Na topie

 • benchmark_user
 • dołączył do serwisu: 2008.09.09
 • wiek: 30

rlistek

Artykuły i newsy Komentarze

Ostatnie komentarze użytkownika

Pokaż wybranego producenta

Pokaż w wybranej kategorii

 • Bing dostanie zastrzyk, który ma pozwolić mu na walkę z Google

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 6     Opublikowano: 2017-12-15 11:02

   Konkurencja jest kołem napędowym postępu. Nikt cię nie zmusza do korzystania z gorszych rozwiązań, ale te gorsze rozwiązania depcząc po piętach temu lepszemu wymuszają szybszy rozwój również jego, żeby nie dać się prześcignąć i zachować swoją pozycję lidera.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  8

 • Trwają prace nad nową grą z serii Tomb Raider

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-12-09 05:38

   Równie dobrze mogłeś ściągnąć pirata. Producent i tak grosza nie zobaczył z twojego zakupu.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  7

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu bogatszy o nowe technologie - oto one

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-12-05 21:41

   Zdziwiłbyś się jak jest "lepiej" ;).

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  35

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu bogatszy o nowe technologie - oto one

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-12-05 21:39

   Takie wartości to oni osiągają w warunkach laboratoryjnych. Co z tego, że w realnym zastosowaniu faktyczne prędkości to ich ułamek. Na reklamach ładnie wygląda to piszą. A to, że takie "498mb\s" nijak się ma do nawet 20mb\s na kablu, nie mówiąc już nawet o światłowodzie to już inna sprawa.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  35

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-12-04 18:34

   Teraz mogę jeszcze z czystym sumieniem nazwać się głupcem.
   Podjedź sobie wyżej i zobacz jeszcze raz od czego się te komentarze w ogóle zaczęły, a nie próbujesz mi wciskać coś co nie miało miejsca.

   hjgvcygv: "Wolę CD zripowane do .flac"
   kombajn: ".flac a .mp3 320kbps nie ma różnicy"
   rlistek: "różnica jest, ale nie dla każdego słyszalna. Zależy to od słuchu i sprzętu"
   AndreoKomp "buballbblahblab *nieśmieszny żart* blbubhbahb zRoBie cI tEsT blabblabhbalb"

   Poważnie to ja się tu kogoś czepiam? Nie dość, że masz braki w rozumowaniu to jeszcze ogromne kompleksy.
   Najzabawniejsze jest to, że jak mówisz masz świadomość tej różnicy jakości tych formatów, ale z jakiegoś powodu cię strasznie boli, jak ktoś o tym wspomina. Już ci to mówiłem wielokrotnie. Mi nic do tego, że ty sobie słuchasz z mp3, spotifaja czy monotonicznych dzwonków ze starego telefonu. Ty z jakiegoś powodu masz problem, że ja wybieram nieskompresowany bądź skompresowany bezstratnie materiał. Jestem świadomy tych różnic, jestem świadomy kosztu tych różnic i świadomie podejmuję decyzję co jest dla mnie więcej warte i to wybieram. 6mb czy 40mb na piosenkę nie robi mi najmniejszej różnicy, a zdecydowanie przyjemniej mi się słucha cd/flac, więc dla mnie rachunek jest prosty. Dla ciebie może być inny, twoja sprawa. Jak widzisz, ja nikomu nic nie narzucam i po nikim nie cisnę, że ma inne preferencje czy inne potrzeby. Ja nikogo nie nazywam takim a takim bo słucha muzyki w innym formacie niż ja. Ty za to tak, w dodatku nie wiedząc niz od razu wyskakujesz z januszami z media marktu itd. I to niby jeszcze ja obrażam? Przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz od początku do końca, a jak to nie pomoże to i tak nie mamy o czym rozmawiać, bo racjonalna dyskusja przekracza twoje zdolności intelektualne. Bywa.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-12-04 14:21

   Nazwałem cię "pajacem", gdyż wyskoczyłeś tu w tym temacie z nieśmiesznym żartem, próbując w ten sposób pojechać komuś w temacie, na który zdajesz się mieć dość ograniczoną i wybiórczą wiedzę, stąd też "ignorant". Jak wziąłeś to za bezpodstawne obrażanie, to niezbyt dobrze świadczy to również o twoich zdolnościach wnioskowania i logicznego myślenia.

   No widzisz, po to rozróżniam te 2 przypadki, żeby mi jakiś "bystry" cwaniak-kombinator nie wyskoczył z jakimś kiepskim nagraniem, któremu brak kompresji i tak nie pomoże, żeby zaraz wyskoczyć z tekstem "aha! a nie mówiłem, nie słychać różnicy!". Widzisz, ja uważam, że logicznym jest zakładanie możliwej niekompetencji lub złej woli drugiej strony i przedstawieniu sprawy tak, żeby nie było niedomówień. Brak takich założeń u kogoś może sugerować naiwność. To, że takiego porównania nie należy robić w takich warunkach nie znaczy, że nie znajdzie się ktoś, kto będzie chciał "udowodnić" swoją "rację" właśnie w taki sposób.

