Artykuły

Komentarze

 • Need for Speed: Payback - byle szybko, byle jak, byle gdzie

  Ocena komentarza: 2
  Niestety to samo dotyczy modeli Audi, BMW, Mitsubishi, Mazdy i paru innych, wszystkich nie zjeździłem, ale każdy który obadałem skręca w taki sam przerysowany drifciarski sposób. O dziwo najlepiej jeździło mi się Mustangiem i to właśnie dlatego, że ślizgał się tak w zakrętach.

  19

 • Need for Speed: Payback - byle szybko, byle jak, byle gdzie

  Ocena komentarza: 1
  Tak, dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawione :) Przy okazji to dobrze pokazuje, jak zapominalni są bohaterowie nowego Need for Speeda.

  19

 • Tooth and Tail - ogon za ogon, kieł za kieł

  Ocena komentarza: 0
  Jak zaznaczyłem w rencenzji - grafika jest specjalnie utrzymana w duchu retro i jako taka się spisuje. Trudno porównywać wysokobudżetowe produkcje RPG do niszowych gier małego studia, a tym bardziej krytykować za brak zaawansowanego silnika 3D ;) Poza tym grafika to także niesamowite artworki, a wszystko to razem sprawia dobre wrażenie.

  5

 • Wolfenstein II: New Colossus - afera ze swastyką w tle

  Ocena komentarza: 5
  Nie cytowałem Verge tylko podałem odnośnik do strony, na której zawarte są screeny z konkretnymi wypowiedziami. Verge ma taki profil a nie inny, ok, jednak te komentarze nie napisały się same. Wiadomo, dlaczego lewicowe portale chętnie zwracają uwagę na takie wynurzenia, przy czym nie znalazłem prawicowego portalu dzielącego się z czytelnikami takimi rodzynami :)))

  31

 • Granie w kieszeni - o ewolucji gier mobilnych

  Ocena komentarza: 1
  Ej patrzcie na tego gościa, zakłada drugie konto aby sam się ze sobą zgadzać i lajkuje własne posty xD Oba konta założone jedno po drugim... no ale to chyba jedyny sposób, aby ktoś przyznał Ci rację... ;)

  Pomijając ten przykry fakt Twojej egzystencji, ilu ludzi, tyle opinii. Pozostaniemy przy swoich zdaniach ;)

  Pozdrawiam

  21

 • Granie w kieszeni - o ewolucji gier mobilnych

  Ocena komentarza: 0
  Ja o GRAFICE, a Ty o MECHANICE... noooo chłopie! Serio?

  Tymczasem obie konwersje, zarówno Dooma 2 jak i Duke'a na GBA są napędzane przez ten sam silnik, więc to czy to która gra wygląda lepiej niż druga to też już (ponownie) kwestia Twojej opinii, a nie faktów ;)

  Faktycznie przenośny Duke był mniejszy od pierwowzoru z PC, ale kiedy uruchamiało się go na małej konsolce to wyglądał NIEMAL identycznie i robił doskonałe wrażenie. I to nie tylko na mnie, mnóstwo zagranicznych serwisów przyznało mu za to wysokie noty... Człowieku, Twoja opinia = Twoja sprawa, wbij to sobie do łba i skończ siać ferment ;)

  ps. kto jak kto, ale Ty na pewno nie zachowujesz się jak gracz 30-40 letni, wogólnie nie zachowujesz się jak dorosły mężczyzna. Mimo wszystko jeśli masz problem z prowadzeniem normalnej dyskusji w internecie powinieneś zgłosić się do specjalisty. Rozumiem, że w necie łatwo być kozakiem i odbijać sobie jakieś życiowe niepowodzenia na innych, nie zmienia to jednak faktu, że współczuję Ci i gdybyś naprawdę potrzebował kiedyś pomocy chętnie poszukam dla Ciebie jakieś grupy wsparcia.

  Pozdrawiam

  21

 • Granie w kieszeni - o ewolucji gier mobilnych

  Ocena komentarza: -2
  Tak, tak! Planowałem napisać o tych słynnych "ruskich jajkach" i całej palecie konsolek Game & Watch, od których czerpały inspirację, ale zwyczajnie zabrakło już miejsca.

