Komentarze

 • TopWare Poland przestaje istnieć

  Ocena komentarza: 0
  Wielka szkoda , dobry zwłaszcza był earth 2150/60 , two worlds. Podobno miał wyjść two wordls 2 nie wiecie co sie z ty tytułem stanie ?

  21

 • Specyfikacja karty GeForce GTX 460

  Ocena komentarza: 0
  oczywiscie wydajnosc 460 bedzie zblizona do 260 w dx10 (a moze okazac sie ze w dx10 260 bedzie górować) , w  dx 11 bedzie wyzsza bo 260 nie obsługuje dx 11.Ale czy 460 będzie w stanie obsłużyć gry dx11 na zadawalającym poziomie ???

  15

 • Specyfikacja karty GeForce GTX 460

  Ocena komentarza: 0
  nie przesadzajmy , R5850 jest szybszy od 465 ale od 470 jest wolniejszy , fakt znacznie blizej mu do 470 niz do 465. Co do 460 to jest moim zdaniem FAIL i duży.

  1. 768MB ram to jest wielkie G. Producenci gier rzadko uwzględniają taką pojemność i produkują gry wykorzystujące 512MB lub 1024MB , więc gry które będą wykorzystywać 1GB ramu na tekstury będą powodować przycięcia/spore spadki fps , spowodowane zrzucaniem tekstur na dysk.

  2.Patrząc na specyfikację i porównując ją do GTX 465 , domyślam się że wydajność Gtx 460 będzie taka jak starej poczciwej 260'tki!!!

  15

 • Zaawansowane dysk SSD od OCZ

  Ocena komentarza: 0
  agility 2 jest w podobnej cenie co intel a szybszy o ok 1.5 do 2 razy , tak samo corsair nova. Tylko w polsce dyski intela są porównywane do starych konstrukcji konkurencji.

  z ssd najszybsze dyski są właśnie oparte na kontrolerach sandforce - dlatego imho najlepiej wybierac sposrod tych konstrukcji

  18

 • Linux Ubuntu i Mint - systemy zamiast Windows

  Ocena komentarza: 1
  Marku , prawda jest taka , że masz problemy z czytaniem lub źle przeczytałeś , nigdzie nie napisałem , że leńeim bez ambicji jest ten kto nie używa linuksa , lecz ten nie potrafi się nauczyć jego obsługi , gdyż obecnie jest znacznie lepiej niż kiedyś.

  Po drugie systemu operacyjnego nie można przeliczać tylko na pieniądze , mam windowsa orginalnego zarówno 7 jak i xp , ale jakoś używam linuxa częściej z wygody , dla samo rozwoju , dlatego że może później się przydać w pracy , windows faktycznie do gier i dlatego że czasem muszę udostępnić komputer innym.

  i powracając jeszcze do głównego wątku , przez ostatnie 5 lat wiele się zmieniło , zwłaszcza w kwestii kompatybilności sprzetu czy zarządzania pakietami w wielu dystrybucjach.

  Nikogo nie namawiam - twierdzę tylko , że może z powodzeniem zastąpić windowsa jeśli nie jest się zapalonym graczem /cadowcem czy grafikiem.

  119

 • Linux Ubuntu i Mint - systemy zamiast Windows

  Ocena komentarza: 1
  wybacz , ale gorsze głupoty ciężko znaleźć - nie mam problemów ze wsparciem sprzętu , wszystko śmiga pomimo , że mam nietypowy sprzęt , starego laptopa z raid'em i dziwnymi kontrolerami . Czas jaki trzeba poświęcić linuksowi to też wierutne bzdury , jeśli nie jesteś niedorozwinięty to wystarczy trochę samo zaparcia i w tydzień można śmiało się nauczyć konfiguracji i obsługi linuxa a na windowsa też trzeba jakiś czas poświęcic może mniejszy ale też dostajemy mniej. Sam korzystam z serwerowej wersji ubuntu , gdyż lubie sobie sam "linucha" skonfigurować i wybrać wszystko co ma się znajdować w systemie.
  Jaki efekt ? taki , że pod linuksem moj stary laptop z 2x1.8Ghz od intela jest w końcu szybszy od phenoma II 4x3.0Ghz braciaka , który korzysta z windowsa - jeśli obydwaj korzystamy z windowsa to moj komputer jest parchem przy jego phenomie.

