Komentarze

 • Zmiany na benchmark.pl - nowa, świeża strona główna

  Ocena komentarza: 0
  Świetnie! Więc czekam na tę funkcjonalność :)
  Dobrze, że Benchmark się rozwija. Oby tak dalej!

  66

 • Zmiany na benchmark.pl - nowa, świeża strona główna

  Ocena komentarza: 0
  Jest bardzo dobrze! Nowy wygląd zdecydowanie przypadł mi do gustu.

  Mam tylko jedno zastrzeżenie. W starym wyglądzie gdy kliknąłem na linka do newsa, odznaczał się on jako przeczytany (szary tekst) więc wiedziałem które newsy czytałem, a które nie. Niestety wraz z nowym wyglądem tekst nie zmienia koloru, więc za każdym razem muszę czytać newsy po nagłówkach aby stwierdzić czy jest coś nowego (wzrokowo było dużo szybciej). Jakaś sugestia aby linki odznaczały się jako odwiedzone w newsach? Używam najnowszego Firefoxa.

  66

 • RIM i hybrydowe ekrany dotykowe

  Ocena komentarza: 0
  Eee sorry :) Doczytałem newsa do końca. Oczywiście jest wszystko dobrze :) Tak to jest jak się pierwsze czyta komentarze hehe.

  6

 • RIM i hybrydowe ekrany dotykowe

  Ocena komentarza: 0
  Koledze zapewne chodzi o fakt, że do pisma odręcznego i użycia rysika nie potrzeba hybrydy od RIMa ;) Do tego celu dobrze spisują się ekrany resistive stosowane od lat w PDA z Windows Mobile. Natomiast ekrany pojemnościowe (capacitive) stosowane w nowych urządzeniach "pod palec" nie są tak precyzyjne, co więcej często producenci rezygnują z rysika (bo nie ma to sensu). Więc pisanie, że podwójny ekran hybrydowy RIM nadaje się zarówno pod pismo odręczne i na dodatek do użycia rysika, to trochę nie trafione stwierdzenie ;)

  Chodziło oczywiście, ze nowe ekrany są "finger-friendly", posiadają zalety dzisiejszych ekranów capacitive, a jednocześnie są na tyle precyzyjne, że można pisać na nich rysikiem (chociażby pismo odręczne) tak jak na ekranach resistive.

  Oby tylko RIM się postarał. Może z tego wyjść ciekawy ekranik :)

  6

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Wyłączyłeś Rendering MultiCore? Zaznaczyłem to na czerwono jako uwagę w recenzji. Na wielu forach ludzie piszą, że włączony multicore powoduje wiele problemów, najczęściej jednak wyłączanie gry. U mnie było tak samo. Po wyłączeniu wsparcia dla multicore - jak ręką odjął.

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Również tak uważam! Pisząc recenzję miałem na myśli porównanie do Windowsa CE, lub elementów WinCE i WM w systemach wbudowanych (czyli np. w fabrykach, w małych terminalach gdzie pracował Windows CE i był on nie do zajechania - był, bo musiał taki być). A później kiedy system ewoluował, stawał się bardziej uniwersalny i stosowany w różnych urządzeniach, co przekładało się jednak na spadek niezawodności. Na samym końcu mamy Windows Mobile 2003 a później 2003 SE, które to jednak potrafiły dostać zwisa. Nie obyło się bez resetu. A później, czyli WM5.0, 6.0, 6.1 i 6.5 było już tylko lepiej. Obecne 6.1 i 6.5 działają bardzo dobrze i po odpowiedniej konfiguracji i optymalizacji i oczywiście głowie tam gdzie trzeba, użytkując PDA trudno go zawiesić (na własne życzenie pewnie że można :)). Tak więc zgadzam się z Tobą w 100%! Dzisiejszy WM jest niezawodny i bardzo dobry. Ale porównując do jego przodków to jest bardzo uniwersalnym i jednak nie do końca niezawodnym systemem.

