Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: Samsung R580
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core i3 330M 2,13 GHz
 • Karta graficzna: nVidia GeForce 300 GT 330M
 • Płyta główna:
 • Pamięć RAM: DDR-3 1066 3 GB
 • Dysk twardy: Samsung
 • Dodatkowe informacje: Gdzie dokonano zakupu: Media-Markt

 • Nazwa zestawu: Desktop
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core2 Duo
 • Karta graficzna: nVidia GeForce 8
 • Płyta główna: chipset Intel P965
 • Pamięć RAM: DDR-2 800 4 GB
 • Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 320 GB
 • Dodatkowe informacje: Gdzie dokonano zakupu: Bit Computer oraz PC-PROJEKT

Komentarze

 • TES V: Skyrim - oficjalne szczegóły

  Ocena komentarza: 0
  Fabuła w Oblivionie to jakaś kpina. Podobnie wygląda sprawa z Fallout'em 3 - nie mówiąc już o tym, że skopali system postaci, czy ma się wrażenie, że nie jest to uniwersum Fallouta.

  Niemniej jednak, Bethesda pokazała, że umie robić gry, o czym świadczy wydanie Morrowinda, który choć był lekko skopany - mam tu na myśli przejrzystość - to jednak miał wspaniałą fabułę.

  31

 • Odtwarzacz VLC usunięty z AppStore

  Ocena komentarza: 0
  Właśnie dlatego, że nigdy nie trzymałeś jej w ręce. Ona jest niebezpieczna tylko dla czołgów. Mógłbyś po niej skakać i nie wybuchłaby.

  46

 • Premiera przeglądarki Opera 11

  Ocena komentarza: 0
  A próbowałeś ustawień dla witryny? Np. aby przedstawiała się jako IE lub Firefox?

  51

 • Premiera przeglądarki Opera 11

  Ocena komentarza: 0
  Nieźle, nieźle z tymi dodatkami. Zawsze można znaleźć coś ciekawego. Jak na razie skorzystałem tylko z programu do mierzenia obszaru pikseli na stronie. Wcześniej Opera posiadała już swojego FireBuga (Ważkę) dlatego przestałem używać Firefoxa. Teraz funkcjonalność przeglądarki szybuje ku nieskończoności. Strona Benchmark.pl działa bez zarzutów.

  51

 • ACTA przegłosowana - koniec piractwa?

  Ocena komentarza: 0
  Civilization, Supreme Commander, Silent Hunter III; Lock On; Dangerous Waters; Railroad Tycoon Antologia, Bioshock... Niektóre kupujesz w sklepie, inne na Allegro. Na allegro wklepuję filtr na miasto w którym mieszkam i oszczędzam 50% ceny na przesyłce. Oczywiście jak trafi się jakaś promocja, to nie patrzę na cenę przesyłki. W Civilkę IV grałem ponad 200 godzin i myślę, że będę grał jeszcze kilka razy tyle. Nie mówię już, ile grało się w Heroes of Might & Magic. Ogólnie mówiąc, jestem zapóźniony w graniu o jakieś 3,4 lata - jak kupuję, to tylko najlepsze tytuły z wszystkimi dodatkami za pół darmo. Do nowych gier mi nie spieszno, bo są poza kilkoma wyjątkami słabe.

  Poza tym oni mają prawo dyktować za gry nawet 300 zł, bo to są ich gry. Ja mam ich najnormalniej w świecie w d**** - nie daje im zarobić, nie okradam ich. Twórcy też nikogo nie okradają. Nie jesteś pewien gry, nie kupujesz.

  158

 • ACTA przegłosowana - koniec piractwa?

