Na topie

 • benchmark_user
 • dołączył do serwisu: 2008.09.09
 • wiek: 30

rlistek

Artykuły i newsy Komentarze

Ostatnie komentarze użytkownika

Pokaż wybranego producenta

Pokaż w wybranej kategorii

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-19 15:09

   .

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-19 15:09

   No widzę nie zrozumiałeś logiki tychże haterów, których możesz sobie poczytać wyżej w komentarzach.
   Oni nazywają te SSy (nawet ich nie słysząc) gównem, bo za 700zł kupili sobie jakieś tam słuchaweczki stereo które grają lepiej. Co z tego, że SSy mają mikrofon i są bezprzewodowe - ich to nie obchodzi.
   Także zgodnie z tą ich logiką, te słuchawki które wymieniłeś są gównem, bo za 1500zł to już można kupić entry-level studio. Co z tego, że bez mikrofonu i po kablu, ale "Gr4Ją l3p13J = tRz3Ba bYć 1diOtą, ż3By kUp1Ć iNn3". Tak właśnie wygląda rozumowanie tych pajaców. Mam nadzieję, że teraz widzisz, jak głupie ono jest.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Project CARS 2 zbiera pierwsze oceny - jest dobrze

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-19 14:56

   A co tu ma do rzeczy cena? Obcym ludziom do portfela zaglądasz?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  23

 • Project CARS 2 zbiera pierwsze oceny - jest dobrze

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-09-19 01:19

   Cóż, choćby i sam pogromca się tu pojawił, różnic w poziomie graficznym się ukryć nie da. Niemniej nikogo o zdrowych zmysłach nie powinno to dziwić.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  23

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-19 01:13

   Logiką osób jadących tu po słuchawkach gamingowych powinienem nazwać te twoje propozycje gównem, bo jestem w stanie znaleźć dużo lepiej brzmiące słuchawki za 1,5k. Bez Kappy.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Call of Duty: WWII na zwiastunie fabularnym

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-19 00:59

   Większość scen to prerender, widać gołym okiem.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  9

 • Rząd pomoże w wymianie kas fiskalnych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-19 00:54

   Ja wiem, łącze LTE to może jakieś 30zł miesięcznie. Już widzę jak ktoś zamyka warzywniak, który mu się nagle przestanie opłacać, bo mu miesięczny koszt wzrośnie o 30zł.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Rząd pomoże w wymianie kas fiskalnych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-19 00:47

   Spoko, oczywiście, że firmy cię śledzą po spersonalizowane, przez co dużo skuteczniejsze reklamy to ogromny biznes i z tego się te firmy przecież utrzymują. Nie płacisz przecież za usługi google czy facebooka abonamentem, a oglądaniem reklam, które ci pokazują.

   I może nie dostrzegam tej waszej czarnej wizji rzeczywistości, ale za to to co dostrzegam to dziesiątki miliardów złotych rozkradanych rocznie za czasów poprzednich rządów, które teraz trafiają do budżetu przez co też i do nas - obywateli. A przez te wyłudzenia i kradzieże jesteśmy gospodarczo tak daleko w tyle za zachodem europy. Wystarczy popatrzeć na Koreę Południową, zniszczoną podczas wojny nie mniej niż Polska, jak się odbudowała i gdzie doszła. Jedyna różnica, że nie mieli tyle tych skorumpowanych pijawek, które we własnym interesie rozkradały i niszczyły gospodarkę własnego kraju i działali w interesie nie Polski a krajów sąsiednich. Z jakich powodów nie trudno się domyślać.
   Możecie sobie %&#$&%#$ bajki dla niepełnosprawnych intelektualnie, o zagrożonej demokracji czy rzekomym łamaniu konstytucji, bo ja dostrzegam działania które w skuteczny sposób ograniczają te złodziejskie procedery i coraz większą liczbę pieniędzy które trafiają do budżetu państwa, a przez co i do nas obywateli. Cały ten przepis o tych nowych kasach wygląda mi dokładnie na to - dalsze ograniczanie wyłudzeń podatkowych. Tyle.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 19:09

   @fexxer
   Nie mniej jest firm i modeli klasycznych słuchawek stereo, o niskiej jakości podzespołach, wycenionych zupełnie nieadekwatnie do tego co oferują, ale ten fakt jakoś większość piszących tutaj zdaje się przemilczać.

