Artykuły

Komentarze

 • Windows 8.1 – poprawka, na którą wszyscy czekali?

  Ocena komentarza: -6
  Hahaha, tylko, że SSD 64 GB, najmniejszy na jakim jest sens instalować system, kosztuje 200 zł. Czy jest sens wpychać taki dysk w stary komputer. Lepiej wymienić płytę, procesor i pamięć.

  54

 • Windows 8.1 – poprawka, na którą wszyscy czekali?

  Ocena komentarza: 1
  Każdy komputer i laptop oraz tablet posiada "magiczny" przycisk szybkiego wyłączenia. Jest nim przycisk, którym włączasz komputer. :-)
  Jeżeli komputer działa to po naciśnięciu włącznika system zostanie zamknięty. Chyba, że ktoś zmienił ustawienia, które odpowiadają za reakcję systemu na wciśnięcie przycisku włącznika (może on powodować też hibernację systemu).

  54

 • Jak skonfigurować telefon z Windows Phone 8

  Ocena komentarza: 1
  Aktualizacje można robić przez WiFi, nie jest potrzebny przesył danych przez połączeni telefoniczne (Ustawienia - Aktualizacje). Telefon może sam sprawdzać aktualizacje dla systemu i aplikacji i może je pobierać albo tylko o nich informować - jeszcze o tym napiszemy (druga część w przygotowaniu)

  27

 • Jak skonfigurować telefon z Windows Phone 8

  Ocena komentarza: 0
  Zmiana czcionki w panelu Ułatwienia - drugi screen w dziale o tym tytule :-).

  Pozdrawiam

  27

 • Obsługa tablic partycji MBR i GPT w Windows 8

  Ocena komentarza: 1
  Jeżeli dysk powinien mieć większą pojemność (to zależy od konkretnego modelu) to albo jest na nim utworzona ukryta partycja (ale powinna zostać usunięta poleceniem clean - powtórz ją jeszcze dwa razy), albo na dysku jest tak duża ilość bad sectorów, że skończyła się rezerwa sektorów na ich zastępowanie (na każdym dysku jest taka rezerwa) i ich wykorzystanie zostało zablokowane przez elektronikę dysku. Może pomóc formatowanie niskopoziomowe dysku (np. darmowym programem HDD Low Level Format Tool), ale jeśli są na nim bad sectory (czyli sektory fizycznie uszkodzone) to i tak sektory te mogą pozostać zablokowane i realna pojemność dysku będzie mniejsza niż pojemność nominalna.

  11

 • Windows Phone 8 - wszystko co musisz wiedzieć

  Ocena komentarza: 0
  Oczywiście w drugim zdaniu chodziło o kodek, a nie o konwerter.

  59

 • Windows Phone 8 - wszystko co musisz wiedzieć

  Ocena komentarza: 0
  Albo kupujesz bilet od MS i wsiadasz do tego tramwaju albo oglądasz tylne światła z przystanku. To MS postanowił rozdać karty, czy nam się to podoba czy nie, i reszta przy stole może tylko liczyć na dobre dla nich rozdanie - co by się nie działo krupier zawsze wygrywa. Za 2-3 lata, jak Win 8 i Win Phone 8 będą standardem, a pewnie tak będzie, nikt nie będzie pamiętał o biedakach z Win 7. Czy dzisiaj ktoś korzysta z Win 95/98?

  59

 • Windows Phone 8 - wszystko co musisz wiedzieć

  Ocena komentarza: 0
  Przypuszczalnie, no bo ja też nie mam WP 8, po prostu ściągniesz konwerter z netu i przekonwertujesz plik, tak jak na pececie. Być może zaś ściągniesz tylko konwerter i bez żadnego wysiłku obejrzyj na smartfonie czy komórce filmik w dowolnym formacie.
  Właśnie o to chodzi w tej zabawie.

  59

 • Windows Phone 8 - wszystko co musisz wiedzieć

  Ocena komentarza: 0
  Za to kompy z WP 8 na pokładzie będą wszystko wiedziały o Tobie (i o nas), czy chcesz czy nie chcesz :-).
  Obejrzyj "Raport mniejszości" i "wróg publiczny" - to nie fikcja i przyszłość, ale najbliższa teraźniejszość - poczytaj o projekcie INDECT (http://pl.wikipedia.org/wiki/INDECT)
  cyt.: "Projekt finansowany przez Unię Europejską. INDECT zakłada powstanie zestawu rozwiązań do inteligentnej obserwacji i automatycznego wykrywania podejrzanych zachowań lub przemocy w środowisku miejskim. Automatyczne wykrywanie podejrzanych zachowań lub przemocy wiąże się przede wszystkim z wykrywaniem niebezpiecznych narzędzi w ręku człowieka znajdującego się w zasięgu kamery (np.: noża, pistoletu)."
  System ten ma umożliwiać m.in. automatyczne włączanie kamer zamontowanych w telewizorach, laptopach, komórkach. Tego, że każda komórka stale rejestruje rozmowy (chyba, że wyjmiesz z niej akumulator) i może być wykorzystana jako urządzenie podsłuchowe chyba nie muszę już pisać :-)).

  59

 • Windows Phone 8 - wszystko co musisz wiedzieć

  Ocena komentarza: 0
  Nie patrz przez nasze zapyziałe "tu i teraz". W normalnych, rozwiniętych krajach wystarczy kilka godzin pracy aby nabyć abonament zapewniający wysoki transfer i dużą pojemność "chmury" jak i dużą objętość przesyłanych danych. Jeżeli jest to jeszcze przydatne w pracy to taka kwota jest śmiesznie mała (tyle co ty wydajesz na colę czy pizzę). Poza tym pamiętaj, że z chwilą gdy pojawił się Windows XP (25.10.2001 r.) standardem był przesył danych przez sieć na poziomie 256 kbps, a większość ludzi w Polsce korzystała z modemów i TP-sy do łączenia się z Internetem. W 2001 r. firma AMD wprowadziła do sprzedaży pierwsze Athlony (1 GHz), a IBM pierwszy ogólnodostępny procesor wielordzeniowy Power 4 - porównaj to z obecnym sprzętem. Smartfony mają teraz większą moc obliczeniową niż 10 lat temu najszybsze stacje graficzne. Nikt nie myślał o oglądaniu filmów ciągniętych on-line z netu czy o WiFi. Systemy operacyjne pisze się na lata, a i tak zwykle ich twórcy nie są w stanie przewidzieć jak szybko i w jakim kierunku rozwinie się technologia. Tym razem Microsoft chce po prostu wykreować dla siebie rynek zbytu.

  59