  Ocena komentarza: 0
  Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale tak jest we wielu sprawach. Po prostu zanim coś się kupi, warto zasięgnąć opinii z wielu źródeł. Sam nigdy nie kupiłbym CoD, bo to gra na kilka godzin. Moim zdaniem, zakup jest po prostu nieopłacalny. Nie kupuję, nie gram i jakoś żyję. Jest tyle gier w cenie do 30 zł, które są w zasadzie nieśmiertelne, więc nie narzekam na brak tego typu rozrywki. Zresztą bardzo dobrze pamiętam czasy, gdzie tyle kosztowały piraty i ludzie mówili, że gdyby oryginały były tańsze, to by kupowali. Oprócz tego, że w grę wchodzi kwestia prawna, to przede wszystkim wszystko rozchodzi się o moralność. Dla większości etyk, to jest po prostu złe - nieuczciwe. Z punktu widzenia największych religii - niedopuszczalne.

  158

 • ACTA przegłosowana - koniec piractwa?

  Ocena komentarza: 0
  Kradzież to zabranie cudzej własności. Muzyka, oprogramowanie nie są Twoje - możesz co najwyżej wykupić prawa do ich użytkowania. Jak Ci się to nie podoba, rób własne gry, komponuj własną muzykę. Jeżeli ściągasz gry, JESTEŚ ZŁODZIEJEM! Czy nie potrafisz zrozumieć, że to Ci się nie należy? Nie ma nigdzie napisane, że to musisz mieć. Inna sprawa, że słowo kradzież nie ma jakiegoś absolutnego znaczenia i obecnie nie dotyczy tylko rzeczy materialnych. Swoją drogą - masz stronę internetową ze swoimi programami, skryptami? Już widzę, jak się dzielisz z innymi za darmo.

  158

 • ACTA przegłosowana - koniec piractwa?

  Ocena komentarza: 0
  Pracuję jako webmaster. Nigdy nie miałem problemów z oprogramowaniem. Zanim kupiłem Windowsa 7, jechałem na Ubuntu, zresztą nadal mam, gdyż jest tam kilka unikalnych opensourcowych programów (np. alternatywa dla Flash). Photoshopa nie używam, gdyż jest za drogi - w pełni wystarcza mi GIMP. Szczytem debilizmu jest twierdzić - producenci robią niedopracowane gry, więc ja je będę kradł. Jak ta gra jest taka niedopracowana, to po co w nią grać? Jak trudno się Wam przyznać do tego, że jesteście zwykłymi złodziejami.

  158

 • Nowy Operation Flashpoint - screeny i wideo [AKT]

  Ocena komentarza: 0
  Że niby realistyczna? Przecież to zręcznościówka, która nie powinna się nawet nazywać Operation Flashpoint, gdyż Codemasters przejął prawa do nazwy od Bohemii. Chcecie Operation Flashpoint 2, to zagrajcie w ArmA. To "coś" Codemasters to ostatni pirat w jakiego grałem - obecnie jadę tylko na oryginałach. Gra krótka - przechodzi się w jeden dzień.

  54

 • Branża gier zwalnia bo gry są słabe

  Ocena komentarza: 0
  Są to starsze tytuły i przyznam, że granie w nie sprawia ogrom radości. To trochę jak z muzyką - niektórzy lubią jazz współczesny - płytki, monotonny, a przede wszystkim bardzo przystępny; inni tylko ten stary - do którego trudno się przekonać, ale gdy się to już zrobi wrażenia są niesamowite.