  Pomijam już fakt , że w linuksie jak chcesz masz wszystko opensource i nie masz żadnego badziewia , co do którego nie masz zaufania.

  Jeśli jesteś graczem , leniwym bez ambicji ani wiedzy sam windows będzie dobrym wyborem

  119

 • Stalker schwytany, będą zmiany w prawie

  Ocena komentarza: 0
  miało być molestowanie zamiast napastowanie , sory z artykułu musiało mi się wbić

  28

 • Stalker schwytany, będą zmiany w prawie

  Ocena komentarza: 0
  Możesz , jechać teraz z wizą nie ma problemów , tylko nie płacz jak ciebie zamkną za napastowanie , za to że spojrzałeś sie na jakąś dziewczynę - a takich przypadków tam sporo.
  Teraz weszło prawo , że nie muszą wypuszczać więźniów skazanych za przestępstwa seksualne - nigdy !!! nawet jeśli skończy ci się wyrok możesz siedziec w więzieniu do końca życia. http://www.wprost.pl/ar/195500/Wiezienie-bez-wyroku-dla-przestepcow-seksualnych-w-USA/.

  Jestem przekonany , że to tylko furtka aby objąć tym przepisem pozostałych ( a zwłaszcza niewygodnych) więźniów z innymi wyrokami.

  28

 • Stalker schwytany, będą zmiany w prawie

  Ocena komentarza: 0
  Pozwolę się z tobą nie zgodzić , w Polsce jest teraz znacznie spokojniej niż 10 lat temu. Jeśli chodzi o srogość prawa to też nie jest tak do końca , gdyż w Niemczech w których masz prawo bardzo łagodne w porównaniu do tego z USA , jest spokojniej.
  Powodów wysokiej agresji w Usa dopatrywałbym się bardziej w nierównym podziale dochodów , tam jest największa różnica na świecie między dochodem biednych i bogatych .Prostym
  ludziom w stanach nie żyję się dobrze , jeśli by się komuś wydawało że tam żyją sami bogacze. W europie masz bardzo równo podzielone dochody (o ile się nie mylę w krajach Beneluksu najrówniej na całym świecie) , dlatego jest względny spokój.

  commonlaw który jest m.in. w USA w praktyce działa tak , że dla dobra ogółu i jego zadowolenia trzeba daną jednostkę skazać jako przykład , nie są rzadkością kuriozalne są wyroki z tego powodu , tym bardziej , że ławnicy są brani "siłą" i nie zawsze znają prawo.

  28

 • Stalker schwytany, będą zmiany w prawie

  Ocena komentarza: 0
  w tym przypadku "delikwent" i tak był w Niemczech , więc rejestrowanie pre paid by nic nie pomogło a nawet ta suka. W praktyce powinno się wprowadzić nękanie karane , ale dopiero gdy zostanie udowodnione np przez smsy , maile , które będą nadal wysyłane po wysłaniu ostrzeżenia , że nie chce się mieć z tą osobą kontaktu. Ostrzeżenie jest konieczne , gdyż mogło by dojść do niejasnych sytuacji

  28

 • Stalker schwytany, będą zmiany w prawie

  Ocena komentarza: 0
  W USA system penitencjarny przetrzymuje procentowo więcej więźniów niż Chiny , 2 lata więzienia dostał chłopak za rzucenie papierowym kubkiem o ile sie nie myle to rmffm o tym mówiło , NIE CHCE TAKIEJ PARANOI jak jest w stanach ani ich systemu prawa(u nich obowiązuje commonlaw) ani ich przepisów prawa.

