Na topie

 • benchmark_user
 • dołączył do serwisu: 2012.08.28
 • wiek: nieznany

DonDiego

Artykuły i newsy Komentarze

Ostatnie komentarze użytkownika

Pokaż wybranego producenta

Pokaż w wybranej kategorii

 • Chmura nie jest pozbawiona wad, a te mogą ujawnić się w najmniej odpowiednim momencie

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-03 09:59

   Ale wiele osób potrzebuje. Noszenie ze sobą dysku/pendrivea/karty pamięci jest obciążone ryzykiem zgubienia tej rzeczy albo zostawienia jej w domu lub w pracy lub u znajomego.
   Są też ludzie, którzy potrzebują dostępu do dokumentów na różnych urządzeniach. Ktoś pracuje w domu na Windowsie, w pracy ma Maca a w międzyczasie chce pokazać coś komuś na androidzie na urządzeniu mobilnym. Poza tym chmura ma tą zaletę, że można korzystać z plików nawet jeżeli Twoje urządzenie uległo zniszczeniu lub zagubieniu.
   Osobiście korzystam z chmury jako tymczasowego magazynu na zdjęcia oraz mniej ważne dokumenty. Ważniejsze pliki zgrywam na dysk twardy przeznaczony tylko do archwiziacji.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  6

 • Qualcomm zapowiada: 5G w 2019 roku

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-03 09:44

   Chrzanisz o jakieś wydumanej depozycji...a miałeś kiedyś fizyke w szkole? Wiesz jak działa mikrofalówka, Wifi, telefon komórkowy albo nadajnik telefonii? Warto najpierw poczytać trochę o tym jak wygląda to od strony fizycznej,a dopiero potem pisać takie brednie. Jeżeli tego rodzaju promieniowanie miałoby negatywnie wpływać na ludzi, to społeczeństwo odczułoby to już dawno.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  17

 • Rozpakowanie Huawei Mate 10 Pro - sprawdzamy nowego flagowca

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-03 07:38

   Jak zawsze za krótki ;)

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  6

 • Dlaczego Polak ma chcieć kupić auto elektryczne?

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-10-31 10:33

   Nissan Leaf jest trochę tańszy. Poza tym jeżeli nie będzie akcyzy to nowy samochód wcale nie będzie aż taki drogi.
   Ponadto to kwestia czasu. Jeżeli pojawi się popyta na auta elektryczne (tzn. wtedy kiedy zaczną one funkcjonalnością zbliżać się do spalinowych), to pojawi się podaż. Spokojnie, producenci samochodów też chcą zarobić. Prawda jest taka, że samochody elektryczne to po prostu konieczność dziejowa. Im szybciej doprowadzimy do ich unowocześnienia tym lepiej dla wszystkich. Spalinowe śmierdziuchy były dobre jak nie było innej technologii. Samochody elektryczne są po prostu lepsze.
   Ceny paliw potrafią mocno wzrastać w wyniku wojen, krachów na giełdzie itp. Ceny energii są dość stabilne. Poza tym łatwiej jest wyprodukować 1 kW energii elektrycznej niż dostarczyć np. do Mrągowa 1000l paliwa. Przesył prądu jest tańszy niż przewóz paliwa. Owszem samochodem spalinowym możemy pojechać 200km od najbliższej stacji i w razie czego przywieść paliwo w karnistrze, ale nie zapominajmy, że postęp technologiczny jest stały i coraz szybszy. Być może doczekamy się niedługo baterii o dużo większej pojemności lub wydajniejszych silników.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  24

 • Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-10-31 08:21

   Przepraszam Cię Smuga, ale właśnie podałeś definicję handlu. Nikt nie sprzedaje śniegu na Grenladnii albo piasku na Saharze. Ktoś chce kupić iPhona X. Ja mam iPhona X. Sprawdzam po ile sprzedają iPhona X serwisy aukcyjne....powiedzmy 5999zł. Widzę, że Ktoś jest strasznie napalony, żeby kupić ode mnie w tej chwili. Myślę sobie, że może zapłaci trochę więcej niż 5999zł więc daję mu cenę 6099zł. Ktoś kupuje bo stwierdza, że 100zł różnica to żadna różnica. Jakiś inny handlarz widzi jak sprzedaje za 6099zł i sam podnosi cenę do 6199zł i od niego także kupuje jakiś inny Ktoś...w ten sposób działa rynek. Nie ma to nic wspólnego z cwaniactwem.
   Jak Apple chce uniknąć takich sytuacji, to niech sprzedaje swoje produkty wyłącznie przez iStore...tyle, że i tak na rynku wtórnym telefony będą później odsprzedawane drożej.

   Śmieszy mnie, że w Polsce po tylu latach od upadku komunizmy ludzie nadal nie rozumieją czym jest wolny rynek... co więcej komunizm w pewnym stopniu sam przyczynił się do wytworzenia wolnego rynku tyle, że w drugim obiegu. Ludzie potrzebowali pewnych produktów, które mieli inni ludzie. Im towar był rzadszy, tym był droższy.