  158

 • Branża gier zwalnia bo gry są słabe

  Ocena komentarza: 0
  Na problem składa się wiele czynników. Zacznijmy od początku.
  Kiedyś mieć nową grę nie było tak łatwo. Jeszcze gorzej było ze starymi grami. No, ale jak już się ktoś zdecydował na pozyskanie, to musiał zapłacić ponad 20 zł u pirata - na giełdzie albo udać się do sklepu, gdzie ceny zaczynały się od 150 zł. Close Combat, czy Age of Empires chodziły za 229 bodajże. ...i w sumie była to pozytywna sprawa. Jak się kupiło taką grę u pirata (nie znałem ludzi posiadających oryginały - zresztą mało kto miał komputer), to się już przy nich siedziało przynajmniej te 100 godzin grając w singlu. Wiadomo, grę trzeba było przejść i interesowała do końca Później piractwo stało się bardziej powszechne - to były czasy Starcrafta i Herosa III. Czas spędzony przy tych grach liczyło się setkach godzin (syndrom ostatniej tury). Niedługo potem coraz bardziej powszechne stały się też pełniaki w gazetach, czy pierwsza Extraklasyka. Tu też, jak się wydało na grę 20 zł - pierwsze pudełkowe oryginały, a nie tylko gazetowe - to też grało się do oporu. Kurcz, ale te gry cieszyły. A teraz? Piraty przewalają się po szafkach, każdy ściąga, co mu się podoba, a jak mu się nie podoba, to wyrzuci. Brak szacunku - ot, jak kromka na śniadanie. Internet psuje gry - gazety komputerowe nie sa otoczone sacrum, bo o grach jest wszędzie. Dużo gier i wszystkie łątwe... No i twórcy dostosowują się do odbiorców. Obecnie posiadam tylko kilka gier - tylko oryginały - głownie z allegro.

  158

 • Branża gier zwalnia bo gry są słabe

  Ocena komentarza: 0
  He

  158

 • FIFA Online - już jest, za darmo i w sieci!

  Ocena komentarza: 0
  Przynajmniej nazywasz rzeczy po imieniu...

  47

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Może w końcu chociaż raz odniósłbyś się do argumentów, a nie powtarzał cały czas powtarzał jedno i to samo, jaki to nie jesteś pokrzywdzony.

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Kradzieżą tego świata nie naprawisz.

  "Nie razi mnie sciaganie gry gdy mnie na nia nie stac". ...bo nie masz za grosz przyzwoitości. Gry do niczego nie są potrzebne.

  Poza tym poczekaj na każdą 4/5 lat, to będzie kosztować około 10zł. Zresztą z kim ja dyskutuje :)

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Biedny :) Oczywiście lepiej nie wyjeżdżać z kraju tylko kraść :) Jasne, że jest wygodniej.

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Chcesz mieć mieć muzykę? Słuchaj radia! Chcesz mieć książkę? Idź do biblioteki! Chcesz sobie pograć? Kupuj tanie gry lub zamiast siedzieć przed komputerem weź się za uprawianie jakiegoś sportu!

  Poza tym nikt mnie nie wykorzystuje, gdyż nie kupuje gier np. za 70 zł, tylko czekam aż spadną do 25-30zł. Jak Ci się nie podoba ten kraj, to wyjedź do innego, przecież nikt nie będzie zatrzymywał Cię na siłę. Zresztą Twoje wypowiedzi świadczą o tym, że od wszystkich wymagasz, tylko nie od siebie, stąd jakbyś wyjechał, nie byłoby większej straty dla kraju.

  Jeśli wychodzą gry za powiedzmy 130zł, to znaczy, że ludzi na nie stać. To, że akurat Ty nie masz na nie pieniędzy, to Twój problem.

  I na koniec: na zachodzie masz zazwyczaj droższe produkty spożywcze :) I jeszcze: "Gry, filmy, ksiazki i rozrywka nie sa potrzebne do zycia, jednak poziom egzystencji wtedy jest bardzo niski". - to bardzo kontrowersyjne stwierdzenie - powiedziałbym raczej, że jest odwrotnie :)

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Jeden profesor podesłał mojej grupie nawet pdf książki :) Zazwyczaj kseruje się fragmenty i nikogo to nie razi (poza wykładowcami na prawie).

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Daj linki do takich bibliotek, bo zapewne przydadzą mi się w edukacji :)

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  Niektórzy robią dla ludzi, inni nie i trzeba to uszanować. Zresztą nie widzę, żeby wielu ludzi pracowało społecznie. Z kserowaniem jest zazwyczaj tak, że autor nie ma o to pretensji, bo bywa wykładowcą. Owszem być może są sytuację, że jakiś wykładowca wymaga swej książki, która jest droga i źle patrzy na kserowanie, ale to bardzo źle świadczy o tym autorze. W kwestii oprogramowania nie ma czegoś takiego - prawie każda aplikacja ma swój darmowy odpowiednik, a gry nie są potrzebne do życia.