  O Tamagotchi też nie wspomniałem... w sumie to konsolka, czy raczej ciekawy i modny trend. Dużo by pisać, temat rzeka.

  Może nada się na kolejny artykuł :)

  Pozdrawiam

  21

 • Granie w kieszeni - o ewolucji gier mobilnych

  Ocena komentarza: -4
  Dziękuję za komentarz. Każdy ma prawo do własnej opinii, w obie wersje grałem i oczywiście, że ta z GBA odstaje ale jak na możliwości konsolki to i tak śmiga całkiem nieźle ;)

  Nie zrozum mnie źle, po prostu mam swoje zdanie na ten temat. To, że Ty masz inne nie znaczy jednak, że musisz mieć rację. To tylko Twoja opinia, nic więcej. Jeśli czujesz się rozczarowany artykułem - ok, przykro mi, ale jeśli uważasz, że to norma na benchmarku to może pora zacząć zaglądać na serwisy, z których linią redakcyjną jest Ci bardziej po drodze ;)

  Pozdrawiam

  21

 • DiRT 4 - symulator z ludzką twarzą

  Ocena komentarza: 0
  Nie chcę oceniać gustów innych ludzi, bo każdy ma prawo do własnych, a prawda leży gdzieś po środku. Codersi starają się rozwijać markę jak mogą, ten krok był przemyślany i rozumiem go, bo tworzenie hardkorowej symulacji dla hardkorowych fanów symulacji mogłoby zniechęcić nowych graczy. Dla mnie liczy się to, że seria mimo wszystko utrwaliła swoją tożsamość zamiast brnąć w kolorowe arcade, albo flirtować z Flatoutem ;)

  12

 • DiRT 4 - symulator z ludzką twarzą

  Ocena komentarza: 0
  Generator tras jest obligatoryjny i nic z nim nie zrobimy. Ale spójrz na to z drugiej strony: o wyniku decyduje teraz opanowanie samochodu i szybkość reakcji. Mamy więc coś za coś. Niestety nie wymasterujemy żadnej trasy, choć z czasem pewnie nauczymy się masterować jej fragmenty, ponieważ te jak najbardziej się powtarzają. Codersi wyraźnie chcieli stworzyć grę "dla każdego", jest więc za trudno dla weekendowych graczy, ale hadkorowi fani mogą poczuć niedosyt.

  Nie jest jednak tak prosto i przyjemnie, jak może się wydawać. Nie ma wrażenia, że jeździmy posmarowaną kromką chleba :) Trzeba tylko powyłączać wszystkie wspomagacze i zdać się na własne umiejętności. Szkoda może, że nie przygotowano jakiegoś specjalnego "trybu purysty" jak w Hitman: Absolution, cofającego nas do DR w skali 1:1.

  12

 • DiRT 4 - symulator z ludzką twarzą

  Ocena komentarza: 1
  No i Dirt 4 jedną nogą stoi w Dircie Rally, a drugą w Dircie 3, w zależności od upodobań można wybrać tryb zręcznościowy, albo symulacyjny i powyłączać wszystkie wspomagacze. Jest multum możliwości i każdy powinien znaleźć coś dla sebie.

  Czy jest tak samo trudno jak w Dircie Rally? Nie, nie aż tak. Model jazdy został trochę wygładzony, ale Codersi nie wyrwali mu kłów i pazurów, jazda nadal stanowi wyzwanie, a generator tras sprawia, że każdy odcinek jest (trochę) inny i wyklucza, że trafimy na dwa takie same odcinki.

  Graficznie jest oczko wyżej niż w Rally, model zniszczeń działa bez zarzutu. Nie ma w tym względzie rewolucji, ale nie jest gorzej :) To po prostu bardzo solidny tytuł. Nie ma się czego obawiać, gracze którzy polubili Rally będą się dobrze bawić i tutaj.

  12

 • Impact Winter - postapokaliptyczne simsy

  Ocena komentarza: 0
  Faktycznie, miało być "podobnego kataklizmu", moje przeoczenie :) Pozdrawiam.

  4