  22

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  To zależy. Jeśli grasz na obcym serwerze z obcymi ludźmi - to nie zawsze jest fajnie. Ale jeśli grasz ze znajomymi, dodatkowo wszyscy jesteście w miarę dobrzy, macie własny postawiony serwer, komunikujecie się przez mikrofon, a dodatkowo poziom rozgrywki ustawiony jest na max i przeprowadzacie spójne, zgrane akcje - to wtedy gra się naprawdę przyjemnie :)

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Takie rzeczy chciałem opisać w "update ROMu, czyli zaawansowana zmiana systemu, ściąganie blokad i zabezpieczeń" - czyli ściąganie SIMlocka, CIDlocka, wgrywanie HardSPLa, wgrywanie gotowych modyfikowanych ROMów czy nawet gotowanie własnych na podstawie kuchni już istniejących. Oczywiście zawarłbym w recenzji takie informacje jak "co i gdzie szukać", "na co zwracać uwagę", "czy w ogóle warto", "jakie istnieje ryzyko", "co z gwarancją". Tylko, że większość woli przeczytać następną mini-recenzję o aplikacjach.
  W tym tygodniu na pewno nic nie ruszę bo czas mnie goni w pracy. Piszcie w komentarzach o czym chcecie kolejną mini-recenzję, im więcej będzie głosów na dany temat, to o nim właśnie napiszę.

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Dzięki :)

  Będą dalsze... Nie wiem kiedy zacznę pisać, bo ostatnio mam mało czasu, ale postaram się pod koniec miesiąca. Na przełomie lipca/sierpnia (raczej pierwsze dni sierpnia) moja druga recka o WM powinna się ukazać, i prawdopodobnie będzie o aplikacjach.

  22

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Tak masz rację. Ściślej mówiąc gra działa na silniku "source" zaimplementowanym w Counter-Strike:Source oraz Half life 2.

  22

 • Goodbye Windows Mobile?

  Ocena komentarza: 0
  Windows Phone to nie zastępstwo dla Windows Mobile. Windows Mobile nadal będzie (w wersji 7). Natomiast Windows Phone to nazwa zwyczajowa dla urządzeń opartych na WM7. To tak jak kiedyś przyjęła się nazwa PDA lub Pocket, tak teraz MS chce przyzwyczaić użytkowników do Windows Phone. To taka zagrywka marketingowa, aby ludzie kojarzyli urządzenia bardziej jako telefon (chcą zrobić rewolucję jaką zrobił iPhone swego czasu), natomiast Windows Mobile to tak "utwardzona" marka że nie da się jej obalić w taki prosty sposób i nadal będzie widniała w zakładce "system" w "ustawieniach".

  18

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie tak jak napisałem: Nie wszystkim gra się będzie podobać. Nie każdy lubi takie klimaty. Mi się podoba i tyle. A to, ze wychodzi cz.2 i Valve zapomina o jedynce zupełnie mi nie przeszkadza (skąd wiesz że zapomina? Przecież jeszcze się to nie stało, ani nawet dwójka nie wyszła). Ale racją jest, że jeśli podobne gry wychodzą zbyt szybko, to mogą okazać się nie wypałem i zepsuć całą produkcję. Z drugiej strony tak jak w przypadku CS'a czy podobnych: Istnieje sztab ludzi którzy zawsze będą chcieli ruszyć temat do przodu, tym bardziej że jest to możliwe dzięki nowym mapom, modom itp. Wyjdzie "dwójka", pogram w demo i zobaczę czy warto kupić.