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  "Dla zwykłego człowieka, zostaje piractwo".

  Pieprzenie. Jak gra jest droga, to jej nie kupujesz. Kurcze, nie wiem, czy tak trudno to zrozumieć? Producent, może sobie sprzedawać gry nawet za 2tys. zł, przecież ma do tego prawo. Jeśli się komuś to nie podoba, niech najnormalniej w świecie zignoruje tę grę.

  Albo ma się trochę przyzwoitości i się nie ściąga piratów, albo się jej nie ma i jest się złodziejem.

  Jeszcze jedna rzecz, niech sobie ktoś wyobrazi, że kupił np. 10 płyt z jakąś grą - dał za nie 30zł za sztukę, gdy cena rynkowa to 130zł. Co w związku z tym robi? Rozdaje je kolegom? Sprzedaje na allegro 'kup teraz' po złotówce? Czy raczej stara się za nie wyciągnąć przynajmniej 80 zł? Pewnie pojawią się tu jacyś piraci, którzy stwierdzą, że rozdają je kolegom, bo co to dla nich 300zł.

  37

 • P2P? A czym to się różni od biblioteki?

  Ocena komentarza: 0
  ad1 Nie całkiem, ty pożyczysz to mamie nie dasz poczytać:)
  ad2 Każda gra/program/mp3 też musiało zostać kupione

  Do Twego rozumowania wdarła się pewne nieścisłość logiczna. Kolega Aerious dobrze napisał. Analogiczną sytuacją do pożyczania książki jest mniej więcej coś takiego:

  wyobraź sobie, że masz grę - jedna płyta konieczna do grania. Instalujesz ją na komputerze i możesz w nią grać Ty, Twoja mama, Twój kot, czy kogo sobie tam wymyślisz. Weź jednak pod uwagę, że póki Ty masz płytę, nikt inny nie może grać.

  A teraz analogia: piractwo komputerowe na pożyczanie książki:

  wyobraź sobie, że pożyczasz książkę i skanujesz ją do pdf'a. Następnie wrzucasz to np. w torrent, by ktoś inny mógł sobie ją pobrać i wydrukować za te 1,50zł. Co więcej - oddajesz książkę, lecz jakby nadal ją masz. ...a także mają ją niezliczone szeregi Twych anonimowych znajomych.

  37

 • Beta Service Pack 1 do Windows 7 już w lipcu

  Ocena komentarza: 0
  Niech przywrócą przycisk do góry, gdyż skrót klawiszowy jest niefunkcjonalny jak cały nowy eksplorator.

  16

 • Konsole PS3 drożeją!

  Ocena komentarza: 0
  Masz racje, w sumie jeśli już coś oglądam to NatGeo Wild, czy czasem Discovery :) No i mecze, tyle, że nie zwracam uwagi na sam obraz. Jak jakaś treść zaabsorbuje, to się po prostu na to nie zwraca uwagi.

  146

 • Konsole PS3 drożeją!

  Ocena komentarza: 0
  Dobrze powiedziane. W zasadzie potwierdzenie tego, co napisałem wcześniej. ...tyle, że jest pewne grono ludzi, którzy nie oglądają filmów, a tym bardziej telewizji, gdyż najnormalniej w świecie nie ma nic tam nic ciekawego. A jak jest ciekawe, to i jakość obrazu nie jest najważniejsza, lecz dialogi itp. Wtedy można iść do kina, a i oglądając na powiedzmy zwyczajnym telewizorze, nic się nie traci.

  146

 • Konsole PS3 drożeją!

  Ocena komentarza: 0
  Widać, że dziecko jesteś. Słyszałeś o czymś takim, jak RTS'y? Widziałem odpowiedniki niektórych na konsole... (...) niektórych, bo większości najlepszych - klasycznych, takowych nie ma. Dalej - najlepsze RPG to te stare - nowe są często dla niedorozwojów (Bethesda). Dalej - Dangeroues Waters, LockOn... Hmmm... czy starzy poczciwi Herosi są na konsole? Gry na konsole są uproszczone - wczystkie Cywilki, czy nie Cywilki są zmodyfikowane, jak pod komórki. to tyle.