   Napis "gaming" na pudełku jest zwykłym hasłem marketingowym i należy go traktować tak samo jak napisy "professional" czy "studio" na słuchawkach stereo za 600zł. Też jakoś tutaj nikogo nie boli, że takie słuchaweczki dla mas ktoś reklamuje jako do profesjonalnych, studyjnych zastosowań, ale na napis "dla graczy" reagują niczym byk na czerwoną płachtę.

   Powtórzę jeszcze raz, ja jestem zdania, że takie słuchawki gamingowe nie nadają się jako jedyne słuchawki, które ktoś posiada, jeśli słucha muzyki, tak samo jak Porsche Cayman nie nadaje się na jedyny samochód dla czteroosobowej rodziny. Jeśli jednak masz już porządny sprzęt audio czy masz już większy samochód na rodzinne wypady, to zarówno taki headset jak i Cayman mogą być wygodne. Dodatkowo jeśli nie interesuje cię muzyczność słuchawek, bo jesteś amuzycznym graczem, albo jesteś singlem, który i tak praktycznie zawsze jeździ samemu, to taki headset czy Cayman mogą być wygodniejsze, niż "professional studio" stereo za 600zł czy pięciodrzwiowe kombi.

   Masa ludzi tutaj po prostu nie potrafi samodzielnie myśleć, ani patrzeć dalej niż czubek własnego nosa i wyobrazić sobie, że różni ludzie mają różne potrzeby i to tylko dobrze, jeśli na rynku jest więcej możliwości wyboru. To czy coś jest warte swojej ceny czy nie, to już zweryfikuje wolny rynek, a to, że ktoś wydaje swoje pieniądze inaczej niż ty byś to zrobił nie powinno ci robić żadnego problemu. Niestety jak widzimy, wielu ludzi z jakiegoś powodu wciąż to boli.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Gearbox stawia na Borderlands 3 - Battleborn idzie w odstawkę

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-18 18:28

   No dlatego właśnie zaznaczyłem, że grałem w tę grę dopiero po czasie. No i grałem w tę grę samemu, być może dlatego miałem takie odczucia, ale właśnie takie misje typu "idź, zabij 30 potworów/zbierz jakiś kamyk/wyczyść jaskinie, wróć dostaniesz karabin +10 do ataku", system ekwipunku, respawny przeciwników itd, jednoznacznie mi się to kojarzyło z grami MMO... z tym, że o ile w takim MMO gdzie grasz z tysiącami innych graczy jednocześnie ma to sens, to grając samemu w te Borderlandsy bawiłem się tak "dobrze" jak w DA:Inquisition (do którego podchodziłem dobre kilka razy i nigdy mi się nie udało przebrnąć przez choćby pierwszy rozdział, LuL).

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 17:29

   @SirMichael
   Nie, właśnie to jest rzecz której nie rozumiecie!
   Słuchawki gamingowe za 500zł nie są warte 150zł. One muzycznie zagrają jak te muzyczne za 150zł (LUL tho, swoją drogą to być może ale jako wybrane najlepsze dostępne modele w tej cenie). Rzecz w tym, że w takich budżetowych muzycznych płacisz tylko za ich "muzyczność", a w gamingowych oprócz tego, za mikrofon, wbudowaną kartę, ergonomię itd. Oczywiście, że są takie gamingowe modele niektórych firm, które jadą na marce i naiwności ludzi, ale tak samo są też Beatsy czy Skullcandy, które też kosztują kilkaset złotych, a grają w porywach na te 150zł, bo reszta ceny to marketing i "design".
   Ponadto, te muzyczne za 150zł zagrają lepiej niż gamingowe ze swoją kartą tylko jeśli podepniesz je do odpowiedniego źródła. Z integry to weź sobie nie żartuj. Najtańsze przyzwoite DACi kosztują przynajmniej z 250zł, które obsługują tylko audio out, więc mikrofonu, który też musisz kupić osobno też tam nie podepniesz. Kupując gamingowe masz po prostu wszystko wygodnie w jednym urządzeniu. Oczywiście, że da się złożyć lepiej brzmiący i zbierający zestaw za mniej, ale tak samo da się złożyć dużo tańszego PCta o większej mocy niż "gamingowy laptop", jednak taki laptop też może mieć swoje zastosowane i ludzi, których potrzebom z różnych względów będzie odpowiadał bardziej i będzie dla nich dużo wygodniejszym rozwiązaniem.
   Nie ogarniam tego, jak wiele ludzi nie potrafi zrozumieć, że ich indywidualne potrzeby nie są jedynymi na świecie -.-

