Avatar użytkownika

digitmaster

data dołączenia:

Moje komentarze (1718)

    • Avatar użytkownika digitmaster
      digitmaster
      @danieloslaw1 nie rozumiesz i raczej nie zrozumiesz tego dla kogo jest ten dodatek. Po pierwsze osoby grające na tyle dużo w MFS że zainteresują się dodatkiem, wydały na sam sprzęt do tej gry więcej niż mógłbyś pomyśleć. Bieda kontrolery typu wolant, pedały, przepustnica to wydatek 3000 zł, więc cena DLC niknie w kosztach. Po drugie jak byś doczytał, to zysk jest przekazywany na ukraińską firmę, więc jest to jakaś forma pomocy. Po trzecie, może ty lubisz pracować za darmo, ale każda firma chciałaby aby produkt zarobił chociaż na koszty. W takim przypadku najpierw dobrze byłoby wydać na licencję, żeby uniknąć np. pozwu o naruszenie praw autorskich. A jak to się ma do pierwszego zdania? Ano to, że dla ludzi z takim hobby największą wartością jest to że jest Antonov oraz to, że masz możliwość wiernego odzwierciedlenia zarówno wnętrza kokpitu jak i warunków lotu. Bez licencji nie byłoby tego.
      0
      • Avatar użytkownika digitmaster
        digitmaster
        ten "test" ma bardzo dużo błędów i widać że był wspomagany przez marketingowców. Wymienię kilka.
        Crema to nic innego jak overextraction połączony z CO2 który daje powyżej 8% DTS w swojej objętości. Z jednej strony crema jest potrzebna, ponieważ zachowuje smak i aromat espresso, ale z drugiej przed wypiciem należałoby ją zdjąć łyżeczką, ponieważ co do zasady crema psuje smak kawy i jej balans właśnie przez zbyt wysoki DTS. Odnośnie samej cremy to ważny jest też fakt czy kawa jest blendem czy nie. Robusta często dodawana do klasycznych espresso blend daje o wiele więcej cremy niż 100% arabica.
        W teście zabrakło informacji jaką kawę i na jakich nastawach młynka parzyliście. Region, stopień wypalenia, czas od wypalenia czy stopień zmielenia ma fundamentalny wpływ na jakość naparu. Każdy z tych ekspresów mieli inaczej, więc żeby zrobić rzetelny test trzeba by ustawić młynki na ten sam poziom mielenia. Samo espresso to też standard który ma swoje widełki między 200 a 300 mikronów. Rożnica 50 mikronów daje ogromną i wyczuwalną różnicę w smaku i aromacie kawy. Zwłaszcza jak testuje się to samo, dobrej jakości ziarno.
        Odnośnie samego systemu podawania mleka to najlepszym rozwiązaniem jest system zewnętrzny zasilany tylko parą z ekspresu. Dzięki temu możemy zadbać o higienę i porządnie umyć pojemnik wraz z hydrauliką po każdym użyciu. Niezłą opcją jest też system hygiene steam w Saeco bo rzeczywiście rury są płukane i higienizacja gorącą parą odbywa się przy każdym wyłączeniu maszyny.

        "Zachwyca też bogate menu z 24 przepisami na różne napoje kawowe."
        Z których będziesz używać 3-4. Reszta to czysty marketing albo opcje ze zmienionymi proporcjami kawy i mleka.
        0
        • Avatar użytkownika digitmaster
          digitmaster
          "Prokuratura kupiła Hermesa. Niektórzy nazywają go bardziej zaawansowanym Pegasusem "