  Nuda? Przeczytaj raz jeszcze co napisałem w recenzji :) Oczywiście, że dla niektórych to tylko zwykle "tłuczenie" trupów - i nic więcej. Czyli NUDA. To przecież jasne. Wszystko zależy od tego, co kto lubi, co kto wymaga i jakie gry lubi. Mnie np. denerwują gry, w których trzeba powtarzać różnie misje w nieskończoność, planować ataki itd. itp. Dla mnie gra jest tylko rozrywką. Chcę się rozerwać i odpocząć po ciężkim dniu w pracy - zagadam kilku kumpli, włączamy L4D i gramy. I nie trzeba myśleć, planować, siedzieć nad grą godziny. Wystarczy pobiegać i postrzelać i tyle! Tak jak lubię :) Tylko że nie każdy przyjmuję rozrywkę w taki sam sposób. Życie byłoby zbyt nudne gdyby wszyscy byli podobni ;)

  Mini-recenzja jest moim (subiektywnym) zdaniem na temat gry. Nie każdy musi się z nim zgodzić.

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Nie, dzięki! Mam wszystko czego potrzebuję. Omnie widziałem na żywo, bawiłem się dosyć długo, miałem dobre porównanie z moim obecnym HTC Diamondem. Kolega ma właśnie Omnie tak więc spoko ;) Ale dzięki za chęci!

  Poza tym zdaje się, że o Omni już ktoś pisał prawda? Tak mi się właśnie obiło o oczy, nie pamiętam ale chyba czytałem mini-reckę o Omni na benchmarku.

  Porównanie? Wątpię. Porównanie Omnie w powyższej recenzji nie miałoby prawa bytu. Porównanie do czego? To tylko wstęp do Windows Mobile. Natomiast porównanie byłoby dobre gdybym pisał test Diamonda lub np. kilku najpopularniejszych pocketów. O tak! Jak będę pisał test HTC Diamonda to uwzględnię cechy Omni. Wszak dużo osób porównuje te dwa pockety pod wieloma względami i w gruncie rzeczy nie wszyscy wiedzą na co zwracać uwagę - co niejednokrotnie ma wielkie znaczenie, np. wsparcie (forum XDA) lub inne podobne atrakcje, które mogą przemawiać ZA lub PRZECIW któremuś z pocketów.

  Czy Omnia wygryza HTC? Wątpię! Omnia jest dobra jak na swoją klasę. Powiedziałbym nawet, że bardzo dobra. Dobra, bo ma świetny aparat, szybki procesor, stosunkowo długo trzyma na baterii, ma dużo wbudowanej pamięci (Internal Storage) a do tego kosztuje bardzo mało w porównaniu z innymi pocketami tej klasy. To naprawdę niezłe osiągnięcie Samsunga. Ale jednym modelem nie wygryzie HTC - to zbyt poważne stwierdzenie. Wszystkie pockety mają swoje plusy i minusy. W każdym razie opiszę Omnie przy okazji recenzji HTC Diamond :)

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Dzięki :)
  Będzie więcej. Zmotywowaliście mnie do pisania :D

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Dzięki za piąteczkę :)

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Nie pierwsza ;) Na starym benchmarku (old.benchmark.pl) napisałem 8 mini-recenzji. Szkoda tylko, że nie zostały one przeniesione. Ale chociaż nie wiem czy tak źle, bo wtedy byłem młody i inaczej mi się pisało recki :D Nie wszystkie były dobre.

  P.S. Czytelnikiem benchmarka jestem od chyba 98r. albo 99r. nie pamiętam dokładnie - w każdym razie dawno. Jeszcze jak siedziałem na modemie telefonicznym na PCI który wydawał z siebie piii pi pi piii podczas łączenia :D Można powiedzieć, że raczkowałem wtedy w świecie IT byłem młody i głupi, a mimo to jakimś cudem trawiłem na benchmarka i tak mi zostało ;) Na starym benchmarku pisałem recki to teraz też coś skrobnąłem, a co! :)

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  //dalsza część komentarza

  Miałem kilka telefonów z Symbianem i aktualnie mógłbym tylko przetestować WM vs Symbian s60v3 (czyli S60 trzeciej edycji). Niestety nie mam dostępu ani nie posiadam żadnej Nokii na nowym, "dotykowym" Symbianie, a wnosi on znaczące zmiany. Nie wiem też, czy porównanie miałoby sens i czy użytkownicy byliby zadowoleni (padłoby dużo słów krytyki - z resztą wcale się nie dziwię).

  Nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

  A Tobie polecam przetestowanie Windows Mobile Standard bo to dobre zastępstwo dla Nokii :) Np. HTC Rose (S740 z klawiatura qwerty) lub jakiegoś Asusa.
  Lub też od razu jakiegoś HTC np. Touch PRO - jeśli nie wypali zawsze możesz sprzedać. Popyt na tego typu urządzenia jest duży.

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Z Windowsem Mobile to jest dokładnie tak jak opisałem w recenzji. Trudno powiedzieć. Jedna osoba wymaga ideału jeśli chodzi o telefon, druga osoba chce mieć wszystko w jednym, a jeszcze inna jest skłonna pogodzić te dwie cechy i dodatkowo jest w stanie "podłubać" w sofcie i nie przerażają ją problemu. Wszystko zależy od użytkownika. Może Tobie Symbian lepiej leży i w 100% wystarcza, więc nie ma sensu myśleć o Windows Mobile, skoro już próbowałeś i WM nie spodobał Ci się. Trudno ocenić.

  Podsumowanie Symbiana i Windows Mobile raczej nie będzie. Myślę, że to co tutaj napisałem (w powyższej mini-recenzji) to wszystko, co można napisać na ten temat. Można ewentualnie zrobić test mobilnych przeglądarek internetowych czy programów do muzyki, ale w gruncie rzeczy mija się to z celem, bo wszystko działa na danym systemie więc jesteśmy uzależnieni od systemu. A jak działa system, to właśnie opisałem powyżej. Dla jednego będzie lepszy Symbian (i będzie go traktował jako telefon z dużymi możliwościami) a dla drugiego będzie lepszy Pocket (i będzie go traktował jak komputer z funkcją telefonu). A ci, co traktują pocketa jak telefon z dużymi możliwościami zazwyczaj są niezadowoleni. Trzeba zrozumieć ideę WM i chwilę na nim popracować. Jeśli pasuje - to OK, jeśli nie pasuje i tylko denerwuje - lepiej używać np. Symbiana.

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  J/W. Będzie o aplikacjach (na 90%) :) Tylko zastanawiam się nad wykonaniem. Czy podzielić aplikacje na takie jak: muzyka, film, przeglądarki internetowe, komunikatory, programy użytkowe, narzędziowe, office, nakładki na system itp. Czy może całkiem inaczej, tzn. wziąć tylko najlepsze aplikacje i najczęściej używane (niekoniecznie po kategoriach).

  22

 • Windows Mobile cz.1 - przegląd dla początkujących

  Ocena komentarza: 0
  Wydaje mi się, że następnym razem napiszę właśnie o aplikacjach. Tak więc będzie całość, hardware + software ;0

  22

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Tak, wiem, chciałem. Robiłem swój własny filmik nawet kombinowałem z trybem HD, ale momentami FPS skakał mi do 15 przy nagrywaniu. Różnie to wychodziło. A jeśli już film był dobry, to z kolei dźwięk nie był synchronizowany i nie wynikało to z kodeków, lecz z nagrania filmu (ponieważ momentami sprzęt nie wyrabiał, więc nagrywanie filmu automatycznie również nie wyrabiało, więc nie było dobrej synchronizacji dźwięku z obrazem).

  Poza tym od razu wysłałem do redakcji benchmark pytanie, czy mogę umieścić swój film z youtube z gameplaya z gry w recenzji. Chciałem się upewnić, że w żaden sposób nie ingeruje to z regulaminem itd. W końcu w grze bywają momenty kiedy krew ekran zalewa, a przecież do mini-recenzji zagląda każdy. Skoro na pudełko jest 18+ to myślę, że z gameplay'em trzeba ostrożnie.

  Tak, chciałem umieścić również jakiś trailer albo prezentację lub gameplay z youtuba (nie mój), ale raz że nie byłem pewny czy nie ingeruje to w regulamin, a dwa że na moje pytanie odnośnie filmów youtube i mini-recenzji redakcja benchmarka nie odpisała mi do dzisiaj (mija chyba już 4 dzień). Tak więc zrezygnowałem z filmu.