  Rejestrowanie pre paid jest bezcelowe , gdyż zawsze można użyć karty z  innego kraju , która nie jest zarejestrowana do popełniania przestępstw . W praktyce obowiązek rejestrowania prepaid będzie znacznym krokiem w ograniczeniu wolnosci i prywatności "w imię bezpieczeństwa" którego w najmniejszym stopniu nie poprawi.

  28

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  Wybacz , ale porównanie godne przedszkolaka - tak samo ja mogę napisać że jeśli do wyboru będę miał Bugatti(ati) - iście królewsko wykończony samochód i Moskwicza , to oczywiste ,że wybiore Bugatti.

  Tylko jaki ma sens takie porównanie? powinieneś przynajmniej argumentować dlaczego według ciebie ati jest vw , a mercedes nvidią. Pomijam już fakt że obecnie w moim odczuciu lepszy jest vw w tej samej cenie zarówno jeśli chodzi o wykonanie i o technologie.

  134

 • Sprzedano 11 mln Radeonów obsługujących DX11

  Ocena komentarza: 0
  przeczytaj źródło , jest pod artykułem

  28

 • Computex 2010: Asus zapowiada podkręcone Fermi

  Ocena komentarza: 0
  na techpowerup faktycznie , ktoś wycisnął 1000Mhz z gtx470 z WC , więc asus tym samym sposobem może osiągnąć sukces. offtop w sumie niepotrzebny znalazłem co mi potrzeba na zagranicznych stronach

  3

 • Computex 2010: Asus zapowiada podkręcone Fermi

  Ocena komentarza: 0
  Jeśli asusowi się uda podkręcić 480tke na 1000+ Mhz(bo tak rozumiem przyspieszenie GPU o którym autor wspomniał) to pełen szacunek i fermi będzie wtedy w pełni opłacalne , tak samo 470tka z 900mhz. Jednak nie wydaje mi się aby było to możliwe , być może z ciekłym azotem/helem.

  Taki trochę offtop , ale kolega ostudził mój zapał odnośnie wodnego chłodzenia , może ktoś opisał by swoje doświadczenia z WC , koszt , ilość zajmowanego miejsca , głośność , awaryjność czy koszt utrzymania. Wiem , że niedawno był artykuł na ten temat , ale użytkować dłuższy czas to jest coś innego niż testować przez chwilę

  3

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  teraz juz są w miare niedrogie , pomimo że dolar podrożał z 2.7 do 3.3pln to radeona 5850 kupisz za 1000-1050 pln , widziałem niedawno za mniej niż 1000pln.http://omnishop.pl/pl/show/p,25252

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  ja na tej liscie składającej sie z 18 gier widze tylko 4 dobre gry , większość to mało znane tytuły lub słabo ocenione

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  Odnośnie ilości gier z physx , to tutaj podaję Tobie oficjalną stronę Nvidii ze wszystkimi grami wykorzystującymi physx jest ich faktycznie więcej bo "aż" 18! sory za błąd http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

  w drodze jest jeszcze 14 , lecz wiele z nich to produkty mało znane

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  Zgadzam się z tobą w zupełności i śmieszy mnie zarazem stwierdzenie autora , że kiedyś tam jak będą gry wykorzystywały teselację to może być szybszy od radeona , jak już teraz gtx465 nie może sobie poradzić z metro2033 wykorzystującym teselację (w odpowniedniej rozdziałce) to tym bardziej ani za rok ani za 2 najprawdopodobniej nie poradzi sobie z żadną grą z włączoną teselacją przy porządnych ustawieniach. Teselację raczej należy traktować jako ciekawostke , zarówno w radeonach jak i geforcach , natomiast gry wykorzystujące teselację wielce prawdopodobnie pojawią sie w większej ilości dopiero przy następnej generacji kart Nvidii i Amd , które z teselacją będą sobie radziły znacznie lepiej

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  właśnie chciałem edytować stwierdzenie dotyczące technologii na bardziej adekwatne , tutaj zgadzam się z tobą aczkolwiek nie do końca.A słowo haracz zmienić na "bonus" ,