   Bez problemu znajdziesz ludzi, którym albo wzrok albo sprzęt nie pozwoli rozróżnić nagrania mocno skompresowanego 1080p od bluray 4k.
   Bez problemu znajdziesz nagranie, którego nie rozróżnisz czy to kompresja czy tak zostało nagrane, niezależnie od rozdzielczości i formatu, jeśli nie widziałeś go w oryginale. Dobrze zrealizowane i nieskompresowane nagranie poznasz od razu.
   Dokładnie tak samo jest z dźwiękiem.

   Czytam różne artykuły na tej stronie, również na tematy które bezpośrednio mnie nie dotykają. Zależy ile i co danego dnia się pojawia, jak bardzo mi się nudzi i co mi się akurat kliknie. Nie wiem jaki ci to może robić problem. Podejrzewam, że wielu ludzi tak właśnie robi, nie tylko ja.

   Jak widzisz, w moim rozumowaniu i wypowiedziach logiki nie brakuje. O twoich komentarzach jednak tego samego rzec bym się nie ośmielił.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-12-04 10:08

   Sorry ale zachowujesz się trochę jak jakiś pajac ignorant.
   Nie jesteś w stanie ocenić i stwierdzić z pewnością, że utwór, który pierwszy raz słyszysz jest w mp3, bo równie dobrze może to być. wav, ale po prostu sam ten utwór to posklejane sample z niskiego formatu, amatorski render, zwykła łupanka na 2 "instrumentach" czy milion innych rzeczy. Słyszysz, że coś jest nie do końca jak powinno, ale nie stwierdzisz ze 100% pewnością czy to kwestia nieudanej produkcji czy kompresja. Także proponowany przez ciebie "ślepy test" na twoich warunkach to faktycznie mogła by być zgadywanka, niemniej w żadnym stopniu nie neguje to ogromu różnic w kompresji stratnej i bezstratnej.
   Jeśli słyszałeś wcześniej nieskomplikowany oryginał, to już wiesz w czym problem.
   Niemniej dobrze zrealizowany i odpowiednio bogaty utwór w formacie bezstratnym poznasz od razu, bo nie będzie zlany jak mp3ka.

   Całe życie jesz papierowe bułki z biedronki, innych nie jadłeś. Nagle ktoś ci daje porządne pieczywo i popatrz... ogromna różnica, o której nie miałeś pojęcia i nie byłeś w stanie jej istnienia wykazać, bo myślałeś, że bułki może po prostu takie są.
   Także #fucklogic

   Poza tym, tych swoich marketowych januszy szukaj sobie gdzie indziej. Dźwiękiem to ja się akurat zajmuje na co dzień. O sprzęt też się nie musisz martwić. Jakbym nie wiedział o czym mówię, to w przeciwieństwie do ciebie, bym się po prostu nie wypowiadał. A jaki mam stosunek do audio w telefonach możesz sobie przeczytać w którymś z ostatnich tematów. Także chciałeś się pośmiać z ludzi mających inne preferencje, a pośmiewisko zrobiłeś jedynie z siebie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-12-04 00:19

   W tym co piszesz nie ma żadnej logiki.
   Skoro jak sam nawet twierdzisz, że jest różnica, to dlaczego miałbym sięgać po coś gorszej jakości, bo nie rozumiem? Jaki niby miałbo by to cel? W imię czego miałbym wybierać mp3, skoro jak sam przyznałeś, we flac będę miał słyszalnie lepszą jakość? Karty pamięci 256GB to nic nadzwyczajnego w tych czasach, a da radę na takiej upchać kilkaset albumów. Bez problemu możesz sobie nosić kilka takich kart w portfelu, jak jedna + pamięć wewnętrzna ci mało. Nie wiem jaki widzisz w tym problem.

   Żeby było jasne, ja nie mam nic do tego, jak ktoś sobie słucha mp3 obojętnie jakiej jakości i nikogo "nawracać" czy przekonywać do czegokolwiek nie zamierzam. Z jakiegoś powodu jednak tacy jak ty, za każdym razem czepiają się tych którzy wolą jednak coś lepszego. Dla mnie osobiście różnica jest bardzo duża i z pewnością więcej warta niż różnica w pamięci. Co ty sobie wybierasz to już twoja sprawa, mi nic do tego.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-12-03 15:47

   Dasz mi ten sam utwór w dwóch wersjach .flac i .mp3 (z tego samego źródła .wav ofc) to bez problemu wskażę, który to który (zakładając, że to faktycznie utwór a nie jakaś łupanka). Ocenić format utworu którego nie słyszałeś jest ciężko, bo skąd masz wiedzieć, czy to kompresja czy tak amatorsko został nagrany. Niemniej porównując, ubytki jakości w mp3 słychać.