  22

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Dzięki! :)
  Co do jakości grafiki na różnych poziomach szczegółowości - rzeczywiście mogłem coś takiego zrobić, tym bardziej, że gra śmigała mi na totalnym maxie. Nie przyszło mi to na myśl. Na drugi raz na pewno będę pamiętał :)

  22

 • Left 4 Dead, czyli żywe trupy na ekranie

  Ocena komentarza: 0
  Niestety nie miałem u siebie trybu Survivor, a nie doszukałem się żadnych informacji, dlatego nie uwzględniłem tego trybu w opisie. Czym się różni od pozostałych? Co wnosi nowego?

  22

 • Wyniki VI edycji Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców - znamy już zwycięzcę!

  Ocena komentarza: 0
  ...Bo jak widać wielu użytkowników jest niezadowolonych //zabrakło mi komentarza :)

  87

 • Wyniki VI edycji Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców - znamy już zwycięzcę!

  Ocena komentarza: 0
  Czytając wasze komentarze muszę przyznać, że także myślę, że zwycięzca powinien być losowany, ALE losowany nie spośród wszystkich, a tylko spośród aktywnych użytkowników, np. takich którzy mają minimum 10 punktów (ale wszystkich, również z tymi które kiedyś wydali). Przy czym ich aktywność w serwisie i szanse wylosowania zwiększałyby się wraz ze wzrostem liczby punktów. Np. jeśli ktoś ma 10-100 pkt to szanse na wylosowanie ma 1, jeśli od 101-200 pkt to szansa jest równa 2, jeśli od 201-300 to 3 itd. W ten sposób najaktywniejsi użytkownicy będą mieli największe szanse, mniej aktywni będą mieli mniejsze. A ci, którzy nic nie robią dla serwisu (czyli nawet 10 punktów nie uzbierali) nie będą w ogóle brani pod uwagę. Czy tak trudno zrobić jedną zmienną "szansa_na_wylosowanie" w bazie i napisać kilka warunków ją liczących?

  Nie chodzi o to, że chcę być wylosowany - bo nawet 1 punktu nie mam. Myślę tylko, że to nie w porządku do innych użytkowników którzy faktycznie coś robią, a są pomijani lub wręcz wypychani przez innych, lepszych, zaawansowanych lub takich co mają znajomości. Przecież dotychczasowe wyniki to po prostu wybranie zwycięzcy, czyli na wybór miała wpływ nie tylko praca jaką użytkownicy włożyli w serwis, ale także jak bardzo potrafili się "przebić" i wygadać oraz zdobyć głosy innych.

  Uważam, że firespace760 zasługuje na ulepszenie w 100% i bardzo dobrze, że został wybrany.
  Twierdzę jednak, że w przyszłości system wyłaniania zwycięzcy powinien ulec zmianie.

  87

 • GBox - IONowy nettop od Emtec

  Ocena komentarza: 0
  No pewnie! Pomyłka :)

  7

 • NVIDIA ION 2 - jeszcze wyższa wydajność

  Ocena komentarza: 0
  ION to głównie nazwa marketingowa, bowiem kryje się pod nią GF9400M. ciekawy tylko jestem co ma pod maską ION2?

  26

 • Call of Juarez: Więzy Krwi - testy wydajności, wrażenia z gry, recenzja

  Ocena komentarza: 0
  A mnie przekonuje! Świetna gierka! Bardzo lubię klimaty "westernowe". Wiele razy wracałem do gry Desperados, bo po prostu miała to coś. Call of Juarez: Więzy Krwi zapowiada się równie ciekawie. Poza tym widok z pierwszej osoby - tak jak lubię ;) Nie omieszkam pograć :) Świetna recenzja!

  86

 • GBox - IONowy nettop od Emtec

  Ocena komentarza: 0
  Fajny! Tylko powinni tam wsadzić Atoma 330 i byłoby super.