  Na "haraczu" nie zyskuje użytkownik , wręcz przeciwnie traci i to dużo , tak naprawde ta sytuacja ukazuje jak nieczysto gra producent na rynku i rodzi obawy czy producent nie będzie stosował haniebnych "sztuczek" wobec użytkowników np. po to aby wcześniej zmienili kartę graficzną. Tracą miliony użytkowników którzy posiadają inny sprzęt (sam mam nvidie) , gra sprzedaje się słabiej u tej części społeczeństwa którzy nie posiadają rekomendowanej konfiguracji. Twórcy gier mają natomiast dodatkowe pieniądze np. na agresywną reklamę aby często sprzedać bardzo słabą grę i tym samym tracą miliony użytkowników którzy taką grę kupią , a bardzo promowanej gry nawet RECENZENCI NIE ODWAŻĄ SIĘ OPISAĆ W PEŁNI! OBIEKTYWNIE .Jest jeszcze kilka aspektów negatywnych ogólnie dla zagadnienia vendor lock , które mają na celu głównie wyciągnięcie "kasy" z użytkownika lecz nie będę się teraz nadmiernie rozpisywał

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  przydała by się możliwość edycji , gdyż kilka błędów popełniłem.

  Edycja mogła by być zaznaczona np niebieskim kolorem i do tego mogła by się znaleźć ikonka umożliwiająca zobaczenie orginalnej tresci

  134

 • Test: GeForce GTX 465 vs Radeon HD 5850

  Ocena komentarza: 0
  dokładnie amd ma więcej technologii od nvidii i praktycznie wszystko co ma nvidia posiada również amd , lecz tak się nie promuje , dlatego naiwniacy kupują to co kupują bo swoją wiedzę ograniczają do tej podawanej w reklamach. Amd natomiast inwestuje pieniądze w rozwój technologii , zamiast na haracze dla twórców gier czy reklame dlatego produkuje najlepsze karty.

  Co do technologii , amd nie ma tylko odpowiednika physyx'a - ale , open physics jest juz prawie gotowy i (podobno) w przeciwieństwie do physxa nvidii , wszyscy programisci gier są nim zainteresowani gdyż to otwarty standard. Dlatego pojawi się w wielu grach , a nie jak do tej pory tylko w tych w których ktoś za to zapłaci.

  Gier wykorzystujących Physx jest tylko kilkanaście(16) , w dodatku bardziej znanych tylko 4 , reszta jest taka świetna , że nawet nie spotkałem się aby ktoś w Polsce je recenzował

  134

 • Shogun 2: Total War w produkcji?

  Ocena komentarza: 0
  ja też wolałbym coś ze starożytności taki "Ancient : Total war"

  12

 • Nvidia oficjalnie przedstawia kartę GTX 465

  Ocena komentarza: 0
  Amd ma stream , coś co powstało jeszcze przed cuda i jest tego odpowiednikiem. Do czego wykorzystujesz te cuda ??

  64

 • Nvidia oficjalnie przedstawia kartę GTX 465

  Ocena komentarza: 0
  Taaaaak , jasne dla ciebie każdy kto przedstawi prawdziwe wyniki , w których nvidia jest słabsza jest stronniczy , karta jest po prostu słaba w porównaniu wydajność cena. Kto jak kto , ale Pclab nie jest stronniczy za duży portal na takie chece , zresztą ich wyniki pokrywają się z tymi benchmarkowymi w dużej mierze

  64

 • Nvidia oficjalnie przedstawia kartę GTX 465

  Ocena komentarza: 0
  ŻAL , AMD/ATI już wcześniej opracowało STREAM czyli odpowiednik CUDA , w dodatku karty AMD są dużo lepsze w obliczeniach GPGPU , wydajność radeona 5970 przewyższa 4 tesle w testach (test na tronie nVision) http://nvision.pl/Radeon-HD-5970-najlepszym-narzedziem-do-lamania-hasel--News-16332-ndetails.html.

  64

 • Zaskakujące Radeony HD 5770 od Power Color

  Ocena komentarza: 0
  Liczy się nie szerokośc szyny pamięci a przepustowość , która jest wypadkową szerokości szyny i częstowliwości pamięci 2500mhz-256bit pamięć ma taką samą przepustowość jak 5000mhz-128bit.