   Zawsze mnie to śmieszy, że różnice np. we wzroku są dla wszystkich naturalne i nikogo nie zaskakuje to, że są ludzie, którzy widzą wyraźną różnicę między 2k i 4k, czy taką a taką wielkością plamki itd. ale już jeśli o słuch chodzi to "Skoro ja nie słyszę różnicy, to nikt nie słyszy. Różnic nie ma, tak orzekam!". Eh...

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-12-03 10:13

   To wszystko zależy od twojego słuchu i sprzętu. Dla ciebie może nie być różnicy, dla mnie jest ogromna. Tak samo, dla niektórych nie ma różnicy, że oglądają rozmazane filmy online, bo np. na smartfonie, a ktoś inny musi mieć bluray 4k. Polecam przestać na wszystko patrzeć wyłącznie swoją miarą i zrozumieć, że różni ludzie mają różne potrzeby.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • iiyama G-Master G2530HSU - tani monitor do gier

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-12-02 21:45

   Nie musisz "liczyć się w esporcie", żeby grać rywalizacyjnie. Jak masz skilla z golda, ale chcesz grać rywalizacyjnie i grasz głównie w gry rywalizacyjne to i takie szybkie monitory też są jak najbardziej dla ciebie, bo będą wygodniejsze i lepiej się po prostu sprawdzą w tym zastosowaniu, nawet jakbyś się nie zakwalifikował na "mistrzostwa osiedla", bo palce koślawe.

   Drugą grupą są ci którzy grają wyłącznie dla zabawy i rozrywki - czyli casuale.

   Nie mam za to pojęcia o jakich ty "casualach" mówisz, ale ok. Wszystko powinno być już jasne.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  24

 • iiyama G-Master G2530HSU - tani monitor do gier

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-12-02 18:13

   Nie przeczy to twierdzeniu, że ten monitor "dla graczy" jest tylko z nazwy. To jest monitor dla biednych, nie dla graczy, bez znaczenia, czy akurat grają czy nie.

   Jeśli chodzi o graczy to masz 2 całkiem różne grupy z całkiem różnymi potrzebami.

   - casuale - chcą duże ekrany z dużą rozdzielczością i bajerami, jak jakieś g-synci, koniecznie IPS wewntualnie jakieś dobre i nie tragicznie wolne VA, mogą być zakrzywione, 21:9 itd.

   - competitive - bardzo niski czas reakcji (1ms - koniecznie), odświeżanie 240hz (ewentualnie 144hz), Fullhd, kolory i kąty nie robią znaczenia, więc TN jak najbardziej się nadaje, jeśli spełnia pozostałe wymagania

   Ten tutaj to prostu tani monitor dla mało wymagających, który jedyne co oferuje to niską cenę.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  24

 • Kup Spotify Premium na rok - zaoszczędź 40 złotych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-12-02 14:41

   Ja wiem, jest dużo dobrych przenośnych odtwarzaczy, które pozwalają na sluchanie .wav czy choćby .flac.

   Pomijając już kompletnie fakt, że post na który odpowiadasz został napisany przez tutejszego trolla - darioza.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  31

 • DayZ - pełna wersja gry w przyszłym roku

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-12-02 12:23

   LuL ta gra jeszcze żyje?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  5

 • Polski start-up doceniony przez Google

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-12-02 00:36

   Było robić, byłbyś już milionerem ;)

   A bardziej poważne, to zastanawia mnie, gdzie oni znajdą ludzi, którzy będą im tam biegać po tych sklepach za grosze, żeby się im to opłacało, przy tolerancyjnej dla klienta cenie końcowej.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  3

 • Terminal będzie obowiązkowy - bezgotówkowo gdzie się da

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-29 03:37

   Aha, jak ktoś nie ma takie małe przychody, ze koszt zainstalowania i obsługi terminala będzie dla niego gwoździem do trumny to po co się w ogóle bawi w biznes. Lepiej mu będzie na etacie u kogoś. Bezrobocie jest najniższe od ćwierć wieku. W każdym markecie kartki "Zatrudnię kasjera/pracownika". Z głodu nie umrą.

   Oczywiście, że ten krzyk i lament to tylko Janusze biznesu, którzy nagle nie będą mogli okradać własnego kraju i swoich rodaków, bo jak wszyscy uczciwi, też będą musieli płacić podatki. Wielki krzyk niczym Gazety Wyborczej, jak się okazało, że nagle po zmianie rządu muszą działać na równych, wolnorynkowych zasadach jak każdy inny, a nie z kontraktami na prenumeratę i wyłączność na ogłoszenia w każdej możliwej instytucji państwowej w kraju.
   Gospodarka na tak nieudolnych przedsiębiorców, którzy żeby się utrzymać muszą oszukiwać i tak ma więcej strat niż pożytku. Jak tacy poupadają (w co oczywiście wątpię, bo to tylko krzyk i lament) to by było nawet z korzyścią dla nas wszystkich. Uczciwa konkurencja rynek wchłonie bardzo szybko, o to się nie ma co martwić. Stracą tylko kombinatorzy i złodzieje.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  46

