avatar
 • benchmark_user
 • dołączył do serwisu: 2019.10.22
 • wiek: nieznany

Łukasz Rajzer

Obecnie prowadzę serwis traktujący o jakości powietrza w domu - Ranking-oczyszczaczy.pl, w którym recenzujemy oczyszczacze powietrza, nawilżacze i klimatyzatory.

Komentarze

 • Xiaomi Mi Mix Alpha - jak wygląda z bliska smartfon, który prawie w całości jest wyświetlaczem

  Ocena komentarza: 1
  Jeśli dobrze myślę, to jest błąd w informacji o oczyszczaczach. Model 3H nie zastępuje modelu 2H, a uzupełnia ofertę. Jest łącznikiem między 2-kami a PRO. Modele oznaczone literką H mają filtry HEPA13 i mniejszą o około 10% moc oczyszczania. Xiaomi w ten sposób odpowiedziało na niezrozumiałe potrzeby europejskich konsumentów. Chcieli to samo z filtrami H13, więc dostali, ale jako, że filtry H13 vs wcześniejsze ograniczają przepływ otrzymają mniej wydajne urządzenia.

  6

 • Oczyszczacz powietrza Samsung AX3300M - wszyscy gotowi na atak smogu?

  Ocena komentarza: 1
  "Kolor zielony oznacza dobrą jakość powietrza. Stężenie na poziomie PM 1,0/PM 2,5 16-35"
  "Kolor czerwony oznacza złą jakość powietrza. Stężenie na poziomie PM 1,0/PM 2,5 od 76 w górę"

  - niestety z żalem muszę napisać, że przyjęte w oczyszczaczach Samsung normy jakości powietrza są słabo dostosowane do wymagań europejskich i amerykańskich. Dziwi fakt, że Samsung wprowadza swoje produkty teraz, gry rynek pod tym względem się już mocno wyklarował i wiadomo jest, jakie są potrzeby konsumenta.

  W Polsce normą, której nie chcemy przekraczać jest 25 um/m3 PM2.5 (średniodobowo). Przebywanie na takim powietrzu przez dobę to ekwiwalent 2 papierosów!
  Od urządzeń, które mają pracować w domu, a nie na podwórku powinniśmy oczekiwać, że będzie dbało, byśmy tych papierosów palili jak najmniej, a w tym przypadku 3 papierosy dziennie uznawane są za "dobre".
  Samsungi to bardzo fajne urządzenia, ale zdecydowanie firma powinna jak najszybciej poprawić tę kwestię.

  Wiele firm robi to lepiej:
  LifaAir - uznaje za złe powietrze od 12 um/m3 PM2.5
  Klarta - Forste 3 za złe 25 um/m3, za niedobre już 9 um/m3!!! PM2.5, Stor 35 um/m3 PM2.5
  Philips również przyspiesza szybciej.

  W labie zbudowanym do projektu Ranking-oczyszczaczy.pl mierzymy wpływ tych automatów na tempo oczyszczania. Te progi mają znacznie większe w użytkowaniu praktycznym niż zastosowane technologie, jakość czujników, czy klasy filtrów HEPA. Oczyszczacz powinien być mądry!

  14