  17

 • Zaskakujące Radeony HD 5770 od Power Color

  Ocena komentarza: 0
  Karta sieciowa to dobry pomysł , ta sieciówka ma zapewniać mniejsze pingi podczas gier w stosunku do zwykłych sieciowek na płytach głównych ma po to własny ram. W dodatku jak spali sie sieciowka na płycie głównej to będzie jak znalazł , nawet przy planowaniu domowej sieci można pominąć zakup routera jeśli ma sie 2 kompy a na 1 sa 2 sieciowki. Dla mnie jest to strzał w 10 z 3 w/w powodów a co do hydry to mnie znacznie mniej interesuje

  17

 • NVIDIA pręży muskuły w Mafii II

  Ocena komentarza: 0
  Pomijając już całkowicie efekty PhysX są udane czy nie są , to już napewno nigdy nie kupie kart Nvidia - zamiast w rozwój kart pcha kase w marketing i gry(logo nv i physx w grze) , w dodatku postępuje bardzo nieczysto , więc jak się odbije zbyt mocno to jestem przekonany że bedzie grać nieczysto w stosunku do graczy.

  Jest jeszcze jeden problem , sam mam karte nvidii obecnie (niestety) i mam pytanie do reszty posiadaczy.Czy też zauważyliście spadek wydajności przy instalacji coraz to nowszych sterowników w kartach 8800gtx?? pomijając benchmarki oczywiście

  oto wyniki jednego z naszych kolegów z pclaba andree

  Wyniki dla ForceWare 182.08
  GTA IV - 44.5 FPS
  FEAR - 71 FPS (średnio), 35 FPS (min.)

  Wyniki dla ForceWare 190.38
  GTA IV - 27.4 FPS
  FEAR - 55 FPS (średnio), (25 FPS min.)

  ja nie robiłem testów lecz mam wrażenie że na nowych sterownikach działa mi wolniej , pamietam że taki sam myk był przy kartach GF2pro , kiedy wyszła seria 4000 titanium , to nowe stery zmiejszały mi wydajność .

  Zróbcie testy i pochwalcie sie wynikami , jestem ciekaw czy to przypadek czy celowe dzialanie nvidii

  176

 • AMD przyśpiesza Fusion. Llano w tym roku!

  Ocena komentarza: 0
  dokładnie

  36

 • AMD przyśpiesza Fusion. Llano w tym roku!

  Ocena komentarza: 0
  Dobra wiadomość , między wrześniem a grudniem będe składał nową "stacjonarkę" , być może będzie to pierwsza 32nm 4rdzeniówka , bo w tej chwili jedyne procki wytwarzane w 32nm procesie to beznadziejne 2 rdzeniowki intela lub nieosiągalna dla mnie 6 rdzeniowka , a jeżeli pobor prądu w wersjach mobilnych bedzie tak niski jak w athlonach II M (9W) to będzie doskonała aklternatywa dlaatoma czy tegry

  36

 • PowerColor HD 5970 Eyefinity 12 na zdjęciach

  Ocena komentarza: 0
  Po co ? skoro produkują to chyba na pałę tego nie robią i jest zapotrzebowanie na taki sprzęt. W normalnym użytkowaniu pomijając graczy którzy graja na 3 monitorach , wiele monitorów wykorzystują maklerzy/inwestorzy do pracy w ilości 5-6 sztuk , cadowcy kilka również potrzebują (wiem po szwagrze) , a 12 mogą wykorzystywać sklepy , biblioteki , większe instytucje

  18

 • AMD nie nadąża z produkcją procesorów Thuban

  Ocena komentarza: 0
  porównywalna jest też cena , a w aplikacjach wielowątkowych 6 rdzeniowiec wyraźnie prowadzi

  47

 • Jakie gry chcielibyście u nas zobaczyć?