 • Terminal będzie obowiązkowy - bezgotówkowo gdzie się da

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-11-29 03:23

   Nie wiem w jakich ty sklepach robisz zakupy, ale z moich obserwacji wynika, że ktoś kto płaci kartą zajmuje zdecydowanie mniej czasu przy kasie niż ten co wybiera drobniaki.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  46

 • Terminal będzie obowiązkowy - bezgotówkowo gdzie się da

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-29 03:19

   Tylko coś wskaźniki gospodarcze nie do końca się zgadzają z twoimi przepowiedniami wróżbito.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  46

 • HDMI 2.1 już oficjalnie - nowy standard prześle nawet obraz 10K

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -6     Opublikowano: 2017-11-29 03:02

   4k w gamingu nie ma obecnie żadnego sensu. Długo jeszcze poczekamy, żeby był sens się z FullHD przesiadać.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  16

 • HDMI 2.1 już oficjalnie - nowy standard prześle nawet obraz 10K

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-29 02:59

   O czymś takim jak refresh rate słyszałeś?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  16

 • Razer ma solidny argument na obronę braku złącza słuchawkowego w Razer Phone

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-29 02:48

   O czym ty w ogóle mówisz? Audio w żadnym telefonie, koło profesjonalnego sprzętu nawet nie stało.

   https://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/xlarge_wm_blb/public/field/image/2017/10/Razer-Phone-THX-DAC_0.jpg

   Jeśli myślisz, że w twoim telefonie z gniazdem przeznaczono więcej miejsca na audio to good luck. Otwórz sobie to się zdziwisz.
   Kopcie dalej ignoranci. o/

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  32

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-26 11:39

   Człowieku, ty masz poważne kompleksy. Z czego się już zdradziłeś, wcale nie zarabiasz, aż tak rewelacyjnie, a w każdym komentarzu próbujesz z siebie robić "króla świata". Czyżby ta lepsza niż przeciętna wypłata to jedyne co sobą reprezentujesz, że tak nagminnie, za każdym razem to podkreślasz?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-25 23:29

   Chociażby:
   - League of Legends
   - DoTA2
   - CSGO
   - Quake Champions
   - StarCraft 2
   - Star Wars: The Old Republic
   i milion innych

   Wysokobudżetowych gier na wyłączność na PC jest cała masa.
   Świat gier się nie kończy na skakankach TPP z aimbotem i systemem osłon, żeby się tylko gracz nie zniechęcił trudnością, czy grach quick time event fest.
   Ja ci wymieniłem tylko kilka tytułów na szybko, które i tak ilością graczy i generowanymi przychodami robią te twoje Unchartedy czy Cinematicki 1886 jak chcą. Jak widzisz jest spora liczba ludzi, którzy preferują również taki rodzaj rozrywki. Nie wszyscy grają w to co ty.
   Konsole są dobre tylko do jednego typu gier. Na PC jak już mówiłem możesz wybierać sobie w czym tylko chcesz, do tego nie jesteś skazany na skandalicznie niskie poziomy trudności, robione chyba z zamysłem dla niepełnosprawnych ruchowo bądź intelektualnie.

   Poza tym ja doświadczenie z konsolami jak najbardziej mam. Nie wiem skąd to twoje założenie, że nie. To, że nie mam konsoli w domu to mój świadomy wybór, tak samo jak ten, że nie mam wspomnianego w innym poście ciągnika rolniczego, bo to co oferuje to jedno czy to drugie urządzenie kompletnie mnie nie interesuje.
   Aczkolwiek, przyznaję się, że z ciągnikiem rolniczym, to akurat doświadczenia nie mam.... LUL

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 5     Opublikowano: 2017-11-24 23:08

   Proszę nie wprowadzać tu ludzi w błąd, bo wybierając ofertę "bez limitu" po zużyciu niewiele ponad 200GB (w technologii LTE oczywiście) transfer jest na sztywno blokowany na wartości 0,5mbps aż do końca okresu rozliczeniowego. Dzieje się tak miesiąc w miesiąc i wcale nie zależy to od liczby korzystających użytkowników, bo w środku nocy jest dokładnie tak samo, przez cały czas, aż do drugiego dnia miesiąca, zależnie od kiedy przekroczysz jakąś tę wartość GB. Dokładnie na sztywno ustawione 0,5mbps.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  38

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 7     Opublikowano: 2017-11-24 22:58

   Żeby zainteresowanym oszczędzić szukania to od razu napiszę, że ta oferta nie nadaje się dla kogoś kto korzysta z internetu normalnie, a nie, żeby co dwa dni wieczorem sprawdzić pocztę i facebooka.

   Po ok. 200GB+ w miesiącu ucinają transfer do 0,5mbit. Na stałe, niezależnie od pory dnia czy nocy, aż do następnego okresu rozliczeniowego. Nie muszę chyba dodawać, że to nawet strony się przy takim transferze nie ładują. Nie ma to nic wspólnego z tym ich FUP, bo ten działa zawsze, a polega to na tym, że zależnie od ilości sąsiadów, w godzinach w których więcej osób korzysta z internetu, czyli praktycznie całe wieczory i weekendy, internet działa znacząco wolniej. Pingi w grach nie schodzą poniżej 70ms, zwykle 80+ms.

