Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: Staruszek
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: AMD Athlon XP Mobile | 3200
 • Karta graficzna: nVidia GeForce 7 7900 GS
 • Płyta główna: chipset VIA KT600
 • Pamięć RAM: DDR 400 2 GB
 • Dysk twardy: WD
 • Dodatkowe informacje: Gdzie dokonano zakupu: arest www.arest.pl Co planuję zmienić: Wszystko Do czego używam zestawu: Programowanie, internet, praca Jakich aplikacji używam: Opera, TotalCommander, Keil uV4, Winamp, gg:)

Komentarze

 • Steel Diver: pierwsza gra free-to-play na Nintendo

  Ocena komentarza: 0
  God bless Silent Hunter

  4

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon - wszystko co wiemy o polskiej superprodukcji

  Ocena komentarza: 3
  W wiedzminie 2 rozbawil mnie tylko jeden takst. Pozdrowienia od Talara. Reszta nie dorastala do pięt czesci 1

  65

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon - najnowsze grafiki z gry

  Ocena komentarza: 1
  Żeby to tylko nie była taka katastrofa jak W2. Jedynka mimo gorszej grafiki była duzo lepsza grą od 2. Niespelnione obietnice tworcow o otwartym swiecie, dowolnym poruszaniu się, sensownym rozwoju postaci dobrym systemie walki itd mozna by wymieniac i wymieniac. Znim kupie kolejna czesc poczytam komentarze zeby znowu nie wywalic kasy w bloto. Chcial bym pograc supersprawnym wiedzminem a nie kulającym się przy kazdym przeciwniku rencista z balkonikiem ktory uniemozliwa mu skakanie.

  43

 • CeBIT 2013: polski procesor DQ80251 zostanie zaprezentowany podczas otwarcia targów

  Ocena komentarza: 4
  Myślę, że te 66 razy wydajniejszy to w porównaniu z pierwszym 8051 z 1980 roku.

  50

 • AMD APU Kabini: nieoficjalna specyfikacja i daty premier 5 pierwszych układów z serii X i E

  Ocena komentarza: 11
  Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie fatalne w skutkach byłoby wycofanie się AMD z rynku CPU. Intel by tak wywindował ceny że włosy na d##ie stają dęba.
  Od pewnego czasu AMD jest w tyle i zauważcie, że rynek procesorów zatrzymał się praktycznie w miejscu w porównaniu do czasów Athlona XP. Zupełnie nie rozumiem polityki AMD. W głowie się nie mieści jak można dać na jeden moduł (dwa rdzenie) jeden interpreter rozkazów. Następna generacja ma już mieć standardowo 1 do 1.

  60

 • ASUS P8Z77-I Deluxe: niewielka i funkcjonalna płyta główna dla Ivy Bridge

  Ocena komentarza: 2
  Przy włożonej karcie graficznej nie ma możliwości otwarcia gniazda ramu i wyciągnięcia kości.

  22

 • ICube UPU: procesory heterogeniczne - rewolucja czy ewolucja?

  Ocena komentarza: 3
  "w którym nawet plik rejestru jest wspólny dla procesora głównego i rdzenia graficznego" jak coś jest wspólne to często występuje problem rodzaju sekcji krytycznej w której może przebywać tylko jeden wątek więc się zastanawiam czy to jest aż tak dobre rozwiązanie.

  50

 • Konkurs: Narysuj sieć i wygraj router - czekamy na Wasze prace

  Ocena komentarza: 2
  Szkoda czasu na te konkursy.

  33

 • VIA EPIA-P900: miniaturowa płyta z 2-rdzeniowym CPU

  Ocena komentarza: 0
  Troche przypomina mi PC104 które programuje, tylko ten jest jakieś 20 razy wydajniejszy:)

  11

 • Podkręcony AMD Bulldozer może uszkodzić zasilacz

  Ocena komentarza: 2
  Wiedzący, Irrlicht: macie rację Panowie, zwracam honor. Rozważyłem problem właśnie pod kątem farelki i chyba do końca się nie obudziłem pisząc takie bzdury. O ile mi wiadomo to sekcja zasilania to głównie przetwornica DC-DC, więc jak spadnie nam napięcie na płycie (bo nagle powstanie opór na wtyczce przez zaśniedziałe, tłuste lub luźne styki) Zmieni się częstotliwość kluczowania, zatem zwiększy się prąd na stykach wtyczki i wydzielonego ciepła będzie więcej. Jeśli się mylę to prosze o poprawkę:)

  62

 • Podkręcony AMD Bulldozer może uszkodzić zasilacz

  Ocena komentarza: 2
  Im większa rezystancja tym mniejszy prąd panie wiedzący: R=U/I ...