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Kolejny sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds - rekord Steam pobity

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 17:07

   CS1.6 był nie mniej znany wśród graczy niż CS:GO teraz. Różnica była w ilości ludzi w ogóle zainteresowanych grami, w szczególności tymi online. Teraz graczy jest po prostu więcej niż kilkanaście lat temu i to dlatego może ci się wydawać, że CS:GO jest bardziej popularny. Niemniej CS1.6 był wtedy tak samo jak teraz CS:GO, grą, którą znają "wszyscy" gracze, niezależnie od tego, czy sami w nią grają czy nie. To do czego się youtuby i twitche przyczyniły to być może do spopularyzowania grania w gry w ogóle, tak, że nie jest to już postrzegane jako zabawa dla nerdów, jak to było kilkanaście lat temu. Gdyby nie sukces 1.6, popularność GO nie była by nawet ułamkiem tego jaką ma teraz. Te młode osoby, o których mówisz, że nie wiedziały, że cokolwiek przed GO było wcześniej, to w czasach 1.6 albo nie było ich jeszcze na świecie, albo nie wiedziały co to jest komputer. Dla tych osób oczywiście, że youtube mógł być ich pierwszym spotkaniem z tą grą, ale tej gry nie było by w ogóle na youtubie, gdyby scena 1.6 (która swoją drogą w większości zbojkotowała Source) nie przeszła na tę nową wersję. Dodatkowym boostem do popularności CS:GO było pojawienie się skinów, które zaczęły przyciągać ludzi, którzy bardziej byli zainteresowani dropieniem skinów (i handlowaniem nimi) niż samą grą. Następną cegiełką było Valve, które samo zaczęło działać na rzecz promocji esportu w tej produkcji.

   I nie mówię, że youtube nie miał udziału w sukcesie PUBG, ale to twitch był głównym powodem boomu na tę grę. Ta gra się pojawiła znikąd i nie, że nie schodzi z głównej na twitchu... to jest gra która nie schodzi z top3 niezależnie od pory dnia czy nocy (pomijając pojedyncze przypadki, kiedy to odbywają się jakieś duże turnieje czy imprezy). W tym momencie ogląda tę grę tam 102 575 osób, a więcej jest tylko na LoLu. Oczywiście, że popularność na twitchu przełożyła się na popularność na youtubie, ale to właśnie od twitcha się to wszystko zaczęło w przypadku tego tytułu.

   Przykładem gry, która faktycznie się wypromowała przez youtube'a jest Minecraft.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Rząd pomoże w wymianie kas fiskalnych

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 6     Opublikowano: 2017-09-18 16:13

   Zacznij książki może pisać, albo przynajmniej scenariusze. Wróżę ci ogromną karierę! Jestem pewien twojego sukcesu tak bardzo jak tego, że opisana przez ciebie rzeczywistość czeka na nas już tuż za rogiem!

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Kolejny sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds - rekord Steam pobity

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 15:33

   Aha, youtube, który powstał 5 lat po CSie jest powodem popularności tej gry.

