Komentarze

 • Polska premiera gry SimCity i pierwsze problemy

  Ocena komentarza: 10
  Odradzałbym zakup. Gra na starcie kosztuje 119 zł a w porównaniu do "SimCity 4000" czy choćby "SimCity 3000" nie posiada zbyt wiele opcji z zakresu komunikacji i infrastruktury. Oznacza to, że EA będzie wydawać DLC jak szalone. Ostateczne cena gry pewnie przekroczy 500 zł. Dodatkowo EA może wyłączyć grę w każdej chwili.

  192

 • Crysis 3: test wydajności procesorów AMD i Intel w finalnej wersji gry

  Ocena komentarza: 0
  Czy AMD planuje jakieś nowe chipsety? Obecne 990 obsługuje jedynie PCIE 2.0 i brak natywnego USB 3.0. Gdyby nie platforma dawno już był kupił coś od AMD.

  184

 • Skyrim: film fana gry - epicka bitwa z 1200 postaci

  Ocena komentarza: 0
  Tak moim zdaniem powinny wyglądać walki w Heroes of Might and Magic.

  44

 • M-disc: niezniszczalne DVD przetrwa 1000 lat

  Ocena komentarza: 0
  Nie rozumiem twojego myślenia? Mi chodzi o zmianę nośnika a nie dystrybucji. Są jednorazowe karty pamięci tzn. bez możliwości zapisu/wykasowania ale z możliwością odczytu. Dodasz do obudowy takiego nośnika wtopiony hologram i masz bardziej bezpieczny nośnik niż CD. Pojemności obecnych kart SDHC umożliwiają umieszczenie pełnego nieskompresowanego CD, DVD czy BD. Obecnie są nawet większe, lecz jeszcze nie tak dostępne cenowo.

  Serwisy mp3 są bardzo pożyteczne! Umożliwiają zmniejszenie ilości pośredników i tym samym cen produktu. Większość ludzi i tak nie słyszy różnicy między mp3@320 a FLAC, nawet jeśli słyszy to z wiekiem przestanie. Bardziej pedantyczni artyści zastrzegają sobie aby dystrybucja uwzględniała format FLAC czy inny bezstratny. W moim mieście jako taka dystrybucja CD umiera. Specjalistyczne sklepy zniknęły, działy w dużych sklepach też są na wymarciu.

  Jednak wątpię aby tor klasycznej dystrybucji narażony był na całkowitą śmierć. Stanie się po prostu niszowy jak obecna sprzedaż płyt winylowych.

  68

 • M-disc: niezniszczalne DVD przetrwa 1000 lat

  Ocena komentarza: 0
  3 dolary za płytę, która przetrwa NAS, DZIECI, WNUKÓW, PRAWNUKÓW, etc...REWELACJA. Jednak nie wspomniano o cenach nagrywarek a te mogą być niewesołe.

  Moim zdaniem przyszłość i tak należy do kart pamięci. Są małe, pojemne, szybkie, o niskim czasie dostępu i bezgłośne. Dodatkowo można łatwo wprowadzić ograniczenia w użytkowaniu. Mam nadzieje, że Blue-Ray jest łabędzi śpiewem tej technologi i optyczne czytniki i nośniki wymrą.

  68

 • Add2Psu: połącz parę zasilaczy w jeden mocniejszy

  Ocena komentarza: 0
  Bo:
  -zasilacze pracują z różnym obciążeniem,
  -zasilacze ATX nie mogą pracować bez obciążenia,
  -przy niskim obciążeniu zasilacze mają niską sprawność,
  -zajmuje Nx więcej miejsca,
  -w zależności od podłączenia awaria jednego z zasilaczy może się źle skończyć,
  -produkują więcej ciepła niż pojedynczy odpowiednik,
  -może dojść do szybkiego przegrzania jednego z zasilaczy (brak otworów w obudowie),
  -nie mamy pewności czy komputer będzie działał stabilnie przy połączeniu mas zasilaczy,
  itd.

  Ogólnie jest to dla mnie prowizorka i nie chciałbym mieć czegoś takiego w swoim komputerze.

  34

 • XFX WarPAD: podkładka dla graczy zaczepiana o blat

  Ocena komentarza: 0
  Dlaczego Ci gracze mają myszki i klawy powyżej poziomu łokcia ? Niektórzy sobie radzą przez podniesienie barków, ale to obciąża barki i piersiowy odcinek kręgosłupa. Ktoś może mi to wytłumaczyć ?

  9

 • Carmageddon: polowanie na przechodniów - ponownie

  Ocena komentarza: 0
  Licznik wskazuje 9 dni. Premiera nowej gry bez żadnej akcji promocyjnej? Jakieś dziwne to. Może dopiero premiera strony za 9 dni a na niej zapowiedz. Inny wariant że wydadzą starą wersje z nowymi teksturami...dziwne to.

  21

 • Seagate: 3 TB na trzech talerzach

  Ocena komentarza: 0
  Dyski wielo-talerzowe nie posiadają trzech niezależnych głowic. Jest to jedno sztywne ramie z trzema głowicami. Trzeba mieć dużo szczęścia aby trzy głowice znalazły się na pustej przestrzeni dysku. Więc takie dyski nie są szybsze, są często wolniejsze (bezwładność głowicy). Dodatkowo są bardziej awaryjne, bo głowice "szorują" po talerzach w danym momencie nie używanym.

  55

 • Od 2011 telefony ładujemy tak samo!