   Tak działa ekonomia od zawsze, odkąd człowiek wymyślił, że może się wymienić z drugim człowiekiem na coś czego potrzebuje. Nazywanie kogoś cwaniakiem tylko dlatego, że sprzedaje jakiś produkt po cenie za którą ktoś inny jest w stanie go kupić to po prostu chamstwo. Cwaniakiem jest ktoś kto wykupuje chleb, z całej okolicy dotkniętej powodzią, by później sprzedawać go po 10zł potrzebującym. Cwaniactwem jest wykupienie lekarstw z okolicznych aptek i sprzedawanie ich wyłącznie w swojej , po dużo wyższej cenie. Sprzedawania bardzo drogiej i nikomu niepotrzebnej zabawki jeszcze drożej jest po prostu zarabianiem na ludzkiej naiwności i głupocie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  67

 • Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-10-31 07:54

   Ktoś kto nazywa tych sprzedających Januszami biznesu jest po prostu Januszem umysłu. Serio. Jeżeli ktoś zwietrzył zarobek w tym żeby wykorzystać naiwność i głupotę fanów zgniłego jabłka i w dodatku mu się to udało, to tylko pogratulować sprytu, a nie wysywać od Januszy.
   Gdyby nie całe rzesze kretynów, którzy płacą takie ceny za sprzęt Apple, to nie byłoby sprzedających. Jak jest popyt to zawsze znajdzie się podaż, a cena jest po prostu wypadkową tych dwóch wielkości. Jak ludzie są w stanie dać 8000zł za telefon, to dlaczego po tyle nie sprzedać? Jednym z podastawowych praw ekonomii jest to, że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić.
   Bardzo fajnie obrazuje to sprawa z Piwem Imperium Prunum. PIerwsza warka zyskała bardzo wielu sympatyków więc zrobiono drugą. Browar Kormoran wypuścił ją z magazunu w cenie 20zł za butelkę. W sklepach można było kupić je po 25zł za butelkę....przez jeden dzień. Potem nagle ceny zaczęły szybować w górę. Spekulanci zwietrzyli na tym interes (bo to bardzo dobre piwo) i wykupywali całe kartony. Dodatkowo sieć Makro (gdzie trafiła największa część piwa) także stwierdziła, że zrobi na tym interes. Sprzedawali po 40zł za butelkę. I tym oto sposobem popyt pociągnął wzrost cen. z 25zł na początku cena doszła nawet do 200zł na allegro. Jak widać na tym przykładzie wzrost ceny o 800% wcale nie jest kwestią Januszostwa tylko kretynizmy kupujących.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  67

 • Homtom S8 - Galaxy S8 dla oszczędnych? - recenzja

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-10-04 09:25

   Z tym, że Dacia ma jednak większe prawdopodobieństwo zepsucia się po drodze. Ponadto zawiezie Cię w to samo miejsce, ale dużo później, a w dodatku w mniej komfortowych warunkach.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Jaki laptop do 3000 zł? TOP 10

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-25 09:12

   Laska z pierwszego zdjęcia wygląda jak gwiazdka porno, która ma za chwilę dostać orgazmu od otworzenia laptopa.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  3

 • Core i9-7980XE - znamy wyniki wydajności najdroższego procesora Intela

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-21 07:54

   A ja nie mogę sobie pozwolić na taki sprzęt więc powiem, że jest beznadziejny i w ogóle to AMD jest lepsze i fajniejsze. Intel to kupa. Te wydajności sobie niech wsadzą w... Do Minecrafta i CSa wystarczy mi AMD. Po co przepłacać za 18 rdzeni, skoro na czterech te gry też chodzom.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  40

 • Właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+ będą mogli zablokować przycisk Bixby

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 7     Opublikowano: 2017-09-18 14:37

   Tylko dlaczego nie dali możliwości ustatwienia sobie pod tym przycieskiem jakiejś pożytecznej funkcji? Np. migawki aparatu albo play/pause w przypadku włączonego odtwarzacza lub YT?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  7

 • CS:GO nie zawita na olimpiadę?

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: -3     Opublikowano: 2017-09-07 09:05

   To już jest paranoja. Olimpiada ma na celu promowanie kultury fizycznej, a nie siedzenia przed kompem czy konsolą. Nie widzę żadnych korzyści płynących z e sportu. Promowanie tego jest po prostu wypaczeniem idei Igrzysk.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  22

 • ZenFone Live - lekki i poręczny, ale...

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-06-06 10:38

   Za 700zł jest Meizu M3 Note...bateria 4000mah, dobry wyświetlacz, chodzi całkiem płynnie. Wygodny i metalowy.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  2

 • Mandat za korzystanie z telefonu na pasach - co o tym myślicie?

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-05-09 14:53

   Żadnego karania za chodzenie z komórką. Co więcej. Żadnego karania nawet za przechodzenie na czerwonym świetle. Ale za to pełna odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku. Ludzi trzeba uświadamiać, a nie karać i zakazywać wszystkiego.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • iPhone 8 dostanie procesor Apple A11 Fusion, wkrótce rusza jego produkcja

  1. DonDiego
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-03-28 13:08

   Cóż. Jak czekam na to kiedy Samsung w końcu wymyśli jak zrobić dobry autorski system operacyjny. Potęga iPhonów polega na tym, że są świetnie zoptymalizowane i po prostu działają. Gdyby Samsung odważył się zaproponować coś swojego, skrojonego pod swoje flagowce (bo na pewno nie pod wszystkie swoje telefony), to może byłby sukces. Moim zdaniem filozofia Appla jest bardzo słuszna. Stworzyć system pod konkretne urządzenie i zaimplementować w nim potrzebne funkcje. Dla większości użytkowników to wystarczające rozwiązanie. Niestety cena telefonu jabłka powala więc ludzie z braku laku wycierają samsungi, Huaweie i LG na androidzie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  7