  A tak ogólnie o netbookach to mi się wydaje, że mają bardzo wąską grupę odbiorców. Rynku nie zwojują. Niby są fajne, przydatne, małe i poręczne, ale nie są konfigurowalne jak normalny desktop, nie są na tyle wydajne jak porządny notebook, ani tak małe jak typowy netbook, no i trzeba jeszcze zewnętrzny monitor. Taki komputerek moim zdaniem ma tylko jedno przeznaczenie: Media Center! Atom 330, ION czyli GF9400M, dysk najlepiej 500GB, wyjście HDMI, bardzo małe zużycie prądu i koniecznie żeby dało się wmontować napęd DVD typu slim. Byłoby wspaniale.

  7

 • Wszystkie książki mają trafić do internetu

  Ocena komentarza: 0
  Czy będziemy mieć papierowe książki za 50-100 lat? Myślę, że zdecydowana większość w ogóle o książkach zapomni. Taka wirtualna biblioteka to przyszłość. Pewnie trzeba będzie płacić za dostęp do zbiorów różnych kategorii albo oglądać setki reklam (chciałem powiedzieć blokować setki reklam :]), ale prędzej czy później to nastąpi. Jeśli tylko autorzy serwisu będą zaparcie dążyć do celu, to za X lat wyrośnie nam taki gigant jak "książkowa wikipedia" czy "książkowy Amazon", a podobne serwisy tematyczne będą wyrastać jak grzyby po deszczu. Trzeba tylko poczekać, aż ebooki upowszechnią się wśród normalnych ludzi tak, jak są teraz popularne wśród nas, internautów, ludzi z branży IT czy biznesu.

  6

 • Wyniki VI edycji Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców - znamy już zwycięzcę!

  Ocena komentarza: 0
  Gratulacje firespace! :) Niezłą teraz będziesz miał rakietę! Kurcze Core i7 świetna sprawa :)

  87

 • Microsoft i ohydna reklama IE8

  Ocena komentarza: 0
  Jeśli tak, to MS upadł na głowę robiąc taką reklamę :D Niepojęte co potrafią wymyślić. Przecież w/w reklama zdecydowanie odrzuca, nie przyciąga.

  Widać próbowali uderzyć w tryb "porno" w Firefoxie 3.5, ale chyba coś nie wyszło ;)

  35

 • Przeprowadzka do Windows 7 - instalacja, porady, nowe funkcje systemu

  Ocena komentarza: 0
  Też tak myślałem, ale przecież Linuxowy Compiz dysponuje takim samym narzędziem jak Dashboard - i to od dawna. Więc zastanawiam się dlaczego MS nie zaimplementował podobnego pomysłu w 7-ce?

  82

 • Przeprowadzka do Windows 7 - instalacja, porady, nowe funkcje systemu

  Ocena komentarza: 0
  Tak, niestety tak. 7-ka w "bebechach" jest niestety wciąż taka sama jak Vista.
  To o czym piszesz jest idealnym rozwiązaniem, ale póki co jest niewykonalne w systemach z rodziny Windows. Porównanie do modularności Linuxa jest nie na miejscu. Można łatwo zauważyć, że wystarczą drobne zmiany w rejestrze albo nawet ręczne usunięcie niektórych plików bez ich odinstalowania (krótko mówiąc wywalenie na hama) i system już sypie błędami, a czasem w ogóle się nie uruchomi. I wcale nie muszą to być pliki systemowe, potrzebne do działania systemu. Tak więc jeśli pliki systemowe "Windows" miałoby być na C, Program Files na D, a Documents&Settings na E, to po formacie samego C myślę, że system w ogóle by nie wstał.
  Aby miało to sens, systemy z rodziny Windows muszą przejść mówiąc prosto REWOLUCJĘ w pełni tego słowa znaczeniu. Zauważmy, ze nawet teraz jeśli mamy zainstalowany średniej wielkości program na partycji D (innej niż systemowa), a zrobimy format C i postawimy identyczny system lecz od zera, to dany program, który mieliśmy na D jest bezużyteczny, mimo że większość plików nadal jest w folderze z tym programem. Dzieje się tak, ponieważ część plików niezbędnych dla programu jest w C:\Windows (głównie biblioteki w system32), inne są w C:\Documents&Settings. I nijak idzie to naprawić. Dlatego Windowsy są jakie są. I to o czym piszesz Buziak_a jest świetne, ale póki co możemy pomarzyć. Może doczekamy się czasów, w których Windows będzie tak modularny i konfigurowalny jak Unixy ;)

