czegoś podobnego w Europie. A trolle patentowe typu i4i lobbują za tym ostro...

  14

 • Hub z 49 portami USB od Cambrionix

  Ocena komentarza: 0
  Nie "hubU", tylko "hubA" USB. Taki drobiazg.

  11

 • Polskie wydanie Dragon Age: Początek (PC) jednak w dwóch wersjach językowych

  Ocena komentarza: 0
  Rewelacja! Jeśli dotychczas byłem dość sceptycznie nastawiony do zakupu tej gry (głównie ze względu na pełną lokalizację, której nienawidzę... ), to teraz powoli zaczynam się przekonywać. :-)

  6

 • LG wyprodukuje monitor z technologią wirtualizacji

  Ocena komentarza: 0
  "Użytkownicy będą mogli korzystać z wielu programów uruchamianych na jednym komputerze."

  Nieprawdopodobne!!!

  Rewolucja!!!

  Zaraz, moment... to znaczy, że korzystając ze zwykłego monitora nie mogę uruchomić na moim komputerze wielu programów?

  7

 • Windows 7 i dotykowe netbooki

  Ocena komentarza: 0
  Moim zdaniem, pomysł interfejsów dotykowych zwyczajnie się nie sprawdzi. Powód jest bardzo prosty - jesteśmy leniwi i mało komu będzie chciało się angażować mięśnie barku i podnosić łape do monitora, gdy można siedzieć wygodnie z paluchem na myszce/touchpadzie. Po początkowej fascynacji nowinką sprzedaż takiego sprzętu szybko spadnie, tym bardziej, że taki netbook (przez drogi wyświetlacz i wypasioną wersję systemu) będzie miał cenę porównywalną do pełnowymiarowego laptopa.

  7

 • Funai LH7-M32BB - ”Przemyślany i dopracowany” telewizor LCD

  Ocena komentarza: 0
  Jestem "szczęśliwym" posiadaczem "przemyślanego i dopracowanego" telewizora FUNAI z w miarę nowej serii, konkretnie model LT6-M19BB.

  Nie wiem kto projektował soft tego telewizora, ale zmiana kanału trwa wieki. Od naciśnięcia przycisku na pilocie musi minąć dobrych kilka sekund, zanim TV łaskawie zmieni kanał. Algorytmy skalowania obrazu to totalna porażka. Po podłączeniu sygnału HD przez wejście telewizor HDMI mocno obcina obraz. Na tyle mocno, że potrafi zniknąć logo stacji z narożnika. Trochę panowie przesadzili z tym pan&scan. Ale dobra, skoro nie nadaje się do użytku jako telewizor, to może choć da się podłączyć toto do komputera i pograć?

  Niestety, nie da się. Po podłączeniu kompa przez wejście PC okazuje się, że nie można na PC ustawić natywnej rozdzielczości ekranu, bo telewizor radośnie wyświetla błąd oprogramowania. Maksymalnie można dać 1366x768, co daje efekt w postaci obrazu w "kopertce" na środku z czarnymi pasami dookoła (wygląda kiepściuchno). Można jednak skorzystać z softu telewizora i przeskalować to na cały ekran (wygląda jeszcze gorzej, obraz jest tak rozmyty, że oczy wypływają). Próbowałem reklamować mój nieszczęsny zakup, ale odrzucono moją reklamację, bo zdaniem producenta tak jest dobrze i klient powinien być szczęśliwy. Porażka.

  Podsumowując, zdecydowanie ODRADZAM wszystkim kupowanie wyrobów telewizoropodobnych firmy FUNAI.

  3

 • Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena (PC) a zabezpieczenia DRM

  Ocena komentarza: 0
  Naiwni jesteście. Zabezpieczenie DRM polegające na ograniczeniu liczby instalacji nie służy do walki z piratami (ci mają się dobrze, grając w "zabezpieczone" gry z mniejszymi problemami niż naiwni którzy za nie zapłacili). Głównym celem dystrybutorów jest uderzenie w rynek "second hand". Handel używkami ma umrzeć i skończyć z zabieraniem pieniędzy dystrybutorowi gry. W końcu to grube przegięcie, żeby gracz sprzedawał legalnie kupioną grę jak już ją przejdzie, prawda?

  Jako gracze możemy walczyć z tym na różne sposoby, ale najskuteczniejsza jest walka z użyciem własnego portfela. Zwyczajnie nie kupować gier o których wiemy, że mają drastyczny DRM, a w szczególności ograniczenia liczby instalacji. Jest mnóstwo fajnych tytułów wkoło, nie musimy być idiotami dającymi naciągnąć się na każdą sponsorowaną przez wydawcę recenzję gry z cyklu "musisz mieć". Można także poczekać na tanią reedycję za 1,5 roku - najprawdopodobniej będzie bez zabezpieczeń, byle by tylko ktoś raczył wziąć ją z półki. Jeśli wydawca dostanie po kieszeni, a gra leży w rankingach sprzedaży niziutko to szybko mu przejdzie przesadne zabezpieczanie.

  Osobiście bardzo cieszę się z tego, że serwisy internetowe informują o tym co ma przegięty DRM. Tych gier nie kupuję.

  36