          I błędnie. Hermes jest oprogramowaniem typu OSINT, podobnym do np. Maltego, które można sobie uruchomić za darmo, tyle że z bogatszymi opcjami. To co załatwia 5-10 darmowych frameworków, Hermes dostarcza w jednej paczce.
          Poza tym jest to zupełnie inna klasa softu. Hermesa może kupić każdy i używać każdy. Bazuje on na informacjach dostępnych publicznie, podczas gdy Pegasus do legalnego użycia wymaga zgody sądu określającej dokładny zakres prowadzonych działań oraz organ nadzorujący.
          0
          • Avatar użytkownika digitmaster
            digitmaster
            Słaba ta opłacalność. Chińczycy od ponad roku wyciągają złoto ze wszystkiego co się da za pomocą grafenu. Gram grafenu kosztuje ok. 0,2$ i potrafi on wyciągnąć 2 gramy złota, czyli na dzisiaj ~135 $. A to, że jest to proces dość szkodliwy dla zdrowia? Tym Chińczycy się nie przejmują. Najbardziej opłacalne wagowo są procesory. Ze 100 sztuk można odzyskać 1 gram.
            0
            • Avatar użytkownika digitmaster
              digitmaster
              @Secvent dlatego pieniędzy nie trzyma się w banku. Można, a nawet trzeba mieć tam trochę siana na bieżące wydatki bo dzięki temu łatwiej się żyje, ale pieniądz niewydany się inwestuje. Jak leży w banku na koncie czy lokacie to tylko traci na wartości, a powinien wypracowywać minimum zysk ponad inflację. Trzymanie gotówki też jest słabe, ponieważ niewiele się ona różni od cyferek na koncie.
              0
              • Avatar użytkownika digitmaster
                digitmaster
                @Marek1981 dlatego masz coś takiego jak wspomniana dywersyfikacja. Poza tym pieniędzy nie trzyma się w banku, ponieważ tam jedynie tracą na wartości. W banku na ROR czy lokatach można sobie trzymać poduszkę bezpieczeństwa czy też drobne na bieżące wydatki żeby były szybko dostępne. Pieniądze się inwestuje w instrumenty finansowe do których zawsze mamy dostęp na określonych warunkach i wypracowują zysk ponad inflację. Oczywiście, nie zabezpieczy nas to przed ich utratą w przypadku naprawdę grubego krachu, wojny globalnej, upadku największych gospodarek, ale to jest kwestia związanego z szacowaniem ryzyka. Jak wojna amerykańsko-ruska zrobi z naszego kraju nuklearny poligon to żadna instytucja finansowa nie będzie nam potrzebna.
                0
                • Avatar użytkownika digitmaster
                  digitmaster
                  @Wujek Ze standard PCI-DSS sprawia, że płatności kartą oraz przez NFC są bezpieczne o ile użytkownik zachowuje odpowiednią higienę cyfrową. Jeśli masz telefon zabezpieczony biometrią i poprawnie skonfigurowaną apkę banku czy google/apple pay to nic ci nie grozi. A ewentualne transakcje które nie zostały autoryzowane (bo tak też może się zdarzyć) przez posiadacza karty chroni procedura chargeback. To też jest element zabezpieczenia transakcji bezgotówkowych.
                  0
                  • Avatar użytkownika digitmaster
                    digitmaster
                    @Wojciech Spychała nie. Normalnie działa przy wykorzystaniu narzędzi używających AI
                    0
                    • Avatar użytkownika digitmaster
                      digitmaster
                      "na czas pisania recenzji nie ma żadnego pożytku z rdzeni NPU."

                      Pan Autor chyba nie wie, ale Adobe Photoshop czy Luminar Neo aktywnie korzystają z takich rdzeni. Tego typu soft dostaje potężnego kopa na procesorach posiadających NPU.
                      0
                      • Avatar użytkownika digitmaster
                        digitmaster
                        @Elektromonter 16:10 jest obecnie najlepszą proporcją. Co do odświeżania, to bierz pod uwagę że jest to laptop, więc masz problem z energooszczędnością. Szybsze odświeżanie sprawia, że bateria starczy na krócej.
                        PCIe 5.0 niesie za sobą dwa problemy. Po pierwsze - wskaż rozwiązanie które wykorzysta wydajność PCIe 5.0 na równi z resztą zasobów tego komputera. Takich zastosowań brakuje, ponieważ wąskim gardłem będzie wydajność reszty platformy, a nie dysku. Po drugie - temperatura pracy. Dyski PCIe 5.0 dość mocno się grzeją. To wpływa zarówno na komfort pracy na takim lapku jak i ogólną temperaturę wewnątrz kompa. Musiałbyś zastosować zdecydowanie lepsze chłodzenie, a to zwiększy wagę. Może nie jakoś dużo, ale kłóciłoby się to z rynkowym umiejscowieniem tego sprzętu.
                        0
                        • Avatar użytkownika digitmaster
                          digitmaster
                          @Aquagen sprawdź rozwiązania od Orno ze wsparciem dla Supla. Są wersje na kilka faz z monitoringiem w czasie rzeczywistym oraz bardzo rozbudowanymi statystykami.
                          2
                          • Avatar użytkownika digitmaster
                            digitmaster
                            @Konstanty Młynarczyk nie zgodzę się. Uszczelnienie dające odporność na 10 atmosfer sprawa, że zegarek zarówno jest zaprojektowany na większe siły działające na całą konstrukcję jak i na elementy znajdujące się w środku. Żywotność baterii spada w niskich temperaturach, ale to też nie jest żaden problem aby zegarek wytrzymał dobę, zwłaszcza że producent deklaruje 10 dni działania przy intensywnym użytkowaniu. Nawet jeśli ten przymrozek przeciorałby baterie do sprawności rzędu 50% to mamy minimum tydzień funkcjonowania, ponieważ w takim ośrodku czujniki i inne funkcje nie mają co robić. Ewentualnie aktywny BT może podbierać trochę prądu.
                            Także nie demonizowałbym tego testu jako ekstremalny. Będąc jeszcze w starym roku w izerach na tygodniowym szlaku z kumplami mierzyliśmy się z temperaturami -20 i zegarki dawały radę.
                            0
                            • Avatar użytkownika digitmaster
                              digitmaster
                              "Odciąłem kawałek butelki PET, wypełniłem wodą, wrzuciłem Amazfita i wystawiłem za drzwi na noc… To, jak wyglądało następnego dnia wykuwanie zegarka z bryły lodu możecie zobaczyć na wideo, podobnie jak skutki zamrażania."