   Oferta reklamowana jako "LTE bez limitu", pomimo, że limity są i to bardzo dokuczliwe, w umowie oczywiście małym druczkiem poukrywane, podczas gdy konsultant zapewnia, że "nie panie, żadnych limitów, ja ma pan zasięg LTE to nie ma limitów". Z tego co pamiętam operator został za to ukarany przez UOKiK, niemniej limity jak były tak są.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  38

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 16:13

   Odzywka klasy "twój stary". Gz, pozbierałeś.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 16:10

   Ja nie jestem żadnym fanatykiem, bo ja nawet nie gram w te zwykłe gierki. Jestem graczem competitive, osobiście interesują mnie wyłącznie gry esportowe. Nie gram dla zabawy, gram dla rywalizacji, więc nie mam nawet jak być fanatykiem, bo mnie to nie dotyczy, bo rozrywki szukam gdzie indziej, a gry to dla mnie sport. I o ile dla mnie osobiście konsola faktycznie nie ma nic do zaoferowania, bo esport na niej nie istnieje, z oczywistych względów, to wbrew temu co mówisz, nie uważam, że ten sprzęt nie ma sensu, bo dla kogoś takiego, kogo wymagania ta konsola spełnia jest bardzo dobrą i opłacalną alternatywą. Różnica jest jednak taka, że ja potrafię na coś spojrzeć obiektywne, ty nie. Ciągle patrzysz wyłącznie przez pryzmat swoim subiektywnych preferencji. Jak bym nawet grał w casualowe gierki i wolał w nie grać na konsoli to i tak obiektywnie byłbym w stanie stwierdzić, że PC jest lepszą platformą. A to, że ja preferowałbym to a nie to nie miałoby tu znaczenia, bo tym się właśnie różni ocena obiektywna od subiektywnej.
   Coż, niektórzy tego nie przeskoczą.

   Twój tekst z Symulatorem Kozy pokazuje tylko jak wielka jest twoja niewiedza na temat PCtowego rynku gier i jak bardzo ograniczony jesteś przez marketing.

   No i bitch pls. Same akcesoria, które mam na biurku, w szczególności interfacey i daci kosztują więcej niż 1080ti, a ty mi tu będziesz kozaka zgrywał, bo się na gpu wykosztowałeś, lmao.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 10:27

   W sensie, że ich kompromisy to ma być twój argument za "wyższością" konsol? To chyba oczywiste, że jak kogoś nie stać na PC, nie ma na niego miejsca i nie interesuje się za bardzo graniem, a chce sobie po prostu od czasu do czasu w coś popykać dla relaksu czy odstresowania, to konsola bardziej odpowiada jego potrzebom, bo dokładnie do tego ten sprzęt został przecież stworzony. Nie czyni to jednak z tego lepszej platformy, a jedynie taką, która może bardziej odpowiadać opisanym przez ciebie ludziom. Kwestia preferencji. PC ze względu, że oferuje dużo, dużo wiecej jest obiektywnie lepszą platformą do gier. To, że tobie czy twoim kolegom wystarcza to co oferują konsole to już wyłącznie kwestia waszych preferencji.

   Umiejętnie złożony PC jak najbardziej tego rodzaju potrzeby jak mają twoi koledzy zaspokoi. W drugą stronę to już jednak nie działa. Konsola nie jest opcją dla kogoś kto ma większe czy inne, niż to co ona oferuje, wymagania.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -3     Opublikowano: 2017-11-24 10:15

   Jedyne co oferują konsole czego nie oferuje PC, to dosłownie kilka gier na wyłączność. Wymień mi teraz jeden powód, żeby kupić konsole, jeśli takie casualowe popierdółki cię akurat nie interesują.

   Tak samo sensownie jak konsole, mógłbym kupić sobie ciągnik rolniczy. I to i to stałoby nieużywane, bo nie interesuje mnie nic co te rzeczy oferują, czego nie oferuje lepszy i wygodniejszy sprzęt.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 10:04

   Jeśli grasz wyłącznie w casualowe masówki, najpewniej jeszcze tylko single player, to faktycznie, konieczność sterowania padem, może ci nie przeszkadzać. To czego nie rozumiesz jednak, to to, że takie gry to mniejszość, nie większość i to spora mniejszość.

   Do wyścigów jest kierownica nie pad. Pad to co najwyżej do jakiś arcadowych ścigałek.

   Pad jest dobrym kontrolerem do bijatyk, platformówek czy niektórych gier sportowych. Nie muszę chyba dodawać, że PC jak najbardziej wspiera pada. W drugą stronę jest tylko problem.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-24 09:48

   Lmao panie "bogaczu" :D. Z grzeczności, przemilczę.