  Miałem do czynienia z PS3 - fajna rzecz, by pograć z kolegami w FIFĘ. czy się w coś pościgać, ale w zasadzie na tym kończą się jej możliwości. Nie popracuje na niej w GIMP'ie.

  146

 • Konsole PS3 drożeją!

  Ocena komentarza: 0
  Mogę dodać tylko tyle, że konsola to fajna sprawa, niestety gry na nie są słabe, co odbija się w znaczny sposób na jakości gier pod PC, które są pod to coś projektowane.

  Czytając ten artykuł, zdałem sobie sprawę, że przynajmniej 90% gier, w które gram z przyjemnością, nie ma swojego odpowiednika na konsoli. To wiadomość, co do niektórych, którym wydaje się, że konsole są do grania.

  Dla desktop-owców natomiast wiadomość: dzieci, jeśli faktycznie gracie w jakieś zręcznościówki: Gears of Warsy, Fify itp., to konsola jest najlepszym wyborem - tania, grafika bardzo dobra - przynajmniej nie odstaje w znaczny sposób od standardów.

  146

 • Wydawcy gier nie chcieli recenzji

  Ocena komentarza: 0
  Skoro to szajs, to po co taki szajs kraść? Jak nie zagra się w jeden, czy drugi syf, to chyba nic się nie stanie? Pirat to złodziej i nic tego nie zmieni, gdyż znaczenie słowa pirat zawiera się ostro w znaczeniu słowa złodziej.

  28

 • Opera reaguje na świetną reklamę Chrome

  Ocena komentarza: 0
  Czy Wy też widzicie to nawiązanie do Monty Pythona? Jak zobaczyłem walkę na ryby, to od razu wpadło mi to do głowy.

  23

 • Linux dla początkujących – część 1 - początki

  Ocena komentarza: 0
  A, zapomniałbym - jest problem ze sterownikami do starszych kart graficznych: np. na Ubuntu 9.10 nie można było zainstalować Radków 9600 i kart ATI, mneij wiecej z tego czasu, gdyż Ati najzwyczajniej zaprzestało wsparcia. Trzeba było korzystać z wolnych sterowników, które najwydajniejsze nie są i nie pozwalają w pełni cieszyć się wyglądem systemu.

  52

 • Linux dla początkujących – część 1 - początki

  Ocena komentarza: 0
  Będziesz miał - Ubuntu spokojnie widzi NTFS.

  Druga rzecz - no właśnie, pod linuxem również normalnie działa Opera, bo dlaczego miałaby nie działać, skoro na oficjalnej stronie ma instalkę pod linuxa?

  No i na koniec: dla mniej zaawansowanych polecałbym "Lśniącego Lamparcika", czyli polską modyfikację: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2010/05/13/lsniacy-lamparcik-10-04pl-czyli-nasz-remiks-ubuntu-10-04-wydany/

  52

 • NVIDIA pręży muskuły w Mafii II

  Ocena komentarza: 0
  Co poniektórych komentarzach, mam wrażenie, że ATI zatrudnia ludzi mających wszystkim obrzydzić karty Nvidii.

  176

 • Maturzyści hackują strony CKE

  Ocena komentarza: 0
  Moim zdaniem to dobrze, że wprowadzili matmę, gdyż wiedza matematyczna i logiczna to podstawa. Ludzie na studiach mają ogromne problemy z logiką na poziomie dla przedszkolaka; nie potrafią samodzielnie myśleć, jedynie powtarzają pewne rzeczy, nie-rozumiejąc skąd właściwie się wzięły i co oznaczają.

  147

 • AMD zaatakuje rynek mobilny? Będą 4 i 3 rdzeniowe CPU

  Ocena komentarza: 0
  Koleś sobie pewnie zrobił z Was jaja, a Wy się czepiacie i robicie z siebie jeszcze większych idiotów.