  62

 • AMD: wiemy jakie procesory Llano pojawią się w 2011 roku

  Ocena komentarza: 0
  Seria E czyżby była skierowana w stronę systemów embedded stąd ta literka?

  34

 • AMD Llano A8-3800: nieoficjalne wyniki wydajności

  Ocena komentarza: 0
  I kolejny sukces AMD: produktu jeszcze nie ma, a każdy o nim mówi:) Spece od marketingu mogą być z siebie dumni:)

  55

 • E3: AMD oficjalnie prezentuje procesory Bulldozer

  Ocena komentarza: 0
  Sorry że piszę posta pod postem, ale popełniłem błąd i zdanie jest niejednoznaczne, poprawka:
  A mieli kiedyś szansę, za czasów Athlonów XP, gdy co drugi komp miał w sobie procesor AMD, ale niestety tej szansy nie wykorzystali.

  84

 • E3: AMD oficjalnie prezentuje procesory Bulldozer

  Ocena komentarza: 0
  Oficjalna prezentacja pudełek:D Kupię w ciemno x8 i będę miał rewelacyjne pudełko na herbatę, na oko to 150 torebek się zmieści:D Coś AMD się kompromituje:( Pół roku po prezentacji Intel'a SB wprowadzają procesor będący jego odpowniednikiem.
  Intel odpowie Ivy Brdge i tyle będzie z buldożerów. AMD jest jeden proces technologiczny w plecy. A mieli kiedyś szanse za czasów Athlonów XP gdy do 2 komp miał AMD w sobie ale jej niestety nie wykorzystali.

  84

 • Foxconn: niedroga płyta z Virtu GPU

  Ocena komentarza: 0
  Bo to Gigabyte a mówimy o Foxconnie. Filmik dałem jako przykład ile osób pracuje przy produkcji płyty, bo twierdziłeś, że same maszyny.

  15

 • Foxconn: niedroga płyta z Virtu GPU

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo fajny filmik z fabryki Gigabyte'a, zobacz ile ludzi bierze udział przy produkcji każdej sztuki płyty. http://www.youtube.com/watch?v=Va3Bfjn4inA

  15

 • Foxconn: niedroga płyta z Virtu GPU

  Ocena komentarza: 0
  W życiu nie kupię płyty wyprodukowanej w obozie pracy:/

  15

 • ASUS: wytrzymała płyta główna dla stacji roboczych

  Ocena komentarza: 0
  Obliczenia na CPU gwarantują lepsze wyniki ponieważ ma on stabilniejsze zasilanie. W Matlabie widziałm przykłady błędów wygenerowanych przez CUDA. Jeśli GPU przekłamie kolor pixela na monitorze w czasie grania w jakąś grę to nie zauważysz go. W przypadku obliczeń (Matlab) to w/w obliczenia są już do bani. Zwłaszcza gdy używasz tych danych w kolejnych równaniach etc. Trzeba mieć naprawdę dobrą platformę aby CUDA rozwineły skrzydła.

  28

 • ASRock: płyty z Atomem i pamięciami DDR3

  Ocena komentarza: 0
  Bardzo przydatne porty w praktyce inżynierskiej. Spróbuj zaprogramować sterownik PLC po USB. W przemyśle ani rusz bez RS232/485.

  12

 • Internet Security 2011 - sprawdzamy 10 pakietów, w tym Kaspersky i Norton

  Ocena komentarza: 0
  Piszecie 'mam to to i to i póki co zero problemów'. Porównajmy komputer dzisiejszy do magazynu: niech to będzie magazyn wielkości 2000m2 trzymamy w nim gwoździe, sruby, szpilki (odpowiedzniki poszczególnych plików: mniejsze, większ) skąd macie pewność, że ktoś Wam nie ukradł kilku szpilek? Możecie nigdy tego nie zauważyć.
  Ciekawe dlaczego test http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php mówi zupełnie co innego na temat firewalli tu testowanych. Trochę jak by testować samochody na zasadzie który ruszy to jest dobry, ma siedzenia jest jeszce lepszy itp. Panda to już wogóle tandeta niesłychana. Nie przechodzi testu poziomu 1 dla np autorun1 (sprawdzenie czy wykryty i usunięty zostanie dopisek do rejestru uruchamiający cykilcznie złośliwe oprogramowanie). Osobiście używam Comodo firewall'a i każdy program który kompiluje zostaje przyłapany na dostępie do pamięci operacyjnej i zostaje o tym poinformowany w nortonie tego nie miałem czyli brama otwarta do spustoszenia systemu.