   Swoją drogą to PUBG się wypromował nie na youtubie, a na twitchu.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Kolejny sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds - rekord Steam pobity

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 15:28

   Z czego zapewne 90% to RUS.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Gearbox stawia na Borderlands 3 - Battleborn idzie w odstawkę

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-18 15:24

   Cóż, być może przez to, że grałem w te Borderlandsy dopiero kilka lat po ich premierze, ale w ogóle nie rozumiem fenomenu i popularności tej gry. Przecież to jest praktycznie singleplayer-MMO :|

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  12

 • Beta testy Call of Duty: WWII także na PC (bez konieczności zakupu gry)

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-17 22:08

   Ostatni CoD który był dobry, więc go kupiłem to World at War. Ten WWII do koszyka w empiku mi raczej nie wskoczy.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  14

 • Beta testy Call of Duty: WWII także na PC (bez konieczności zakupu gry)

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 5     Opublikowano: 2017-09-17 22:05

   W następnej części będzie tęcza zamiast swastyk na mundurach.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  14

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-17 16:30

   @emillo5
   Chodziło mi o różnicę między graniem a graniem competitive. Nikomu nie umniejszam ale świadomość tej różnicy wypada jednak mieć. Jak grasz sobie tylko w domu na gitarze to chyba nie określasz się mianem muzyka, co nie?

   W każdym razie, Kombajn napisał, że

   > "na komputerze klasy PC gram od 1996 roku i mikrofon mi był potrzebny do komunikacji z ludźmi jeden jedyny raz. W przeważającej ilości gier wystarczy klawiatura, szybkie rozkazy i myszka do pingowania mapy."

   więc racjonalnie mogłem założyć, że z poważnym graniem nie ma to nic wspólnego.
   Poza tym ja nie mam zamiaru tu bronić i nie bronie każdych słuchawek gamingowych. To na co zwróciłem uwagę to jechanie po słuchawkach gamingowych dla zasady bo jest modne, kiedy większość takich ignorantów ich nie miała na uszach. Nie będę bronił tu jakiś wynalazków cyfrowego emulowania 7.1 i innych pierdół, ale zwracam uwagę na fakt, że dokładnie tak samo jak są dobre i kiepskie słuchawki muzyczne tak samo jest i z gamingowymi. Typ w najlepszym wypatku zetknął się z jakimś jednym kiepskim modelem, (a bardziej prawdopodobne, że po prostu hateuje bo to modne) i głosi prawdy objawione, że słuchawki do gier to shit. No sorry, ale Beatsy to słuchawki "muzyczne". Czyli ktoś kto się zetknie z Beatsami ma sobie wyrobić opinię, że słuchawki muzyczne to shit? No litości.

   To na co zwracam uwagę to to, że słuchawki do gier kładą nacisk na zupełnie inne aspekty. Coś czego typ nie potrafi zrozumieć. Oczywiście, że muzyczne za tę samą cenę zagrają lepiej, ale nie będą miały mikrofonu, wbudowanej karty dźwiękowej itd. (podświetlenia RGB oczywiście ;)).

   Jest tak samo jak z myszami, to, że masz gównomyszki z tragicznym sensorem ale przyciskiem do "3xclick" czy "przyciskiem snajperskim" opisane na pudełku jako "dla graczy", nie oznacza, że myszki dla graczy nie mają sensu, eh...

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-17 15:17

   > "(P.S. powyżej 120Hz to i tak placebo)"

   Dziękuję za opinię eksperta aka "nie widzę różnicy znaczy, że nikt nie widzi". Konsolowce twierdzą, że ludzkie oko nie widzi więcej niż 30fps, to kto ma rację? Bo pokazałeś tym stwierdzeniem jeszcze dobitniej swoją ignorancką postawę.

   Nie chce mi się tego ciągnąć, bo nawet nie rozumiesz co ja do ciebie piszę.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-09-17 14:42

   Bo tak naprawdę większość ludzi nie ma słuchu, żeby samemu jakkolwiek ocenić sprzęt audio. Widzą, że typ coś tam pisze z sensem, co prawda nie wiedzą dokładnie o czym, ale przytakują, żeby nie wyjść na kogoś kto się na tym nie zna.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-17 14:24