   Jedyne co można powiedzieć o ekskluzywach na konsole, to to że są lepiej rozreklamowane, bo to jest siłą tych platform - marketing.

   Gier, w tym i ekskluzywów, na PC jest dużo więcej i o dużo większym przekroju. Udanych gier na wyłączność na na konsolach jest dosłownie tylko kilka, z czego prawie wszystkie to i tak gameplayowo popierdółki TPP, które bronią się jedynie fabułą. Ale spoko, domyślam się, że jak się nie ma swojego gustu i się chłonie wszystko co reklamują (bo jak inaczej na konsoli coś sprzedać) i nie ma się pojęcia o niczym innym to tak jak tobie się może komuś wydawać. Dlatego cię informuję.
   W dodatku, konsole to praktycznie wyłącznie casualowe masówki. PC to dużo, dużo więcej. I nie mówię tu o indykach. Gry competitive? Na konsoli nie istnieją. Gry MMO? Na konsoli nie istnieją. Symulatory? Na konsoli nie istnieją. itd.
   Nie mówiąc już o tym, że wiele najbardziej popularnych gatunków gier na konsolach to pomyłka, albo zwyczajny kompromis, że względu na jakże ograniczone sterowanie.

   Także biorąc oczywiście pod uwagę również bazę gier, PC jest wciąż obiektywnie lepszą platformą do gier.
   To, że ty grasz wyłącznie w takie marketingowe masówki to ponownie wyłącznie kwestia twoich preferencji. PC poza tym, że oferuje dużo, dużo więcej różnych rodzajów gier, takie masówki, z wyłączeniem kilku tytułów (gdzie w drugą stronę również to działa), również oferuje. PC wygrywa zarówno ilością gier jak ich różnorodnością. Oferta konsol jest tutaj bardzo ograniczona i sprowadza się praktycznie do jednego.

   Także sorry, fajnie, że lubisz swoje konsole i wolisz na nich grać niż na swoim, co ważne, lepszym niż 99% Polaków PC ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak mówiłem, naucz się patrzeć obiektywnie, a nie przez pryzmat wyłącznie swoich preferencji.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 02:35

   Take wojenki biorą się z od ludzi, którzy próbują negować proste logiczne fakty swoimi emocjami i indywidualnymi odczuciami.

   PC jest bez wątpienia obiektywnie lepszą platformą do grania. Koniec. Tu nie ma pola do dyskusji. PC pozwala na dużo więcej przy czym pozwala dostosować go również do indywidualnych potrzeb i grać dokładnie tak jak chcemy.

   Konsola jest za to tańsza i mniej wymagająca od swoich użytkowników, ale za to zmusza ich do grania tylko i wyłącznie tak jak jej producent sobie życzy.

   Co kto wybiera to jest najzwyczajniej w świecie kwestia preferencji i każdy ma do tego prawo i nie ma nic złego w wyborze konsoli jeśli to co oferuje komuś odpowiada, tak samo jak w wyborze PC jeśli dopiero ta platforma spełnia jego wymagania.

   Niemniej to, że tobie czy komukolwiek innemu bardziej odpowiada konsola, nie znaczy, że ta platforma jest lepsza czy nawet równa platformie PC, bo nie oferuje nawet połowy tego co oferuje PC. To, że ktoś woli konsole nie PC jest to czysta kwestia preferencji i nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną, bo tu jednoznacznie PC wygrywa nie dając nawet szans swoim rywalom.

   Polecam spoglądać na pewne sprawy bardziej obiektywnie i z większym dystansem, nie tylko przez pryzmat własnych potrzeb i indywidualnych odczuć.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Komputer gamingowy czy konsola?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-24 02:11

   Jest jedna rzecz oprócz płynności, która skreśla konsole na tle PCta - STEROWANIE.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  127

 • Nowy „mechanik” Sharkoona z podświetleniem RGB

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-18 15:38

   Co ja widzę! Czyżby darioz został zbanowany? D:

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  15

 • Najlepsze gry 2017 roku - Złote Dżojstiki rozdane

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -3     Opublikowano: 2017-11-18 15:32

   Overwatch zgarnął wszystkie esportowe nagrody. Mnie to nie dziwi ani trochę, ale pozdrawiam fanów CSGO ;>

   Dodam tylko, że w opisie macie błąd. Nagrodę za esportową drużynę roku wygrało 'Lunatic-Hai'. 'Seoul Dynasty' to nowa drużyna, która będzie brała udział w OWL, która składa się m.In. z graczy Lunatic-Hai.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Programista Blockchain może dobrze zarobić

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-17 19:20

   oO

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  14

 • Nowy „mechanik” Sharkoona z podświetleniem RGB

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-11-17 16:59

   Jaką tylko chcesz możesz sobie kupić:

   http://www.wasdkeyboards.com/

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  15

 • Nowe wideo przybliża rozgrywkę w Kingdom Come: Deliverance

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-17 15:36

   Wciąż lepsze niż w Skyrimie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  4

 • EA usuwa mikropłatności z gry Battlefront II

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-17 13:42

   No z tego co widziałem z ciekawości na jakiś streamach, to faktycznie, design map pod względem rozgrywki leży kompletnie. Wyglądają bardzo ładnie, ale tak zaprojektowane mapy, to do single playera się nadają a nie multi. Totalna amatorka.