  82

 • Lenovo IdeaPad S12 za 4 tygodnie w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  W pełni się z Tobą zgadzam! Moja wypowiedź natomiast dotyczyła Lenovo S10 i S12 czyli Atom vs VIA.
  Jeśli miałbym wydać 500zł za netbooka noname, to kupiłbym takiego - mnie nie zadowoli, ale moja siostrę która sprawdza naszą-klasę i siedzi na GG jak najbardziej! I w takim właśnie przypadku nie ma sensu wydawać 1500zł za netbooka. A ten za 500zł z biedronki nawet jak się z czasem zepsuje, kupię drugiego - i tak wyjdzie taniej ;) Ale wiadomo, nie wszystkim to pasuje. Zależy co kto wymaga od sprzętu i ile jest w stanie wydać.

  15

 • Przeprowadzka do Windows 7 - instalacja, porady, nowe funkcje systemu

  Ocena komentarza: 0
  Brakuje również funkcji znanaje z MacOS'a. Chodzi o widgety. W Win7 widgety są na pulpicie, i tylko tam. PAsek, pulpit, wszystko jedno. Idealnym byłaby funkcja, która przysłania pulpit jednym przyciskiem i odkrywa panel z widgetami na całym ekranie (w MacOSie jest to DashBoard), na którym mamy duży notatnik, kalendarz, kalkulator, czy co tam chcemy w pełnej okazałości, a nie w postaci malutkich widgetów na pulpicie które zabierają miejsce.

  82

 • Przeprowadzka do Windows 7 - instalacja, porady, nowe funkcje systemu

  Ocena komentarza: 0
  Dobry artykuł!

  Co do samej 7-ki, warto zaznaczyć, że począwszy od 7-ki, Visty SP2 oraz 2008 Server SP2 limit połączeń TCP/IP uległ zmianie, a ściślej mówiąc został zniesiony. W dokumencie o zmianach dla win 2008 SP2 i Visty SP2 można przeczytać:
  "SP2 removes the limit of 10 half open outbound TCP connections. By default, SP2 has no limit on the number of half open outbound TCP connections." Oczywiście dotyczy również Win7.
  To dobre posunięcie, ponieważ ilość usług/aplikacji korzystających z TCP/IP rośnie w tempie ekspresowym, dlatego wcześniej ustalony limit na 10 był istnym nieporozumieniem. Oczywiście można było go ominąć, ale była to ingerencja niezgodna z regulaminem. Tak więc w Win 7 nie uświadczymy limitów. I bardzo dobrze! Chcecie poczytać więcej? Szukajcie pod hasłem "Windows 7 connection limit". Osobiście nie sprawdzałem, ale z tego co czytałem będzie świetnie (koniec z durnowatym omijaniem sprawdzania podpisów sterowników podczas bootowania). Duży plus dla 7-ki!

  Bardzo podoba mi się funkcja szyfrowania pamięci USB dosłownie jednym kliknięciem (PPM > use BitLocket). Czegoś takiego brakowało od czasów XP (czegoś tak prostego w użyciu i dostępnego od razu bez dodatkowych aplikacji). Niestety funkcja ta działa tylko w Win7. Tzn. zapisywać i czytać można tylko w Win7, natomiast w Viście i XP możliwy jest tylko odczyt - zapis już nie. A to z kolei już mi się nie podoba.