   @kombajn
   Nie interesują mnie ludzie, którzy nie potrafią określić swoich potrzeb. Śmieszą mnie za to ludzie, którzy uważają "swoje potrzeby" za jedyne na świecie. To są słuchawki dla graczy. To, że sobie odpalisz battlefielda po pracy nie robi z ciebie gracza. Po co się interesujesz sprzętem nie dla ciebie? Nie potrzebujesz izolacji, nie potrzebujesz mikrofonu, nie potrzebujesz mobilności to ok nikt z tym problemu nie ma, kup sobie coś co odpowiada twoim potrzebom. Zachowujesz się teraz dokładnie jak banda kretynów z artykułów o monitorach dla graczy, którzy wypisują bzdury, że omg jak można kupić TN FullHD za tyle kasy, bo tak samo nie rozumieją, że to nie jest sprzęt dla nich i to nie jest sprzęt uniwersalny do codziennego użytku, bo do tego są inne modelem, a tu się płaci za szybką, precyzyjną matrycę o wysokim odświeżaniu. Tak samo ty hateujesz tu dla hateowania, nie rozumiejąc idei tego sprzętu. Powtórzę jeszcze raz, słuchawki dla graczy to nie są uniwersalne słuchawki jako jedyne które posiadasz. To są słuchawki które traktujesz jako najzwyklejsze na świecie narzędzie, a muzyki słuchasz na porządnym dedykowanym do tego sprzęcie. Studyjnymi słuchawkami nie będę rzucał po biurku po przegranym meczu, takimi mogę.

   A co do RGB to dobry widzę jesteś w memach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   @Franz
   A chcesz się na LANie rozstawiać ze stacjonarnym pojemnościowym mikrofonem? Wiele modeli słuchawek gamingowych ma swoją wbudowaną kartę dźwiękową, po to, żeby nie podłączać się do integry czy niewiadomo do czego. Jeśli stajesz przed wyborem słuchawki muzyczne czy gamingowe, to zawsze bierzesz muzyczne, bo muzyczne do grania nadadzą się lepiej niż gamingowe do muzyki. Jeśli jednak masz już parę czy więcej porządnych słuchawek muzycznych i studyjnych, to takie gamingowe w swoim zastosowaniu sprawdzą się wyśmienicie. Doznania muzyczne w LoLu, CSie, Overwatchu czy Quakeu nikogo nie interesują, bo jedyne co się liczy to wynik, a słuchawki gamingowe są tylko po to, żeby szybko i wygodnie zapewnić audio in&out. Najzwyklejsze w świecie narzędzie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Autorzy filmu Mother! chcieli, by dobrze się go oglądało ...na smartfonie

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-17 12:23

   Ludzie o skrajnie niskich wymaganiach audio-wizualnych.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  18

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-17 12:13

   Zawsze mnie śmieszą tacy ignoranci. Pojęcia o dźwięku zero, słuchu zero, pojęcia o gamingu zero, ale dla zasady jadą po sprzęcie im nie dedykowanym, bo to modne, a myślą, że są kimś bo się "wykosztowali" na byle low-mid-range dla mas, który i tak podłączają do integry i smartfona, żeby słuchać spotifya.

   Zrozum mało bystry człowieku, że takie jak tutaj słuchawki są robione tylko i wyłącznie jako słuchawki do gier, które podłączasz, wyciągasz mikrofon i grasz. Idziesz na LAN Party to wrzucasz je do plecaka i tyle. Pisałem przecież wyżej, idź zabierz LCD-Xy na LANa. Albo choćby te twoje śmieszne senki. Już widzę jak jesteś w stanie coś usłyszeć i dobrze pozycjonować na otwartych słuchawkach w takich warunkach. Albo w ogóle na turniej, który nie jest BYOC i zgaduj do czego tam będziesz się podłączać. Nie jesteś graczem w sensie graczem competitive to znaczy, że to nie jest sprzęt dla ciebie.