  95

 • Molibdenit - nowa nadzieja elektroniki lepsza od grafenu

  Ocena komentarza: 0
  Półprzewodników jest cała masa. Dlaczego by nie zastosować arsenku galu (GaAs) do produkcji procesorów? Przerwa energetyczna przyzwoita 1,42 eV, znany i stosowany w elektronice od dobrych kilku lat.

  52

 • AMD: wielkie plany na 2012 rok

  Ocena komentarza: 0
  Bzdura co piszesz o nm. Miniaturyzacja procesu technologicznego to dążenie do zmniejszenia szerokości bramki tranzystora, czyli najmniejszego elementu w strukturze krzemowej. Mniejszy tranzystor potrzebuje mniej energii na przełączenie się, traci mniej energii, gdy jest wyłączony, i wydziela mniej ciepła. Przede wszystkim jednak mniejszych tranzystorów na krzemowym waflu zmieści się więcej. Są zejścia o half-node i full-node a nie o ile im się podoba.

  41

 • Superkomputer z chińskich procesorów

  Ocena komentarza: 0
  Niestety kiedyś zaprzepaszczono szanse rozwoju elektroniki w Polsce. Chodzi mi konkretnie o CEMI. Jednemu z Naszych inżynierów udało się wymyślić i zaprojektować tranzystor wielo emiterowy, był to znaczny przełom w ówczesnej elektronice, niestety nie posiadaliśmy możliwości technologicznych jego wykonania z powodu okrojonego budżetu. Potem się to jednak udało ale było już za późno aby ten patent sprzedać. CEMI przygotowane było do wdrożenia produkcji pamięci do komputerów PC. Jednak w 1994 wszystko się skończyło - zakład państwowy po 24 latach działania zlikwidowano. Należy się ciszyć, że w Polsce ktoś chce rozwijać przemysł elektroniczny.

  35

 • Niewykorzystana moc w praktyce - recenzja zasilacza OCZ Z1000M

  Ocena komentarza: 0
  Jako to mój pierwszy komentarz witam wszystkich bardzo serdecznie:)
  „Od razu widać, że na linii 12 V w spoczynku podbicie do 12,38V. Mieści się to w normie ATX, lecz taka rozbieżność jest zauważalna{..}Przy obciążeniu wartość ta maleje o średnio 0,04 V co jest dość niską amplitudą.”
  „Do pomiaru napięć użyłem{..}UNI-T UT60D o dokładności ±0,5% do dwóch cyfr po przecinku zatem jeśli na wyświetlaczu pokazana będzie wartość 12,00V to może oznaczać, że napięcie mierzonego prądu może mieć wartość między 11,94 V a 12,06”
  Czyli naprawdę pisząc o zauważalnej rozbieżności tak naprawdę nie masz pewności, że ona występuje, ponieważ multimetr który posiadasz ma za małą dokładność.
  Należy pamiętać, że zasilacze ATX są to zasilacze impulsowe. Aby sprawdzić ich stabilność należy mieć przede wszystkim oscyloskop, na którym będzie widać tętnienia napięcia. Multimetr może pokazywać 5 V. Ponieważ dokonuje pomiaru co jakiś czas (kilka razy na sekundę).Twoje badania miały by większy sens gdybyś wiedział, że obciążasz zasilacz w stopniu minimalnym, 50%, 75%, 90%, wtedy można by wyciągać pewne wnioski na temat napięcia wyjściowego. Jeśli zasilacz się mieści w „widełkach” ATX to jest dobry - po to stworzono wartości graniczne. Pamiętać należy, że stabilizacją napięcia do CPU zajmuje się też płyta główna: to właśnie ona kontroluje aby to napięcie wynosiło 1.65 V czy ile sobie ustawimy.
  Kilka rozbieżności merytorycznych ogólnie bardzo przejrzyście złożony i napisany artykuł. Zasłużony +

  17