  Co do AMD - szkoda, że tak późno, gdyż tego typu akcje zawsze pozytywnie wpływają na wysokość cen.

  15

 • Polacy polubili przeglądarkę Microsoftu

  Ocena komentarza: 0
  Wychodzi na to, że jest najmniej bezpieczna. To tylko taka moja webmasterska inicjatywa, gdyż nie przepadam za przeglądarkami MS, choć do 'okien' nic nie mam.

  26

 • Polacy polubili przeglądarkę Microsoftu

  Ocena komentarza: 0
  http://secunia.com/

  Aktualne Opera i Firefox najbezpieczniejsze - 0 dziur; IE8 - 5 dziur; Safari 1.

  26

 • Polacy polubili przeglądarkę Microsoftu

  Ocena komentarza: 0
  Poza tym jest popularna, gdyż dostaje się ją z Win7, a większość ludzi nie wie co to przeglądarka. Ot to 'e' to po prostu internet.

  26

 • Polacy polubili przeglądarkę Microsoftu

  Ocena komentarza: 0
  HEHEHE, a gdzie jest coś o dziurach?

  26

 • StarCraft II: znamy datę premiery!

  Ocena komentarza: 0
  Podejrzewam, że kolejne części będą tańsze. Mi nie pozostaje nic, jak czekać, aż wszystko wyjdzie w jakiejś złotej kolekcji (tj. 3-5 lat). Będę miał też świadomość, że gry, po licznych battle.netowych testach są już bardzo dobrze zoptymalizowane.

  36

 • benchmark ostrzega: odwiedzają nas OBCY!

  Ocena komentarza: 0
  Cenę ustala się taką, za jaką klienci będą w stanie wyłożyć. To nie jest masówka, więc wielu nabywców się znajdzie.

  75

 • Wyniki sprzedaży układów graficznych

  Ocena komentarza: 0
  Zaznaczam - większość sprzedawanych kart to nie są te topowe, które Was interesują, lecz budżetówki.

  17

 • Wyniki sprzedaży układów graficznych

  Ocena komentarza: 0
  Widać, że zarówno nVidia jak i Intel jedzie na najtańszych układach. ...o niektórych, w przypadku intela, nie wiedzą nawet sami ich posiadacze. Swoją drogą, to na płytach głównych nadal montowane są mini karty od nVidii? Kiedyś takie coś było prawie zawsze integrowane.

  17

 • benchmark ostrzega: odwiedzają nas OBCY!

  Ocena komentarza: 0
  Jedyny plus to dyski w RAID. Swoją drogą, taki komp jest adresowany do amerykańców lub po prostu ludzi, którzy nie za bardzo znają się na kompach.

  ...i o dziwo takie rzeczy są kupowane. Kumpel kiedyś dostał od taty kompa z USA - wtedy u nas cena około 5 tys. Był to typowy model z dobrem prockiem i słabą kartą intela. Ogólnie nieporozumienie, gdyż zależało mu głownie na pisaniu, trochę graniu, słuchaniu muzyki itp. W każdym razie zero grafiki, obliczeń, tworzenia itp. Komputer miał być najlepszy, no i był tylko, że nie do tego, co chciał.

  Jakie stąd wnioski? Amerykaniec widzi opis: "komputer do gier". Co robi? Myśli im droższy tym lepszy... no i kupuje.

  75

 • Chomikuj.pl pierwsze "do odstrzału"

  Ocena komentarza: 0
  Jak się z kolegą podzielisz koszulką, to nie będziesz jej miał zarówno Ty jak i on. Piractwo to najnormalniejsza kradzież. Ktoś kto piraci to złodziej. Jedyna różnica polega na tym, że tego typu przestępstwo trudniej wykryć i ze względu na brak kary, ludzie przyzwyczaili się, iż można ot tak sobie kraść dobra intelektualne.

  Gra może kosztować nawet 500zł - jak Cię nie stać, to nie kupujesz. Gdzie jest napisane, że musisz ją mieć?