   Oczywiście, że słuchawki stereo za 600zł będą brzmieć lepiej niż gamingowe za 600zł, ale nie o to w nich chodzi. To są słuchawki, które szybko i wygodnie, podłączone do byle czego zapewniają ci dobrze spozycjonowany dźwięk i wyraźnie zbierający mikrofon. Tyle. Nikt tu niczego więcej nie oczekuje (no może poza podświetleniem RGB ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

   Takich słuchawek nie kupujesz jako jedyne słuchawki jeśli nie masz wcześniej jakiś innych, porządnych muzycznych, tak samo jak monitorów gamingowych (fullHD, TN @240Hz) nie kupujesz jeśli nie masz już innego uniwersalnego monitora. Nie znaczy to jednak, że ten sprzęt nie ma sensu. Do słuchania muzyki, oglądania filmów, czy grania sobie w Tomb Raidera godzinkę po pracy takie muzyczne będą lepsze. Te gamingowe słuchawki są wyłącznie do gier competitive. Zostawiasz je przy kompie do grania i odłączasz tylko jak jedziesz na LANa. Eh..

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-16 23:04

   O czym ty mówisz, każdy przyzwoity DAC/interface ci je pociągnie.

   Jak chcesz podłączać słuchawki do integry to sobie kup te słuchawki, które ci się z wyglądu podobają, bo i tak różnicy nie będzie, LuL.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -2     Opublikowano: 2017-09-16 23:01

   Zawsze można kupić słuchawki do gier i słuchawki do muzyki osobno. LCD-Xsów na LAN Party czy turniej nie zabierzesz, a jedyne co ci muszą zapewnić słuchawki do gier to dobre pozycjonowanie, izolację, wygodę podczas długich sesji oraz mikrofon, który pozwoli na komfortowe korzystanie z discorda i in-game voice chatu. Muzyczność takich słuchawek nie ma wtedy żadnego znaczenia. Muzyczne słuchawki oczywiście, że będą lepsze do muzyki czy jako uniwersalne, ale takie słuchawki do gier, pomimo, że dźwiękowo będą odstawać o kilometry, to jeśli używane do konkretnego zastosowania do którego zostały stworzone, czyli gier competitive, mogą się okazać zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.


   PS. Mówię tu oczywiście o grach competitive jak LoL, CS, Overwatch, Quake itd., bo do niezobowiązującego pykania sobie w popierdółki jak Tomb Raidery czy Battlefieldy to faktycznie zwykłe stereo będą lepsze, ale "słuchawki do gier" od firm zajmujących się produkcją peryferiów dla graczy to są słuchawki stworzone właśnie dla graczy competitive.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Autorzy filmu Mother! chcieli, by dobrze się go oglądało ...na smartfonie

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -5     Opublikowano: 2017-09-16 18:53

   Porażka to są właśnie telewizory 16:9 i brak modeli 21:9.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  18

 • Autorzy filmu Mother! chcieli, by dobrze się go oglądało ...na smartfonie

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 12     Opublikowano: 2017-09-16 16:51

   W
   T
   F
   ?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  18

 • Dobre słuchawki dla graczy - poradnik

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 5     Opublikowano: 2017-09-16 16:46

   Jestem rozczarowany tym poradnikiem. Nic o najważniejszej rzeczy a mianowicie podświetleniu RGB.

   edit: O jednak przegapiłem, jest w tych środkowych, zwracam honor.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  63

 • Wyścigowy dron FPV od Parrot

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-16 16:43

   30fps cinematic experience LuL. Ciekawe jaki input lag.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  2

 • Sea of Thieves - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-15 18:01

   JAK JA MOGŁEM TEGO NIE WIEDZIEĆ!?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  2

 • Jak możesz pomóc cyberprzestępcom kopać bitcoiny?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-14 12:08

   Doskonale to rozumiem. Dodałem coś od siebie. Pasowało jak ulał.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  13

 • Jak możesz pomóc cyberprzestępcom kopać bitcoiny?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-14 11:25

   Czyli coś co rządy radzą naszym zachodnioeuropejskim sąsiadom. Jak wychodzisz to przecież twoja wina, mogłeś(-aś) nie wychodzić.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  13