   Niemniej w BFach nigdy jakikolwiek balans się nie liczył, a bardziej zabawa niedzielnego gracza, więc zaskoczeniem to wielkim akurat nie jest.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-17 13:36

   #fucklogic

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-16 22:53

   Po pierwsze tekstem, że "nawet nie czytałem" pokazujesz tylko brak szacunku do swojego rozmówcy. Nie powinienem nawet tego robić, ale tym razem jeszcze z grzeczności ci odpiszę.

   Po drugie uczepiłeś się jednego słowa i do tego chcesz sprowadzić całą dyskusję. Ja tego słowa użyłem określając rodzaju urządzenia a nie jego użytkowników.

   Po trzecie, tak adapter pod myszkę na konsoli jest dokładnie cheatem. Doskonale sobie zdaję sprawę, że do prawdziwej myszy na PC takiemu czemuś daleko, niemniej w porównaniu do pada to wciąż ogromny boost do precyzji i szybkości. Jak byś na to spojrzeć nie chciał, w grach multiplayer jest to najzwyczajniej w świecie oszustwem.
   I nie rozumiem twojego oburzenia. Ty wyskoczyłeś z Division jako argumentem, że na PC są cheaty a na konsoli nie, ja ci podałem kontrprzykład, że w Overwatchu na PC cheatów nie ma, a na konsoli pełno. To gdzie te cheaty są a gdzie ich nie ma, nie zależy od platformy, a od wydawcy gry, czy z tym walczy czy nie. Jak widzisz, Sony nie walczy.
   Bez problemu możesz w każdą grę multiplayer grać na urządzeniu o dużo większej precyzji i szybkości. Żadne rozgrywki rankingowe w jakiegokolwiek shootera w tę grę nie mają najmniejszego sensu, bo średniaki z adapterem ogrywają mistrzów pada. I najlepsze, że mogą sobie tak robić bez nawet cienia obawy o konsekwencje, bo Sony pozwala i tyle. Blizzard chciał zablokować, to nie może.
   A to, że Ubisoft ma swoich graczy gdzieś, bo grę już sprzedał, dlcki sprzedał i tylko czeka aż frajerzy skończą grać, żeby pozamykać serwery, bo trzeba nowy tytuł sprzedać, nie jest argumentem przeciw PC. Masz masę tytułów na PC, w których ten problem nie istnieje, bo wydawcy o to dbają, bo szanują swoich klientów.

   Ja już mówiłem, że zarówno do PC jak i konsoli możesz sobie podłączyć co chcesz, także o ten "telewizor za 4k" ze mną się nie musisz spierać. Taki sam telewizor jak chcesz to podłączasz do PC. Jak chcesz to PC stawiasz obok tego TV w salonie i grasz na padzie - możesz. Jak chcesz, to konsole podpinasz pod monitor i grasz na niskim input lagu - możesz. Co kto sobie wybiera to jego sprawa. Ja nikomu preferencji regulować nie zamierzam.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-16 20:41   Jeśli już poruszyłeś kwestię cheatowania, to wybacz, ale z przykrością muszę cię uświadomić, że to na konsoli jak najbardziej również istnieje. Różnica jest taka, że na PC są to najczęściej rozwiązania softwarowe, podczas gdy na konsolach sprzętowe. To jak bardzo ten problem jest dotkliwy dla graczy zależy już tylko od zaangażowania w to wydawcy danej gry. Dla przykładu Overwatch - na PC cheating praktycznie nie istnieje, bo Blizzard podchodzi do problemu poważnie, zwłaszcza, że bardzo dużo inwestuje w esport tej gry, więc jak już się pojawi jakiś cheater to bardzo sprawnie jest banowany. Na konsoli za to? Od Mastera w górę masz praktycznie samych typków na adapterach pod mysz i klawiaturę. Grając uczciwie na padzie nie masz tam czego szukać. Dodam tylko, że Blizzard dość jednoznacznie się na ten temat wypowiedział, że granie na czymkolwiek innym niż pad w tej grze na konsoli to oszustwo. Sony jednak się tym nie przejmuje i na takie praktyki pozwala bo trzepie kasę ze sprzedaży tego rodzaju akcesoriów. Proszę ciebie, na konsoli masz "legalne" cheaty.

   (2/2)

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-11-16 20:41

   Co to za argument w ogóle co ktoś kiedyś posiadał? Owszem PC każdy posiadał, bo była to rzecz niejako niezbędna. Tylko, że wtedy to najczęściej w takich wypadkach były laptopy bez dedykowanego gpu, do przeglądania internetu i oglądania seriali. Teraz skutecznie zastępowane przez urządzenia mobilne, czy nawet same telewizory.