  Ocena komentarza: 0
  Od czego są miniaturowe przetwornice DC/DC. Wam się wydaje, że wszystkie elementy w telefonie są zasilane z tego samego napięcia ? Śmiechu warte. Problemem mogą być takie "sprytne" rozwiązania jak w Apple, że urządzenie się ładuje z pełną mocą złącza jeśli jest zainstalowany iTunes.

  33

 • Niebezpieczny Geimini atakuje Androida

  Ocena komentarza: 0
  Podniesiesz deskę w klopie a tam "baza wirusów została zaktualizowana".

  15

 • Zdalne sterowanie elektroniką

  Ocena komentarza: 0
  Są specjalne transformatory do druku lub impulsowe, których wymiary pozwalają na schowanie do włącznika.

  12

 • Facebook odświeża swój design

  Ocena komentarza: 0
  Proponuje wprowadzić nowy przedmiot do szkół "Przysposobienie do odpowiedzialnego korzystania z Internetu".

  27

 • Facebook odświeża swój design

  Ocena komentarza: 0
  Portal społecznościowy jest tak dobry jak użytkownicy go tworzący.

  27

 • Cyborg Rat 7 - myszka jak robot

  Ocena komentarza: 0
  Mi się składała ta lewa część pod kciuk, to dlatego że trochę strach mocniej śruby przykręcić w myszce za XXX złotych. Później cały czas miałem wrażenie że się składa. Ja osobiście cały czas wadziłem o ten wystający imbus na dole (wiem można wyjąć). Może dlatego, że ja trzymam nadgarstek na podkładce/blacie (przyzwyczajenie z laptopowych myszek no i małe biurko) i nie opieram całej dłoni na myszce. Nie mam też zbyt dużego biurka a ta myszką z szerszymi bokami to prawdziwy Cadilac wśród myszek. Moja dłoń jest "lekko" wylewna (czyt. grubas) i denerwowała mnie ta pozioma rolka, albo ją dotykałem albo musiałem palec podnieść aby z niej skorzystać. Nie rozumiem też tego że niektóre guziki klikają a część nie, "łatwość" czyszczenia też jest dla mnie minusem.

  32

 • Cyborg Rat 7 - myszka jak robot

  Ocena komentarza: -1
  Nie. Zakupiłem z ciekawości RAT 9 (z 3 dni ją miałem) i była to wielka porażka. Konfiguracja tego to fajna zabawa, ale użytkowanie nie jest już miłe. Cały czas coś ci przeszkadza: szpary, zimne metalowe elementy i martwisz się czy zaraz nie zmieni kształtu. Lepiej poszukać czegoś jednobryłowego z ciężarkami ( nie korzystam ). Dobór zajmuje trochę czasu, ale wygoda jest znacznie większa.

  32

 • Specyfikacja PCI Express 3.0 gotowa

  Ocena komentarza: 0
  Przejście na mniejszy proces technologiczny "zmniejsza pobór prądu" ale jeśli konstrukcje mają podobną ilość tranzystorów i ogólną architekturę. Producenci później pakują coraz więcej tranzystorów i układ mimo mniejszej wielkości ścieżki, może pobierać więcej prądu. Doskonale to widać jak wchodzą pierwsze procki z nowym procesem, nagle może zyskać 20-100% na zegarze. Końcowe modele w tym samym procesie rzadko kiedy mają takie możliwości.

  38

 • Konsumenci boją się o swoje pliki i dane prywatne

  Ocena komentarza: 0
  Czasami bywa, że oryginalne produkty są dużo gorsze od oryginałów. Np. jak polski dystrybutor daje dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają odpalenia oficjalnych i nieoficjalnych dodatków. Bywa, że piraci wyprzedzają producentów w rozwiązywaniu BUGÓW, skrajnym przypadkiem jest kiedy entuzjaści rozwijają nielegalnie sami produkt.

  Oczywiście są to nieliczne przypadki ale jednak występują.

  32

 • Ever Sineline Pro - awarie mu niestraszne

  Ocena komentarza: 0
  Bo jest to twoim obowiązkiem jako recenzenta! Znaleźć wadę produktu, która MOGŁABY zirytować najbardziej wymagających użytkowników wraz z rzetelnym jej opisaniem.

  62

 • Zamieszanie wokół Hitmana 5

  Ocena komentarza: 0
  i pisanie takich pierdół.

  27

 • Idealny zestaw dla wirtualnego rodzica

  Ocena komentarza: 0
  A gdzie możliwość bezpośredniego załadowania na Facebooka i NK ?

  20

 • Mobilność według Logitecha - K340 i M705

  Ocena komentarza: 0
  Z własnej obserwacji mogę dodać, że ustawienia potrafią się same zrestartować do fabrycznych, na windows 7 urządzenia potrafią się wyłączyć no i brak wsparcia dla Linuxów z makami też różnie bywa.

  11

 • Sony: Uwaga, wybuchające pady!

  Ocena komentarza: 0
  W trosce o zdrowie oczu naszych kochanych użytkowników PS3 będzie działać jedynie z telewizorami serii Bravia.

  29

 • Gen. Roman Polko gwiazdą gry SOCOM 4

  Ocena komentarza: 0
  Gen. Roman Polko prowadził kiedyś polskie Fear Factory. Jako prowadzący był bardzo sztywny, mało przekonujący, stłamszony...więc nie wróże mu udanego debiutu.

  5

 • Co jest nie tak ze StarCraftem II?

  Ocena komentarza: 0
  Proponuje Supreme Commander (pierwszą część) moim zdaniem najlepszy RTS i jeszcze World in Conflict.

  59