 • T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-14 10:08

   FUP w moim przypadku oznaczał codziennie 1-1,5mbit\s (i pingi 300+) w godzinach wieczornych, tak ok. 20, do praktycznie północy. Później w nocy z normalną prędkością, kilkunastu, do powiedzmy 25mbit\s, których chyba nigdy mu się nie zdarzyło przekroczyć. Niestety później zaczął się tradycyjny lejek, na sztywno ustawione 0,5mbit\s, niezależnie od pory dnia czy nocy. Gorszego łącza w życiu nie miałem, a przerobiłem bardzo dużo różnych operatorów.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  25

 • T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-13 19:24

   Aha, oferta może dobra dla kogoś kto nie korzysta z internetu więcej niż sprawdzanie poczty i facebooka. Do tego ma strasznie niskie wymagania co do jakości samego połączenia. ~200GB w Plusie i przez resztę miesiąca masz transfer 0,5mbit\s. Ping poniżej 80ms nie schodzi praktycznie nigdy, a gubi pakiety jak szalone. Faktycznie rewelacyjna oferta.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  25

 • T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-13 19:21

   Kabel zawsze będzie lepszy. To jest oferta dla ludzi, którzy nie mają tego komfortu możliwości podłączenia neta po kablu, nie mówiąc już o światłowodzie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  25

 • Smartfon czy samochód, czyli komentarze na temat cen nowych iPhone'ów

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-13 19:11

   Nie mówiłem tego w kontekście tego telefonu, a ogólnie nazwaniem wydawania pieniędzy "konsumpcjonizmem".

   Pomijając już fakt, że zarabiając odpowiednio dużo, potrzebując nowy telefon cześć ludzi kupuje flagowce nie dlatego, że taki smartfon jest im potrzebny, a dlatego, że nie chce im się szukać i przewalać przez miliardy innych alternatywy. Kupują to co jest znane i sprawdzone, bo cena nie robi im żadnej różnicy, a w ten sposób oszczędzają czas, który musieli by poświęcić na świadomy wybór, a ten czas jest dla nich znacznie bardziej cenniejszy niż te kilkaset dolarów.
   Zobmie-fanatyków marki czy tych, który kupują to dla "prestiżu" całkowicie tu pomijam, bo to nie są racjonalni ludzie.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  30

 • Smartfon czy samochód, czyli komentarze na temat cen nowych iPhone'ów

  1. rlistek
   Oceń komentarz: -1     Opublikowano: 2017-09-13 15:02

   A po co sie zarabia jak nie po to, zeby wydawac?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  30

 • Smartfon czy samochód, czyli komentarze na temat cen nowych iPhone'ów

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-09-13 14:55

   A biale rekawiczki i jakies sety techniawek z Protektora to juz w komplecie z takim Golfem, czy we wlasnym zakresie?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  30

 • Trzecią trylogię Star Wars zakończy J.J. Abrams

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-09-13 14:45

   Heh, no to bedzie Return of the Jedi Remake -.-

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  5

 • T-Mobile wkracza do domu - nielimitowany INTERNET DOMOWY

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-09-12 22:52

   Aha, Plus też się reklamuje "LTE bez limitu". W umowie masz jednak kruczki na kruczkach, że i tak przez pół miesiąca masz 0,5mbit\s.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  25

 • Hollywood pompuje kasę, a wy wszystko psujecie [AKT.]

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 5     Opublikowano: 2017-09-12 14:31

   Moze mi ktos powiedziec co takiego wyjatkowego bylo w Wonder Woman? Bo po tych wszystich opiniach oczekiwania mialem duze, a po obejrzeniu... ot, zwykly film o superbohaterach z banalna i przewidywalna fabula i przyzwoitymi efektami. Naprawde nie rozumiem dlaczego ludzie sie jaraja tym filmem bardziej niz milionem podobnych filmow o superbohaterach.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  25

 • Milion osób równocześnie na serwerach PUBG

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 0     Opublikowano: 2017-09-11 14:37

   Na twitchu PUBG nie schodzi z głownej. Pooglądaj trochę streamów to sobie wyrobisz opinie czy ta gra ma szanse do ciebie trafić czy nie i czy warto "zaryzykować" te 100zł. Taki gameplay live zawsze lepszy niż pocięte "recenzje" na youtube.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Zobacz nową Larę Croft na planie kolejnego Tomb Raidera [AKT.]