   Ktoś posiadający mocny PC, jeśli kupuje konsole, to niemal zawsze wyłącznie pod konkretne gry, które albo na PC nie są dostępne, albo są to np. jakieś gry imprezowe, bijatyki czy fify, do odpalenia przy piwku jak wpadną kumple.
   Ja nie ma nic do ludzi grających na konsolach, pomimo, że dla mnie te urządzenia nie mają do zaoferowania dosłownie nic.

   Mam jednak świadomość czym ten sprzęt jest, a on dosłownie jest taką właśnie masówką pełną kompromisów.
   Jeśli ktoś jest entuzjastą to wybiera PC. Jak ktoś traktuje gry jako okazyjną, niezobowiązującą rozrywkę to taka konsola nie jest głupią opcją. Niemniej niezaprzeczalnie, PC oferuje i pozwala na więcej, a limitem jest jedynie twój budżet i wyobraźnia co z tym sprzętem zrobisz. Konsola oferuje ci tylko to na ile jej producent ci pozwoli. Także PC obiektywnie jest niezaprzeczalnie lepszą platformą do gier i tu nie ma jak się kłócić. To, że już jeden czy drugi woli sobie grać na konsoli, bo preferuje takie gry a nie inne, nie chce wydawać za dużo czy boi się, że nie poradzi sobie z zainstalowaniem sterowników LUL, tego faktu nie zmienia.

   (1/2)

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-11-16 19:37

   .

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-11-16 19:37

   Największą bzdurą jest porównywanie cen PC i konsoli jako argumentu o wyższości którejkolwiek z tych platform, a tobie, z tego co czytam, zdarza się to nagminnie.
   Każdy gra na tym czym chce, na to na co go stać czy na tym co spełnia jego wymagania. Niemniej mówienie, że "konsole" jako platforma są lepsze bo są tańsze, a "aż takiej różnicy nie ma" jest tak samo idiotyczne jak mówienie, że twój opel jest lepszy od 911ki, bo jest kilkanaście razy tańszy, a też jeździ, a po polskich drogach to nawet nie tak dużo wolniej.

   Stać cię/podoba ci się/twoje wymagania spełnia opel, to jeździsz oplem, ale masz świadomość, że 911 to zdecydowanie lepszy samochód, pomimo, że nie jeździ 2500km\h bo twój opel się do 180 rozpędza. Teraz mi wytłumacz dlaczego masz problemy ze zrozumieniem tego w przypadku PC vs konsole? Dlaczego wciąż w każdej dyskusji o PC jak np. takie porównania grafiki, za każdym razem wyciągasz ten sam bzdurny argument, twierdząc, że "konsole są lepsze", albo, że "PC wcale nie jest lepszy" "bo...". Tak, PC jest droższy, ale jest lepszy. A to, że jesteś w stanie sobie złożyć zarówno bezkompromisowy PC jak i tani PC, zależnie od preferencji, budżetu i potrzeb to tylko kolejna jego zaleta. Konsola to tylko masówka dla plebsu. Przez to, że klepana masowo, można było trochę zbić z ceny + jeszcze to, że ich producenci zbierają sobie haracz z każdej sprzedanej gry i abonamentu na multi.
   Nikogo to nie boli, że grasz sobie na tej konsoli i fajnie, że ci się podoba i że ci to wystarcza, ale przestań zakłamywać rzeczywistość.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-11-16 13:30

   1. Dobry monitor do gier to 2k (np. XL2540). Jak cię zadowala 144hz to najprawdopodobniej jeszcze taniej dobry model znajdziesz.

   2. Telewizor za 4k a dobry telewizor to 2 różne rzeczy.

   3. Telewizor obecnie to nie jest obowiązkowa rzecz w domu, jak było kiedyś. Być może patrzysz na to przez pryzmat swój i swoich znajomych, ale dość duża część, zwłaszcza młodych osób, nie decyduje się już na zakup telewizora, lub poważnie odkłada go w czasie. W sumie to się nie dziwię, bo jeśli nie jest się zainteresowanym tradycyjnymi sportami, to taki telewizor i tak spełnia tylko rolę "dużego monitora".

   4. Zarówno telewizor jak i monitor można podłączyć tak samo i do komputera jak i do konsoli. To, że sobie postawisz jedno albo drugie w salonie, godząc się przy tym na kompromis w postaci upośledzonego sterowania, to już twoja sprawa.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-16 13:17

   60fps w fpp LUL

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Star Wars: Battlefront II - porównanie grafiki na PC i konsolach Xbox

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-16 12:57

   https://www.youtube.com/watch?v=vgk-lA12FBk

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  53

 • Katowice ugoszczą najlepszych wirtualnych czołgistów w Europie

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-11-12 15:04

   1500 godzin w gierkę p2w? Woah....

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  5

 • A:IR - steampunkowe MMO z potencjałem

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-11-10 18:32

   Nvm, źle przeczytałem twój post :p

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  6