  Od razu podkreślę, że nie jestem święty (niektóre interesujące mnie książki kosztowały 200zł - chciałem je mieć, lecz nie umarłbym, gdybym ich nie miał) tyle, że nienawidzę, jak ktoś przekręca prawdę.

  Czy nie możecie sobie choć raz powiedzieć: jestem zły, robię źle?

  140

 • Sekrety Google - sztuczki do wyszukiwarki

  Ocena komentarza: 0
  Kawał dobrej roboty.

  13

 • "Wzięli się" za polskich piratów

  Ocena komentarza: 0
  Kupuję gierki tylko sprzed kilku lat - reedycje - złote edycje. Jedno, że są lepsze, a po drugie płacę kilkakrotnie razy mniej w stosunku do oryginału w dniu premiery (mam tu na myśli sumę cen podstawki i dodatków).

  115

 • Ubisoft staje się zielony

  Ocena komentarza: 0
  EKOLOGICZNE? HAHAHAHAHA...

  Naturalnie, że nie ma to nic wspólnego z ekologią. Cały 'myk' polega na tym, żeby zabrać coś użytkownikowi i przekonać go do tego, że coś na tym zyskał.

  ///Gdzieś w UBISOFT

  - Szefie, przez DRM znacznie spadły nasze dochody. Ludzie nie chcą kupować gier, gdyż jest z nimi więcej ******** niż grania.
  - Wiesiek, ale chyba nie wycofamy się z tego, co zaczęliśmy? Wpieprzyłem w interes kupę forsy i nie mam zamiaru się teraz wycofywać.
  - Oczywiście - nadal rozpowszechniamy informacje, że dzięki DRM nasze zyski wzrosły. Ludzie w końcu przyzwyczają się do tego i wszystko wróci do normy.
  - Wiesiu, a nie dałoby się jakoś zaoszczędzić na sprzedaży gier? Wiesz, o co mi chodzi - na pudełkach, tych wszystkich pierdołach w środku itp.?
  - Myśleliśmy nad tym, ale ludzie są do nich przywiązani.

  Wchodzi Zdzisiu i pyta:

  - Czy szef mnie wzywał?
  - Tak, jest sprawa... ale zaraz, zaraz - co to Zdzichu masz za reklamówkę?
  - Ekologiczna.
  - Ekologiczna powiadasz.

  ...

  56

 • Crysis 2 lepszy na PS3?

  Ocena komentarza: 0
  Można się było tego spodziewać - przyłożą się do grafiki, a fabułą będzie dla niedorozwojów. Gdy strasznie obniżyły loty, stąd bardzo rzadko pojawia się coś interesującego. Nie mówię tu o wszystkich tytułach - zręcznościówki zawsze były i chyba pozostaną popularne. Smutne jest to, że obecnie tytuły takie jak Lock On, czy Dangerous Waters już praktycznie nie wychodzą. Podobnie Herosi III - piątka to tylko uproszczona wersja; zepsuty, nawet nieodświeżony kotlet.

  367

 • Ubisoft zapowiada ewolucję DRM

  Ocena komentarza: 0
  Wniosek z tego taki, że skoro uderzają również w uczciwych graczy, nie należy kupować ich gier. Gry, muzyka - człowiek przez tysiące lat potrafił sobie bez nich poradzić - to nie są dobra konieczne do życia. Inna sprawa, że są jeszcze inni normalni wydawcy, z których usług można korzystać. Obniżka sprzedaży gier Ubisoftu, przy zwiększeniu sprzedaży gier przez konkurencje może da im coś do myślenia.

  107

 • StarCraft 2: Edycja Kolekcjonerska

  Ocena komentarza: 0
  No cóż, grę kupię sobie za kilka lat, jak stanieje. Jeśli komuś innemu ta cena również się nie podoba, niech zrobi podobnie. Cena taka wysoka, gdyż ludzie tak dużo są w stanie za tę grę zapłacić. ...i dopóki gra będzie się sprzedawała, cena będzie się utrzymywać. Ot to cała moja wiedza wyciągnięta z WOS'u.

  18