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 1     Opublikowano: 2017-09-09 16:20

   Będzie co oglądać na sylwestra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  40

 • Zobacz nową Larę Croft na planie kolejnego Tomb Raidera [AKT.]

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 9     Opublikowano: 2017-09-09 16:18

   Z takimi wymaganiami to ty chyba złe gatunki filmów oglądasz.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  40

 • Milion osób równocześnie na serwerach PUBG

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-09 16:05

   Battlefield to jest popierdółka dla casuali. PUBG, tak samo jak LoL, CS itd. przyciąga bardziej corowych graczy.

   Z tym argumentem cenowym to niezły żart. Raz, że cena światowa niczym się nie różniła od innych gier wydawanych w tym czasie, a już się ktoś przejmuje rynkiem polskim. Raczej wątpie, by obniżając cenę gry z 200zł do 120zł w Polsce, mięli by większy przychód. Musieli by sprzedać prawie 2 razy więcej gier. A ktoś kto nie kupi gry za 200zł, najprawdopodobniej nie kupi jej też za 120zł. Oczywiście jakiś tam procent by kupił, ale z pewnością nie taki, by choćby wyrównać do tego przychodu.
   Poza tym, wydany w tej samej (jak nie wyższej) cenie Overwatch sprzedał się bez problemu i do tej pory się świetnie sprzedaje, a graczy z każdym miesiącem przybywa. Battlefield jest po prostu gierką do odpalenia po robocie na godzinkę i tyle. Poważnym graczom ta gra nie ma nic do zaoferowania. Nie mówiąc już o tym, że podobnie jak CoD czy FarCry, każda kolejna część to bardziej zestaw nowych map i skórek niż nowa gra.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Co by się stało, gdyby ktoś sprowadził fragment Słońca na Ziemię?

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-09-08 18:21

   Myślę, że meme "ads are getting smarter" nabiera tu całkiem nowego znaczenia... :F

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  21

 • Roboty zabiorą stanowiska pracownikom Deutsche Banku

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 2     Opublikowano: 2017-09-08 13:11

   Co sie stalo z ludzmi, ktorzy kiedys caly dzien zbierali bawelne, po wprowadzeniu kombajnow, ktore robia to teraz w oka mngnieniu? Ilu myslisz ludzi siedzialo wtedy i rozkminialo wzory i mode, co z tej bawelny (i nie tylko) mozna zrobic, zeby sie wygodnie nosilo i ladnie wygladalo? Otoz najprosciej mowiac, wraz z postepem technologicznym jedne zawody wymieraja, ale na ich miejsce pojawiaja sie nowe, bo nowe mozliwosci generuja calkiem nowe potrzeby.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Roboty zabiorą stanowiska pracownikom Deutsche Banku

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 3     Opublikowano: 2017-09-07 17:32

   A uważasz, że praca w której przez 8h dziennie odwalasz to samo ma jakąkolwiek wartość? Albo to, że dostajesz sobie jakąś tam wypłatę za tę pracę to "pomnażasz swój kapitał"?
   Nikt robotami nie będzie zastępował kompetentnych ludzi, którzy naprawdę pracują i tworzą coś nowego. Nikogo, kto faktycznie pomnaża swój kapitał robot nie zastąpi. Zastąpi się za to bardzo sprawnie tych, których praca to odtwórcze klepanie czynności, które bez problemu może wykonać maszyna.
   Jedynym skutkiem ubocznym dla takich ludzi mogło by być to, że mięli by nagle wolny czas i nie wiedzieliby co z nim zrobić, bo do tej pory, ktoś inny im mówił co mają robić. Ucierpieć mogło by też co poniektórych ego. Tych co myślą, że klepiąc gównoalgorytmy czy robiąc inne bzdury i dostając kilka k wypłaty są kimś.

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20

 • Roboty zabiorą stanowiska pracownikom Deutsche Banku

  1. rlistek
   Oceń komentarz: 4     Opublikowano: 2017-09-07 17:23

   Szybszą i pewniejszą informację niż od konsultanta?

   Skomentuj

  Przejdź do dyskusji

  20