  82

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  T-shirt przemknął koło nosa... Szkoda. Jak było naprawdę wiemy tylko ja i Torture. Wojtek na drugi raz dopisz, że liczy się pierwszy komentarz "w odpowiedzi" na zamieszczony, a nie pierwszy "nowy" koment. Obejdzie się bez niespodzianek :)

  Torture, T-Shirt należał Ci się jak najbardziej z racji recenzji "Ulepszam sprzęt dziewczyny...", bo naprawdę fajnie się czytało Twój tekst. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych recenzji w czerwcu. Ode mnie ocena 5!

  Czekam na mini-reckę koszulki :D Ponoś 2 tygodnie, wrzuć do pralki kilka razy i napisz trzy słowa. Na pewno taki tekst będzie cieszył się zainteresowaniem :)

  Jeszcze raz gratulacje z wygranej.

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  Jeśli tak się stanie, to jak nic trzeba napisać mini-reckę benchmarkowej koszulki! ;)

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  Najbardziej ucierpiał na tym F5 ;)

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  O nie! Mój koment był pierwszy lecz poniżej, a nie bezpośrednio pod komentarzem Wojtka. Dopiero później dopisałem drugi - jak się okazało ten drugi już był trzecim :D Ciekawe ciekawe. Co teraz? Szkoda że nie ma sekund tylko minuty :D

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  recenzja miesiąca //dla upewnienia ;)

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  recenzja miesiąca

  70

 • W piątek podsumowanie mini-recenzji

  Ocena komentarza: 0
  Spokojnie, bo najaktywniejszym użytkownikom klawisz F5 wyskoczy ;)

  70

 • Samsung testuje nowy procesor

  Ocena komentarza: 0
  Nie wiem czy akurat powyższy procek Samsunga da się kręcić, ale szereg innych procesorów ARM da się - i to z całkiem niezłym skutkiem. Wystarczy poszukać na forach jak ludzie kręcą popularne procesory dajmy na to stosowane w pocketach HTC. Np. z takiego 400MHz można nie raz wyciągnąć 430~450MHz, co jest niezłym wynikiem. Kosztem kręcenia oczywiście tak jak w przypadku "dużych braci" jest zwiększenie poboru energii (co w urządzeniach przenośnych ma ogromne znaczenie) oraz wiadomo, niestabilność po przekręceniu oraz różne inne cuda.

  21

 • Konkurs - Wygraj dwudyskowy serwer QNAP

  Ocena komentarza: 0
  Fajny konkurs! A jaka nagroda? Przydałby się taki serwerek oj przydałby się :)

  34

 • SciPhone N12 - kolejny smartphone z Androidem

  Ocena komentarza: 0
  SCI baaaardzo wzorowało się na Touch HD :] Tył dosłownie identyczny (tylko aparat umieścić centralnie na metalowym panelu). Zdaje mi się, że to nie przejdzie, chyba że już jest w sprzedaży w Azji?

  Fajnie natomiast, że jest opcja WM lub Android. To mi się podoba!

  11

 • Lenovo IdeaPad S12 za 4 tygodnie w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  Poszukaj artykuł "Oszczędne platformy mini-ITX. Czy warto?" w dziale "recenzje". Tam jest wszystko o wydajności ATOM vs VIA.

  15

 • Lenovo IdeaPad S12 za 4 tygodnie w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  Z wydajnością VIA jest niestety kiepsko. Nawet na benchmarku były kiedyś testy płyt Mini-ITX z Atomem i VIA. Atom wypadał o niebo lepiej. W netbookach montowane są te same procesory, więc wydajność taka sama.

  15

 • Lenovo IdeaPad S12 za 4 tygodnie w sprzedaży

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie! I dołóżmy do tego, że zamiast Atoma jest niestety VIA, a szkoda. Atomy przecież nie są takie złe, ciągną nawet filmy 720p. a w przypadku Atoma 330 nawet 1080p. Tak wiec procek VIA do pięt im nie dorasta póki co. I co z tego że pracuje na baterii 20 minut dłużej i kosztuje 50 baksów mniej, skoro to dziadowstwo.

  15