                              Podstawy fizyki Panie Autorze. Aby test przeprowadzić poprawnie, trzeba by zalać zegarek w szczelnej obudowie, która nie zwiększy swojej pierwotnej objętości w wyniku zamarzania wody. Zegarek zalany wodą w plastikowej pociętej butelce da efekt tylko taki, że woda zamarzając będzie rozszerzała się w kierunku dającym najmniejszy opór, więc na zegarek nie będzie działać żadna dodatkowa siła niż ciśnienie wywarte przez słup wody/lodu ponad nim, czyli tyle co nic.
                              Temperatura ośrodka jakim jest lód nie będzie też niższa niż temperatura otoczenia.
                              3
                              • Avatar użytkownika digitmaster
                                digitmaster
                                @K8v8M od tego masz opłaty stałe i zmienne przesyłowe na fakturze. Wszystko jest zawyżane, ponieważ producenci prądu to w Polsce monopoliści skupieni w SSP. Działają więc dokładnie tak jak monopoliści w innych gałęziach gospodarki. Wyprodukowanie litra spirytusu kosztuje 3 zł, z dystrybucją to 4-5 zł. Reszta to podatki.
                                @antytalent i dobrze. Państwo nie powinno dotować społeczeństwa, ponieważ redystrybucja dóbr kieruje nas do gospodarki centralnie sterowanej. Jak Państwo "daje" obywatelom, to znaczy że kasa idzie bokiem. Tak nas doili przez ostatnie 8 lat, że niby rząd daje ludziom. Rząd nic nie dał. ulga na prąd szła z naszych podatków. Jeśli rząd chce ulżyć obywatelom powinno zmniejszać opodatkowanie nośników energii oraz przez swój wpływ na SSP zmniejszać marże oraz zarobki.
                                1
                                • Avatar użytkownika digitmaster
                                  digitmaster
                                  @AntyRut13 nie do końca. Często cenę dowolnego produktu porównuje się bezpośrednio między krajami co jest sporym błędem. W przypadku prądu i kosztów jego lokalnego wytworzenia głównym czynnikiem jest wartość nabywcza pieniądza. Co za tym idzie nie możemy w sposób bezpośredni porównać ceny prądu w Danii czy Belgii do ceny w Polsce. Trzeba patrzeć przez pryzmat zarobków, kosztów życia czy ogólnej zamożności społeczeństwa. Porównywanie tego że w PL 1kWh kosztuje 0,25 euro, a w Danii ponad 0,6 euro mówi nam tylko tyle, że w Danii z polską wypłatą nie przeżylibyśmy zbyt długo.
                                  4
                                  • Avatar użytkownika digitmaster
                                    digitmaster
                                    "Nie musimy trudzić się z wyliczaniem i uzupełnianiem kwot. PIT za 2023 rok został uzupełniony automatycznie za pomocą danych zgłoszonych do Urzędu Skarbowego"

                                    Tak i dzięki temu w latach poprzednich usługa ta rozliczała zeznanie podatkowe na zero, podczas gdy wypełnienie ręczne z zachowaniem wszystkich kwot podlegających odliczeniu potrafiło dać naprawdę solidny zwrot podatku.
                                    Może dla osób pracujących na etacie jest to rozwiązanie dobre, ale dla przedsiębiorców czepiących dochody z różnych źródeł, skorzystanie z automatycznego rozliczenia PIT jest nierzadko zrzeczeniem się sporej kasy na rzecz państwa.
                                    0