  Ocena komentarza: 0
  trochę poźno za ok 5 miesięcy( może jeszcze później) ukaże się civilization 5 , ale za wczasu zamawiam wszystkie możliwe informacje

  48

 • AMD Phenom II X6 - 6 rdzeni i jeszcze Turbo!

  Ocena komentarza: 0
  to poszukaj ile just cause 2 traci klatek na 2 rdzeniach w stosunku do 4 rdzeni , jest na benchmarku , to samo supreme commander 2 i kilka innych

  150

 • AMD Phenom II X6 - 6 rdzeni i jeszcze Turbo!

  Ocena komentarza: 0
  za rok, a nie 2 lata

  150

 • AMD Phenom II X6 - 6 rdzeni i jeszcze Turbo!

  Ocena komentarza: 0
  Analizując testy , widać że w nowyszch grach Metro i stalker X6 juz przebija i5 750 , w stalkerze i5 ma straszne skoki wydajnosci max niby taki jak w , x6 ale minimalna ilosc klatek ok 20% wyższa jest w phenomie

  150

 • AMD Phenom II X6 - 6 rdzeni i jeszcze Turbo!

  Ocena komentarza: 0
  Zgadzam się z tobą , po co się testuje nowytopowy procesor amd przy rozdzielczosci tak niskiej , przecież standardem juz dłuższy czas jest full hd , wiec jesli kogos stac na taki procesor to tym bardziej posiada juz monitor za 600pln

  150

 • AMD Phenom II X6 - 6 rdzeni i jeszcze Turbo!

  Ocena komentarza: 0
  O czym ty piszesz ? wydajnosc phenoma x6 jest faktycznie mniejsza w grach (puki co , gdyż juz gry wyjkorzystuja nawet 4 rdzenie , więc przyszłosciowo sytuacja bedzie wyglądac inaczej) i w testach syntetycznych , których tak naprawde nie można brac za bardzo pod uwagę. W zastosowaniach rzeczywistych gdzie wykorzystuje się wiele rdzeni 750 dostał od phenoma wszędzie po za winrarem o ile się nie mylę. W zastosowaniach wykorzystujących 1 rdzeń oczywiscie i750 będzie szybszy.Wg mnie jest to dużo bardziej przyszłościowy procesor niż i5-750 .Do Redakcji Benchmark mam 1 prośbę zdecydowanie za mało jest testów rzeczywistych typu tworzenie obrazu płyt , szybkość instalacji czy uruchamiania aplikacji , kompilacja programow (dla linuxowcow , których raczej tutaj nie brakuje) ładownie gry gdyż to są rzeczy z których korzysta 99,99% czytelników przez 99% czasu , dla cad`owców można coś ewentualnie wrzucic

  150

 • Świetna sprzedaż linii Radeon HD 5000

  Ocena komentarza: 0
  metro 2033 juz od dawna było zapowiadane pod "funkcje" kart nvidia jest gra pokazowa dla tego modelu(fermi) , wiec nie brał bym wogole metro 2033 pod uwage bo nie jest to rzetelny benchmark . W innych grach fermi dostaje sromotnie nawet w dx11 od 5970. Co do metro , to jest gra dobra , lecz nie jest w 10% tak dobra jak jej marketing.

  66

 • Premiera GeForce Fermi - test GTX 470 vs HD 5800

  Ocena komentarza: 0
  Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę , ale nie można opierać wydajności kart w DX11 na podstawie 1 gry , a już o zgroza na metro 2033 , które było mocno zapowiadane jak żadna inna gra , że jest pisane pod fermi i technologię nv , mam nadzieję że redakcja będzie miała to na również na uwadze. Miałem nie uczestniczyć w żadych dyskusjach na forum , ale dla jack85 zrobiłem wyjątek.

  Co do GeForca to bez wątpienia bardzo wydajna karta graficzna

  Ale sporo minusów za głośnośc(ine portale) i pobór mocy , ale największy przez który nie kupiłbym nigdy tej karty to temperatura pracy , nie chce wróżyć ale przy blisko 100 stopniach , a takie temperatury przez inne serwisy uzyskiwane nie wydaje mi sie aby te karty długo wytrzymały

  314